2019-09-16   14:15:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
15 200m Breaststroke Men
BSF: 2:08.58 Daniel Gyurta
WR: 2:06.67 Ippei Watanabe
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 350 Erik Persson Kungsbacka SS 1994 25m 2:03.86
2 364 Giedrius Titenis Lithuania 1989 25m 2:06.40
3 476 Patric Ridell Simklubben Neptun 1993 25m 2:10.50
4 634 Gergely Gyurta Hungary 1991 25m 2:12.18
5 696 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 25m 2:13.24
6 701 Robert Palosaari Väsby Simsällskap 25m 2:13.55
1992 AC1392
7 250 Andre Klippenberg Grindheim Hamar IL 2000 M070400
AND05
25m 2:14.14
8 142 Nikolai Sørebø BS/Åstveit 25m 2:14.74
2001 M060301
NIK02
9 276 Hugo Swanepoel Järfälla SS 1998 25m 2:16.27
10 232 Róland Toftum Færøyene 1998 25m 2:18.15
11 419 Bengt Vang OI Svømming 1999 M180599
BEN02
25m 2:18.79
12 365 Yann Van Den Bossche Luxembourg 2001 25m 2:19.42
13 545 Sebastian Thorsen Stavanger SC 2001 M120501
SEB02
25m 2:21.29
14 234 Rókur Trygvason Færøyene 2000 25m 2:21.60
15 251 Eivind Aalstad Laakso Hamar IL 1999 M020899
EIV02
25m 2:21.88
16 131 Andreas Heimnes BS/Åstveit 1999 M280999
AND10
25m 2:21.94
17 654 Sander Olai Antun Vestkantsvømmerne 25m 2:23.55
2000 M250100
SAN01
18 544 Simon Slettevold Stavanger SC 2002 M100902
SIM02
25m 2:23.70
19 26 Tobias Bang Mikkelsen Asker SK 2002 M100602
TOB01
25m 2:25.02
20 629 Vemund Hoset Ullensakersv 25m 2:25.68
2002 M160102
VEM03
21 43 Øystein Breivik Bergens SC 2002 M270802
ØYS01
25m 2:26.07
22 248 Theodor Myklebusthaug Glitre SK/RSK 2001 M310501
THE04
25m 2:26.26
23 128 Peter Walløe BS/Delfana 2002 M141002
PET03
25m 2:27.61
24 697 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 25m 2:27.62
25 588 Ole Jørmeland Tromsø SK 1998 M090998
OLE03
25m 2:28.27
26 249 Nickolai Fredheim Hamar IL 2000 M210700
NIC02
25m 2:28.29
27 478 Petter Basmo Bjerkli SK Speed 1999 M051299
PET01
25m 2:29.31
28 104 Erling Flåm Krogsrud BS/Arna 2000 M090100
ERL02
25m 2:29.38
29 690 Magnus Kobbevik Mikalsen Volda TIL 2004 M130504
MAG02
25m 2:30.49
30 630 Mathias Somogyi Hoseth Ullensakersv 2003 M070603
MAT02
25m 2:31.73
31 707 Theodor Skold Väsby Simsällskap 2001 25m 2:32.43
32 527 Kevin Nguyen Skjetten Svømming 2001 M050801
KEV01
25m 2:33.15
33 120 Ådne Viken Refseth BS/Delfana 1997 M220497
ÅDN03
25m 2:33.82
34 69 Theodoros Xenakis Bergens SC 25m 2:34.09
2003 M120503
THE02
35 141 Aleksander Sørebø BS/Åstveit 2003 M030403
ALE01
25m 2:34.49
36 485 Daniel Farahani SK Speed 1998 M090698
DAN02
25m 2:34.61
37 477 Naveen Asas SK Speed 2004 M310304
NAV01
25m 2:35.18
38 304 Oliver Dragland Kolbotn IL 2002 M211102
OLI02
25m 2:35.38
39 156 Agmund Riiser Bærumsvømmerne 2001 M151101
AGM03
25m 2:36.57
40 189 Vetle Sørdal Egersund SK 2001 M170601
VET04
25m 2:36.64
41 139 Snorre Skjæveland BS/Åstveit 2000 M120200
SNO01
25m 2:37.17
42 20 Adam Kasper Hvass Asker SK 2002 M050202
ADA02
25m 2:37.49
43 657 Andreas Getz Bjartland Vestkantsvømmerne 2003 M230403
AND01
25m 2:38.31
44 225 Rani Jacobsen Færøyene 2001 25m 2:39.21
45 181 Mathias Saltnes Urdal Delfana 2003 M070503
MAT13
25m 2:40.32
46 322 Isak Årnes Kolbotn IL 2003 M180303
ISA01
25m 2:41.75
47 239 Henrik Stubhaug Førde IL 2003 M280503
HEN02
25m 2:41.88
48 236 Reinert Solheim Erland Førde IL 2004 M230204
REI02
25m 2:42.16
49 559 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF 25m 2:42.61
2003
50 267 Kristian Olaisen Haugesund SK 2004 M260104
KRI03
25m 2:42.66
51 346 Knut Fredrik Sogn Kristiansund SK 25m 2:42.92
2004 M050304
KNU01
52 127 Tord Pagani Vavik BS/Delfana 2002 M020702
TOR02
25m 2:43.44
53 374 Svenn Torje Helleren
Haugstad
Mandal SK 2000 M300300
SVE03
25m 2:43.85
54 421 Simen Løvås Orkanger IF 2003 M040403
SIM04
25m 2:44.15
55 373 Amund Helleren Haugstad Mandal SK 2004 M280204
AMU01
25m 2:45.41
56 669 Kristian Myntevik Vestkantsvømmerne 2001 M180901
KRI03
25m 2:46.50
57 432 Eirik Vinje Olsen Poseidon 2003 M120503
EIR07
25m 2:48.29
58 376 Kristoffer Syvertsen Mandal SK 2003 M010303
KRI02
25m 2:48.30
59 321 Christian Svan Østgård Kolbotn IL 2001 M110601
CHR01
25m 2:48.40
60 554 Axel Lewander Stockholmspolisens IF 2004 25m 2:51.16
61 528 Henning Soelberg Skjetten Svømming 2003 M251103
HEN01
25m 2:51.86
62 188 Brede Sørdal Egersund SK 2004 M310104
BRE04
25m 2:51.91
63 32 Leo Strand Asker SK 25m 2:53.03
2003 M290703
LEO01
64 186 Nikolai Svelland Egersund SK 2004 M010104
NIC18
25m 2:53.11
65 305 Feliks Falk Kolbotn IL 2001 M271001
FEL02
25m 2:53.78
66 194 Mathias Løvold Husevåg Eid SK 25m 2:53.84
2003 M020103
MAT05
67 5 Ask Moum Arna SLK 2003 M090403
ASK02
25m 2:54.41
68 17 Thomas Efskind Asker SK 2004 M280204
THO05
25m 2:57.20
69 71 Arn S. Andreassen Bergens SLK 2004 M271204
ARN02
25m 2:59.84
70 317 Daniel Schulz Kolbotn IL 2003 M041103
DAN04
25m 3:01.31
71 666 Adrian Larsen Hammer Vestkantsvømmerne 2005 M230105
ADR02
25m 3:03.51
72 661 Nikolai Johan  Dale Vestkantsvømmerne 2005 M130105
NIK01
25m 3:03.55
73 722 Lukas Krohn-Dale Øyane SK 2005 M080805
LUK02
25m 3:03.56
74 688 Iver Heltne Volda TIL 2002 M221102
IVE01
25m 3:04.39
75 22 August Wallenius Kjevik Asker SK 2003 M110903
AUG04
25m 3:05.48
76 170 Olav Irgens Henanger Delfana 2002 M250102
OLA01
25m 3:09.25
77 667 Joseph-Haakon Kititi Vestkantsvømmerne 2003 M241103
JOS01
25m 3:11.64
78 569 Elias Nordfonn Stord IL 2004 M130704
ELI03
25m 3:15.16
79 585 Magnus L Larsen Sørreisa SK 25m 3:20.00 RES
2004 M110704
MAG02
80 572 Oskar Råen Stord IL 2004 M190404
OSK02
25m 3:20.25 RES
81 94 Simon Tangenes Bergens SLK 2004 M310504
SIM01
25m 3:22.40 RES
82 755 Adrian Roll-Christiansen Åstveit SK 25m 3:25.74 RES
2004 M240204
ADR01
83 764 Leander Warncke-Wang Åstveit SK 2005 M190105
LEA02
25m 3:28.49 RES
84 748 Eivind Mjelde Myhr Åstveit SK 2004 M250404
EIV01
25m 3:34.22 RES
85 586 Jesper Rasmussen Sørreisa SK 2000 M101103
JES02
25m 3:40.45 RES
86 573 Tobias Samuelsen Stord IL 2004 M221104
TOB06
25m 3:45.47 RES
87 3 Ole Alexander Gauteplass Arna SLK 2005 M110505
OLE01
25m 3:53.37 RES
88 391 Eskil Guttormsen Nordlysbyen STK 2004 M141004
ESK02
25m 4:00.00 RES
89 753 Markus Eliassen Remme Åstveit SK 2005 M141105
MAR02
25m 4:01.16 RES
90 718 Sondre Storrø Edvinsen Øyane SK 2005 M130305
SON01
25m 4:02.94 RES
2018-04-13 19.52.22 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner