2019-10-15   03:18:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
4 100m Freestyle Men
BSF: 49.43 Isak Eliasson
WR: 46.91 Cesar Cielo Filho
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 213 Pieter Timmers Flemish SF 1988 25m 46.54
2 135 Markus Lie BS/Åstveit 1995 M210695
MAR03
25m 47.77
3 161 Niksja Stojkovski Bærumsvømmerne 1994 M050594
NIK01
25m 48.61
4 582 Björn Seeliger Södertälje Simsällskap 2000 BA7300 25m 48.67
5 579 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 25m 48.84
6 770 Gustaf Dahlman Västerås Simsällskap 1997 AJ1597 25m 48.86 LAT
7 288 Axel Pettersson Jönköpings Simsällskap 25m 49.04
1995 AE8995
8 214 Lorenz Weiremans Flemish SF 1996 25m 49.26
9 638 Dominik Unger USC Graz 1995 25m 49.60
10 110 Martin Hammer BS/Delfana 1993 M170393
MAR08
25m 49.62
11 541 Isak Eliasson Spårvägen SF 1996 25m 49.85
12 581 Daniel Kertes Södertälje Simsällskap 1999 AD8399 25m 49.87
13 387 Clemens Rapp Neckarsulmer Sport-Union 1989 25m 50.04
14 403 Sigurd Holten Bøen OI Svømming 1997 M180397
SIG02
25m 50.36
15 514 Bernt M. Seyffarth SK Team Sør/MSK 1989 M070589
BER02
25m 50.48
16 284 Albin Lövgren Jönköpings Simsällskap 1999 AC0199 25m 50.63
17 150 Nicholas Lia Bærumsvømmerne 2001 M130201
NIC01
25m 50.85
18 280 Marcus Holmquist Jönköpings Simsällskap 2000 AK2500 25m 50.94
19 503 Johannes Hope SK Team Sør/KSA 1999 M020699
JOH01
25m 51.32
20 656 Aslan Bentley Vestkantsvømmerne 2001 M070401
ASL01
25m 51.45
21 66 Bendik Søfteland Bergens SC 1996 M071296
BEN01
25m 51.49
22 354 Ole-Mikal Fløgstad Lambertseter SK 1997 M140497
OLE04
25m 51.54
23 335 Mattis Grindalen Svendsen Kongstensvømmerne 2000 M160600
MAT08
25m 51.60
24 279 Filip Grimberg Jönköpings Simsällskap 1998 AL0198 25m 51.75
25 366 Bob Sauber Luxembourg 2001 25m 51.80
26 442 Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 1997 M130997
HAL01
25m 52.18
27 15 Christian Groth Dyrkorn Asker SK 2001 M220501
CHR04
25m 52.19
28 489 Mats Kamnes SK Speed 2000 M130400
MAT03
25m 52.22
29 501 Markus Woxholt SK Speed 1999 M110599
MAR09
25m 52.23
30 283 Tim Lärkfeldt Jönköpings Simsällskap 2000 AC9900 25m 52.27
31 701 Robert Palosaari Väsby Simsällskap 25m 52.34
1992 AC1392
32 409 Per Morten Halvorsen OI Svømming 1994 M131294
PER05
25m 52.48
33 113 Petter Strand Kolaas BS/Delfana 25m 52.53
1999 M150399
PET03
34 646 Simon Moe Vestbyen Trondheim 2001 M240701
SIM04
25m 52.59
35 414 Marius Nygaard OI Svømming 1997 M260297
MAR05
25m 52.72
36 125 Sondre Saltnes Urdal BS/Delfana 1999 M010799
SON05
25m 52.75
37 109 Sander Hallaråker BS/Delfana 1999 M120599
SAN02
25m 52.81
38 255 Arild Degerstrøm Haugesund SK 2000 M091100
ARI03
25m 52.84
39 460 Martin Skar Talberg Sandnes SLK 2000 M120600
MAR05
25m 52.84
40 430 Fredrik Frantzen Poseidon 1999 M140499
FRE05
25m 52.86
41 695 Simon Brandt Väsby Simsällskap 2000 25m 52.87
42 438 Martin Kristofík Povazskobystrický PO 1998 25m 52.98
43 609 Kristian Volden Trondhjems SLK 1998 M110198
KRI02
25m 52.99
44 543 Thomas Brustveit Stavanger SC 25m 53.00
1993 M090693
THO03
45 415 Jonatan Olafsson OI Svømming 1994 M180394
JON03
25m 53.10
46 129 Trym Døssland Bjerkvik BS/Åstveit 2000 M230800
TRY02
25m 53.10
47 351 Mats Andersen Lambertseter SK 25m 53.43
2000 M160700
MAT05
48 420 Joshua Welschof OI Svømming 1999 M270699
JOS01
25m 53.46
49 63 Sander Rødje Bergens SC 1993 M170393
SAN03
25m 53.55
50 382 Samuel Kvarv Moss SK 1998 M011298
SAM02
25m 53.70
51 502 Sigurd Årøen SK Speed 2000 M230400
SIG01
25m 53.80
52 223 Marius Gardshodn Færøyene 1998 25m 53.90
53 293 Kristoffer A. Samuelsen Karmøy SK 1999 M220999
KRI03
25m 54.05
54 246 Ole Steinbråten Glitre SK/Gol IL 2001 M171201
OLE01
25m 54.08
55 611 Aamund Westermoen Trondhjems SLK 1998 M190798
AAM03
25m 54.21
56 544 Simon Slettevold Stavanger SC 2002 M100902
SIM02
25m 54.27
57 119 Omar Snær Omarsson BS/Delfana 2000 M190300
OMA02
25m 54.29
58 635 Alexander Lange USC Graz 2001 25m 54.60
59 466 Sven Arnestad Sarpsborg IL 2001 M241201
SVE02
25m 54.67
60 506 Hadrian Phillipson SK Team Sør/KSA 1999 M090399
HAD01
25m 54.78
61 245 Trym Vejlgaard Sørensen Glitre SK/BK 25m 54.85
2001 M290501
TRY02
62 84 Sindre Kampen Nesheim Bergens SLK 2001 M150201
SIN03
25m 54.88
63 369 Christoffer Solberg Jørgensen Madla SK 1996 M110996
CHR03
25m 55.08
64 218 Johan N. Dam Færøyene 2002 25m 55.33
65 485 Daniel Farahani SK Speed 1998 M090698
DAN02
25m 55.39
66 512 Simon Neerland SK Team Sør/MSK 1999 M151299
SIM02
25m 55.47
67 162 Erling Syversveen Lie Bærumsvømmerne 1999 M300699
ERL13
25m 55.47
68 504 Andreas Håbesland Klausen SK Team Sør/KSA 2002 M020202
AND19
25m 55.59
69 647 Jonas Roseth Vestbyen Trondheim 1999 M280499
JON04
25m 55.60
70 547 Ole Peder Uthus Solum Stjørdals Blink 1999 M290199
OLE05
25m 55.60
71 349 Knut Karstein Visnes Kristiansund SK 1999 M100899
KNU01
25m 55.77
72 290 Aleksander Grønfur Karmøy SK 2003 M200303
ALE03
25m 55.89
73 436 Anders Valdar Poseidon 2000 M271000
AND03
25m 55.96
74 157 Jonatan Risåsen Bærumsvømmerne 2000 M311000
JON02
25m 56.03
75 360 Julius Rosmo Lambertseter SK 2001 M050601
JUL04
50m 56.10
76 445 Sigurd Olav Borgstrøm Randaberg IL 25m 56.23
2002 M170202
SIG03
77 533 Harald-Georg Dahlslett
Hansen
Sortland SLK 2002 M020402
HAR03
25m 56.37
78 248 Theodor Myklebusthaug Glitre SK/RSK 2001 M310501
THE04
25m 56.39
79 140 Øystein Rongevær Slyngstadli BS/Åstveit 25m 56.41
2001 M230901
ØYS03
80 574 Simon Teetzmann Stord IL 2002 M190402
SIM01
25m 56.48
81 400 Gard Fossmo Sundby Nordlysbyen STK 2000 M100200
GAR01
25m 56.49
82 637 Artemy Trummer USC Graz 2000 25m 56.50
83 478 Petter Basmo Bjerkli SK Speed 1999 M051299
PET01
25m 56.51
84 759 Sander Solbakken Åstveit SK 2000 M100200
SAN02
25m 56.52
85 392 Sietse Halbertsma Nordlysbyen STK 1999 M021099
SIE01
25m 56.56
86 23 Magnus Brandt Lågøyr Asker SK 2000 M011200
MAG02
25m 56.56
87 347 Laszlo Tolnai Kristiansund SK 2001 M100801
LAS02
25m 56.60
88 317 Daniel Schulz Kolbotn IL 2003 M041103
DAN04
25m 56.71
89 99 Thomas Lande Bergkameratene 2000 M021100
THO02
25m 56.73
90 34 Joakim Tronstad Asker SK 2003 M130303
JOA01
25m 57.07
91 12 Didrik Backen Asker SK 25m 57.13
2001 M240101
DID01
92 511 Mons Eirik Bjerkan SK Team Sør/MSK 2001 M220501
MON02
25m 57.15
93 147 Jonas Milian Hestad Solberg Bærumsvømmerne 2003 M300603
JON02
25m 57.19
94 739 Torkil Eldegard Heie Ås IL 25m 57.32
2000 M291000
TOR04
95 195 Eirik Karlsen Eid SK 2001 M150801
EIR05
25m 57.37
96 316 Simon Schiøtz Kolbotn IL 2001 M131101
SIM07
25m 57.51
97 733 Vetle Vikestad Løseth Aalesund SLK 2004 M110204
VET01
25m 57.61
98 655 Jørgen Mikkelsen Bakke Vestkantsvømmerne 2001 M010101
JØR42
25m 57.77
99 602 Daniel Moen Manriquez Trondhjems SLK 2002 M200602
DAN03
25m 57.80
100 386 Kjetil Heibert Namsos SK 2000 M071200
KJE02
25m 57.88
101 492 Neheathan Nagaseelan SK Speed 2002 M090102
NEH01
25m 57.88
102 104 Erling Flåm Krogsrud BS/Arna 2000 M090100
ERL02
25m 57.91
103 383 Helje Stadaas Moss SK 2004 M090404
HEL02
25m 58.00
104 381 Kevin Kvarv Moss SK 2001 M240901
KEV01
25m 58.07
105 559 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF 2003 25m 58.16
106 623 Fredrik Solberg Tønsberg SK 25m 58.39
2001 M131201
FRE01
107 153 Anders Norheim Bærumsvømmerne 2000 M280900
AND07
50m 58.40
108 563 Odin Hildebrandt Paulin Stord IL 2003 M240603
ODI03
25m 58.50
109 482 Sofian El Mousaoui SK Speed 25m 58.51
2003 M100503
SOF02
110 25 Oscar Megård Asker SK 2004 M010304
OSC03
25m 58.62
111 560 Sondre Fjeldstad Stord IL 2002 M150302
SON01
25m 58.67
112 141 Aleksander Sørebø BS/Åstveit 2003 M030403
ALE01
25m 58.68
113 367 Olav Eklund Madla SK 2002 M260402
OLA04
25m 58.70
114 112 Jonas T. Hinna BS/Delfana 2003 M240203
JON06
25m 58.72
115 345 Aleksander  Mittet Kristiansund SK 1999 M020399
ALE02
25m 58.76
116 530 Ivar Greger Angel Sortland SLK 2001 M060201
IVA03
25m 58.77
117 296 Ørjan Westre Karmøy SK 2003 M220503
ØRJ02
25m 58.85
118 303 Martin Christoffersen Kolbotn IL 2003 M161003
MAR02
25m 58.85
119 205 Knut Johan Ahlstrøm
Gjerskvål
Fauske SK 2000 M030200
KNU01
25m 58.90
120 256 Keilani Eritsland Loren Haugesund SK 2003 M020903
KEI01
25m 58.90
121 568 Iver Toresen Malme Stord IL 2001 M081001
IVE07
25m 58.99
122 156 Agmund Riiser Bærumsvømmerne 50m 59.03
2001 M151101
AGM03
123 527 Kevin Nguyen Skjetten Svømming 2001 M050801
KEV01
25m 59.06
124 453 Dennis Gjesdal Hillesund Sandnes SLK 2004 M180604
DEN03
25m 59.06
125 128 Peter Walløe BS/Delfana 25m 59.13
2002 M141002
PET03
126 372 Markus Øyangen Malvik IL 2003 M290103
MAR11
25m 59.15
127 421 Simen Løvås Orkanger IF 2003 M040403
SIM04
25m 59.33
128 20 Adam Kasper Hvass Asker SK 2002 M050202
ADA02
25m 59.44
129 318 Adam Skare Kolbotn IL 2003 M041103
ADA02
25m 59.49
130 677 Andreas Ramsvik Vestkantsvømmerne 2003 M100303
AND02
25m 59.49
131 210 Loke Øvrevoll Fauske SK 2003 M140303
LOK02
25m 59.50
132 126 Eirik Pagani Vavik BS/Delfana 2001 M060101
EIR01
25m 59.55
133 49 Balder Sollesnes Holum Bergens SC 2003 M160403
BAL01
50m 59.64
134 669 Kristian Myntevik Vestkantsvømmerne 2001 M180901
KRI03
25m 59.68
135 765 Sebastian Warncke-Wang Åstveit SK 2002 M110902
SEB01
25m 59.73
136 341 Christoffer Høvik Kristiansund SK 2002 M170502
CHR02
25m 59.86
137 630 Mathias Somogyi Hoseth Ullensakersv 2003 M070603
MAT02
50m 59.90
138 10 Nikodem Wiktorowicz Arna SLK 25m 59.95
2003 M030603
NIK02
139 706 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 25m 59.97
140 642 Emil Jystad Vestbyen Trondheim 25m 1:00.21
2002 M010402
EMI05
141 760 Tom Solbakken Åstveit SK 2002 M020202
TOM05
25m 1:00.37
142 198 Daniel Vindfjell Eid SK 2004 M160704
DAN01
25m 1:00.48
143 321 Christian Svan Østgård Kolbotn IL 2001 M110601
CHR01
25m 1:00.68
144 241 Sivert Solheim Verhage Førde IL 2002 M061202
SIV02
25m 1:00.71
145 596 Tobias Gilbu Trondhjems SLK 2002 M160902
TOB03
25m 1:00.80
146 477 Naveen Asas SK Speed 2004 M310304
NAV01
25m 1:00.82
147 33 Kristian Swakhoven Asker SK 2003 M040203
KRI04
25m 1:00.86
148 28 Andreas Nordang Asker SK 1999 M260499
AND14
25m 1:00.87
149 266 Magnus Odland Haugesund SK 2002 M150902
MAG02
25m 1:01.15
150 207 Mathias Martinussen Fauske SK 2004 M210604
MAT05
25m 1:01.30
151 670 Leander Larsen Nedreaas Vestkantsvømmerne 2002 M230702
LEA02
25m 1:01.32
152 374 Svenn Torje Helleren
Haugstad
Mandal SK 2000 M300300
SVE03
25m 1:01.35
153 346 Knut Fredrik Sogn Kristiansund SK 25m 1:01.49
2004 M050304
KNU01
154 260 Gustav Leifsen Haugesund SK 2002 M311202
GUS03
25m 1:01.57
155 690 Magnus Kobbevik Mikalsen Volda TIL 2004 M130504
MAG02
25m 1:01.61
156 561 Vebjørn Fjeldstad Stord IL 50m 1:01.73
2002 M150302
VEB01
157 448 Jesper Rasløv Harestad Randaberg IL 2001 M030601
JES01
25m 1:01.77
158 97 Celian Cadet Bergkameratene 2003 M110403
CEL02
25m 1:01.81
159 721 Kasper Krohn-Dale Øyane SK 2002 M201102
KAS01
25m 1:01.81
160 618 Jacob Bøckman Tønsberg SK 2001 M230101
JAC05
25m 1:01.96
161 650 Gabriel Steen Vestbyen Trondheim 2004 M230404
GAB03
25m 1:02.03
162 535 Anders Inga Sortland SLK 2005 M050405
AND03
25m 1:02.08
163 236 Reinert Solheim Erland Førde IL 2004 M230204
REI02
25m 1:02.12
164 184 Richard Faude Egersund SK 2003 M280203
RIC02
25m 1:02.25
165 480 Jonas She Cheung SK Speed 2005 M221005
JON02
25m 1:02.28
166 194 Mathias Løvold Husevåg Eid SK 2003 M020103
MAT05
25m 1:02.71
167 465 Simen Arnestad Sarpsborg IL 2004 M140904
SIM03
25m 1:02.82
168 240 Adrian Teigene Førde IL 2000 M050500
ADR02
25m 1:03.36
169 271 Mats Samdal Hanssen Haugesund SK 25m 1:03.47
2004 M090204
MAD01
170 239 Henrik Stubhaug Førde IL 2003 M280503
HEN02
25m 1:03.68
171 671 Eirik Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
EIR02
25m 1:03.96
172 100 Ivar Mosqueira Forbord Bergkameratene 25m 1:04.12
2003 M140703
IVA01
173 17 Thomas Efskind Asker SK 2004 M280204
THO05
25m 1:04.30
174 493 Nilacsan Nagaseelan SK Speed 2004 M300104
NIL02
25m 1:04.35
175 69 Theodoros Xenakis Bergens SC 2003 M120503
THE02
25m 1:04.45
176 342 Nicolai Høvik Kristiansund SK 2005 M240105
NIC01
25m 1:04.48
177 666 Adrian Larsen Hammer Vestkantsvømmerne 2005 M230105
ADR02
25m 1:04.55
178 605 Vegard Skjervold Trondhjems SLK 2002 M111002
VEG01
25m 1:04.58
179 566 Lars  Isdahl Føyen Stord IL 2004 M020704
LAR01
25m 1:04.88
180 167 Anders Rye Brekkhus Delfana 2003 M010303
AND06
25m 1:05.21
181 688 Iver Heltne Volda TIL 2002 M221102
IVE01
25m 1:05.29
182 5 Ask Moum Arna SLK 2003 M090403
ASK02
25m 1:05.48
183 376 Kristoffer Syvertsen Mandal SK 2003 M010303
KRI02
25m 1:05.64
184 595 Bjarne Forfot Trondhjems SLK 2000 M091000
BJA01
25m 1:05.80
185 273 Ola Vestbø Haugesund SK 25m 1:05.80
2003 M140503
OLA04
186 98 Kasper Morseth Hallerud Bergkameratene 2003 M141103
KAS01
25m 1:05.85
187 664 Harald Hals Vestkantsvømmerne 2002 M300802
HAR02
25m 1:05.98
188 336 Jørgen Enger Søstrand Kongstensvømmerne 25m 1:06.16
2004 M100704
JØR03
189 2 Benjamin Blom Arna SLK 2004 M310304
BEN05
25m 1:06.23
190 168 Henrik Hodne Eliassen Delfana 2004 M010204
HEN05
25m 1:06.28
191 750 Jakob Myklebust Åstveit SK 1995 M010195
JAK03
25m 1:06.46
192 102 Mats Norvoll Bjørnevik Brattvåg SK 2004 M200504
MAT01
25m 1:06.61
193 170 Olav Irgens Henanger Delfana 2002 M250102
OLA01
25m 1:06.66
194 738 Johannes Glosli Ås IL 2002 M210702
JOH05
25m 1:06.68
195 32 Leo Strand Asker SK 2003 M290703
LEO01
50m 1:06.68
196 449 Ruben Berteloot Roeselaarse ZV 1992 25m 1:06.70
197 178 Sigve Smebye Delfana 2002 M010202
SIG02
25m 1:06.88
198 16 Szymon Dziedzic Asker SK 2003 M050903
SZY01
50m 1:06.93
199 667 Joseph-Haakon Kititi Vestkantsvømmerne 2003 M241103
JOS01
25m 1:06.95
200 755 Adrian Roll-Christiansen Åstveit SK 2004 M240204
ADR01
25m 1:07.77
201 495 Herman Røed SK Speed 2005 M100305
HER02
25m 1:07.81
202 687 William Bru  Waardal Vestkantsvømmerne 2002 M150102
WIL01
25m 1:07.85
203 324 Oliver Danielsen Kongstensvømmerne 25m 1:08.03
2005 M020605
OLI03
204 180 Trym Stendalen Delfana 2005 M290705
TRY02
50m 1:08.54
205 333 Christian Offenberg Kongstensvømmerne 2005 M220305
CHR04
25m 1:08.80
206 343 Filip Louka Kristiansund SK 25m 1:08.95
2003 M070903
FIL02
207 562 Simon Lukas Hammer Haga Stord IL 2004 M020604
SIM01
25m 1:09.10
208 569 Elias Nordfonn Stord IL 2004 M130704
ELI03
25m 1:09.29
209 11 Vegard Skar Øgaard Arna SLK 2002 M040602
VEG02
25m 1:09.61
210 13 Linus Høviskeland Backen Asker SK 2004 M291104
LIN01
25m 1:09.99
211 101 Theo Munz-Kløve Bergkameratene 2003 M210203
THE01
25m 1:10.30
212 22 August Wallenius Kjevik Asker SK 2003 M110903
AUG04
25m 1:10.69
213 575 Tønnes Tønnesen Stord IL 2005 M090105
TØN06
25m 1:11.38
214 441 Tristan Smeding Radøy SK 2001 M310701
TRI02
25m 1:11.52
215 348 Espen Aleksander Visnes Kristiansund SK 2004 M110404
ESP01
25m 1:11.57
216 62 Ghanesh Rajkumar Bergens SC 2005 M250605
GHA02
25m 1:12.38
217 661 Nikolai Johan  Dale Vestkantsvømmerne 2005 M130105
NIK01
25m 1:12.49
218 58 Kasper Cornelius Mowinckel Bergens SC 2005 M160105
KAS03
25m 1:13.06
219 722 Lukas Krohn-Dale Øyane SK 25m 1:13.11
2005 M080805
LUK02
220 585 Magnus L Larsen Sørreisa SK 2004 M110704
MAG02
25m 1:13.17
221 748 Eivind Mjelde Myhr Åstveit SK 2004 M250404
EIV01
25m 1:13.31
222 67 Olav Koefoed Thygesen Bergens SC 25m 1:14.19
2003 M020203
OLA01
223 672 Stian Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
STI02
25m 1:14.59
224 238 Artur Grzebieluch Førde IL 2004 M121104
ART01
25m 1:16.92
225 767 Håkon Aae Åstveit SK 2004 M070604
HÅK01
25m 1:17.70
226 586 Jesper Rasmussen Sørreisa SK 2000 M101103
JES02
25m 1:17.74
227 572 Oskar Råen Stord IL 2004 M190404
OSK02
25m 1:18.43
228 396 Marius Lille Nordlysbyen STK 2004 M070704
MAR11
25m 1:22.24
229 764 Leander Warncke-Wang Åstveit SK 2005 M190105
LEA02
25m 1:22.46
230 689 Andres Kobbevik Volda TIL 2005 M200505
AND06
25m 1:27.68
231 718 Sondre Storrø Edvinsen Øyane SK 2005 M130305
SON01
25m 1:29.87
232 716 Lukas Bergsvik Lohne Øyane SK 2005 M181105
LUK02
25m 1:37.12
233 391 Eskil Guttormsen Nordlysbyen STK 2004 M141004
ESK02
25m 1:39.61
2018-04-12 20:41:41 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner