2019-09-20   01:20:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
20 200m Individual Medley Women
BSF: 2:12.58 Katinka Hozzsu
WR: 2:06.12 Katinka Hozzsu
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 517 Malene Rypestøl SK Team Sør/VSLK 2001 K050301
MAL02
25m 2:13.81
2 710 Hannah Brunzell Västerås Simsällskap 2001 25m 2:14.72
3 583 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 25m 2:16.19
4 282 Wilma Johansson Jönköpings Simsällskap 2001 AT7401 25m 2:17.18
5 200 Sara Junevik Falu Simsällskap 25m 2:17.43
2000
6 160 Stine Lise Stenseth Bærumsvømmerne 1994 K230694
STI04
25m 2:17.63
7 439 Nikoleta Trníková Povazskobystrický PO 25m 2:18.51
2002
8 277 Nilla Atzmannstorfer Jönköpings Simsällskap 1998 AB6498 25m 2:20.10
9 74 Synne Hovden Eidheim Bergens SLK 2001 K310301
SYN01
25m 2:20.21
10 117 Susann Pleym Olsen BS/Delfana 1997 K010697
SUS01
25m 2:20.37
11 712 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 25m 2:20.69
12 463 Eline Vik Sandnes SLK 2002 K070202
ELI01
25m 2:20.71
13 444 Oda Kristine Borgstrøm Randaberg IL 1999 K300599
ODA04
25m 2:21.11
14 356 Eva Kummen Lambertseter SK 2001 K181201
EVA01
25m 2:21.18
15 154 Stine Omdahl Petersen Bærumsvømmerne 1999 K250699
STI02
25m 2:22.21
16 458 Johanne Heines Pettersen Sandnes SLK 1999 K060299J
OH02
25m 2:22.76
17 229 Sára R. Nysted Færøyene 2001 25m 2:23.49
18 526 Mari Moen Skjetten Svømming 2004 K021104
MAR11
25m 2:24.34
19 158 Vilde Skaug Bærumsvømmerne 25m 2:24.46
2002 K050202
VIL03
20 703 Elin Peng Väsby Simsällskap 2003 25m 2:24.58
21 628 Vår Granhaug Rotevatn Ullensakersv 25m 2:24.61
2002 K300602
VÅR02
22 627 Timea Aspegren Ullensakersv 2002 K010202
SUS01
25m 2:24.66
23 659 Henriette Dale Vestkantsvømmerne 2003 K250303
HEN01
25m 2:24.70
24 470 Marie Søfteland Sarpsborg IL 2003 K200403
MAR04
25m 2:24.91
25 505 Nora Næssen SK Team Sør/KSA 1999 K231099
NOR01
25m 2:25.28
26 429 Ine Marie Andersen Poseidon 2000 K260200I
NE02
25m 2:25.32
27 580 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 25m 2:25.59
28 542 Helene Baxter Stavanger SC 2000 K030500
HEL05
25m 2:27.07
29 519 Gwen Bergum Skjetten Svømming 2004 K190704
GWE01
25m 2:27.53
30 122 Tuva Stendalen BS/Delfana 2002 K231002
TUV01
25m 2:28.27
31 412 Cecilie Klingenberg OI Svømming 2000 K110200
CEC01
25m 2:28.37
32 443 Ingrid Elise Borgstrøm Randaberg IL 2004 K300104I
NG01
25m 2:28.42
33 552 Lea Granert Stockholmspolisens IF 25m 2:29.06
2001
34 702 Louise Peacock Väsby Simsällskap 2001 25m 2:29.44
35 89 Stine Rotseth Bergens SLK 2003 K230903
STI03
25m 2:29.62
36 708 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 25m 2:30.06
37 431 Kristine Johnsson Poseidon 2001 K210301
KRI04
25m 2:30.23
38 529 Frida Stretre Løbersli Skjetten Svømming 2004 K230204
FRI04
25m 2:30.24
39 632 Thea Skjæveland Ullensakersv 1999 K110399
THE01
25m 2:30.29
40 55 Helene Torsvik Lorentz Bergens SC 2004 K240304
HEL03
25m 2:30.68
41 715 Julia Månsson Örebro SA 2002 BL902 25m 2:30.84
42 268 Helene Osnes Vestre Haugesund SK 2003 K261203
HEL02
25m 2:31.16
43 72 Tiril Ask Bergens SLK 2003 K281103
TIR02
25m 2:31.49
44 456 Elin Meling Sandnes SLK 2002 K010402
ELI06
25m 2:31.79
45 601 Elise Lund Trondhjems SLK 2001 K120801
ELI05
25m 2:32.27
46 523 Tiril Birgit Uppstad Killie Skjetten Svømming 2001 K211201
TIR02
25m 2:32.30
47 313 Andrea Rød Kolbotn IL 2002 K280802
AND02
25m 2:32.44
48 570 Anna Rimmereide Stord IL 25m 2:33.05
2000 K090900
ANN04
49 694 Tuva Björkén Väsby Simsällskap 2003 25m 2:33.06
50 500 Madeleine Wold SK Speed 25m 2:33.58
2003 K220403
MAD02
51 29 Synne Amalie Pretorius Asker SK 2002 K250802
SYN03
25m 2:33.62
52 548 Maria Bang Stockholmspolisens IF 2003 25m 2:33.63
53 662 Thea Margrethe Eide Fluge Vestkantsvømmerne 2002 K230702
THE02
25m 2:33.80
54 498 Hilja Lyydia Stering SK Speed 2003 K031103
HIL02
25m 2:34.05
55 163 Karin Sofie Syversveen Lie Bærumsvømmerne 2001 K121101
KAR01
25m 2:34.47
56 673 Eline Nygaard Vestkantsvømmerne 2000 K160700
ELI02
25m 2:35.00
57 114 Jonette Matland BS/Delfana 2004 K010504J
ON02
25m 2:35.29
58 149 Martine Johansen Bærumsvømmerne 2000 K140100
MAR12
25m 2:35.31
59 451 Caroline Hallberg Sandnes SLK 2004 K030504
CAR01
25m 2:37.33
60 731 Kristine Godager Aalesund SLK 1998 K070198
KRI01
25m 2:37.40
61 208 Erika Ness Fauske SK 2003 K220803
ERI03
25m 2:37.48
62 668 Kristine Kleppestrand Vestkantsvømmerne 25m 2:38.36
2002 K080602
KRI04
63 107 Synnøve Grimstad BS/Delfana 2001 K070901
SYN01
25m 2:38.50
64 740 Oda Løtuft Johansen Ås IL 2002 K031202
ODA01
25m 2:38.59
65 254 Camilla Cedres Larsen Haugesund SK 25m 2:38.91
2003 K151103
CAM01
66 639 Tomine Hugaas Fjorden Vestbyen Trondheim 2002 K010402
TOM01
25m 2:38.95
67 521 Vårin Hagesæter Skjetten Svømming 2003 K210803
VÅR02
25m 2:39.33
68 757 Vilde Skaar Åstveit SK 2003 K100703
VIL01
25m 2:39.33
69 75 Tine Hovden Eidheim Bergens SLK 2003 K110603
TIN01
25m 2:39.47
70 86 Tina Hosøy Nordås Bergens SLK 2001 K180901
TIN04
25m 2:39.52
71 334 Mia Olsen Kongstensvømmerne 2004 K061004
MIA02
25m 2:40.12
72 398 Christina Sesor Nordlysbyen STK 2000 K120500
CHR03
25m 2:40.15
73 558 Heidi Saluveer Stockholmspolisens IF 2003 25m 2:40.15
74 264 Oda Møllerhaug Hansen Haugesund SK 2001 K160701
ODA01
25m 2:40.47
75 311 Celina Nguyen Kolbotn IL 2005 K170205
CEL05
25m 2:41.54
76 85 Thea Maria Nilsen Bergens SLK 2001 K160501
THE02
25m 2:42.26
77 549 Vinona Bothe Stockholmspolisens IF 25m 2:42.68
1999
78 258 Liva Gjil Haugesund SK 2004 K011204
LIV03
25m 2:43.09
79 571 Lovise Kjøpstad Rimmereide Stord IL 25m 2:43.29
2004 K150504
LOV02
80 699 Emelie Lindström Väsby Simsällskap 2003 25m 2:43.92
81 37 Eira Ytre-Eide Asker SK 2000 K141200
EIR02
25m 2:45.44
82 742 Enya Raanaas Reklev Ås IL 2000 K160300
ENY05
25m 2:45.54
83 217 Norunn Tveit Frisinn SK 2002 K021102
NOR02
25m 2:46.20
84 551 Elsa Fogelsjöö Stockholmspolisens IF 2003 25m 2:46.55
85 173 Christine Krey Delfana 2003 K210203
CHR01
25m 2:46.57
86 676 Anna Victoria Plassen Vestkantsvømmerne 2005 K300905
ANN02
25m 2:46.75
87 393 Emma Strand Haugen Nordlysbyen STK 2000 K120500
EMM04
50m 2:47.08
88 469 Maren Elise Paulsen Sarpsborg IL 2001 K120401
MAR03
50m 2:47.32
89 79 Una Jensen Bergens SLK 2001 K180101
UNA02
25m 2:47.68
90 310 Jenny Tidemandsen Larsen Kolbotn IL 2001 K180101J
EN01
25m 2:48.15
91 732 Ingeborg Mittet Kaldhussæter Aalesund SLK 2005 K260105I
NG03
25m 2:48.17
92 36 Nora Nerland Vælitalo Asker SK 2002 K290402
NOR07
25m 2:48.55
93 399 Siiri Maija Sipilä Næss Nordlysbyen STK 25m 2:49.14
2001 K181001
SII03
94 337 Telise Vinje Kongstensvømmerne 2005 K090905
TEL02
25m 2:49.24
95 196 Siri Kråkenes Eid SK 2005 K290105
SIR02
25m 2:49.55
96 598 Vårin Jensås Trondhjems SLK 25m 2:49.69
2003 K270803
VÅR02
97 594 Embla Baarholm Trondhjems SLK 2004 K010604
EMB01
25m 2:49.75
98 620 Andrea Hjartholm Tønsberg SK 2004 K081104
AND05
25m 2:50.13
99 428 Emma Skarstein Kjetland Os SK 2004 K290104
EMM06
25m 2:50.27
100 653 Emma Sofie Antun Vestkantsvømmerne 2004 K040804
EMM02
25m 2:50.68
101 494 Hanna Marie Rolstad SK Speed 2000 K280100
HAN05
50m 2:51.16
102 425 Tracy Malene Holm Os SK 2004 K310304
TRA01
25m 2:51.86
103 682 Idunn Straume Vestkantsvømmerne 2003 K120503I
DU01
25m 2:52.27
104 363 Maria Wold Haanes Levanger SLK 2003 K021103
MAR10
25m 2:53.08
105 171 Kristine Joys Delfana 2003 K281003
KRI02
25m 2:53.91
106 187 Emma Sæstad Egersund SK 2003 K100503
EMM03
50m 2:54.47
107 729 Julie Brunstad Aalesund SLK 2003 K151003J
UL02
25m 2:55.56
108 660 Kathinka  Dale Vestkantsvømmerne 2003 K200303
KAT05
25m 2:55.93
109 179 Victoria Erdal Steinsland Delfana 25m 2:56.63
2005 K210105
VIC02
110 319 Matilde Sørlie Kolbotn IL 2004 K240304
MAT07
25m 2:57.30
111 7 Lea Småland Arna SLK 2005 K100205
LEA01
25m 2:58.17
112 190 Emilia Svindland Wetteland Egersund SK 25m 2:59.02
2003 K171203
EMI01
113 73 Nora Berg Bjørnevoll Bergens SLK 2001 K031101
NOR01
25m 3:02.12
114 665 Kristin Hals Vestkantsvømmerne 2005 K080205
KRI01
25m 3:04.09
115 30 Kesia Steen Asker SK 2004 K110104
KES02
25m 3:04.42 RES
116 172 Nora V Kleppe Delfana 2002 K150702
NOR01
25m 3:04.59 RES
117 182 Anniken Walløe Delfana 2004 K010204
ANN04
25m 3:06.60 RES
118 728 Emilie Bonesmo Aalesund SLK 2004 K290904
EMI04
25m 3:07.48 RES
119 683 Sara Straume Vestkantsvømmerne 2003 K120503
SAR02
25m 3:09.35 RES
120 328 Mathilde Halvorsen Kongstensvømmerne 2004 K020504
MAT01
25m 3:16.89 RES
121 65 Eowyn Tomine Saus Bergens SC 2005 K080405
EOW02
25m 3:18.14 RES
122 51 Anna Stray Juuhl Bergens SC 2005 K181005
ANN03
25m 3:20.92 RES
123 90 Amalie Sande Bergens SLK 2004 K040504
AMA02
25m 3:23.40 RES
124 80 Andrea Johansen Bergens SLK 2004 K061204
AND01
25m 3:39.66 RES
125 44 Emilie  Brudvik Sørensen Bergens SC 25m 3:56.05 RES
2005 K300805
EMI01
126 177 Martine E Mjøs Delfana 2002 K010502
MAR05
25m RES
127 610 Rebekka Wangberg Trondhjems SLK 2002 K300302
REB01
25m RES
128 752 Hedda Oppedal Åstveit SK 25m RES
2004 K051204
HED07
2018-04-13 19.52.25 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner