2019-11-18   17:56:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
18 100m Backstroke Women
BSF: 59.36 Mie Østergaard Nielsen
WR: 58.10 Kylie Masse
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 714 Hanna Rosvall Ängelholms SS 2000 AM7200 25m 58.40
2 152 Ingeborg Vassbakk Løyning Bærumsvømmerne 2000 K130900I
NG01
25m 58.78
3 226 Signhild Joensen Færøyene 2000 25m 1:00.50
4 517 Malene Rypestøl SK Team Sør/VSLK 2001 K050301
MAL02
25m 1:00.56
5 522 Astrid Julie Halvorsen Skjetten Svømming 2001 K090101
AST01
25m 1:02.07
6 710 Hannah Brunzell Västerås Simsällskap 25m 1:02.64
2001
7 513 Tone Hartmark Nilsen SK Team Sør/MSK 1998 K130298
TON01
25m 1:02.84
8 74 Synne Hovden Eidheim Bergens SLK 25m 1:03.42
2001 K310301
SYN01
9 412 Cecilie Klingenberg OI Svømming 2000 K110200
CEC01
25m 1:03.45
10 734 Sara Strømsholm Pedersen Aalesund SLK 1998 K120198
SAR03
25m 1:03.94
11 410 Andrea Holmboe OI Svømming 2000 K150700
AND03
25m 1:04.02
12 608 Karoline Volden Trondhjems SLK 2001 K240401
KAR01
25m 1:04.73
13 553 Paola Kylberg Stockholmspolisens IF 2002 25m 1:05.04
14 417 Sara Stoebner OI Svømming 1998 K031198
SAR02
25m 1:05.19
15 692 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 25m 1:05.26
16 21 Kristine Huan Hytenget Asker SK 2002 K011102
KRI01
25m 1:05.53
17 405 Malene Fjeldstad OI Svømming 2000 K281000
MAL01
25m 1:05.97
18 308 Erikka Næss Kjølholdt Kolbotn IL 2002 K290102
ERI01
25m 1:06.14
19 628 Vår Granhaug Rotevatn Ullensakersv 25m 1:06.16
2002 K300602
VÅR02
20 402 Emma Sofie Augustsson OI Svømming 1999 K090299
EMM04
25m 1:06.28
21 515 Cathrine Emilie Fagge SK Team Sør/VSLK 2002 K090802
CAT01
25m 1:06.34
22 429 Ine Marie Andersen Poseidon 25m 1:06.52
2000 K260200I
NE02
23 433 Jonette Kristiansen Pflug Poseidon 2001 K030901J
ON03
25m 1:06.92
24 18 Emma Lu Eikemo Asker SK 2000 K191200
EMM06
25m 1:07.41
25 47 Vilde Kristine Uthus Halse Bergens SC 25m 1:07.54
1999 K050699
VIL01
26 437 Edle Irene Vidnes Poseidon 2001 K090101
EDL01
25m 1:07.59
27 299 Aleksandra Alnes Kolbotn IL 2003 K091003
ALE01
25m 1:07.78
28 315 Vårin Sætra Schefte Kolbotn IL 2001 K150301
VÅR01
25m 1:07.95
29 155 Rikke Omdahl Petersen Bærumsvømmerne 2002 K270602
RIK04
25m 1:08.12
30 244 Sanna Sembsmoen-Schleis Glitre SK/BK 2003 K220303
SAN02
25m 1:08.27
31 29 Synne Amalie Pretorius Asker SK 2002 K250802
SYN03
25m 1:08.38
32 686 Silje Tvedt Vestkantsvømmerne 2001 K310301
SIL01
25m 1:08.79
33 631 Camilla Rimmereide Ullensakersv 2000 K190200
CAM01
50m 1:08.89
34 295 Christina Vestre Karmøy SK 1999 K200999
CHR01
25m 1:09.12
35 70 Benedikte Øverland Bergens SC 1999 K140799
BEN01
25m 1:09.45
36 702 Louise Peacock Väsby Simsällskap 2001 25m 1:09.45
37 377 Malin Syvertsen Mandal SK 25m 1:09.46
2002 K201102
MAL03
38 406 Julie Fornasari OI Svømming 2003 K080103J
UL04
25m 1:09.59
39 78 Elise Alme Jensen Bergens SLK 2002 K020102
ELI05
25m 1:09.87
40 227 Eyðrið Mortensen Færøyene 25m 1:09.88
2003
41 548 Maria Bang Stockholmspolisens IF 2003 25m 1:10.00
42 467 Oline Koolen Bjerketvedt Sarpsborg IL 1999 K170199
OLI03
25m 1:10.00
43 216 Vilde Zetlitz Nessler Frisinn SK 2003 K310103
VIL03
25m 1:10.04
44 645 Patricia Lysvoll Vestbyen Trondheim 2003 K040203
PAT03
25m 1:10.11
45 487 Vilde Linnea Gullovsen SK Speed 2000 K220300
VIL01
25m 1:10.11
46 557 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF 2005 25m 1:10.13
47 272 Ingvild Sirnes Haugesund SK 2003 K010103I
NG24
25m 1:10.16
48 89 Stine Rotseth Bergens SLK 2003 K230903
STI03
25m 1:10.19
49 330 Marthe Klavenes Mauseth Kongstensvømmerne 2000 K171200
MAR09
25m 1:10.41
50 651 Sigrid Steen Vestbyen Trondheim 25m 1:10.50
1999 K280999
SIG03
51 144 Caroline Greni Bjerkaas Bærumsvømmerne 2001 K161101
CAR01
25m 1:10.66
52 306 Rebecca Vinck Johansen Kolbotn IL 2001 K270401
REB01
25m 1:10.70
53 24 Ella Magnussen Asker SK 25m 1:10.75
2003 K080503
ELL02
54 713 Tirill Hammerstrøm Vågsbygd SLK 2003 K130203
TIR03
25m 1:10.80
55 291 Silje Larsen Karmøy SK 2004 K140304
SIL02
50m 1:10.83
56 737 Siri Therese Dannemark Ås IL 2000 K181200
SIR03
25m 1:10.96
57 401 Andrine Svea Nordlysbyen STK 2000 K070600
AND01
25m 1:11.22
58 123 Sandra Sæbø BS/Delfana 2003 K300103
SAN01
25m 1:11.31
59 311 Celina Nguyen Kolbotn IL 2005 K170205
CEL05
25m 1:11.97
60 698 Linnea Lindgren Väsby Simsällskap 2001 25m 1:12.18
61 457 Isabelle Pedersen Sandnes SLK 2002 K200902J
EN04
25m 1:12.20
62 31 Mina Victoria Stensland Asker SK 2002 K161102
MIN03
25m 1:12.22
63 252 Lena Bloch Haugesund SK 2001 K290601
LEN03
25m 1:12.27
64 309 Anna Tidemandsen Larsen Kolbotn IL 2001 K180101
ANN01
25m 1:12.34
65 327 Mia Gulbrandsen Kongstensvømmerne 25m 1:12.42
2003 K110103
MIA03
66 507 Emma Johanne Rist Jensen SK Team Sør/KSA 1999 K310599
EMM01
50m 1:12.66
67 607 Eirill Straum Trondhjems SLK 2001 K240201
EIR01
25m 1:12.76
68 720 Sara Fredheim Øyane SK 25m 1:13.09
2004 K260504
SAR03
69 481 Aurora Gaarder Ekhall SK Speed 2003 K210203
AUR02
25m 1:13.17
70 490 Kristina Ingvaldsen Karlsen SK Speed 2004 K201204
KRI05
25m 1:13.22
71 424 Janne Holm Os SK 2004 K310304J
AN01
25m 1:13.23
72 499 Rana Wild-ali SK Speed 2005 K200405
RAN02
25m 1:13.39
73 72 Tiril Ask Bergens SLK 2003 K281103
TIR02
25m 1:13.58
74 85 Thea Maria Nilsen Bergens SLK 2001 K160501
THE02
25m 1:13.58
75 124 Marie Dahl Sørbo BS/Delfana 2001 K010701
MAR09
25m 1:13.69
76 455 Eva Sofie Larsen Stangeland Sandnes SLK 2002 K110902
EVA02
50m 1:13.82
77 704 Matilda Pfeiff Väsby Simsällskap 2001 25m 1:13.88
78 269 Tine Pedersen Haugesund SK 2004 K140304
TIN02
25m 1:13.89
79 301 Line Dybvig Andersen Kolbotn IL 2002 K091202
LIN01
25m 1:14.15
80 384 Sofie Stadaas Moss SK 25m 1:14.15
2002 K290702
SOF06
81 589 Frøydis Vatn Andersen Trondhjems SLK 2001 K140301
FRØ01
25m 1:14.24
82 27 Idunn Jørgensen Mohr Asker SK 2002 K140702I
DU01
25m 1:14.27
83 45 Veronica Cobo-Lone Bergens SC 25m 1:14.43
1999 K231299
VER04
84 640 Kristin Prestmo Jensen Vestbyen Trondheim 2000 K270400
KRI05
25m 1:14.56
85 307 Olivia Kjellberg Kolbotn IL 2004 K190904
OLI04
25m 1:14.72
86 491 Wilhemina Knutsen SK Speed 2004 K110704
WIL01
25m 1:14.82
87 259 Caroline Kambe Haugesund SK 2001 K271101
CAR02
25m 1:14.86
88 462 Live Tjemsland Sandnes SLK 2002 K181002
LIV03
25m 1:14.93
89 91 Helene Hana Solberg Bergens SLK 2001 K270301
HEL04
25m 1:14.99
90 461 Andrea Skeie Sandnes SLK 2000 K031100
AND01
25m 1:15.00
91 723 Sara Natalia Kucynska Øyane SK 2003 K140703
SAR04
25m 1:15.13
92 262 Ida Lien Børseth Haugesund SK 2003 K020603I
DA10
25m 1:15.13
93 176 Celine Lægreid Delfana 2004 K170104
CEL02
25m 1:15.17
94 171 Kristine Joys Delfana 2003 K281003
KRI02
25m 1:15.26
95 257 Charlotte Frøiland Haugesund SK 2003 K151103
CHA01
25m 1:15.63
96 532 Anne-Ragnhild Hansen Sortland SLK 25m 1:15.94
2005 K220405
ANN03
97 137 Silje Onsøien BS/Åstveit 2001 K051001
SIL04
25m 1:16.03
98 300 Nikoline Alnes Kolbotn IL 2001 K200201
NIK01
25m 1:16.09
99 450 Millie French Sandnes SLK 25m 1:16.12
2003 K251203
MIL02
100 79 Una Jensen Bergens SLK 2001 K180101
UNA02
25m 1:16.16
101 612 Elisabeth Wilmann Trondhjems SLK 2002 K310302
ELI03
25m 1:16.23
102 591 Vilde Austmo Trondhjems SLK 25m 1:16.24
2003 K110603
VIL02
103 332 Mina Klavenes Mauseth Kongstensvømmerne 2005 K180705
MIN01
25m 1:16.47
104 486 Elisabeth Pappalardo
Gulbrandsen
SK Speed 2003 K130103
ELI04
25m 1:16.50
105 673 Eline Nygaard Vestkantsvømmerne 2000 K160700
ELI02
25m 1:16.71
106 518 Martine Myhrer Abrahamsen Skjetten Svømming 2003 K230903
MAR19
25m 1:16.84
107 310 Jenny Tidemandsen Larsen Kolbotn IL 2001 K180101J
EN01
25m 1:16.95
108 270 Kaja Pettersen Haugesund SK 2001 K151001
KAI01
25m 1:16.96
109 19 Mette Gjerdrum Helgesen Asker SK 2001 K010601
MET02
25m 1:17.05
110 75 Tine Hovden Eidheim Bergens SLK 2003 K110603
TIN01
25m 1:17.20
111 615 Silje Aadahl Trondhjems SLK 2002 K241102
SIL03
25m 1:17.32
112 326 Lona Gulbrandsen Kongstensvømmerne 2005 K051005
LON01
25m 1:17.49
113 413 Malena Amelie Lisken OI Svømming 2003 K160503
MAL02
25m 1:17.96
114 375 Tiril Rørvik Mandal SK 2004 K030604
TIR02
25m 1:18.00
115 390 Mari Ellingsen Bråten Nordlysbyen STK 25m 1:18.06
1998 K300898
MAR03
116 77 Marte Pleym Grønhaug Bergens SLK 2004 K040504
MAR03
25m 1:18.24
117 766 Julie Ynnesdal Åstveit SK 2003 K030303J
UL01
25m 1:18.70
118 191 Karianne Årstad Egersund SK 25m 1:18.87
2001 K250701
KAR04
119 312 Tuva Furu Rustad Kolbotn IL 2002 K141202
TUV01
25m 1:19.29
120 411 Juliane Lindgaard Kjeldseth OI Svømming 2004 K050204J
UL02
25m 1:19.75
121 166 Victoria Grongstad Bjørge Delfana 2002 K160402
VIC01
25m 1:19.76
122 88 Tonje Merethe Lid Rasmussen Bergens SLK 2004 K060504
TON02
25m 1:19.94
123 73 Nora Berg Bjørnevoll Bergens SLK 2001 K031101
NOR01
25m 1:19.97
124 622 Amine Norvalls Tønsberg SK 2001 K100501
AMI01
25m 1:20.17
125 729 Julie Brunstad Aalesund SLK 2003 K151003J
UL02
25m 1:20.66
126 206 Tora Jakobsen Fauske SK 2002 K210502
TOR03
25m 1:20.87
127 743 Malin Virkesdal Bergetun Åstveit SK 2003 K280803
MAL01
25m 1:21.27
128 735 Sara Vaslag Aalesund SLK 2004 K070304
SAR01
25m 1:21.33
129 620 Andrea Hjartholm Tønsberg SK 2004 K081104
AND05
25m 1:21.60
130 567 Hedda Løken Stord IL 2004 K290704
HED01
25m 1:21.72
131 603 Inga Steinsdotter Nestgaard Trondhjems SLK 25m 1:22.34
2002 K121002I
NG01
132 678 Pernille Schjenken Vestkantsvømmerne 2005 K301205
PER01
25m 1:22.41
133 175 Christine M. Tufte Lund Delfana 2003 K010103
CHR06
25m 1:22.57
134 724 Tina Emilie Revheim Øyane SK 25m 1:22.68
2005 K070305
TIN02
135 565 Tiril Husebø Stord IL 2004 K210804
TIR05
25m 1:22.91
136 130 Marte Heggertveit BS/Åstveit 1999 K291199
MAR01
25m 1:22.91
137 604 Nina Skarø Trondhjems SLK 2003 K150703
NIN02
25m 1:23.08
138 459 Camilla Skar Talberg Sandnes SLK 2002 K010702
CAM01
50m 1:24.05
139 338 Maja Gudmundsen Bakkenget Kristiansund SK 2003 K240103
MAJ02
25m 1:24.19
140 339 Erle Torvik Grinde Kristiansund SK 2005 K080705
ERL05
25m 1:24.97
141 717 Augusta Dale Harkestad Øyane SK 2004 K201004
AUG03
25m 1:25.01
142 92 Iben Johanne Stene Bergens SLK 2005 K290505I
BE02
25m 1:26.01
143 14 Liv Hanh Basberg Asker SK 2004 K050704
LIV04
25m 1:26.95
144 1 Ragnhild Berg Otterå Arna SLK 2004 K050204
RAG02
25m 1:27.63
145 30 Kesia Steen Asker SK 2004 K110104
KES02
25m 1:28.50
146 728 Emilie Bonesmo Aalesund SLK 2004 K290904
EMI04
25m 1:28.83
147 751 Matilda Mæland Åstveit SK 25m 1:28.89
2003 K061103
MAT03
148 319 Matilde Sørlie Kolbotn IL 2004 K240304
MAT07
50m 1:30.22
149 82 Victoria Ann Kvilekval Bergens SLK 2005 K270205
VIC06
25m 1:30.57
150 93 Vilde Roald Strand Bergens SLK 25m 1:33.29
2005 K181105
VIL01
151 680 Izabella Sizifredo de Sousa Vestkantsvømmerne 2005 K040405I
ZA01
25m 1:33.53
152 6 Emma Nordahl Nilsen Arna SLK 2004 K270904
EMM04
25m 1:37.78
153 447 Alexandra Peter Randaberg IL 2002 K120802
ALE01
25m
154 536 Emilie Lykseth Iversen Sortland SLK 2005 K300805
EMI03
25m
155 61 Elise Nilsen Bergens SC 2003 K260503
ELI01
25m
156 537 Marie Lykseth Iversen Sortland SLK 2004 K030504
MAR10
25m
2018-04-13 19.52.24 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner