2019-09-18   07:02:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
29 200m Backstroke Men
BSF: 1:56.82 Kosuke Hagino
WR: 1:51.92 Aaron Peirsol
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 475 Kristian Kron Simklubben Neptun 1992 25m 1:54.62
2 288 Axel Pettersson Jönköpings Simsällskap 1995 AE8995 25m 1:58.46
3 388 Felix Ziemann Neckarsulmer Sport-Union 1997 25m 1:58.49
4 407 André Gregussen OI Svømming 2001 M220801
AND03
25m 1:59.30
5 510 Dennis Aateigen SK Team Sør/KSA 25m 1:59.45
2001 M250101
DEN01
6 550 Martin Falk Stockholmspolisens IF 1999 25m 2:03.93
7 430 Fredrik Frantzen Poseidon 25m 2:05.45
1999 M140499
FRE05
8 358 Magnus Ouren Lambertseter SK 2000 M010300
MAG04
25m 2:05.84
9 709 Filip Björkholm Västerås Simsällskap 1998 25m 2:05.87
10 646 Simon Moe Vestbyen Trondheim 2001 M240701
SIM04
25m 2:05.97
11 512 Simon Neerland SK Team Sør/MSK 1999 M151299
SIM02
25m 2:06.59
12 84 Sindre Kampen Nesheim Bergens SLK 2001 M150201
SIN03
25m 2:07.00
13 366 Bob Sauber Luxembourg 2001 25m 2:07.79
14 367 Olav Eklund Madla SK 2002 M260402
OLA04
25m 2:09.17
15 544 Simon Slettevold Stavanger SC 2002 M100902
SIM02
25m 2:09.41
16 436 Anders Valdar Poseidon 2000 M271000
AND03
25m 2:11.37
17 349 Knut Karstein Visnes Kristiansund SK 1999 M100899
KNU01
25m 2:11.61
18 115 Bendik Pleym Olsen BS/Delfana 2002 M060702
BEN04
25m 2:11.63
19 246 Ole Steinbråten Glitre SK/Gol IL 2001 M171201
OLE01
25m 2:11.65
20 360 Julius Rosmo Lambertseter SK 2001 M050601
JUL04
25m 2:12.50
21 485 Daniel Farahani SK Speed 25m 2:12.52
1998 M090698
DAN02
22 302 Emil Bertelsen Kolbotn IL 2001 M170501
EMI04
25m 2:13.16
23 204 Simen Engan Fauske SK 2001 M200401
SIM04
25m 2:14.14
24 685 Joachim Throndsen Vestkantsvømmerne 25m 2:14.28
2000 M160300
JOA03
25 195 Eirik Karlsen Eid SK 2001 M150801
EIR05
25m 2:14.76
26 697 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 25m 2:15.01
27 153 Anders Norheim Bærumsvømmerne 2000 M280900
AND07
25m 2:16.09
28 23 Magnus Brandt Lågøyr Asker SK 2000 M011200
MAG02
25m 2:18.16
29 49 Balder Sollesnes Holum Bergens SC 2003 M160403
BAL01
25m 2:19.81
30 383 Helje Stadaas Moss SK 2004 M090404
HEL02
25m 2:19.82
31 556 Gustav Niring Stockholmspolisens IF 2004 25m 2:20.18
32 727 Eirik Norvoll Bjørnevik Aalesund SLK 2001 M091101
EIR01
25m 2:20.25
33 409 Per Morten Halvorsen OI Svømming 1994 M131294
PER05
50m 2:20.59
34 260 Gustav Leifsen Haugesund SK 2002 M311202
GUS03
25m 2:20.89
35 527 Kevin Nguyen Skjetten Svømming 25m 2:21.57
2001 M050801
KEV01
36 256 Keilani Eritsland Loren Haugesund SK 2003 M020903
KEI01
25m 2:21.78
37 400 Gard Fossmo Sundby Nordlysbyen STK 2000 M100200
GAR01
25m 2:22.17
38 733 Vetle Vikestad Løseth Aalesund SLK 25m 2:22.32
2004 M110204
VET01
39 641 Jonas Johansen Vestbyen Trondheim 2002 M170102
JON06
25m 2:23.35
40 34 Joakim Tronstad Asker SK 2003 M130303
JOA01
25m 2:23.85
41 760 Tom Solbakken Åstveit SK 2002 M020202
TOM05
25m 2:23.93
42 670 Leander Larsen Nedreaas Vestkantsvømmerne 2002 M230702
LEA02
25m 2:25.03
43 657 Andreas Getz Bjartland Vestkantsvømmerne 2003 M230403
AND01
25m 2:25.27
44 677 Andreas Ramsvik Vestkantsvømmerne 2003 M100303
AND02
25m 2:25.71
45 38 Julius Aarnes Asker SK 2004 M140604
JUL03
25m 2:26.20
46 432 Eirik Vinje Olsen Poseidon 2003 M120503
EIR07
25m 2:28.64
47 100 Ivar Mosqueira Forbord Bergkameratene 2003 M140703
IVA01
25m 2:29.04
48 267 Kristian Olaisen Haugesund SK 2004 M260104
KRI03
25m 2:30.61
49 322 Isak Årnes Kolbotn IL 2003 M180303
ISA01
25m 2:32.08
50 606 Johan Hjelseth Storstad Trondhjems SLK 2003 M050603
JOH01
25m 2:34.19
51 180 Trym Stendalen Delfana 25m 2:34.99
2005 M290705
TRY02
52 237 Simen Furesund Grimeland Førde IL 2004 M270704
SIM02
25m 2:35.50
53 566 Lars  Isdahl Føyen Stord IL 2004 M020704
LAR01
25m 2:36.04
54 273 Ola Vestbø Haugesund SK 25m 2:36.34
2003 M140503
OLA04
55 98 Kasper Morseth Hallerud Bergkameratene 2003 M141103
KAS01
25m 2:37.74
56 373 Amund Helleren Haugstad Mandal SK 2004 M280204
AMU01
25m 2:39.16
57 16 Szymon Dziedzic Asker SK 2003 M050903
SZY01
25m 2:42.37
58 666 Adrian Larsen Hammer Vestkantsvømmerne 2005 M230105
ADR02
25m 2:42.53
59 11 Vegard Skar Øgaard Arna SLK 2002 M040602
VEG02
25m 2:45.87
60 667 Joseph-Haakon Kititi Vestkantsvømmerne 2003 M241103
JOS01
25m 2:47.49
61 13 Linus Høviskeland Backen Asker SK 2004 M291104
LIN01
25m 2:47.77
62 67 Olav Koefoed Thygesen Bergens SC 2003 M020203
OLA01
25m 2:47.89
63 664 Harald Hals Vestkantsvømmerne 2002 M300802
HAR02
25m 2:48.06
64 671 Eirik Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
EIR02
25m 2:48.39
65 58 Kasper Cornelius Mowinckel Bergens SC 2005 M160105
KAS03
25m 2:48.55
66 661 Nikolai Johan  Dale Vestkantsvømmerne 2005 M130105
NIK01
25m 2:51.51
67 755 Adrian Roll-Christiansen Åstveit SK 25m 2:52.98
2004 M240204
ADR01
68 764 Leander Warncke-Wang Åstveit SK 2005 M190105
LEA02
25m 2:56.18
69 573 Tobias Samuelsen Stord IL 2004 M221104
TOB06
25m 2:58.74
70 193 Marcus Haus Eid SK 25m 2:59.08
1995 M050795
MAR07
71 672 Stian Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
STI02
25m 3:07.09
72 238 Artur Grzebieluch Førde IL 2004 M121104
ART01
25m
73 748 Eivind Mjelde Myhr Åstveit SK 2004 M250404
EIV01
25m
2018-04-13 19.52.29 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner