2019-09-15   20:39:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
14 50m Butterfly Women
BSF: 25.35 Sarah Sjöström
WR: 24.43 Sarah Sjöström
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 584 Sarah Sjöström Södertörn Simsällskap 1993 25m 24.52
2 211 Kimberly Buys Flemish SF 1989 25m 25.42
3 714 Hanna Rosvall Ängelholms SS 2000 AM7200 25m 25.58
4 200 Sara Junevik Falu Simsällskap 2000 25m 25.77
5 165 Hedda Øritsland Bærumsvømmerne 1999 K080199
HED04
25m 26.51
6 472 Susann Bjørnsen Setermoen SK 1993 K280593
SUS01
25m 26.57
7 151 Emilie Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 25m 26.66
1995 K040795
EMI02
8 243 Jenny Halden Glitre SK/BK 2000 K220700J
EN01
25m 26.78
9 663 Jenny Dale Gjerstad Vestkantsvømmerne 2000 K060500J
EN02
25m 27.46
10 145 Kristine Bjellvåg Braathen Bærumsvømmerne 2000 K070300
KRI01
25m 27.80
11 146 Maria Thompson Clausen Bærumsvømmerne 1996 K200296
MAR13
25m 28.10
12 580 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 25m 28.12
13 397 Kaia Viktoria Norbye Nordlysbyen STK 1996 K101096
KAI05
25m 28.15
14 362 Jennifer Vo Lambertseter SK 2000 K170700J
EN01
25m 28.17
15 117 Susann Pleym Olsen BS/Delfana 1997 K010697
SUS01
25m 28.28
16 429 Ine Marie Andersen Poseidon 2000 K260200I
NE02
25m 28.35
17 513 Tone Hartmark Nilsen SK Team Sør/MSK 1998 K130298
TON01
25m 28.44
18 74 Synne Hovden Eidheim Bergens SLK 2001 K310301
SYN01
25m 28.46
19 222 Vár Eidesgaard Færøyene 25m 28.55
2001
20 359 Augusta Lenéa Remøy Lambertseter SK 1999 K120599
AUG02
25m 28.56
21 261 Ingrid Leifsen Haugesund SK 25m 28.57
2001 K060501I
NG10
22 467 Oline Koolen Bjerketvedt Sarpsborg IL 1999 K170199
OLI03
25m 28.70
23 455 Eva Sofie Larsen Stangeland Sandnes SLK 2002 K110902
EVA02
25m 28.72
24 410 Andrea Holmboe OI Svømming 25m 28.75
2000 K150700
AND03
25 286 Alice Müllern Jönköpings Simsällskap 1998 AQ7498 25m 28.84
26 53 Renate Knutsen Bergens SC 1997 K130597
REN01
50m 28.92
27 216 Vilde Zetlitz Nessler Frisinn SK 2003 K310103
VIL03
25m 28.96
28 158 Vilde Skaug Bærumsvømmerne 2002 K050202
VIL03
25m 28.98
29 522 Astrid Julie Halvorsen Skjetten Svømming 2001 K090101
AST01
25m 29.02
30 306 Rebecca Vinck Johansen Kolbotn IL 2001 K270401
REB01
25m 29.33
31 87 Katy Pettersen Bergens SLK 2002 K140602
KAT02
25m 29.39
32 607 Eirill Straum Trondhjems SLK 2001 K240201
EIR01
25m 29.45
33 413 Malena Amelie Lisken OI Svømming 2003 K160503
MAL02
25m 29.45
34 60 Ingalill Urrang Naustvik Bergens SC 1995 K040695I
NG01
25m 29.47
35 411 Juliane Lindgaard Kjeldseth OI Svømming 2004 K050204J
UL02
25m 29.58
36 264 Oda Møllerhaug Hansen Haugesund SK 25m 29.58
2001 K160701
ODA01
37 315 Vårin Sætra Schefte Kolbotn IL 2001 K150301
VÅR01
25m 29.62
38 712 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 25m 29.69
39 282 Wilma Johansson Jönköpings Simsällskap 2001 AT7401 25m 29.75
40 703 Elin Peng Väsby Simsällskap 2003 25m 29.81
41 149 Martine Johansen Bærumsvømmerne 2000 K140100
MAR12
25m 29.87
42 155 Rikke Omdahl Petersen Bærumsvømmerne 2002 K270602
RIK04
50m 29.88
43 705 Hanne Romstad Väsby Simsällskap 1999 AK2499 25m 29.96
44 268 Helene Osnes Vestre Haugesund SK 2003 K261203
HEL02
50m 30.03
45 458 Johanne Heines Pettersen Sandnes SLK 1999 K060299J
OH02
50m 30.03
46 496 Stine Holm Røed SK Speed 2000 K230900
STI01
25m 30.06
47 86 Tina Hosøy Nordås Bergens SLK 2001 K180901
TIN04
25m 30.09
48 370 Marie Sveingard Madla SK 50m 30.12
1999 K100299
MAR02
49 553 Paola Kylberg Stockholmspolisens IF 2002 25m 30.13
50 529 Frida Stretre Løbersli Skjetten Svømming 25m 30.13
2004 K230204
FRI04
51 221 Birita Debes Færøyene 1995 25m 30.18
52 106 Rebekka Alice Bruland BS/Delfana 25m 30.22
2002 K050102
REB01
53 55 Helene Torsvik Lorentz Bergens SC 2004 K240304
HEL03
25m 30.24
54 70 Benedikte Øverland Bergens SC 1999 K140799
BEN01
25m 30.27
55 18 Emma Lu Eikemo Asker SK 2000 K191200
EMM06
25m 30.42
56 507 Emma Johanne Rist Jensen SK Team Sør/KSA 1999 K310599
EMM01
25m 30.48
57 48 Henriette Kronstad Helland Bergens SC 1998 K150498
HEN01
25m 30.52
58 456 Elin Meling Sandnes SLK 2002 K010402
ELI06
50m 30.55
59 263 Mari Lien Børseth Haugesund SK 2000 K250800
MAR03
25m 30.59
60 89 Stine Rotseth Bergens SLK 2003 K230903
STI03
25m 30.60
61 608 Karoline Volden Trondhjems SLK 2001 K240401
KAR01
25m 30.61
62 265 Mari Nilsen Haugesund SK 2003 K150503
MAR03
25m 30.66
63 540 Aurora Stavøy Sortland SLK 2002 K240302
AUR01
25m 30.66
64 108 Yngvild Haldorsen BS/Delfana 2002 K010602
YNG01
25m 30.68
65 21 Kristine Huan Hytenget Asker SK 25m 30.72
2002 K011102
KRI01
66 610 Rebekka Wangberg Trondhjems SLK 2002 K300302
REB01
25m 30.78
67 148 Julie My Hestad Solberg Bærumsvømmerne 1999 K230999J
UL05
50m 30.84
68 509 Othine Ruenes SK Team Sør/KSA 25m 30.90
2001 K060201
OTH01
69 708 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 25m 30.93
70 470 Marie Søfteland Sarpsborg IL 2003 K200403
MAR04
25m 31.01
71 393 Emma Strand Haugen Nordlysbyen STK 2000 K120500
EMM04
50m 31.03
72 375 Tiril Rørvik Mandal SK 2004 K030604
TIR02
25m 31.14
73 314 Kristine Meinert Rød Kolbotn IL 2001 K180201
KRI04
25m 31.15
74 394 Stine Næss Holmgren Nordlysbyen STK 2000 K240400
STI05
25m 31.18
75 331 Sandra Knudsen Kongstensvømmerne 2001 K111201
SAN04
25m 31.20
76 377 Malin Syvertsen Mandal SK 2002 K201102
MAL03
25m 31.20
77 395 Stine Lise Johansen Nordlysbyen STK 2000 K130600
STI02
25m 31.21
78 118 Asdis Eva Omarsdottir BS/Delfana 2002 K010402
ASD01
25m 31.25
79 398 Christina Sesor Nordlysbyen STK 2000 K120500
CHR03
25m 31.27
80 433 Jonette Kristiansen Pflug Poseidon 25m 31.29
2001 K030901J
ON03
81 648 Martine Selvik Vestbyen Trondheim 2001 K240601
MAR11
25m 31.30
82 459 Camilla Skar Talberg Sandnes SLK 2002 K010702
CAM01
50m 31.33
83 19 Mette Gjerdrum Helgesen Asker SK 25m 31.37
2001 K010601
MET02
84 558 Heidi Saluveer Stockholmspolisens IF 2003 25m 31.37
85 521 Vårin Hagesæter Skjetten Svømming 2003 K210803
VÅR02
25m 31.41
86 519 Gwen Bergum Skjetten Svømming 2004 K190704
GWE01
25m 31.42
87 570 Anna Rimmereide Stord IL 2000 K090900
ANN04
25m 31.46
88 29 Synne Amalie Pretorius Asker SK 2002 K250802
SYN03
25m 31.49
89 209 Andrea Rossi Fauske SK 2001 K051001
AND02
25m 31.52
90 299 Aleksandra Alnes Kolbotn IL 2003 K091003
ALE01
25m 31.57
91 47 Vilde Kristine Uthus Halse Bergens SC 1999 K050699
VIL01
25m 31.57
92 72 Tiril Ask Bergens SLK 2003 K281103
TIR02
25m 31.62
93 320 Pernille Wardenær Kolbotn IL 2001 K100601
PER01
25m 31.66
94 483 Eva Isabel Erbe SK Speed 2004 K300904
EVA03
50m 31.67
95 344 Camilla Meland Kristiansund SK 25m 31.69
2000 K021100
CAM04
96 452 Martine Hallberg Sandnes SLK 2002 K140602
MAR08
25m 31.86
97 593 Julie Bjordal Trondhjems SLK 2001 K050501J
UL01
25m 31.87
98 297 Emma Østenstad Karmøy SK 50m 31.92
2000 K151200
EMM01
99 499 Rana Wild-ali SK Speed 2005 K200405
RAN02
25m 31.97
100 37 Eira Ytre-Eide Asker SK 2000 K141200
EIR02
25m 31.99
101 334 Mia Olsen Kongstensvømmerne 2004 K061004
MIA02
25m 32.02
102 309 Anna Tidemandsen Larsen Kolbotn IL 2001 K180101
ANN01
50m 32.03
103 730 Ingrid Godager Aalesund SLK 2000 K310800I
NG03
25m 32.06
104 741 Marie Hellberg Munthe Ås IL 2003 K210303
MAR02
25m 32.09
105 206 Tora Jakobsen Fauske SK 2002 K210502
TOR03
25m 32.12
106 301 Line Dybvig Andersen Kolbotn IL 2002 K091202
LIN01
25m 32.15
107 723 Sara Natalia Kucynska Øyane SK 2003 K140703
SAR04
50m 32.17
108 524 Aurora Kjensli Skjetten Svømming 2004 K070604
AUR02
25m 32.20
109 768 Maria Bjerk Aarbu Åstveit SK 1999 K180399
MAR03
25m 32.31
110 389 Martine Berg Nordlysbyen STK 2000 K200200
MAR08
25m 32.32
111 557 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF 25m 32.33
2005
112 252 Lena Bloch Haugesund SK 2001 K290601
LEN03
50m 32.34
113 643 Ida Jystad Vestbyen Trondheim 25m 32.34
2002 K010402I
DA06
114 254 Camilla Cedres Larsen Haugesund SK 2003 K151103
CAM01
25m 32.37
115 497 Marie Schiong SK Speed 1999 K151299
MAR06
25m 32.41
116 124 Marie Dahl Sørbo BS/Delfana 2001 K010701
MAR09
25m 32.42
117 612 Elisabeth Wilmann Trondhjems SLK 2002 K310302
ELI03
25m 32.44
118 103 Tuva Berg Hammer BS/Arna 2002 K051102
TUV01
25m 32.47
119 546 Annique Ultee Stavanger SC 2000 K110700
ANN01
25m 32.52
120 424 Janne Holm Os SK 2004 K310304J
AN01
25m 32.57
121 61 Elise Nilsen Bergens SC 2003 K260503
ELI01
25m 32.58
122 269 Tine Pedersen Haugesund SK 2004 K140304
TIN02
25m 32.60
123 486 Elisabeth Pappalardo
Gulbrandsen
SK Speed 2003 K130103
ELI04
25m 32.63
124 515 Cathrine Emilie Fagge SK Team Sør/VSLK 2002 K090802
CAT01
25m 32.74
125 384 Sofie Stadaas Moss SK 2002 K290702
SOF06
50m 32.74
126 600 Edle Lund Trondhjems SLK 25m 32.77
2003 K091003
EDL03
127 425 Tracy Malene Holm Os SK 2004 K310304
TRA01
25m 32.78
128 24 Ella Magnussen Asker SK 2003 K080503
ELL02
25m 32.78
129 35 Mathea Nerland Vælitalo Asker SK 25m 32.83
2004 K240304
MAT10
130 399 Siiri Maija Sipilä Næss Nordlysbyen STK 2001 K181001
SII03
25m 32.84
131 416 Maria Rølland OI Svømming 1998 K140998
MAR06
50m 32.89
132 390 Mari Ellingsen Bråten Nordlysbyen STK 1998 K300898
MAR03
25m 32.91
133 731 Kristine Godager Aalesund SLK 1998 K070198
KRI01
25m 32.94
134 253 Sophie Annelise Buckland Haugesund SK 2003 K210403
SOP01
25m 33.08
135 488 Michelle Piolin Hansen SK Speed 2004 K170204
MIC02
25m 33.09
136 307 Olivia Kjellberg Kolbotn IL 2004 K190904
OLI04
25m 33.10
137 603 Inga Steinsdotter Nestgaard Trondhjems SLK 2002 K121002I
NG01
25m 33.15
138 737 Siri Therese Dannemark Ås IL 2000 K181200
SIR03
25m 33.18
139 177 Martine E Mjøs Delfana 2002 K010502
MAR05
25m 33.22
140 651 Sigrid Steen Vestbyen Trondheim 1999 K280999
SIG03
25m 33.23
141 487 Vilde Linnea Gullovsen SK Speed 2000 K220300
VIL01
50m 33.40
142 138 Silje Skjæveland BS/Åstveit 25m 33.42
2000 K120200
SIL01
143 740 Oda Løtuft Johansen Ås IL 2002 K031202
ODA01
25m 33.50
144 699 Emelie Lindström Väsby Simsällskap 2003 25m 33.57
145 123 Sandra Sæbø BS/Delfana 2003 K300103
SAN01
50m 33.57
146 571 Lovise Kjøpstad Rimmereide Stord IL 2004 K150504
LOV02
25m 33.58
147 326 Lona Gulbrandsen Kongstensvømmerne 2005 K051005
LON01
25m 33.65
148 591 Vilde Austmo Trondhjems SLK 2003 K110603
VIL02
25m 33.76
149 620 Andrea Hjartholm Tønsberg SK 2004 K081104
AND05
25m 33.80
150 257 Charlotte Frøiland Haugesund SK 2003 K151103
CHA01
25m 33.80
151 491 Wilhemina Knutsen SK Speed 2004 K110704
WIL01
25m 33.82
152 311 Celina Nguyen Kolbotn IL 2005 K170205
CEL05
25m 33.84
153 447 Alexandra Peter Randaberg IL 2002 K120802
ALE01
50m 33.85
154 622 Amine Norvalls Tønsberg SK 2001 K100501
AMI01
25m 33.88
155 190 Emilia Svindland Wetteland Egersund SK 2003 K171203
EMI01
25m 33.93
156 54 Erika Kvaal Bergens SC 2004 K170504
ERI02
25m 33.94
157 549 Vinona Bothe Stockholmspolisens IF 25m 33.97
1999
158 742 Enya Raanaas Reklev Ås IL 2000 K160300
ENY05
25m 34.02
159 36 Nora Nerland Vælitalo Asker SK 25m 34.02
2002 K290402
NOR07
160 9 Oda Tennebekk Vatle Arna SLK 2002 K221202
ODA01
25m 34.03
161 175 Christine M. Tufte Lund Delfana 2003 K010103
CHR06
50m 34.12
162 537 Marie Lykseth Iversen Sortland SLK 25m 34.23
2004 K030504
MAR10
163 217 Norunn Tveit Frisinn SK 2002 K021102
NOR02
50m 34.23
164 176 Celine Lægreid Delfana 2004 K170104
CEL02
25m 34.24
165 599 Hege S Jørgensen Trondhjems SLK 2002 K190702
HEG01
25m 34.24
166 339 Erle Torvik Grinde Kristiansund SK 2005 K080705
ERL05
25m 34.43
167 660 Kathinka  Dale Vestkantsvømmerne 2003 K200303
KAT05
25m 34.45
168 616 Andrea Charlene Atkins Tønsberg SK 2000 K260500
AND03
25m 34.46
169 75 Tine Hovden Eidheim Bergens SLK 2003 K110603
TIN01
25m 34.53
170 747 Emilie H Johansen Åstveit SK 2002 K111202
EMI01
25m 34.58
171 133 Natalie Hestdal BS/Åstveit 1999 K010599
NAT02
50m 34.67
172 270 Kaja Pettersen Haugesund SK 2001 K151001
KAI01
50m 34.72
173 594 Embla Baarholm Trondhjems SLK 2004 K010604
EMB01
25m 34.94
174 567 Hedda Løken Stord IL 2004 K290704
HED01
25m 35.06
175 166 Victoria Grongstad Bjørge Delfana 50m 35.07
2002 K160402
VIC01
176 725 Ariana Roberts Øyane SK 2002 K051202
ARI03
25m 35.13
177 726 Emilie Uppheim Øyane SK 2005 K060905
EMI03
25m 35.27
178 31 Mina Victoria Stensland Asker SK 25m 35.30
2002 K161102
MIN03
179 173 Christine Krey Delfana 2003 K210203
CHR01
25m 35.30
180 196 Siri Kråkenes Eid SK 2005 K290105
SIR02
25m 35.55
181 338 Maja Gudmundsen Bakkenget Kristiansund SK 2003 K240103
MAJ02
25m 35.60
182 625 Karoline Erdal Storli Tønsberg SK 1999 K080999
KAR01
25m 35.63
183 532 Anne-Ragnhild Hansen Sortland SLK 2005 K220405
ANN03
25m 35.75
184 490 Kristina Ingvaldsen Karlsen SK Speed 2004 K201204
KRI05
25m 35.89
185 179 Victoria Erdal Steinsland Delfana 2005 K210105
VIC02
25m 35.91
186 469 Maren Elise Paulsen Sarpsborg IL 2001 K120401
MAR03
50m 36.00
187 332 Mina Klavenes Mauseth Kongstensvømmerne 2005 K180705
MIN01
25m 36.02
188 428 Emma Skarstein Kjetland Os SK 2004 K290104
EMM06
25m 36.04
189 640 Kristin Prestmo Jensen Vestbyen Trondheim 2000 K270400
KRI05
25m 36.34
190 337 Telise Vinje Kongstensvømmerne 2005 K090905
TEL02
25m 36.35
191 598 Vårin Jensås Trondhjems SLK 25m 36.54
2003 K270803
VÅR02
192 538 Cathrine Jensen Sortland SLK 2001 K130101
CAT02
25m 36.69
193 729 Julie Brunstad Aalesund SLK 2003 K151003J
UL02
25m 36.72
194 7 Lea Småland Arna SLK 25m 36.75
2005 K100205
LEA01
195 363 Maria Wold Haanes Levanger SLK 2003 K021103
MAR10
25m 36.82
196 132 Lisa Heimnes BS/Åstveit 1999 K280999
LIS02
50m 37.11
197 385 Elin Synnøve Båfjord Namsos SK 1999 K020199
ELI01
25m 37.24
198 621 Liva Norling Tønsberg SK 2001 K200101
LIV02
25m 37.25
199 95 Sara Sjursen Zarghami Bergens SLK 2002 K160702
SAR01
25m 37.62
200 4 Andrea Antun Mikkelsen Arna SLK 2005 K310305
AND03
25m 37.66
201 565 Tiril Husebø Stord IL 2004 K210804
TIR05
25m 38.25
202 8 Eva Tennebekk Vatle Arna SLK 2005 K100505
EVA01
25m 38.34
203 539 Ane Kristiansen Sortland SLK 2004 K050104
ANE02
25m 39.08
204 751 Matilda Mæland Åstveit SK 2003 K061103
MAT03
25m 39.20
205 30 Kesia Steen Asker SK 2004 K110104
KES02
25m 39.42
206 319 Matilde Sørlie Kolbotn IL 2004 K240304
MAT07
25m 39.53
207 728 Emilie Bonesmo Aalesund SLK 25m 39.69
2004 K290904
EMI04
208 762 Tuva Haukanes Sulen Åstveit SK 2005 K110405
TUV01
25m 39.82
209 41 Ingeborg Anfinset Bergens SC 2004 K170804I
NG06
25m 39.91
210 73 Nora Berg Bjørnevoll Bergens SLK 25m 39.94
2001 K031101
NOR01
211 14 Liv Hanh Basberg Asker SK 2004 K050704
LIV04
25m 40.36
212 769 Helle Aas Åstveit SK 2005 K220905
HEL02
25m 41.11
213 423 Hedda Bastiansen Kvittingen Os SK 2004 K181204
HED03
25m 41.80
214 752 Hedda Oppedal Åstveit SK 2004 K051204
HED07
25m 41.87
215 717 Augusta Dale Harkestad Øyane SK 2004 K201004
AUG03
25m 42.40
216 52 Ingeborg Stray Juuhl Bergens SC 2004 K150304I
NG04
25m 42.69
217 516 Marianne Fredbo SK Team Sør/VSLK 1986 K101086
MAR04
25m 43.02
218 665 Kristin Hals Vestkantsvømmerne 2005 K080205
KRI01
25m 43.26
219 536 Emilie Lykseth Iversen Sortland SLK 2005 K300805
EMI03
25m 43.77
220 531 Johanne Berg-Hansen Sortland SLK 2004 K271004J
OH01
25m 44.40
221 328 Mathilde Halvorsen Kongstensvømmerne 2004 K020504
MAT01
25m 45.03 LAT
222 90 Amalie Sande Bergens SLK 2004 K040504
AMA02
25m 45.25
223 197 Anne Tolaas Eid SK 25m 47.68
2003 K111203
ANN03
224 192 Karen Johanne Gjerdevik Eid SK 2005 K180205
KAR01
25m 49.94
225 44 Emilie  Brudvik Sørensen Bergens SC 2005 K300805
EMI01
25m 52.13
2018-04-13 19.52.21 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner