2020-02-22   18:11:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (18) 
Heat 1 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
406  Sebastian Engelbrecht  2007  0735AJ  HØRSHOLM    50m   
429  Cosmo Kyriakidis  2007  0745AJ  HØRSHOLM    50m   
395  Jeppe Bruun-Møller  2009  0985AC  HØRSHOLM    50m   
               
               

 
Heat 2 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
385  Gustav Hahn Alsbjerg  2007  0753AK  HØRSHOLM    50m  1:53.09 
122  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    50m  1:42.35 
134  Oscar Heinemann  2007  0797AF  GLADSAXE    50m  1:36.03 
544  Thor Andersen  2007  0735AE  SØLLERØD    50m  1:36.62 
417  Marcus Westmark Holm  2007  0707AE  HØRSHOLM    50m  1:42.72 
               

 
Heat 3 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  William Bendixen  2007  0719AK  GLADSAXE    50m  1:34.59 
405  Noah El-Nagdy  2007  0707AJ  HØRSHOLM    50m  1:31.40 
23  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    50m  1:28.71 
283  Jonas Lykke Hergaard  2007  0733AC  VATCPH-STT    50m  1:30.63 
135  Theodor Heinemann  2007  0771AG  GLADSAXE    50m  1:33.55 
583  Mathias Garset Petersen  2007  0713AH  SØLLERØD    50m  1:36.00 

 
Heat 4 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    50m  1:27.04 
17  Calvin Konge Neess  2005  0525AN  DRAGSHOLM    50m  1:24.46 
160  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    50m  1:23.49 
149  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    50m  1:24.19 
591  Carl Gustav Skovgaard  2006  0651AK  SØLLERØD    50m  1:24.46 
285  William F. Pilgaard  2006  0677AD  VATCPH-STT    50m  1:28.41 

 
Heat 5 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
16  Mikkel Munkholm  2006  0631AE  DRAGSHOLM    50m  1:22.75 
547  Sebastian R. Bjerg  2007  0767AC  SØLLERØD    50m  1:21.69 
69  Christian Nimb  2006  0679AH  GENTOFTE    50m  1:20.42 
34  Thomas Trebbien  2002  0265AT  DRAGSHOLM    50m  1:20.92 
155  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    50m  1:22.36 
156  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    50m  1:22.79 

 
Heat 6 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
27  Østen Pedersen  2005  0541AP  DRAGSHOLM    50m  1:20.11 
143  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    50m  1:19.50 
303  Frederik Rasmussen  2005  0531AF  VATCPH-STT    50m  1:17.51 
136  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    50m  1:17.81 
307  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  0493AR  VATCPH-STT    50m  1:19.99 
280  Emil Olsen  2006  0689AD  VATCPH-STT    50m  1:20.11 

 
Heat 7 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    50m  1:17.37 
130  Albert Hvistendahl Fabel  2007  0735AC  GLADSAXE    50m  1:16.79 
137  Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    50m  1:15.23 
444  William Rützou  2005  0569AD  HØRSHOLM    50m  1:15.72 
298  Peter K. M. Petersen  2006  0665AD  VATCPH-STT    50m  1:17.00 
305  Simon Hejbroch  2006  0633AE  VATCPH-STT    50m  1:17.43 

 
Heat 8 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  August Taul  2006  0681AA  GENTOFTE    50m  1:13.52 
180  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    50m  1:13.15 
79  August Sølvsteen  2005  0591AJ  GENTOFTE    50m  1:12.05 
15  Marcus Madsen  2005  0557AJ  DRAGSHOLM    50m  1:12.26 
252  Axel Björnsson  2005  AF8105  YSTADS SS    50m  1:13.43 
150  Walter N Falborg Pedersen  2007  0751AB  GLADSAXE    50m  1:14.55 

 
Heat 9 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
599  Sebastian Alexander West  2004  0489AI  SØLLERØD    50m  1:11.56 
555  Alexander Halken  2005  0583AE  SØLLERØD    50m  1:11.17 
430  Frederik Rink Larsen  2004  0447AK  HØRSHOLM    50m  1:10.47 
147  Christian Moefelt  2006  0697AF  GLADSAXE    50m  1:10.93 
133  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    50m  1:11.49 
25  Asbjørn Olesen  2004  0481AR  DRAGSHOLM    50m  1:11.58 

 
Heat 10 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
593  Kasper Milton Smith  2003  0343AM  SØLLERØD    50m  1:09.78 
436  Alexander Nørby  2006  0617AB  HØRSHOLM    50m  1:09.24 
39  Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    50m  1:08.33 
71  Harald Riisager  2003  0371AD  GENTOFTE    50m  1:08.71 
264  Hugo Stoltz  2004  AF4904  YSTADS SS    50m  1:09.75 
561  Alfred Balslev Jørgensen  2004  0429AK  SØLLERØD    50m  1:10.33 

 
Heat 11 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
580  Ludvig Montag  2003  0357AI  SØLLERØD    50m  1:07.85 
177  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    50m  1:07.25 
173  Silas Fessel  2004  0467AD  GLADSAXE    50m  1:06.98 
550  Marius Lundsteen Brøndum  2005  0545AE  SØLLERØD    50m  1:07.07 
186  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    50m  1:07.49 
292  Oliver Skadhauge  2002  0297AG  VATCPH-STT    50m  1:08.20 

 
Heat 12 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  William Bendix Schmidt  2005  0587AE  GLADSAXE    50m  1:06.70 
10  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    50m  1:06.35 
306  Mikkel Brundert Hansen  2002  0247AT  VATCPH-STT    50m  1:05.58 
425  Lucas Kaavé  2004  0457AE  HØRSHOLM    50m  1:05.86 
30  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    50m  1:06.69 
262  Isak Klamming  2003  AY7903  YSTADS SS    50m  1:06.75 

 
Heat 13 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
178  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    50m  1:05.39 
255  Aron Persson  2004  AM4504  YSTADS SS    50m  1:04.91 
560  Thomas Høgenhaug  2003  0391AG  SØLLERØD    50m  1:04.82 
269  Melker Svensson  2002  AG4702  YSTADS SS    50m  1:04.89 
400  Carl-Johan Bødtker  2003  0321AN  HØRSHOLM    50m  1:05.04 
602  Daniel Chabert Delhi  2006    OAKS    50m  1:05.40 

 
Heat 14 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
577  William Kristensen  2003  0319AM  SØLLERØD    50m  1:04.60 
295  Rasmus Emil Poulsen  2001  0167AQ  VATCPH-STT    50m  1:04.19 
55  Anders Hvidt  2002  0271AN  GENTOFTE    50m  1:03.37 
182  Niels Krogh-Olsen  2004  0449AK  GLADSAXE    50m  1:03.76 
254  Ugnius Melieska  2004  AR4104  YSTADS SS    50m  1:04.47 
448  Janus Schnabl  2003  0311AD  HØRSHOLM    50m  1:04.67 

 
Heat 15 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
431  Sebastian Hviid Larsen  2004  0465AB  HØRSHOLM    50m  1:03.12 
224  Adrian Roed Schøning  2000  0039AA  HELSINGØR    50m  1:02.39 
222  Jesper Schiødt  2001  0107AK  HELSINGØR    50m  1:01.84 
601  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    50m  1:02.35 
576  Valdemar Kristensen  2003  0397AN  SØLLERØD    50m  1:02.47 
293  Patrick S. Hansen  2000  0089AT  VATCPH-STT    50m  1:03.33 

 
Heat 16 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Noah Bred  2003  0399AE  GLADSAXE    50m  1:01.13 
21  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    50m  1:01.00 
585  Janus Rosholm  2002  0275AQ  SØLLERØD    50m  1:00.21 
393  Fillip Bruhn  2003  0391AM  HØRSHOLM    50m  1:00.89 
294  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VATCPH-STT    50m  1:01.10 
13  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    50m  1:01.69 

 
Heat 17 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Mattias Houen  2002  0255AK  HELSINGØR    50m  59.82 
556  Adam Hansen  1998  9883AP  SØLLERØD    50m  59.32 
11  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    50m  57.83 
265  Erik Stoltz  1998  AV8598  YSTADS SS    50m  59.02 
263  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    50m  59.51 
398  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    50m  59.90 

 
Heat 18 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
557  Jannick Hansen  2001  0117AD  SØLLERØD    50m  55.69 
238  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    50m  54.28 
119  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  53.47 
113  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  GLADSAXE    50m  53.87 
543  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    50m  54.71 
414  Martin Vennick Haugbølle  2001  0155AE  HØRSHOLM    50m  57.78 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark