2019-09-20   03:12:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
23 400m Freestyle Men
BSF: 3:49.11 Henrik Christiansen
WR: 3:40.07 Paul Biedermann
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 281 Victor Johansson Jönköpings Simsällskap 1998 AA7798 25m 3:39.35
2 387 Clemens Rapp Neckarsulmer Sport-Union 1989 25m 3:43.21
3 368 Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 1997 M270197
ERI01
25m 3:46.40
4 214 Lorenz Weiremans Flemish SF 1996 25m 3:48.69
5 275 Robin Hanson Järfälla SS 25m 3:50.11
2001
6 335 Mattis Grindalen Svendsen Kongstensvømmerne 2000 M160600
MAT08
25m 3:52.49
7 125 Sondre Saltnes Urdal BS/Delfana 25m 3:54.21
1999 M010799
SON05
8 116 Sindre Pleym Olsen BS/Delfana 2000 M080300
SIN02
25m 3:55.26
9 351 Mats Andersen Lambertseter SK 2000 M160700
MAT05
25m 3:55.95
10 280 Marcus Holmquist Jönköpings Simsällskap 2000 AK2500 25m 3:55.95
11 212 Louis Croenen Flemish SF 1994 25m 3:56.65
12 675 Tobias Moen Olsen Vestkantsvømmerne 2002 M040502
TOB01
25m 3:59.12
13 409 Per Morten Halvorsen OI Svømming 1994 M131294
PER05
25m 3:59.57
14 709 Filip Björkholm Västerås Simsällskap 1998 25m 4:02.14
15 360 Julius Rosmo Lambertseter SK 2001 M050601
JUL04
25m 4:02.52
16 255 Arild Degerstrøm Haugesund SK 2000 M091100
ARI03
25m 4:04.33
17 218 Johan N. Dam Færøyene 2002 25m 4:05.75
18 700 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 25m 4:09.23
19 633 Håkon Syrrist Ullensakersv 2000 M070300
HÅK01
25m 4:09.74
20 681 Brage Straume Vestkantsvømmerne 2001 M020201
BRA02
25m 4:09.76
21 369 Christoffer Solberg Jørgensen Madla SK 25m 4:10.01
1996 M110996
CHR03
22 436 Anders Valdar Poseidon 2000 M271000
AND03
25m 4:10.67
23 119 Omar Snær Omarsson BS/Delfana 2000 M190300
OMA02
25m 4:11.13
24 646 Simon Moe Vestbyen Trondheim 2001 M240701
SIM04
25m 4:11.30
25 15 Christian Groth Dyrkorn Asker SK 2001 M220501
CHR04
25m 4:11.48
26 485 Daniel Farahani SK Speed 1998 M090698
DAN02
25m 4:11.63
27 464 Simen Vik Sandnes SLK 1999 M030799
SIM01
25m 4:11.83
28 611 Aamund Westermoen Trondhjems SLK 1998 M190798
AAM03
25m 4:11.90
29 323 Emil Danielsen Kongstensvømmerne 2002 M050502
EMI04
25m 4:12.28
30 23 Magnus Brandt Lågøyr Asker SK 2000 M011200
MAG02
25m 4:12.51
31 504 Andreas Håbesland Klausen SK Team Sør/KSA 2002 M020202
AND19
25m 4:12.71
32 415 Jonatan Olafsson OI Svømming 1994 M180394
JON03
25m 4:12.77
33 677 Andreas Ramsvik Vestkantsvømmerne 2003 M100303
AND02
25m 4:18.95
34 506 Hadrian Phillipson SK Team Sør/KSA 25m 4:19.39
1999 M090399
HAD01
35 156 Agmund Riiser Bærumsvømmerne 2001 M151101
AGM03
25m 4:19.90
36 241 Sivert Solheim Verhage Førde IL 2002 M061202
SIV02
25m 4:20.54
37 706 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 25m 4:21.14
2002
38 533 Harald-Georg Dahlslett
Hansen
Sortland SLK 2002 M020402
HAR03
25m 4:22.48
39 669 Kristian Myntevik Vestkantsvømmerne 2001 M180901
KRI03
25m 4:22.55
40 381 Kevin Kvarv Moss SK 2001 M240901
KEV01
25m 4:24.13
41 733 Vetle Vikestad Løseth Aalesund SLK 2004 M110204
VET01
25m 4:24.34
42 739 Torkil Eldegard Heie Ås IL 2000 M291000
TOR04
25m 4:24.95
43 104 Erling Flåm Krogsrud BS/Arna 2000 M090100
ERL02
25m 4:25.40
44 383 Helje Stadaas Moss SK 2004 M090404
HEL02
25m 4:25.47
45 400 Gard Fossmo Sundby Nordlysbyen STK 2000 M100200
GAR01
25m 4:25.78
46 49 Balder Sollesnes Holum Bergens SC 2003 M160403
BAL01
25m 4:26.02
47 574 Simon Teetzmann Stord IL 2002 M190402
SIM01
25m 4:26.04
48 592 Jonas Fiskaa Barstad Trondhjems SLK 2000 M040600
JON01
25m 4:26.08
49 34 Joakim Tronstad Asker SK 25m 4:26.43
2003 M130303
JOA01
50 727 Eirik Norvoll Bjørnevik Aalesund SLK 2001 M091101
EIR01
25m 4:27.66
51 81 Christopher Johnsen Skar Bergens SLK 2003 M240903
CHR04
25m 4:28.52
52 12 Didrik Backen Asker SK 25m 4:29.91
2001 M240101
DID01
53 670 Leander Larsen Nedreaas Vestkantsvømmerne 2002 M230702
LEA02
25m 4:30.24
54 127 Tord Pagani Vavik BS/Delfana 2002 M020702
TOR02
25m 4:31.65
55 266 Magnus Odland Haugesund SK 2002 M150902
MAG02
25m 4:32.89
56 563 Odin Hildebrandt Paulin Stord IL 2003 M240603
ODI03
25m 4:32.90
57 33 Kristian Swakhoven Asker SK 2003 M040203
KRI04
25m 4:33.26
58 341 Christoffer Høvik Kristiansund SK 2002 M170502
CHR02
25m 4:36.01
59 511 Mons Eirik Bjerkan SK Team Sør/MSK 2001 M220501
MON02
25m 4:36.52
60 318 Adam Skare Kolbotn IL 2003 M041103
ADA02
25m 4:36.60
61 296 Ørjan Westre Karmøy SK 2003 M220503
ØRJ02
25m 4:39.60
62 527 Kevin Nguyen Skjetten Svømming 2001 M050801
KEV01
25m 4:41.48
63 198 Daniel Vindfjell Eid SK 2004 M160704
DAN01
25m 4:41.56
64 25 Oscar Megård Asker SK 2004 M010304
OSC03
25m 4:41.57
65 493 Nilacsan Nagaseelan SK Speed 25m 4:41.60
2004 M300104
NIL02
66 271 Mats Samdal Hanssen Haugesund SK 2004 M090204
MAD01
25m 4:41.79
67 204 Simen Engan Fauske SK 2001 M200401
SIM04
25m 4:42.88
68 609 Kristian Volden Trondhjems SLK 25m 4:49.53
1998 M110198
KRI02
69 194 Mathias Løvold Husevåg Eid SK 2003 M020103
MAT05
25m 4:51.61
70 738 Johannes Glosli Ås IL 2002 M210702
JOH05
25m 4:53.18
71 650 Gabriel Steen Vestbyen Trondheim 2004 M230404
GAB03
25m 4:53.27
72 664 Harald Hals Vestkantsvømmerne 2002 M300802
HAR02
25m 4:53.61
73 666 Adrian Larsen Hammer Vestkantsvømmerne 2005 M230105
ADR02
25m 4:54.63
74 342 Nicolai Høvik Kristiansund SK 2005 M240105
NIC01
25m 4:57.36
75 333 Christian Offenberg Kongstensvømmerne 2005 M220305
CHR04
25m 4:59.47
76 528 Henning Soelberg Skjetten Svømming 2003 M251103
HEN01
25m 4:59.50
77 71 Arn S. Andreassen Bergens SLK 2004 M271204
ARN02
25m 5:01.25
78 324 Oliver Danielsen Kongstensvømmerne 2005 M020605
OLI03
25m 5:03.41
79 170 Olav Irgens Henanger Delfana 2002 M250102
OLA01
25m 5:03.46
80 667 Joseph-Haakon Kititi Vestkantsvømmerne 2003 M241103
JOS01
25m 5:03.80
81 305 Feliks Falk Kolbotn IL 25m 5:04.23
2001 M271001
FEL02
82 336 Jørgen Enger Søstrand Kongstensvømmerne 2004 M100704
JØR03
25m 5:04.40
83 661 Nikolai Johan  Dale Vestkantsvømmerne 2005 M130105
NIK01
25m 5:12.65
84 671 Eirik Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 25m 5:18.21
2004 M180904
EIR02
85 56 Mats Nikolai Maroni
Johannessen
Bergens SC 2005 M030505
MAT03
25m 5:22.94
86 94 Simon Tangenes Bergens SLK 2004 M310504
SIM01
25m 5:26.68
87 687 William Bru  Waardal Vestkantsvømmerne 2002 M150102
WIL01
25m 5:29.07
88 755 Adrian Roll-Christiansen Åstveit SK 2004 M240204
ADR01
25m 5:38.47
89 618 Jacob Bøckman Tønsberg SK 2001 M230101
JAC05
50m 5:39.17
90 672 Stian Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
STI02
25m 5:43.08
91 764 Leander Warncke-Wang Åstveit SK 2005 M190105
LEA02
25m 6:01.53
92 3 Ole Alexander Gauteplass Arna SLK 2005 M110505
OLE01
25m 6:01.54
93 748 Eivind Mjelde Myhr Åstveit SK 2004 M250404
EIV01
25m 6:12.66
94 753 Markus Eliassen Remme Åstveit SK 2005 M141105
MAR02
25m 6:15.00
95 767 Håkon Aae Åstveit SK 2004 M070604
HÅK01
25m 6:22.65
96 441 Tristan Smeding Radøy SK 2001 M310701
TRI02
25m 6:22.74
97 716 Lukas Bergsvik Lohne Øyane SK 25m 7:03.80
2005 M181105
LUK02
2018-04-13 19.52.26 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner