2019-09-17   18:27:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
8 100m Breaststroke Men
BSF: 1:00.42 Daniel Gyurta
WR: 57.13 Adam Peaty
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 364 Giedrius Titenis Lithuania 1989 25m 56.80
2 350 Erik Persson Kungsbacka SS 1994 25m 58.09
3 380 Nikola Obrovac Medvescak Zagreb 1998 25m 59.50
4 96 Christoffer Tofte Haarsaker Bergensvømmerne 1993 M120993
CHR02
25m 59.63
5 476 Patric Ridell Simklubben Neptun 25m 1:00.15
1993
6 581 Daniel Kertes Södertälje Simsällskap 1999 AD8399 25m 1:00.16
7 352 Jørgen Scheie Bråthen Lambertseter SK 1995 M050495
JØR01
25m 1:00.47
8 274 Likith Selvaraj Prema India 1998 25m 1:00.90
9 247 Alexander Kopland Borsheim Glitre SK/MSK 1999 M250199
ALE04
25m 1:01.13
10 250 Andre Klippenberg Grindheim Hamar IL 2000 M070400
AND05
25m 1:01.13
11 183 Thomas A Fardal Egersund SK 1997 M070897
THO03
25m 1:01.20
12 696 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 25m 1:01.94
13 142 Nikolai Sørebø BS/Åstveit 2001 M060301
NIK02
25m 1:02.08
14 419 Bengt Vang OI Svømming 1999 M180599
BEN02
25m 1:02.52
15 634 Gergely Gyurta Hungary 1991 25m 1:02.86
16 701 Robert Palosaari Väsby Simsällskap 1992 AC1392 25m 1:02.98
17 276 Hugo Swanepoel Järfälla SS 1998 25m 1:03.58
18 652 Iver Ørbog Vestbyen Trondheim 1999 M180799
IVE03
25m 1:03.78
19 514 Bernt M. Seyffarth SK Team Sør/MSK 1989 M070589
BER02
25m 1:03.96
20 365 Yann Van Den Bossche Luxembourg 25m 1:03.97
2001
21 460 Martin Skar Talberg Sandnes SLK 2000 M120600
MAR05
25m 1:04.16
22 57 Johan Markus Mowinckel Bergens SC 1995 M090795
JOH02
25m 1:04.82
23 249 Nickolai Fredheim Hamar IL 2000 M210700
NIC02
25m 1:04.87
24 251 Eivind Aalstad Laakso Hamar IL 1999 M020899
EIV02
25m 1:05.04
25 489 Mats Kamnes SK Speed 2000 M130400
MAT03
25m 1:05.34
26 120 Ådne Viken Refseth BS/Delfana 1997 M220497
ÅDN03
25m 1:05.65
27 234 Rókur Trygvason Færøyene 2000 25m 1:05.72
28 131 Andreas Heimnes BS/Åstveit 1999 M280999
AND10
25m 1:05.73
29 287 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 1998 AG2598 25m 1:06.27
30 545 Sebastian Thorsen Stavanger SC 25m 1:06.29
2001 M120501
SEB02
31 59 Per Tinius Mowinckel Bergens SC 1998 M270998
PER04
25m 1:06.39
32 508 Ole Marius Rist Jensen SK Team Sør/KSA 2001 M010301
OLE01
25m 1:06.39
33 588 Ole Jørmeland Tromsø SK 25m 1:07.15
1998 M090998
OLE03
34 84 Sindre Kampen Nesheim Bergens SLK 2001 M150201
SIN03
25m 1:07.49
35 68 Sivert Helland Veseth Bergens SC 1998 M130398
SIV05
25m 1:07.57
36 248 Theodor Myklebusthaug Glitre SK/RSK 25m 1:08.03
2001 M310501
THE04
37 629 Vemund Hoset Ullensakersv 2002 M160102
VEM03
25m 1:08.10
38 15 Christian Groth Dyrkorn Asker SK 2001 M220501
CHR04
25m 1:08.12
39 697 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 25m 1:08.38
40 232 Róland Toftum Færøyene 1998 25m 1:08.57
41 210 Loke Øvrevoll Fauske SK 2003 M140303
LOK02
25m 1:08.59
42 26 Tobias Bang Mikkelsen Asker SK 2002 M100602
TOB01
25m 1:08.71
43 128 Peter Walløe BS/Delfana 2002 M141002
PET03
25m 1:08.90
44 619 Herman Christensen Tønsberg SK 2002 M011102
HER02
25m 1:08.90
45 739 Torkil Eldegard Heie Ås IL 2000 M291000
TOR04
25m 1:09.00
46 415 Jonatan Olafsson OI Svømming 1994 M180394
JON03
25m 1:09.37
47 534 Håvard Heggland Sortland SLK 25m 1:09.56
2001 M070301
HÅV02
48 104 Erling Flåm Krogsrud BS/Arna 2000 M090100
ERL02
25m 1:09.65
49 304 Oliver Dragland Kolbotn IL 2002 M211102
OLI02
25m 1:10.12
50 478 Petter Basmo Bjerkli SK Speed 25m 1:10.32
1999 M051299
PET01
51 477 Naveen Asas SK Speed 2004 M310304
NAV01
25m 1:10.48
52 139 Snorre Skjæveland BS/Åstveit 2000 M120200
SNO01
25m 1:10.68
53 502 Sigurd Årøen SK Speed 2000 M230400
SIG01
25m 1:10.79
54 690 Magnus Kobbevik Mikalsen Volda TIL 2004 M130504
MAG02
25m 1:10.82
55 292 Stian Munkejord Karmøy SK 2001 M040801
STI02
25m 1:10.82
56 126 Eirik Pagani Vavik BS/Delfana 2001 M060101
EIR01
25m 1:10.98
57 141 Aleksander Sørebø BS/Åstveit 2003 M030403
ALE01
25m 1:10.99
58 369 Christoffer Solberg Jørgensen Madla SK 1996 M110996
CHR03
25m 1:11.00
59 225 Rani Jacobsen Færøyene 2001 25m 1:11.23
60 189 Vetle Sørdal Egersund SK 2001 M170601
VET04
25m 1:11.25
61 156 Agmund Riiser Bærumsvømmerne 2001 M151101
AGM03
25m 1:11.28
62 374 Svenn Torje Helleren
Haugstad
Mandal SK 25m 1:11.63
2000 M300300
SVE03
63 28 Andreas Nordang Asker SK 1999 M260499
AND14
25m 1:11.74
64 69 Theodoros Xenakis Bergens SC 2003 M120503
THE02
25m 1:11.79
65 20 Adam Kasper Hvass Asker SK 25m 1:11.86
2002 M050202
ADA02
66 527 Kevin Nguyen Skjetten Svømming 2001 M050801
KEV01
25m 1:11.88
67 707 Theodor Skold Väsby Simsällskap 2001 25m 1:11.92
68 630 Mathias Somogyi Hoseth Ullensakersv 2003 M070603
MAT02
25m 1:12.13
69 99 Thomas Lande Bergkameratene 2000 M021100
THO02
25m 1:12.24
70 511 Mons Eirik Bjerkan SK Team Sør/MSK 2001 M220501
MON02
25m 1:12.68
71 347 Laszlo Tolnai Kristiansund SK 2001 M100801
LAS02
25m 1:13.34
72 421 Simen Løvås Orkanger IF 2003 M040403
SIM04
25m 1:13.57
73 606 Johan Hjelseth Storstad Trondhjems SLK 2003 M050603
JOH01
25m 1:14.06
74 239 Henrik Stubhaug Førde IL 2003 M280503
HEN02
25m 1:14.09
75 322 Isak Årnes Kolbotn IL 2003 M180303
ISA01
25m 1:14.24
76 127 Tord Pagani Vavik BS/Delfana 2002 M020702
TOR02
25m 1:14.24
77 556 Gustav Niring Stockholmspolisens IF 25m 1:14.47
2004
78 657 Andreas Getz Bjartland Vestkantsvømmerne 2003 M230403
AND01
25m 1:14.66
79 376 Kristoffer Syvertsen Mandal SK 25m 1:14.76
2003 M010303
KRI02
80 181 Mathias Saltnes Urdal Delfana 2003 M070503
MAT13
25m 1:15.54
81 559 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF 2003 25m 1:15.59
82 435 Lucas Rennesund Poseidon 2002 M261002
LUC02
25m 1:15.60
83 373 Amund Helleren Haugstad Mandal SK 2004 M280204
AMU01
25m 1:15.77
84 530 Ivar Greger Angel Sortland SLK 2001 M060201
IVA03
25m 1:15.79
85 568 Iver Toresen Malme Stord IL 2001 M081001
IVE07
25m 1:15.85
86 245 Trym Vejlgaard Sørensen Glitre SK/BK 2001 M290501
TRY02
25m 1:15.92
87 236 Reinert Solheim Erland Førde IL 2004 M230204
REI02
25m 1:15.92
88 346 Knut Fredrik Sogn Kristiansund SK 2004 M050304
KNU01
25m 1:16.07
89 202 Patrik Blomquist Fauske SK 2000 M160600
PAT01
25m 1:16.27
90 199 Robert Nilsen Eidsvoll SK 1984 M010184
ROB10
25m 1:16.35
91 641 Jonas Johansen Vestbyen Trondheim 25m 1:16.74
2002 M170102
JON06
92 482 Sofian El Mousaoui SK Speed 2003 M100503
SOF02
25m 1:17.20
93 669 Kristian Myntevik Vestkantsvømmerne 2001 M180901
KRI03
25m 1:17.32
94 267 Kristian Olaisen Haugesund SK 25m 1:17.45
2004 M260104
KRI03
95 184 Richard Faude Egersund SK 2003 M280203
RIC02
25m 1:17.65
96 372 Markus Øyangen Malvik IL 2003 M290103
MAR11
25m 1:17.70
97 203 Håvard Strand Brustad Fauske SK 2000 M180300
HÅV03
25m 1:17.70
98 321 Christian Svan Østgård Kolbotn IL 2001 M110601
CHR01
25m 1:17.75
99 449 Ruben Berteloot Roeselaarse ZV 1992 25m 1:18.33
100 215 Sebastian Amundsen Frisinn SK 2004 M150804
SEB02
25m 1:18.51
101 188 Brede Sørdal Egersund SK 2004 M310104
BRE04
25m 1:18.53
102 480 Jonas She Cheung SK Speed 2005 M221005
JON02
25m 1:18.55
103 432 Eirik Vinje Olsen Poseidon 2003 M120503
EIR07
25m 1:18.72
104 492 Neheathan Nagaseelan SK Speed 2002 M090102
NEH01
25m 1:18.92
105 198 Daniel Vindfjell Eid SK 2004 M160704
DAN01
25m 1:19.17
106 596 Tobias Gilbu Trondhjems SLK 2002 M160902
TOB03
25m 1:19.31
107 186 Nikolai Svelland Egersund SK 2004 M010104
NIC18
25m 1:19.45
108 528 Henning Soelberg Skjetten Svømming 2003 M251103
HEN01
25m 1:19.51
109 194 Mathias Løvold Husevåg Eid SK 25m 1:19.61
2003 M020103
MAT05
110 688 Iver Heltne Volda TIL 2002 M221102
IVE01
25m 1:19.94
111 10 Nikodem Wiktorowicz Arna SLK 2003 M030603
NIK02
25m 1:20.15
112 650 Gabriel Steen Vestbyen Trondheim 25m 1:20.31
2004 M230404
GAB03
113 765 Sebastian Warncke-Wang Åstveit SK 2002 M110902
SEB01
25m 1:20.98
114 305 Feliks Falk Kolbotn IL 2001 M271001
FEL02
25m 1:21.20
115 5 Ask Moum Arna SLK 2003 M090403
ASK02
25m 1:21.67
116 25 Oscar Megård Asker SK 2004 M010304
OSC03
25m 1:22.77
117 623 Fredrik Solberg Tønsberg SK 2001 M131201
FRE01
50m 1:23.02
118 97 Celian Cadet Bergkameratene 2003 M110403
CEL02
25m 1:23.08
119 563 Odin Hildebrandt Paulin Stord IL 2003 M240603
ODI03
25m 1:23.19
120 383 Helje Stadaas Moss SK 2004 M090404
HEL02
25m 1:23.32
121 170 Olav Irgens Henanger Delfana 2002 M250102
OLA01
25m 1:23.43
122 32 Leo Strand Asker SK 2003 M290703
LEO01
25m 1:23.47
123 721 Kasper Krohn-Dale Øyane SK 2002 M201102
KAS01
25m 1:23.59
124 17 Thomas Efskind Asker SK 2004 M280204
THO05
25m 1:23.59
125 318 Adam Skare Kolbotn IL 25m 1:24.40
2003 M041103
ADA02
126 38 Julius Aarnes Asker SK 2004 M140604
JUL03
25m 1:24.91
127 167 Anders Rye Brekkhus Delfana 2003 M010303
AND06
25m 1:25.01
128 34 Joakim Tronstad Asker SK 25m 1:25.65
2003 M130303
JOA01
129 71 Arn S. Andreassen Bergens SLK 2004 M271204
ARN02
25m 1:25.69
130 237 Simen Furesund Grimeland Førde IL 2004 M270704
SIM02
25m 1:25.71
131 303 Martin Christoffersen Kolbotn IL 2003 M161003
MAR02
25m 1:26.06
132 722 Lukas Krohn-Dale Øyane SK 2005 M080805
LUK02
25m 1:26.74
133 271 Mats Samdal Hanssen Haugesund SK 2004 M090204
MAD01
25m 1:27.91
134 687 William Bru  Waardal Vestkantsvømmerne 2002 M150102
WIL01
25m 1:28.18
135 661 Nikolai Johan  Dale Vestkantsvømmerne 2005 M130105
NIK01
25m 1:28.25
136 325 Marcus Fjeld Kongstensvømmerne 2004 M080804
MAR03
25m 1:30.34
137 22 August Wallenius Kjevik Asker SK 2003 M110903
AUG04
25m 1:30.86
138 667 Joseph-Haakon Kititi Vestkantsvømmerne 2003 M241103
JOS01
25m 1:30.96
139 664 Harald Hals Vestkantsvømmerne 2002 M300802
HAR02
25m 1:31.85
140 16 Szymon Dziedzic Asker SK 2003 M050903
SZY01
25m 1:31.87
141 94 Simon Tangenes Bergens SLK 25m 1:32.00
2004 M310504
SIM01
142 590 Hasith Ransiri Attanapola Trondhjems SLK 2003 M160803
HAS02
25m 1:32.43
143 343 Filip Louka Kristiansund SK 2003 M070903
FIL02
25m 1:33.10
144 767 Håkon Aae Åstveit SK 25m 1:33.51
2004 M070604
HÅK01
145 572 Oskar Råen Stord IL 2004 M190404
OSK02
25m 1:33.91
146 441 Tristan Smeding Radøy SK 2001 M310701
TRI02
25m 1:34.43
147 13 Linus Høviskeland Backen Asker SK 2004 M291104
LIN01
25m 1:35.09
148 575 Tønnes Tønnesen Stord IL 2005 M090105
TØN06
25m 1:35.65
149 671 Eirik Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
EIR02
25m 1:37.08
150 101 Theo Munz-Kløve Bergkameratene 2003 M210203
THE01
25m 1:37.14
151 745 Anders Helland Åstveit SK 2005 M010405
AND03
25m 1:42.07
152 573 Tobias Samuelsen Stord IL 2004 M221104
TOB06
50m 1:46.84
153 672 Stian Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
STI02
25m 1:48.21
154 718 Sondre Storrø Edvinsen Øyane SK 2005 M130305
SON01
25m 1:53.18
155 716 Lukas Bergsvik Lohne Øyane SK 2005 M181105
LUK02
25m 2:03.65
156 238 Artur Grzebieluch Førde IL 2004 M121104
ART01
25m
157 689 Andres Kobbevik Volda TIL 25m
2005 M200505
AND06
2018-04-12 20:41:44 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner