2019-09-15   18:32:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
16 200m Breaststroke Women
BSF: 2:26.37 Hrafnhildur Lúthersdottir
WR: 2:19.11 Rikke Møller Pedersen
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 356 Eva Kummen Lambertseter SK 2001 K181201
EVA01
25m 2:25.16
2 353 Stina Kajsa Colleou Lambertseter SK 1993 K040793
STI01
25m 2:26.34
3 525 Silje Mikkelborg Skjetten Svømming 1998 K230698
SIL02
25m 2:26.85
4 715 Julia Månsson Örebro SA 2002 BL902 25m 2:27.51
5 439 Nikoleta Trníková Povazskobystrický PO 2002 25m 2:31.15
6 693 Julia Björkén Väsby Simsällskap 25m 2:33.82
2001
7 542 Helene Baxter Stavanger SC 2000 K030500
HEL05
25m 2:34.19
8 636 Christina Nothdurfter USC Graz 50m 2:34.73
1994
9 526 Mari Moen Skjetten Svømming 2004 K021104
MAR11
25m 2:36.93
10 154 Stine Omdahl Petersen Bærumsvømmerne 1999 K250699
STI02
25m 2:37.03
11 694 Tuva Björkén Väsby Simsällskap 2003 25m 2:37.18
12 329 Mathilde Sofie Hammer Kongstensvømmerne 2002 K220102
MAT05
25m 2:38.85
13 483 Eva Isabel Erbe SK Speed 2004 K300904
EVA03
25m 2:38.89
14 458 Johanne Heines Pettersen Sandnes SLK 1999 K060299J
OH02
25m 2:39.01
15 613 Sara Juul Wolfgang Trondhjems SLK 1998 K080298
SAR02
25m 2:39.37
16 370 Marie Sveingard Madla SK 1999 K100299
MAR02
25m 2:39.88
17 552 Lea Granert Stockholmspolisens IF 2001 25m 2:40.00
18 708 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 25m 2:40.33
19 114 Jonette Matland BS/Delfana 2004 K010504J
ON02
25m 2:40.43
20 497 Marie Schiong SK Speed 25m 2:40.49
1999 K151299
MAR06
21 118 Asdis Eva Omarsdottir BS/Delfana 2002 K010402
ASD01
25m 2:40.80
22 136 Maren Thoresen Malme BS/Åstveit 1998 K040598
MAR06
25m 2:41.29
23 149 Martine Johansen Bærumsvømmerne 25m 2:42.16
2000 K140100
MAR12
24 639 Tomine Hugaas Fjorden Vestbyen Trondheim 2002 K010402
TOM01
25m 2:42.43
25 220 Beinta Debes Færøyene 1997 25m 2:43.22
26 233 Rebekka Trygvadóttir Færøyene 2004 25m 2:43.92
27 498 Hilja Lyydia Stering SK Speed 2003 K031103
HIL02
25m 2:44.09
28 431 Kristine Johnsson Poseidon 2001 K210301
KRI04
25m 2:44.95
29 644 Margrethe Kvelstad Vestbyen Trondheim 2002 K120902
MAR08
25m 2:45.14
30 576 Nora Visnes Stord IL 2003 K011003
NOR01
25m 2:45.52
31 107 Synnøve Grimstad BS/Delfana 2001 K070901
SYN01
25m 2:45.77
32 379 Nora Elise Lilletveit Vollen Mandal SK 1999 K231199
NOR02
25m 2:45.77
33 231 Sólvá A. Sigurðsson Færøyene 2002 25m 2:46.04
34 313 Andrea Rød Kolbotn IL 2002 K280802
AND02
25m 2:48.62
35 340 Hedda Mork Henden Kristiansund SK 2001 K050301
HED03
25m 2:48.68
36 416 Maria Rølland OI Svømming 25m 2:48.98
1998 K140998
MAR06
37 132 Lisa Heimnes BS/Åstveit 1999 K280999
LIS02
25m 2:49.64
38 395 Stine Lise Johansen Nordlysbyen STK 2000 K130600
STI02
25m 2:49.77
39 488 Michelle Piolin Hansen SK Speed 2004 K170204
MIC02
25m 2:49.88
40 469 Maren Elise Paulsen Sarpsborg IL 2001 K120401
MAR03
25m 2:50.36
41 757 Vilde Skaar Åstveit SK 2003 K100703
VIL01
25m 2:51.13
42 736 Linn Kristin Aakernes Aalesund SLK 2002 K130402
LIN01
25m 2:51.26
43 662 Thea Margrethe Eide Fluge Vestkantsvømmerne 2002 K230702
THE02
25m 2:51.43
44 91 Helene Hana Solberg Bergens SLK 2001 K270301
HEL04
25m 2:51.56
45 494 Hanna Marie Rolstad SK Speed 2000 K280100
HAN05
25m 2:52.34
46 208 Erika Ness Fauske SK 2003 K220803
ERI03
25m 2:52.52
47 756 Ida Skjæveland Åstveit SK 2003 K151003I
DA02
25m 2:52.86
48 523 Tiril Birgit Uppstad Killie Skjetten Svømming 2001 K211201
TIR02
25m 2:52.89
49 484 Amina Farahani SK Speed 25m 2:53.25
2005 K190205
AMI02
50 758 Silje Rongevær Slyngstadli Åstveit SK 2004 K010404
SIL02
25m 2:53.26
51 564 Frida S. Husebø Stord IL 2002 K170102
FRI08
25m 2:54.07
52 614 Heidi Elisabeth Ysland Trondhjems SLK 25m 2:54.11
2001 K300501
HEI01
53 632 Thea Skjæveland Ullensakersv 1999 K110399
THE01
50m 2:54.59
54 363 Maria Wold Haanes Levanger SLK 2003 K021103
MAR10
25m 2:55.42
55 4 Andrea Antun Mikkelsen Arna SLK 2005 K310305
AND03
25m 2:55.44
56 479 Malak Boukili SK Speed 2004 K301004
MAL01
25m 2:55.90
57 524 Aurora Kjensli Skjetten Svømming 2004 K070604
AUR02
25m 2:56.48
58 133 Natalie Hestdal BS/Åstveit 1999 K010599
NAT02
50m 2:56.58
59 300 Nikoline Alnes Kolbotn IL 2001 K200201
NIK01
25m 2:56.61
60 312 Tuva Furu Rustad Kolbotn IL 2002 K141202
TUV01
25m 2:58.70
61 27 Idunn Jørgensen Mohr Asker SK 2002 K140702I
DU01
25m 2:58.89
62 378 Frida Lilletveit Vollen Mandal SK 2004 K150504
FRI05
25m 2:59.27
63 320 Pernille Wardenær Kolbotn IL 2001 K100601
PER01
25m 2:59.94
64 173 Christine Krey Delfana 2003 K210203
CHR01
25m 3:00.05
65 428 Emma Skarstein Kjetland Os SK 25m 3:02.11
2004 K290104
EMM06
66 615 Silje Aadahl Trondhjems SLK 2002 K241102
SIL03
25m 3:02.50
67 732 Ingeborg Mittet Kaldhussæter Aalesund SLK 2005 K260105I
NG03
25m 3:03.62
68 78 Elise Alme Jensen Bergens SLK 25m 3:04.73
2002 K020102
ELI05
69 625 Karoline Erdal Storli Tønsberg SK 1999 K080999
KAR01
25m 3:05.40
70 95 Sara Sjursen Zarghami Bergens SLK 2002 K160702
SAR01
25m 3:06.25
71 36 Nora Nerland Vælitalo Asker SK 2002 K290402
NOR07
25m 3:06.83
72 626 Madicken Sulutvedt Tønsberg SK 2001 K210601
MAD02
50m 3:07.74
73 35 Mathea Nerland Vælitalo Asker SK 2004 K240304
MAT10
25m 3:08.68
74 88 Tonje Merethe Lid Rasmussen Bergens SLK 2004 K060504
TON02
25m 3:10.83
75 7 Lea Småland Arna SLK 2005 K100205
LEA01
25m 3:11.41
76 172 Nora V Kleppe Delfana 2002 K150702
NOR01
25m 3:12.41
77 14 Liv Hanh Basberg Asker SK 2004 K050704
LIV04
25m 3:13.43
78 682 Idunn Straume Vestkantsvømmerne 2003 K120503I
DU01
25m 3:15.33
79 77 Marte Pleym Grønhaug Bergens SLK 2004 K040504
MAR03
25m 3:19.77
80 676 Anna Victoria Plassen Vestkantsvømmerne 2005 K300905
ANN02
25m 3:19.98
81 1 Ragnhild Berg Otterå Arna SLK 25m 3:21.94
2004 K050204
RAG02
82 680 Izabella Sizifredo de Sousa Vestkantsvømmerne 2005 K040405I
ZA01
25m 3:23.24
83 8 Eva Tennebekk Vatle Arna SLK 2005 K100505
EVA01
25m 3:28.90
84 446 Ema Dielininkaityte Randaberg IL 25m 3:29.51
2004 K300704
EMA01
85 678 Pernille Schjenken Vestkantsvømmerne 2005 K301205
PER01
25m 3:31.90
86 660 Kathinka  Dale Vestkantsvømmerne 2003 K200303
KAT05
25m 3:31.93
87 423 Hedda Bastiansen Kvittingen Os SK 2004 K181204
HED03
25m 3:32.10
88 754 Mia Eliassen Remme Åstveit SK 2002 K310702
MIA04
25m 3:33.94 RES
89 762 Tuva Haukanes Sulen Åstveit SK 2005 K110405
TUV01
25m 3:33.97 RES
90 82 Victoria Ann Kvilekval Bergens SLK 2005 K270205
VIC06
25m 3:34.89 RES
91 92 Iben Johanne Stene Bergens SLK 2005 K290505I
BE02
25m 3:35.36 RES
92 46 Isabell Frederking Bergens SC 2005 K240505I
SA03
25m 3:37.51 RES
93 683 Sara Straume Vestkantsvømmerne 2003 K120503
SAR02
25m 3:38.23 RES
94 769 Helle Aas Åstveit SK 2005 K220905
HEL02
25m 3:42.25 RES
95 80 Andrea Johansen Bergens SLK 2004 K061204
AND01
25m 3:44.26 RES
96 93 Vilde Roald Strand Bergens SLK 2005 K181105
VIL01
25m 3:44.95 RES
97 679 Frida Dale Skorjanc Vestkantsvømmerne 25m 3:45.02 RES
2003 K070103
FRI02
98 51 Anna Stray Juuhl Bergens SC 2005 K181005
ANN03
25m 4:00.63 RES
99 744 Elise Book Dalsgård Åstveit SK 2004 K200404
ELI04
25m 4:25.18 RES
2018-04-13 19.52.23 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner