2019-10-22   14:17:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
31 50m Freestyle Men
BSF: 22.44 Jesse Puts
WR: 20.91 Cesar Cielo Filho
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 213 Pieter Timmers Flemish SF 1988 25m 21.30
2 582 Björn Seeliger Södertälje Simsällskap 2000 BA7300 25m 21.66
3 161 Niksja Stojkovski Bærumsvømmerne 1994 M050594
NIK01
25m 21.81
4 135 Markus Lie BS/Åstveit 1995 M210695
MAR03
25m 21.99
5 638 Dominik Unger USC Graz 1995 25m 22.10
6 579 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 25m 22.19
7 110 Martin Hammer BS/Delfana 25m 22.49
1993 M170393
MAR08
8 514 Bernt M. Seyffarth SK Team Sør/MSK 1989 M070589
BER02
25m 22.84
9 541 Isak Eliasson Spårvägen SF 1996 25m 22.92
10 581 Daniel Kertes Södertälje Simsällskap 1999 AD8399 25m 23.01
11 150 Nicholas Lia Bærumsvømmerne 2001 M130201
NIC01
25m 23.07
12 275 Robin Hanson Järfälla SS 2001 25m 23.12
13 214 Lorenz Weiremans Flemish SF 1996 25m 23.15
14 414 Marius Nygaard OI Svømming 1997 M260297
MAR05
25m 23.34
15 66 Bendik Søfteland Bergens SC 1996 M071296
BEN01
25m 23.44
16 442 Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 1997 M130997
HAL01
25m 23.47
17 403 Sigurd Holten Bøen OI Svømming 1997 M180397
SIG02
25m 23.48
18 284 Albin Lövgren Jönköpings Simsällskap 1999 AC0199 25m 23.49
19 656 Aslan Bentley Vestkantsvømmerne 2001 M070401
ASL01
25m 23.57
20 503 Johannes Hope SK Team Sør/KSA 1999 M020699
JOH01
25m 23.58
21 646 Simon Moe Vestbyen Trondheim 25m 23.65
2001 M240701
SIM04
22 555 Martin Nilsson Stockholmspolisens IF 1993 25m 23.80
23 279 Filip Grimberg Jönköpings Simsällskap 1998 AL0198 25m 23.92
24 283 Tim Lärkfeldt Jönköpings Simsällskap 2000 AC9900 25m 23.98
25 113 Petter Strand Kolaas BS/Delfana 1999 M150399
PET03
25m 24.00
26 701 Robert Palosaari Väsby Simsällskap 1992 AC1392 25m 24.01
27 247 Alexander Kopland Borsheim Glitre SK/MSK 1999 M250199
ALE04
25m 24.06
28 438 Martin Kristofík Povazskobystrický PO 1998 25m 24.06
29 280 Marcus Holmquist Jönköpings Simsällskap 2000 AK2500 25m 24.10
30 366 Bob Sauber Luxembourg 2001 25m 24.11
31 430 Fredrik Frantzen Poseidon 1999 M140499
FRE05
25m 24.11
32 460 Martin Skar Talberg Sandnes SLK 2000 M120600
MAR05
25m 24.11
33 15 Christian Groth Dyrkorn Asker SK 25m 24.13
2001 M220501
CHR04
34 609 Kristian Volden Trondhjems SLK 1998 M110198
KRI02
25m 24.18
35 234 Rókur Trygvason Færøyene 2000 25m 24.18
36 502 Sigurd Årøen SK Speed 2000 M230400
SIG01
25m 24.24
37 129 Trym Døssland Bjerkvik BS/Åstveit 2000 M230800
TRY02
25m 24.32
38 276 Hugo Swanepoel Järfälla SS 1998 25m 24.38
39 543 Thomas Brustveit Stavanger SC 1993 M090693
THO03
25m 24.42
40 125 Sondre Saltnes Urdal BS/Delfana 1999 M010799
SON05
25m 24.50
41 59 Per Tinius Mowinckel Bergens SC 1998 M270998
PER04
25m 24.54
42 255 Arild Degerstrøm Haugesund SK 2000 M091100
ARI03
25m 24.55
43 293 Kristoffer A. Samuelsen Karmøy SK 1999 M220999
KRI03
25m 24.58
44 246 Ole Steinbråten Glitre SK/Gol IL 25m 24.60
2001 M171201
OLE01
45 289 Anton Steindl Jönköpings Simsällskap 2000 AB2900 25m 24.61
46 647 Jonas Roseth Vestbyen Trondheim 25m 24.65
1999 M280499
JON04
47 419 Bengt Vang OI Svømming 1999 M180599
BEN02
25m 24.67
48 382 Samuel Kvarv Moss SK 1998 M011298
SAM02
25m 24.67
49 131 Andreas Heimnes BS/Åstveit 1999 M280999
AND10
25m 24.70
50 501 Markus Woxholt SK Speed 1999 M110599
MAR09
25m 24.73
51 695 Simon Brandt Väsby Simsällskap 2000 25m 24.77
52 415 Jonatan Olafsson OI Svømming 1994 M180394
JON03
25m 24.80
53 550 Martin Falk Stockholmspolisens IF 1999 25m 24.82
54 223 Marius Gardshodn Færøyene 1998 25m 24.84
55 232 Róland Toftum Færøyene 1998 25m 24.88
56 512 Simon Neerland SK Team Sør/MSK 1999 M151299
SIM02
25m 24.93
57 84 Sindre Kampen Nesheim Bergens SLK 2001 M150201
SIN03
25m 25.00
58 547 Ole Peder Uthus Solum Stjørdals Blink 25m 25.05
1999 M290199
OLE05
59 251 Eivind Aalstad Laakso Hamar IL 1999 M020899
EIV02
25m 25.08
60 504 Andreas Håbesland Klausen SK Team Sør/KSA 2002 M020202
AND19
25m 25.11
61 506 Hadrian Phillipson SK Team Sør/KSA 25m 25.17
1999 M090399
HAD01
62 544 Simon Slettevold Stavanger SC 2002 M100902
SIM02
25m 25.19
63 63 Sander Rødje Bergens SC 1993 M170393
SAN03
25m 25.20
64 696 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 25m 25.26
65 574 Simon Teetzmann Stord IL 2002 M190402
SIM01
25m 25.28
66 290 Aleksander Grønfur Karmøy SK 2003 M200303
ALE03
25m 25.30
67 466 Sven Arnestad Sarpsborg IL 2001 M241201
SVE02
25m 25.32
68 759 Sander Solbakken Åstveit SK 2000 M100200
SAN02
25m 25.33
69 420 Joshua Welschof OI Svømming 1999 M270699
JOS01
25m 25.34
70 533 Harald-Georg Dahlslett
Hansen
Sortland SLK 2002 M020402
HAR03
25m 25.41
71 162 Erling Syversveen Lie Bærumsvømmerne 1999 M300699
ERL13
25m 25.46
72 635 Alexander Lange USC Graz 2001 25m 25.50
73 588 Ole Jørmeland Tromsø SK 1998 M090998
OLE03
25m 25.51
74 347 Laszlo Tolnai Kristiansund SK 2001 M100801
LAS02
25m 25.52
75 392 Sietse Halbertsma Nordlysbyen STK 50m 25.55
1999 M021099
SIE01
76 245 Trym Vejlgaard Sørensen Glitre SK/BK 2001 M290501
TRY02
25m 25.55
77 652 Iver Ørbog Vestbyen Trondheim 1999 M180799
IVE03
25m 25.67
78 478 Petter Basmo Bjerkli SK Speed 1999 M051299
PET01
25m 25.68
79 156 Agmund Riiser Bærumsvømmerne 2001 M151101
AGM03
25m 25.70
80 445 Sigurd Olav Borgstrøm Randaberg IL 2002 M170202
SIG03
25m 25.73
81 250 Andre Klippenberg Grindheim Hamar IL 2000 M070400
AND05
25m 25.74
82 142 Nikolai Sørebø BS/Åstveit 2001 M060301
NIK02
25m 25.77
83 400 Gard Fossmo Sundby Nordlysbyen STK 2000 M100200
GAR01
25m 25.78
84 23 Magnus Brandt Lågøyr Asker SK 2000 M011200
MAG02
25m 25.80
85 34 Joakim Tronstad Asker SK 2003 M130303
JOA01
25m 25.84
86 12 Didrik Backen Asker SK 2001 M240101
DID01
25m 25.85
87 26 Tobias Bang Mikkelsen Asker SK 2002 M100602
TOB01
25m 25.86
88 563 Odin Hildebrandt Paulin Stord IL 25m 25.89
2003 M240603
ODI03
89 511 Mons Eirik Bjerkan SK Team Sør/MSK 2001 M220501
MON02
25m 25.92
90 345 Aleksander  Mittet Kristiansund SK 1999 M020399
ALE02
25m 25.93
91 249 Nickolai Fredheim Hamar IL 25m 25.94
2000 M210700
NIC02
92 637 Artemy Trummer USC Graz 2000 25m 26.00
93 611 Aamund Westermoen Trondhjems SLK 1998 M190798
AAM03
25m 26.01
94 28 Andreas Nordang Asker SK 1999 M260499
AND14
25m 26.05
95 316 Simon Schiøtz Kolbotn IL 2001 M131101
SIM07
25m 26.06
96 655 Jørgen Mikkelsen Bakke Vestkantsvømmerne 2001 M010101
JØR42
25m 26.10
97 195 Eirik Karlsen Eid SK 2001 M150801
EIR05
25m 26.14
98 369 Christoffer Solberg Jørgensen Madla SK 1996 M110996
CHR03
25m 26.15
99 157 Jonatan Risåsen Bærumsvømmerne 2000 M311000
JON02
25m 26.16
100 147 Jonas Milian Hestad Solberg Bærumsvømmerne 2003 M300603
JON02
25m 26.16
101 139 Snorre Skjæveland BS/Åstveit 2000 M120200
SNO01
25m 26.18
102 623 Fredrik Solberg Tønsberg SK 2001 M131201
FRE01
25m 26.18
103 185 Jorge Rodriguez Lopez Egersund SK 25m 26.22
2000 M270600
JOR01
104 99 Thomas Lande Bergkameratene 2000 M021100
THO02
25m 26.25
105 559 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF 2003 25m 26.31
106 642 Emil Jystad Vestbyen Trondheim 2002 M010402
EMI05
25m 26.34
107 372 Markus Øyangen Malvik IL 2003 M290103
MAR11
25m 26.35
108 707 Theodor Skold Väsby Simsällskap 2001 25m 26.35
109 482 Sofian El Mousaoui SK Speed 2003 M100503
SOF02
25m 26.38
110 383 Helje Stadaas Moss SK 2004 M090404
HEL02
25m 26.40
111 205 Knut Johan Ahlstrøm
Gjerskvål
Fauske SK 2000 M030200
KNU01
25m 26.42
112 630 Mathias Somogyi Hoseth Ullensakersv 2003 M070603
MAT02
25m 26.43
113 68 Sivert Helland Veseth Bergens SC 1998 M130398
SIV05
25m 26.55
114 560 Sondre Fjeldstad Stord IL 2002 M150302
SON01
25m 26.56
115 386 Kjetil Heibert Namsos SK 2000 M071200
KJE02
25m 26.56
116 292 Stian Munkejord Karmøy SK 2001 M040801
STI02
25m 26.58
117 341 Christoffer Høvik Kristiansund SK 2002 M170502
CHR02
25m 26.58
118 126 Eirik Pagani Vavik BS/Delfana 2001 M060101
EIR01
25m 26.59
119 592 Jonas Fiskaa Barstad Trondhjems SLK 2000 M040600
JON01
25m 26.66
120 765 Sebastian Warncke-Wang Åstveit SK 25m 26.74
2002 M110902
SEB01
121 20 Adam Kasper Hvass Asker SK 2002 M050202
ADA02
25m 26.76
122 302 Emil Bertelsen Kolbotn IL 2001 M170501
EMI04
25m 26.77
123 454 Fredrik Holm Sandnes SLK 25m 26.80
2003 M241003
FRE03
124 492 Neheathan Nagaseelan SK Speed 2002 M090102
NEH01
25m 26.81
125 303 Martin Christoffersen Kolbotn IL 2003 M161003
MAR02
25m 26.81
126 602 Daniel Moen Manriquez Trondhjems SLK 2002 M200602
DAN03
25m 26.85
127 141 Aleksander Sørebø BS/Åstveit 2003 M030403
ALE01
25m 26.86
128 561 Vebjørn Fjeldstad Stord IL 2002 M150302
VEB01
25m 26.87
129 184 Richard Faude Egersund SK 2003 M280203
RIC02
25m 26.88
130 210 Loke Øvrevoll Fauske SK 2003 M140303
LOK02
25m 26.91
131 201 Sander Myhr Bjørknes Fauske SK 2003 M060703
SAN04
25m 26.94
132 477 Naveen Asas SK Speed 2004 M310304
NAV01
25m 27.01
133 381 Kevin Kvarv Moss SK 2001 M240901
KEV01
25m 27.03
134 453 Dennis Gjesdal Hillesund Sandnes SLK 2004 M180604
DEN03
25m 27.09
135 568 Iver Toresen Malme Stord IL 2001 M081001
IVE07
25m 27.09
136 43 Øystein Breivik Bergens SC 50m 27.10
2002 M270802
ØYS01
137 296 Ørjan Westre Karmøy SK 2003 M220503
ØRJ02
25m 27.22
138 25 Oscar Megård Asker SK 2004 M010304
OSC03
25m 27.22
139 421 Simen Løvås Orkanger IF 25m 27.25
2003 M040403
SIM04
140 240 Adrian Teigene Førde IL 2000 M050500
ADR02
25m 27.25
141 427 Håkon Strømland Johnsen Os SK 2002 M090602
HÅK01
25m 27.28
142 658 Glenn Andre Gilberg Bjærum Vestkantsvømmerne 2000 M101000
GLE01
50m 27.29
143 112 Jonas T. Hinna BS/Delfana 2003 M240203
JON06
50m 27.30
144 10 Nikodem Wiktorowicz Arna SLK 2003 M030603
NIK02
25m 27.35
145 189 Vetle Sørdal Egersund SK 2001 M170601
VET04
25m 27.35
146 530 Ivar Greger Angel Sortland SLK 2001 M060201
IVA03
25m 27.39
147 317 Daniel Schulz Kolbotn IL 2003 M041103
DAN04
25m 27.40
148 318 Adam Skare Kolbotn IL 2003 M041103
ADA02
25m 27.41
149 305 Feliks Falk Kolbotn IL 2001 M271001
FEL02
25m 27.44
150 49 Balder Sollesnes Holum Bergens SC 2003 M160403
BAL01
50m 27.45
151 128 Peter Walløe BS/Delfana 2002 M141002
PET03
25m 27.48
152 669 Kristian Myntevik Vestkantsvømmerne 25m 27.52
2001 M180901
KRI03
153 545 Sebastian Thorsen Stavanger SC 2001 M120501
SEB02
25m 27.54
154 33 Kristian Swakhoven Asker SK 2003 M040203
KRI04
25m 27.59
155 465 Simen Arnestad Sarpsborg IL 25m 27.62
2004 M140904
SIM03
156 374 Svenn Torje Helleren
Haugstad
Mandal SK 2000 M300300
SVE03
25m 27.66
157 241 Sivert Solheim Verhage Førde IL 2002 M061202
SIV02
25m 27.68
158 304 Oliver Dragland Kolbotn IL 2002 M211102
OLI02
25m 27.75
159 256 Keilani Eritsland Loren Haugesund SK 2003 M020903
KEI01
25m 27.91
160 127 Tord Pagani Vavik BS/Delfana 2002 M020702
TOR02
25m 27.95
161 198 Daniel Vindfjell Eid SK 2004 M160704
DAN01
25m 27.96
162 650 Gabriel Steen Vestbyen Trondheim 2004 M230404
GAB03
25m 27.97
163 706 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 25m 28.00
164 321 Christian Svan Østgård Kolbotn IL 2001 M110601
CHR01
25m 28.01
165 17 Thomas Efskind Asker SK 2004 M280204
THO05
25m 28.09
166 721 Kasper Krohn-Dale Øyane SK 2002 M201102
KAS01
25m 28.17
167 236 Reinert Solheim Erland Førde IL 25m 28.37
2004 M230204
REI02
168 260 Gustav Leifsen Haugesund SK 2002 M311202
GUS03
25m 28.37
169 266 Magnus Odland Haugesund SK 2002 M150902
MAG02
25m 28.39
170 448 Jesper Rasløv Harestad Randaberg IL 25m 28.41
2001 M030601
JES01
171 346 Knut Fredrik Sogn Kristiansund SK 2004 M050304
KNU01
25m 28.42
172 215 Sebastian Amundsen Frisinn SK 2004 M150804
SEB02
25m 28.48
173 480 Jonas She Cheung SK Speed 2005 M221005
JON02
25m 28.48
174 605 Vegard Skjervold Trondhjems SLK 2002 M111002
VEG01
25m 28.52
175 69 Theodoros Xenakis Bergens SC 2003 M120503
THE02
25m 28.53
176 566 Lars  Isdahl Føyen Stord IL 2004 M020704
LAR01
25m 28.60
177 342 Nicolai Høvik Kristiansund SK 2005 M240105
NIC01
25m 28.60
178 535 Anders Inga Sortland SLK 2005 M050405
AND03
25m 28.65
179 422 Emil Austevoll Harlem Os SK 2005 M191105
EMI04
25m 28.65
180 2 Benjamin Blom Arna SLK 2004 M310304
BEN05
25m 28.66
181 376 Kristoffer Syvertsen Mandal SK 2003 M010303
KRI02
25m 28.69
182 194 Mathias Løvold Husevåg Eid SK 2003 M020103
MAT05
25m 28.77
183 493 Nilacsan Nagaseelan SK Speed 25m 28.78
2004 M300104
NIL02
184 202 Patrik Blomquist Fauske SK 2000 M160600
PAT01
25m 28.81
185 239 Henrik Stubhaug Førde IL 2003 M280503
HEN02
25m 28.96
186 97 Celian Cadet Bergkameratene 25m 28.98
2003 M110403
CEL02
187 181 Mathias Saltnes Urdal Delfana 2003 M070503
MAT13
25m 29.05
188 750 Jakob Myklebust Åstveit SK 1995 M010195
JAK03
25m 29.10
189 203 Håvard Strand Brustad Fauske SK 2000 M180300
HÅV03
25m 29.24
190 554 Axel Lewander Stockholmspolisens IF 2004 25m 29.42
191 111 Marius Heggstad BS/Delfana 2001 M011101
MAR01
25m 29.42
192 32 Leo Strand Asker SK 2003 M290703
LEO01
25m 29.44
193 16 Szymon Dziedzic Asker SK 2003 M050903
SZY01
25m 29.47
194 336 Jørgen Enger Søstrand Kongstensvømmerne 2004 M100704
JØR03
25m 29.49
195 237 Simen Furesund Grimeland Førde IL 2004 M270704
SIM02
25m 29.51
196 671 Eirik Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
EIR02
25m 29.55
197 426 Even Haarstad Os SK 2004 M091004
EVE02
25m 29.57
198 273 Ola Vestbø Haugesund SK 25m 29.61
2003 M140503
OLA04
199 688 Iver Heltne Volda TIL 2002 M221102
IVE01
25m 29.64
200 98 Kasper Morseth Hallerud Bergkameratene 2003 M141103
KAS01
25m 29.67
201 38 Julius Aarnes Asker SK 25m 29.68
2004 M140604
JUL03
202 170 Olav Irgens Henanger Delfana 2002 M250102
OLA01
25m 29.76
203 167 Anders Rye Brekkhus Delfana 2003 M010303
AND06
25m 29.77
204 595 Bjarne Forfot Trondhjems SLK 2000 M091000
BJA01
25m 29.79
205 562 Simon Lukas Hammer Haga Stord IL 2004 M020604
SIM01
25m 29.83
206 590 Hasith Ransiri Attanapola Trondhjems SLK 2003 M160803
HAS02
25m 29.87
207 102 Mats Norvoll Bjørnevik Brattvåg SK 2004 M200504
MAT01
25m 29.99
208 569 Elias Nordfonn Stord IL 2004 M130704
ELI03
25m 30.06
209 348 Espen Aleksander Visnes Kristiansund SK 2004 M110404
ESP01
25m 30.23
210 343 Filip Louka Kristiansund SK 2003 M070903
FIL02
25m 30.23
211 168 Henrik Hodne Eliassen Delfana 2004 M010204
HEN05
25m 30.35
212 664 Harald Hals Vestkantsvømmerne 2002 M300802
HAR02
25m 30.42
213 188 Brede Sørdal Egersund SK 2004 M310104
BRE04
25m 30.46
214 271 Mats Samdal Hanssen Haugesund SK 50m 30.52
2004 M090204
MAD01
215 325 Marcus Fjeld Kongstensvømmerne 2004 M080804
MAR03
25m 30.55
216 441 Tristan Smeding Radøy SK 2001 M310701
TRI02
25m 30.68
217 22 August Wallenius Kjevik Asker SK 25m 30.78
2003 M110903
AUG04
218 687 William Bru  Waardal Vestkantsvømmerne 2002 M150102
WIL01
25m 30.92
219 180 Trym Stendalen Delfana 2005 M290705
TRY02
25m 31.09
220 193 Marcus Haus Eid SK 1995 M050795
MAR07
25m 31.21
221 13 Linus Høviskeland Backen Asker SK 2004 M291104
LIN01
25m 31.53
222 186 Nikolai Svelland Egersund SK 2004 M010104
NIC18
25m 31.60
223 11 Vegard Skar Øgaard Arna SLK 2002 M040602
VEG02
25m 31.78
224 324 Oliver Danielsen Kongstensvømmerne 2005 M020605
OLI03
25m 31.80
225 495 Herman Røed SK Speed 2005 M100305
HER02
25m 31.91
226 62 Ghanesh Rajkumar Bergens SC 2005 M250605
GHA02
25m 32.02
227 101 Theo Munz-Kløve Bergkameratene 2003 M210203
THE01
25m 32.04
228 575 Tønnes Tønnesen Stord IL 2005 M090105
TØN06
25m 32.33
229 333 Christian Offenberg Kongstensvømmerne 2005 M220305
CHR04
25m 32.49
230 238 Artur Grzebieluch Førde IL 25m 32.64
2004 M121104
ART01
231 585 Magnus L Larsen Sørreisa SK 2004 M110704
MAG02
25m 32.89
232 672 Stian Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
STI02
25m 33.15
233 746 Ivar Helland Åstveit SK 25m 33.20
2001 M160801
IVA01
234 58 Kasper Cornelius Mowinckel Bergens SC 2005 M160105
KAS03
25m 33.39
235 764 Leander Warncke-Wang Åstveit SK 2005 M190105
LEA02
25m 33.79
236 440 Tarje Ulvedal Abrahamsen Radøy SK 2002 M191202
TAR04
25m 33.84
237 572 Oskar Råen Stord IL 2004 M190404
OSK02
25m 33.98
238 67 Olav Koefoed Thygesen Bergens SC 2003 M020203
OLA01
25m 34.40
239 586 Jesper Rasmussen Sørreisa SK 2000 M101103
JES02
25m 34.42
240 767 Håkon Aae Åstveit SK 2004 M070604
HÅK01
25m 34.45
241 396 Marius Lille Nordlysbyen STK 2004 M070704
MAR11
25m 35.27
242 42 Kjetil Breivik Bergens SC 2005 M041205
KJE02
25m 35.36
243 745 Anders Helland Åstveit SK 2005 M010405
AND03
25m 35.44
244 3 Ole Alexander Gauteplass Arna SLK 2005 M110505
OLE01
25m 36.00
245 391 Eskil Guttormsen Nordlysbyen STK 2004 M141004
ESK02
25m 36.60
246 718 Sondre Storrø Edvinsen Øyane SK 25m 41.48
2005 M130305
SON01
2018-04-13 19.52.30 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner