2020-02-22   18:17:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
159  Freya Valentin  2008  0888AG  GLADSAXE    50m  4:45.00 
157  Ella Boisen Tvermoes  2008  0812AD  GLADSAXE    50m  4:42.28 
132  Sarah Zargarov Hansen  2008  0848AG  GLADSAXE    50m  4:23.97 
234  Tindra Alstierna  2006  AO4606  YSTADS SS    50m  4:40.00 
138  Katrine Hermansen  2008  0838AG  GLADSAXE    50m  4:45.00 
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Victoria Brammer Kærgaard  2008  0878AA  GLADSAXE    50m  4:08.67 
148  Sigrid Mygind  2008  0878AG  GLADSAXE    50m  4:02.99 
449  Clara Katharina Sederholm  2006  0634AJ  HØRSHOLM    50m  4:00.00 
154  Rosa Rank Solhart  2007  0762AD  GLADSAXE    50m  4:01.59 
139  Katrine Schou Jagd  2008  0868AA  GLADSAXE    50m  4:04.87 
142  Laura Kaysfeld  2007  0798AN  GLADSAXE    50m  4:20.38 

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
558  Helene Heegaard  2007  0794AN  SØLLERØD    50m  3:56.31 
124  Augusta Blom  2008  0842AE  GLADSAXE    50m  3:52.92 
125  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  GLADSAXE    50m  3:48.94 
541  Katrine Bruhn Aaby  2007  0756AF  SØLLERØD    50m  3:52.09 
289  Sofia Mohammadi  2005  0552AW  VATCPH-STT    50m  3:53.74 
140  Liva Ladefoged Jepsen  2008  0828AA  GLADSAXE    50m  3:58.31 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  0646AN  GENTOFTE    50m  3:46.06 
146  Oline Ludvigsen  2007  0768AA  GLADSAXE    50m  3:43.57 
402  Emilie Dommer  2007  0706AF  HØRSHOLM    50m  3:39.67 
394  Anna Bruun-Møller  2007  0746AI  HØRSHOLM    50m  3:40.05 
594  Caroline Terney  2007  0728AM  SØLLERØD    50m  3:45.00 
282  Maja Hansen  2006  0652AE  VATCPH-STT    50m  3:48.83 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
590  Dina Shapley  2006  0614AM  SØLLERØD    50m  3:35.07 
549  Molly Borchorst  2007  0788AG  SØLLERØD    50m  3:32.68 
559  Signe Munk Hvid  2006  0636AO  SØLLERØD    50m  3:31.54 
145  Petrea Asferg Larsson  2008  0862AD  GLADSAXE    50m  3:32.32 
60  Anna Hinsch Lauritzen  2006  0664AK  GENTOFTE    50m  3:32.93 
551  Asta-Marie Mailund Clan  2006  0652AN  SØLLERØD    50m  3:35.11 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
575  Mathilde Kristensen  2007  0744AG  SØLLERØD    50m  3:29.86 
227  Olivia Malmborg  2006  AE0806  YSTADS SS    50m  3:21.99 
299  Rebecca Ella Madsen  2006  0628AB  VATCPH-STT    50m  3:18.67 
158  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    50m  3:21.28 
228  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    50m  3:22.43 
581  Annabella Nathansen  2007  0708AM  SØLLERØD    50m  3:30.00 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
592  Frederikke Smidt  2004  0412AL  SØLLERØD    50m  3:18.02 
229  Hannah Nilsson  2006  AE5406  YSTADS SS    50m  3:15.48 
Karoline Holm Hilkjær  2005  0516AI  DRAGSHOLM    50m  3:15.11 
144  Sofie Emilie Lange  2007  0702AB  GLADSAXE    50m  3:15.15 
Katrine Hansen  2006  0686AS  DRAGSHOLM    50m  3:16.11 
236  Felicia Leo  2006  AE8606  YSTADS SS    50m  3:18.33 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    50m  3:13.12 
586  Anna Røjel  2006  0634AG  SØLLERØD    50m  3:10.45 
129  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    50m  3:09.03 
441  Emma Philip  2005  0538AN  HØRSHOLM    50m  3:09.45 
54  Johanne Hummelmose  2006  0628AK  GENTOFTE    50m  3:11.20 
64  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    50m  3:13.91 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
176  Maria Claudia S. Hansen  2006  0662AE  GLADSAXE    50m  3:06.10 
35  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    50m  3:04.33 
434  Sasha Nezdiikovskaia  2005  0564AK  HØRSHOLM    50m  3:01.44 
Maria Hardis  2004  0434BA  DRAGSHOLM    50m  3:01.58 
29  Ella Rasmussen  2004  0472AL  DRAGSHOLM    50m  3:05.05 
153  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    50m  3:07.73 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    50m  3:00.17 
Sille Bachmann  2004  0424AX  DRAGSHOLM    50m  2:56.63 
32  Laura Sørensen  2001  0102BC  DRAGSHOLM    50m  2:55.63 
226  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    50m  2:55.76 
204  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    50m  2:59.48 
545  Laura Bang  2004  0474AP  SØLLERØD    50m  3:00.37 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Maja Åkesson  2002  AJ6402  YSTADS SS    50m  2:51.41 
231  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    50m  2:50.44 
209  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  0544AA  GLADSAXE    50m  2:49.14 
67  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    50m  2:49.41 
167  Sophia Bøttger  2004  0424AE  GLADSAXE    50m  2:50.67 
31  Alberte Holst Schilling  2003  0368AW  DRAGSHOLM    50m  2:54.77 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    50m  2:47.44 
230  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    50m  2:44.78 
421  Caroline Salskov Jensen  2005  0526AB  HØRSHOLM    50m  2:42.66 
392  Martha Hjuler Britze  2004  0488AC  HØRSHOLM    50m  2:42.79 
168  Luna Christensen  2005  0566AC  GLADSAXE    50m  2:47.32 
181  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    50m  2:47.51 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
598  Carla Lyhne Weiner  2003  0318AU  SØLLERØD    50m  2:40.68 
183  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    50m  2:38.55 
47  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    50m  2:36.83 
109  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    50m  2:37.94 
115  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  2:40.23 
83  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    50m  2:40.77 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    50m  2:35.11 
164  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    50m  2:31.27 
45  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    50m  2:29.37 
52  Cecilie Carøe Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    50m  2:31.23 
41  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    50m  2:33.93 
233  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    50m  2:36.58 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark