2019-11-12   09:42:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
26 50m Breaststroke Women
BSF: 30.90 Hrafnhildur Lúthersdottir
WR: 29.40 Lilly King
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 587 Ida Hulkko TaTU Tampere 1998 25m 29.85
2 472 Susann Bjørnsen Setermoen SK 1993 K280593
SUS01
25m 29.96
3 636 Christina Nothdurfter USC Graz 1994 25m 30.80
4 60 Ingalill Urrang Naustvik Bergens SC 1995 K040695I
NG01
25m 30.95
5 710 Hannah Brunzell Västerås Simsällskap 2001 25m 31.49
6 525 Silje Mikkelborg Skjetten Svømming 1998 K230698
SIL02
25m 31.60
7 715 Julia Månsson Örebro SA 2002 BL902 25m 31.78
8 48 Henriette Kronstad Helland Bergens SC 1998 K150498
HEN01
25m 31.94
9 145 Kristine Bjellvåg Braathen Bærumsvømmerne 2000 K070300
KRI01
25m 32.14
10 356 Eva Kummen Lambertseter SK 2001 K181201
EVA01
25m 32.16
11 158 Vilde Skaug Bærumsvømmerne 2002 K050202
VIL03
25m 32.42
12 693 Julia Björkén Väsby Simsällskap 2001 25m 32.45
13 583 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 25m 32.46
14 458 Johanne Heines Pettersen Sandnes SLK 1999 K060299J
OH02
25m 32.49
15 397 Kaia Viktoria Norbye Nordlysbyen STK 1996 K101096
KAI05
25m 32.57
16 154 Stine Omdahl Petersen Bærumsvømmerne 1999 K250699
STI02
25m 32.84
17 513 Tone Hartmark Nilsen SK Team Sør/MSK 1998 K130298
TON01
25m 32.85
18 542 Helene Baxter Stavanger SC 2000 K030500
HEL05
25m 32.97
19 149 Martine Johansen Bærumsvømmerne 2000 K140100
MAR12
25m 33.36
20 610 Rebekka Wangberg Trondhjems SLK 2002 K300302
REB01
25m 33.46
21 277 Nilla Atzmannstorfer Jönköpings Simsällskap 25m 33.49
1998 AB6498
22 370 Marie Sveingard Madla SK 1999 K100299
MAR02
25m 33.49
23 552 Lea Granert Stockholmspolisens IF 25m 33.55
2001
24 712 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 25m 33.76
25 306 Rebecca Vinck Johansen Kolbotn IL 2001 K270401
REB01
25m 33.83
26 576 Nora Visnes Stord IL 2003 K011003
NOR01
25m 33.83
27 546 Annique Ultee Stavanger SC 2000 K110700
ANN01
25m 33.86
28 708 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 25m 33.99
29 224 Ásbjørg Hjelm Færøyene 1999 25m 34.02
30 756 Ida Skjæveland Åstveit SK 2003 K151003I
DA02
25m 34.15
31 136 Maren Thoresen Malme BS/Åstveit 1998 K040598
MAR06
25m 34.15
32 593 Julie Bjordal Trondhjems SLK 25m 34.23
2001 K050501J
UL01
33 108 Yngvild Haldorsen BS/Delfana 2002 K010602
YNG01
25m 34.23
34 614 Heidi Elisabeth Ysland Trondhjems SLK 2001 K300501
HEI01
25m 34.43
35 329 Mathilde Sofie Hammer Kongstensvømmerne 25m 34.44
2002 K220102
MAT05
36 416 Maria Rølland OI Svømming 1998 K140998
MAR06
25m 34.58
37 395 Stine Lise Johansen Nordlysbyen STK 2000 K130600
STI02
25m 34.63
38 694 Tuva Björkén Väsby Simsällskap 2003 25m 34.70
39 519 Gwen Bergum Skjetten Svømming 2004 K190704
GWE01
25m 34.71
40 644 Margrethe Kvelstad Vestbyen Trondheim 2002 K120902
MAR08
25m 34.72
41 459 Camilla Skar Talberg Sandnes SLK 2002 K010702
CAM01
25m 34.72
42 233 Rebekka Trygvadóttir Færøyene 2004 25m 34.74
43 118 Asdis Eva Omarsdottir BS/Delfana 2002 K010402
ASD01
25m 34.75
44 497 Marie Schiong SK Speed 1999 K151299
MAR06
25m 34.75
45 483 Eva Isabel Erbe SK Speed 2004 K300904
EVA03
25m 34.76
46 74 Synne Hovden Eidheim Bergens SLK 2001 K310301
SYN01
25m 34.78
47 431 Kristine Johnsson Poseidon 2001 K210301
KRI04
25m 34.97
48 132 Lisa Heimnes BS/Åstveit 1999 K280999
LIS02
25m 35.06
49 47 Vilde Kristine Uthus Halse Bergens SC 25m 35.10
1999 K050699
VIL01
50 78 Elise Alme Jensen Bergens SLK 2002 K020102
ELI05
25m 35.14
51 340 Hedda Mork Henden Kristiansund SK 2001 K050301
HED03
25m 35.14
52 526 Mari Moen Skjetten Svømming 25m 35.25
2004 K021104
MAR11
53 70 Benedikte Øverland Bergens SC 1999 K140799
BEN01
25m 35.29
54 462 Live Tjemsland Sandnes SLK 2002 K181002
LIV03
25m 35.35
55 268 Helene Osnes Vestre Haugesund SK 2003 K261203
HEL02
25m 35.36
56 86 Tina Hosøy Nordås Bergens SLK 2001 K180901
TIN04
25m 35.37
57 107 Synnøve Grimstad BS/Delfana 2001 K070901
SYN01
25m 35.37
58 444 Oda Kristine Borgstrøm Randaberg IL 1999 K300599
ODA04
50m 35.39
59 286 Alice Müllern Jönköpings Simsällskap 1998 AQ7498 25m 35.44
60 133 Natalie Hestdal BS/Åstveit 1999 K010599
NAT02
25m 35.44
61 758 Silje Rongevær Slyngstadli Åstveit SK 2004 K010404
SIL02
25m 35.52
62 220 Beinta Debes Færøyene 1997 25m 35.53
63 498 Hilja Lyydia Stering SK Speed 25m 35.56
2003 K031103
HIL02
64 114 Jonette Matland BS/Delfana 2004 K010504J
ON02
25m 35.59
65 463 Eline Vik Sandnes SLK 2002 K070202
ELI01
50m 35.63
66 515 Cathrine Emilie Fagge SK Team Sør/VSLK 25m 35.65
2002 K090802
CAT01
67 265 Mari Nilsen Haugesund SK 2003 K150503
MAR03
25m 35.81
68 757 Vilde Skaar Åstveit SK 2003 K100703
VIL01
25m 35.92
69 331 Sandra Knudsen Kongstensvømmerne 2001 K111201
SAN04
50m 35.97
70 736 Linn Kristin Aakernes Aalesund SLK 2002 K130402
LIN01
25m 35.97
71 231 Sólvá A. Sigurðsson Færøyene 2002 25m 36.02
72 639 Tomine Hugaas Fjorden Vestbyen Trondheim 2002 K010402
TOM01
25m 36.04
73 103 Tuva Berg Hammer BS/Arna 2002 K051102
TUV01
25m 36.08
74 488 Michelle Piolin Hansen SK Speed 2004 K170204
MIC02
25m 36.25
75 398 Christina Sesor Nordlysbyen STK 2000 K120500
CHR03
25m 36.28
76 308 Erikka Næss Kjølholdt Kolbotn IL 2002 K290102
ERI01
25m 36.43
77 433 Jonette Kristiansen Pflug Poseidon 2001 K030901J
ON03
25m 36.51
78 313 Andrea Rød Kolbotn IL 25m 36.80
2002 K280802
AND02
79 379 Nora Elise Lilletveit Vollen Mandal SK 1999 K231199
NOR02
50m 36.96
80 72 Tiril Ask Bergens SLK 2003 K281103
TIR02
25m 37.01
81 411 Juliane Lindgaard Kjeldseth OI Svømming 25m 37.07
2004 K050204J
UL02
82 413 Malena Amelie Lisken OI Svømming 2003 K160503
MAL02
50m 37.09
83 208 Erika Ness Fauske SK 2003 K220803
ERI03
25m 37.10
84 549 Vinona Bothe Stockholmspolisens IF 1999 25m 37.13
85 138 Silje Skjæveland BS/Åstveit 2000 K120200
SIL01
25m 37.15
86 564 Frida S. Husebø Stord IL 2002 K170102
FRI08
25m 37.22
87 571 Lovise Kjøpstad Rimmereide Stord IL 2004 K150504
LOV02
25m 37.27
88 29 Synne Amalie Pretorius Asker SK 2002 K250802
SYN03
25m 37.31
89 176 Celine Lægreid Delfana 2004 K170104
CEL02
25m 37.38
90 320 Pernille Wardenær Kolbotn IL 2001 K100601
PER01
25m 37.39
91 613 Sara Juul Wolfgang Trondhjems SLK 1998 K080298
SAR02
25m 37.40
92 269 Tine Pedersen Haugesund SK 2004 K140304
TIN02
25m 37.40
93 91 Helene Hana Solberg Bergens SLK 25m 37.40
2001 K270301
HEL04
94 300 Nikoline Alnes Kolbotn IL 2001 K200201
NIK01
25m 37.47
95 704 Matilda Pfeiff Väsby Simsällskap 2001 25m 37.52
96 713 Tirill Hammerstrøm Vågsbygd SLK 2003 K130203
TIR03
25m 37.63
97 615 Silje Aadahl Trondhjems SLK 2002 K241102
SIL03
25m 37.66
98 437 Edle Irene Vidnes Poseidon 2001 K090101
EDL01
25m 37.79
99 378 Frida Lilletveit Vollen Mandal SK 2004 K150504
FRI05
25m 38.09
100 450 Millie French Sandnes SLK 2003 K251203
MIL02
25m 38.12
101 632 Thea Skjæveland Ullensakersv 1999 K110399
THE01
50m 38.13
102 469 Maren Elise Paulsen Sarpsborg IL 2001 K120401
MAR03
25m 38.26
103 524 Aurora Kjensli Skjetten Svømming 2004 K070604
AUR02
25m 38.39
104 312 Tuva Furu Rustad Kolbotn IL 2002 K141202
TUV01
25m 38.43
105 187 Emma Sæstad Egersund SK 2003 K100503
EMM03
25m 38.50
106 363 Maria Wold Haanes Levanger SLK 2003 K021103
MAR10
25m 38.52
107 390 Mari Ellingsen Bråten Nordlysbyen STK 1998 K300898
MAR03
25m 38.65
108 494 Hanna Marie Rolstad SK Speed 25m 38.72
2000 K280100
HAN05
109 662 Thea Margrethe Eide Fluge Vestkantsvømmerne 2002 K230702
THE02
25m 39.02
110 626 Madicken Sulutvedt Tønsberg SK 2001 K210601
MAD02
25m 39.12
111 428 Emma Skarstein Kjetland Os SK 25m 39.17
2004 K290104
EMM06
112 385 Elin Synnøve Båfjord Namsos SK 1999 K020199
ELI01
25m 39.28
113 768 Maria Bjerk Aarbu Åstveit SK 1999 K180399
MAR03
50m 39.28
114 725 Ariana Roberts Øyane SK 2002 K051202
ARI03
25m 39.28
115 484 Amina Farahani SK Speed 2005 K190205
AMI02
25m 39.32
116 4 Andrea Antun Mikkelsen Arna SLK 2005 K310305
AND03
25m 39.32
117 625 Karoline Erdal Storli Tønsberg SK 1999 K080999
KAR01
25m 39.32
118 737 Siri Therese Dannemark Ås IL 2000 K181200
SIR03
25m 39.48
119 496 Stine Holm Røed SK Speed 2000 K230900
STI01
25m 39.56
120 173 Christine Krey Delfana 2003 K210203
CHR01
50m 39.68
121 95 Sara Sjursen Zarghami Bergens SLK 2002 K160702
SAR01
25m 40.05
122 491 Wilhemina Knutsen SK Speed 2004 K110704
WIL01
25m 40.07
123 447 Alexandra Peter Randaberg IL 2002 K120802
ALE01
25m 40.20
124 14 Liv Hanh Basberg Asker SK 25m 40.21
2004 K050704
LIV04
125 620 Andrea Hjartholm Tønsberg SK 2004 K081104
AND05
25m 40.23
126 196 Siri Kråkenes Eid SK 2005 K290105
SIR02
25m 40.36
127 567 Hedda Løken Stord IL 25m 40.39
2004 K290704
HED01
128 740 Oda Løtuft Johansen Ås IL 2002 K031202
ODA01
25m 40.67
129 726 Emilie Uppheim Øyane SK 2005 K060905
EMI03
25m 40.70
130 36 Nora Nerland Vælitalo Asker SK 2002 K290402
NOR07
25m 40.71
131 177 Martine E Mjøs Delfana 2002 K010502
MAR05
25m 40.71
132 319 Matilde Sørlie Kolbotn IL 2004 K240304
MAT07
25m 40.72
133 172 Nora V Kleppe Delfana 2002 K150702
NOR01
25m 40.99
134 27 Idunn Jørgensen Mohr Asker SK 2002 K140702I
DU01
25m 41.04
135 144 Caroline Greni Bjerkaas Bærumsvømmerne 2001 K161101
CAR01
25m 41.07
136 35 Mathea Nerland Vælitalo Asker SK 2004 K240304
MAT10
25m 41.15
137 424 Janne Holm Os SK 2004 K310304J
AN01
25m 41.42
138 377 Malin Syvertsen Mandal SK 2002 K201102
MAL03
25m 41.45
139 310 Jenny Tidemandsen Larsen Kolbotn IL 2001 K180101J
EN01
25m 41.81
140 538 Cathrine Jensen Sortland SLK 50m 41.83
2001 K130101
CAT02
141 742 Enya Raanaas Reklev Ås IL 2000 K160300
ENY05
25m 41.89
142 75 Tine Hovden Eidheim Bergens SLK 2003 K110603
TIN01
25m 42.05
143 7 Lea Småland Arna SLK 50m 42.30
2005 K100205
LEA01
144 539 Ane Kristiansen Sortland SLK 2004 K050104
ANE02
25m 42.36
145 311 Celina Nguyen Kolbotn IL 2005 K170205
CEL05
25m 42.46
146 88 Tonje Merethe Lid Rasmussen Bergens SLK 25m 42.52
2004 K060504
TON02
147 729 Julie Brunstad Aalesund SLK 2003 K151003J
UL02
25m 42.63
148 337 Telise Vinje Kongstensvømmerne 2005 K090905
TEL02
25m 42.74
149 616 Andrea Charlene Atkins Tønsberg SK 2000 K260500
AND03
50m 42.80
150 446 Ema Dielininkaityte Randaberg IL 2004 K300704
EMA01
25m 42.97
151 679 Frida Dale Skorjanc Vestkantsvømmerne 2003 K070103
FRI02
25m 43.02
152 1 Ragnhild Berg Otterå Arna SLK 2004 K050204
RAG02
25m 43.73
153 680 Izabella Sizifredo de Sousa Vestkantsvømmerne 2005 K040405I
ZA01
25m 43.74
154 384 Sofie Stadaas Moss SK 2002 K290702
SOF06
25m 43.98
155 6 Emma Nordahl Nilsen Arna SLK 2004 K270904
EMM04
25m 44.41
156 182 Anniken Walløe Delfana 2004 K010204
ANN04
25m 44.57
157 73 Nora Berg Bjørnevoll Bergens SLK 2001 K031101
NOR01
25m 44.68
158 425 Tracy Malene Holm Os SK 2004 K310304
TRA01
25m 44.75
159 728 Emilie Bonesmo Aalesund SLK 25m 45.29
2004 K290904
EMI04
160 77 Marte Pleym Grønhaug Bergens SLK 2004 K040504
MAR03
25m 45.68
161 565 Tiril Husebø Stord IL 2004 K210804
TIR05
25m 45.88
162 197 Anne Tolaas Eid SK 25m 45.99
2003 K111203
ANN03
163 423 Hedda Bastiansen Kvittingen Os SK 2004 K181204
HED03
25m 46.01
164 30 Kesia Steen Asker SK 2004 K110104
KES02
25m 46.12
165 174 Lou Leonardi Delfana 2002 K010502
LOU02
25m 46.57
166 8 Eva Tennebekk Vatle Arna SLK 2005 K100505
EVA01
25m 46.59
167 82 Victoria Ann Kvilekval Bergens SLK 2005 K270205
VIC06
25m 46.65
168 46 Isabell Frederking Bergens SC 2005 K240505I
SA03
25m 46.94
169 52 Ingeborg Stray Juuhl Bergens SC 2004 K150304I
NG04
25m 47.21
170 65 Eowyn Tomine Saus Bergens SC 2005 K080405
EOW02
25m 47.75
171 536 Emilie Lykseth Iversen Sortland SLK 2005 K300805
EMI03
25m 48.11
172 93 Vilde Roald Strand Bergens SLK 2005 K181105
VIL01
25m 48.21
173 51 Anna Stray Juuhl Bergens SC 2005 K181005
ANN03
25m 50.20
174 531 Johanne Berg-Hansen Sortland SLK 2004 K271004J
OH01
25m 50.94
175 516 Marianne Fredbo SK Team Sør/VSLK 25m 54.77
1986 K101086
MAR04
2018-04-13 19.52.28 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner