2019-11-22   21:45:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
13 50m Butterfly Men
BSF: 23.92 Jan Sefl
WR: 22.43 Rafael Munoz
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 212 Louis Croenen Flemish SF 1994 25m 23.59
2 161 Niksja Stojkovski Bærumsvømmerne 1994 M050594
NIK01
25m 23.72
3 403 Sigurd Holten Bøen OI Svømming 1997 M180397
SIG02
50m 24.48
4 354 Ole-Mikal Fløgstad Lambertseter SK 1997 M140497
OLE04
25m 24.49
5 380 Nikola Obrovac Medvescak Zagreb 1998 25m 24.50
6 64 Marius Solaat Rødland Bergens SC 25m 24.51
1997 M290597
MAR01
7 213 Pieter Timmers Flemish SF 1988 25m 24.57
8 284 Albin Lövgren Jönköpings Simsällskap 25m 24.57
1999 AC0199
9 143 Jakob Bernstein Bærumsvømmerne 1995 M160895
JAK01
25m 24.64
10 150 Nicholas Lia Bærumsvømmerne 2001 M130201
NIC01
25m 24.90
11 110 Martin Hammer BS/Delfana 1993 M170393
MAR08
50m 24.99
12 555 Martin Nilsson Stockholmspolisens IF 1993 25m 25.00
13 503 Johannes Hope SK Team Sør/KSA 1999 M020699
JOH01
25m 25.18
14 696 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 25m 25.26
15 116 Sindre Pleym Olsen BS/Delfana 2000 M080300
SIN02
25m 25.41
16 66 Bendik Søfteland Bergens SC 1996 M071296
BEN01
25m 25.49
17 579 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 25m 25.50
18 656 Aslan Bentley Vestkantsvømmerne 2001 M070401
ASL01
25m 25.56
19 407 André Gregussen OI Svømming 2001 M220801
AND03
25m 25.58
20 289 Anton Steindl Jönköpings Simsällskap 25m 25.61
2000 AB2900
21 96 Christoffer Tofte Haarsaker Bergensvømmerne 1993 M120993
CHR02
25m 25.62
22 361 Henrik Veiberg Lambertseter SK 25m 25.79
2001 M260301
HEN01
23 430 Fredrik Frantzen Poseidon 1999 M140499
FRE05
25m 25.82
24 247 Alexander Kopland Borsheim Glitre SK/MSK 1999 M250199
ALE04
25m 25.82
25 647 Jonas Roseth Vestbyen Trondheim 1999 M280499
JON04
25m 25.88
26 185 Jorge Rodriguez Lopez Egersund SK 2000 M270600
JOR01
25m 25.96
27 543 Thomas Brustveit Stavanger SC 1993 M090693
THO03
25m 26.09
28 287 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 1998 AG2598 25m 26.10
29 404 Adam Fedorcsak OI Svømming 2001 M070301
ADA01
25m 26.12
30 293 Kristoffer A. Samuelsen Karmøy SK 1999 M220999
KRI03
25m 26.15
31 414 Marius Nygaard OI Svømming 1997 M260297
MAR05
25m 26.19
32 352 Jørgen Scheie Bråthen Lambertseter SK 1995 M050495
JØR01
25m 26.30
33 466 Sven Arnestad Sarpsborg IL 2001 M241201
SVE02
25m 26.35
34 489 Mats Kamnes SK Speed 25m 26.43
2000 M130400
MAT03
35 323 Emil Danielsen Kongstensvømmerne 2002 M050502
EMI04
25m 26.54
36 438 Martin Kristofík Povazskobystrický PO 1998 25m 26.58
37 63 Sander Rødje Bergens SC 1993 M170393
SAN03
25m 26.62
38 646 Simon Moe Vestbyen Trondheim 2001 M240701
SIM04
25m 26.63
39 290 Aleksander Grønfur Karmøy SK 2003 M200303
ALE03
25m 26.71
40 547 Ole Peder Uthus Solum Stjørdals Blink 1999 M290199
OLE05
25m 26.79
41 162 Erling Syversveen Lie Bærumsvømmerne 1999 M300699
ERL13
25m 26.79
42 512 Simon Neerland SK Team Sør/MSK 1999 M151299
SIM02
25m 26.88
43 464 Simen Vik Sandnes SLK 1999 M030799
SIM01
25m 27.11
44 485 Daniel Farahani SK Speed 1998 M090698
DAN02
25m 27.12
45 246 Ole Steinbråten Glitre SK/Gol IL 2001 M171201
OLE01
25m 27.13
46 386 Kjetil Heibert Namsos SK 2000 M071200
KJE02
25m 27.15
47 153 Anders Norheim Bærumsvømmerne 2000 M280900
AND07
25m 27.19
48 382 Samuel Kvarv Moss SK 1998 M011298
SAM02
25m 27.21
49 550 Martin Falk Stockholmspolisens IF 25m 27.25
1999
50 609 Kristian Volden Trondhjems SLK 1998 M110198
KRI02
25m 27.28
51 649 Einar Skoglund Vestbyen Trondheim 25m 27.35
2001 M220401
EIN02
52 15 Christian Groth Dyrkorn Asker SK 2001 M220501
CHR04
25m 27.49
53 255 Arild Degerstrøm Haugesund SK 2000 M091100
ARI03
25m 27.50
54 501 Markus Woxholt SK Speed 1999 M110599
MAR09
25m 27.58
55 120 Ådne Viken Refseth BS/Delfana 1997 M220497
ÅDN03
50m 27.71
56 183 Thomas A Fardal Egersund SK 1997 M070897
THO03
50m 27.72
57 195 Eirik Karlsen Eid SK 2001 M150801
EIR05
25m 27.83
58 345 Aleksander  Mittet Kristiansund SK 1999 M020399
ALE02
25m 27.88
59 201 Sander Myhr Bjørknes Fauske SK 2003 M060703
SAN04
25m 27.90
60 245 Trym Vejlgaard Sørensen Glitre SK/BK 2001 M290501
TRY02
25m 27.97
61 533 Harald-Georg Dahlslett
Hansen
Sortland SLK 2002 M020402
HAR03
25m 27.98
62 28 Andreas Nordang Asker SK 1999 M260499
AND14
25m 28.10
63 619 Herman Christensen Tønsberg SK 2002 M011102
HER02
25m 28.16
64 104 Erling Flåm Krogsrud BS/Arna 50m 28.17
2000 M090100
ERL02
65 347 Laszlo Tolnai Kristiansund SK 2001 M100801
LAS02
25m 28.17
66 506 Hadrian Phillipson SK Team Sør/KSA 1999 M090399
HAD01
25m 28.19
67 147 Jonas Milian Hestad Solberg Bærumsvømmerne 25m 28.21
2003 M300603
JON02
68 372 Markus Øyangen Malvik IL 2003 M290103
MAR11
25m 28.22
69 436 Anders Valdar Poseidon 2000 M271000
AND03
25m 28.24
70 400 Gard Fossmo Sundby Nordlysbyen STK 2000 M100200
GAR01
25m 28.28
71 560 Sondre Fjeldstad Stord IL 2002 M150302
SON01
25m 28.33
72 115 Bendik Pleym Olsen BS/Delfana 2002 M060702
BEN04
25m 28.36
73 157 Jonatan Risåsen Bærumsvømmerne 2000 M311000
JON02
25m 28.41
74 534 Håvard Heggland Sortland SLK 2001 M070301
HÅV02
25m 28.42
75 12 Didrik Backen Asker SK 2001 M240101
DID01
25m 28.44
76 739 Torkil Eldegard Heie Ås IL 2000 M291000
TOR04
25m 28.47
77 139 Snorre Skjæveland BS/Åstveit 2000 M120200
SNO01
25m 28.55
78 759 Sander Solbakken Åstveit SK 2000 M100200
SAN02
50m 28.56
79 210 Loke Øvrevoll Fauske SK 2003 M140303
LOK02
25m 28.58
80 207 Mathias Martinussen Fauske SK 25m 28.67
2004 M210604
MAT05
81 454 Fredrik Holm Sandnes SLK 2003 M241003
FRE03
25m 28.71
82 84 Sindre Kampen Nesheim Bergens SLK 2001 M150201
SIN03
25m 28.77
83 642 Emil Jystad Vestbyen Trondheim 25m 28.83
2002 M010402
EMI05
84 99 Thomas Lande Bergkameratene 2000 M021100
THO02
25m 28.87
85 530 Ivar Greger Angel Sortland SLK 2001 M060201
IVA03
25m 28.93
86 392 Sietse Halbertsma Nordlysbyen STK 1999 M021099
SIE01
25m 29.04
87 655 Jørgen Mikkelsen Bakke Vestkantsvømmerne 2001 M010101
JØR42
25m 29.06
88 602 Daniel Moen Manriquez Trondhjems SLK 2002 M200602
DAN03
25m 29.08
89 341 Christoffer Høvik Kristiansund SK 2002 M170502
CHR02
25m 29.11
90 33 Kristian Swakhoven Asker SK 2003 M040203
KRI04
25m 29.11
91 449 Ruben Berteloot Roeselaarse ZV 1992 25m 29.14
92 435 Lucas Rennesund Poseidon 2002 M261002
LUC02
25m 29.17
93 34 Joakim Tronstad Asker SK 2003 M130303
JOA01
25m 29.34
94 112 Jonas T. Hinna BS/Delfana 2003 M240203
JON06
25m 29.34
95 574 Simon Teetzmann Stord IL 2002 M190402
SIM01
25m 29.42
96 453 Dennis Gjesdal Hillesund Sandnes SLK 2004 M180604
DEN03
25m 29.42
97 236 Reinert Solheim Erland Førde IL 2004 M230204
REI02
25m 29.53
98 618 Jacob Bøckman Tønsberg SK 25m 29.53
2001 M230101
JAC05
99 184 Richard Faude Egersund SK 2003 M280203
RIC02
25m 29.55
100 492 Neheathan Nagaseelan SK Speed 2002 M090102
NEH01
50m 29.58
101 316 Simon Schiøtz Kolbotn IL 50m 29.59
2001 M131101
SIM07
102 427 Håkon Strømland Johnsen Os SK 2002 M090602
HÅK01
25m 29.63
103 561 Vebjørn Fjeldstad Stord IL 2002 M150302
VEB01
25m 29.69
104 318 Adam Skare Kolbotn IL 2003 M041103
ADA02
25m 29.70
105 765 Sebastian Warncke-Wang Åstveit SK 2002 M110902
SEB01
25m 29.82
106 81 Christopher Johnsen Skar Bergens SLK 2003 M240903
CHR04
25m 29.86
107 595 Bjarne Forfot Trondhjems SLK 2000 M091000
BJA01
25m 29.97
108 641 Jonas Johansen Vestbyen Trondheim 2002 M170102
JON06
50m 29.99
109 241 Sivert Solheim Verhage Førde IL 2002 M061202
SIV02
25m 30.02
110 568 Iver Toresen Malme Stord IL 2001 M081001
IVE07
25m 30.02
111 111 Marius Heggstad BS/Delfana 2001 M011101
MAR01
25m 30.08
112 25 Oscar Megård Asker SK 2004 M010304
OSC03
25m 30.12
113 465 Simen Arnestad Sarpsborg IL 2004 M140904
SIM03
25m 30.14
114 68 Sivert Helland Veseth Bergens SC 50m 30.17
1998 M130398
SIV05
115 482 Sofian El Mousaoui SK Speed 2003 M100503
SOF02
25m 30.17
116 706 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 25m 30.26
117 10 Nikodem Wiktorowicz Arna SLK 2003 M030603
NIK02
25m 30.31
118 202 Patrik Blomquist Fauske SK 2000 M160600
PAT01
25m 30.37
119 141 Aleksander Sørebø BS/Åstveit 2003 M030403
ALE01
25m 30.53
120 422 Emil Austevoll Harlem Os SK 2005 M191105
EMI04
25m 30.63
121 126 Eirik Pagani Vavik BS/Delfana 2001 M060101
EIR01
50m 30.64
122 760 Tom Solbakken Åstveit SK 2002 M020202
TOM05
25m 30.80
123 199 Robert Nilsen Eidsvoll SK 1984 M010184
ROB10
50m 30.97
124 100 Ivar Mosqueira Forbord Bergkameratene 2003 M140703
IVA01
25m 30.97
125 605 Vegard Skjervold Trondhjems SLK 2002 M111002
VEG01
25m 31.18
126 17 Thomas Efskind Asker SK 2004 M280204
THO05
25m 31.22
127 2 Benjamin Blom Arna SLK 2004 M310304
BEN05
25m 31.31
128 23 Magnus Brandt Lågøyr Asker SK 2000 M011200
MAG02
50m 31.36
129 650 Gabriel Steen Vestbyen Trondheim 25m 31.43
2004 M230404
GAB03
130 168 Henrik Hodne Eliassen Delfana 2004 M010204
HEN05
25m 31.45
131 194 Mathias Løvold Husevåg Eid SK 2003 M020103
MAT05
25m 31.50
132 535 Anders Inga Sortland SLK 25m 31.56
2005 M050405
AND03
133 721 Kasper Krohn-Dale Øyane SK 2002 M201102
KAS01
25m 31.61
134 373 Amund Helleren Haugstad Mandal SK 2004 M280204
AMU01
25m 31.63
135 167 Anders Rye Brekkhus Delfana 2003 M010303
AND06
50m 31.71
136 495 Herman Røed SK Speed 2005 M100305
HER02
25m 31.79
137 240 Adrian Teigene Førde IL 2000 M050500
ADR02
25m 31.82
138 16 Szymon Dziedzic Asker SK 2003 M050903
SZY01
25m 31.86
139 448 Jesper Rasløv Harestad Randaberg IL 2001 M030601
JES01
50m 31.97
140 566 Lars  Isdahl Føyen Stord IL 2004 M020704
LAR01
25m 32.03
141 317 Daniel Schulz Kolbotn IL 2003 M041103
DAN04
25m 32.16
142 374 Svenn Torje Helleren
Haugstad
Mandal SK 2000 M300300
SVE03
25m 32.23
143 434 Julian Rennesund Poseidon 2004 M300604
JUL01
25m 32.23
144 480 Jonas She Cheung SK Speed 2005 M221005
JON02
25m 32.34
145 97 Celian Cadet Bergkameratene 25m 32.44
2003 M110403
CEL02
146 426 Even Haarstad Os SK 2004 M091004
EVE02
25m 32.56
147 493 Nilacsan Nagaseelan SK Speed 2004 M300104
NIL02
25m 32.78
148 22 August Wallenius Kjevik Asker SK 25m 32.80
2003 M110903
AUG04
149 203 Håvard Strand Brustad Fauske SK 2000 M180300
HÅV03
25m 32.96
150 441 Tristan Smeding Radøy SK 2001 M310701
TRI02
25m 33.04
151 193 Marcus Haus Eid SK 1995 M050795
MAR07
25m 33.46
152 303 Martin Christoffersen Kolbotn IL 2003 M161003
MAR02
25m 33.52
153 575 Tønnes Tønnesen Stord IL 2005 M090105
TØN06
25m 33.61
154 273 Ola Vestbø Haugesund SK 2003 M140503
OLA04
25m 33.70
155 342 Nicolai Høvik Kristiansund SK 2005 M240105
NIC01
25m 33.74
156 180 Trym Stendalen Delfana 2005 M290705
TRY02
25m 33.77
157 32 Leo Strand Asker SK 2003 M290703
LEO01
25m 33.84
158 750 Jakob Myklebust Åstveit SK 1995 M010195
JAK03
25m 33.98
159 237 Simen Furesund Grimeland Førde IL 2004 M270704
SIM02
25m 34.40
160 664 Harald Hals Vestkantsvømmerne 2002 M300802
HAR02
25m 34.59
161 324 Oliver Danielsen Kongstensvømmerne 25m 34.89
2005 M020605
OLI03
162 562 Simon Lukas Hammer Haga Stord IL 2004 M020604
SIM01
25m 34.91
163 98 Kasper Morseth Hallerud Bergkameratene 2003 M141103
KAS01
25m 34.99
164 573 Tobias Samuelsen Stord IL 25m 35.00
2004 M221104
TOB06
165 671 Eirik Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
EIR02
25m 35.06
166 687 William Bru  Waardal Vestkantsvømmerne 2002 M150102
WIL01
25m 35.07
167 11 Vegard Skar Øgaard Arna SLK 2002 M040602
VEG02
25m 35.29
168 101 Theo Munz-Kløve Bergkameratene 2003 M210203
THE01
25m 35.63
169 62 Ghanesh Rajkumar Bergens SC 2005 M250605
GHA02
25m 35.97
170 325 Marcus Fjeld Kongstensvømmerne 2004 M080804
MAR03
25m 37.04
171 56 Mats Nikolai Maroni
Johannessen
Bergens SC 2005 M030505
MAT03
25m 37.58
172 333 Christian Offenberg Kongstensvømmerne 2005 M220305
CHR04
25m 37.83
173 13 Linus Høviskeland Backen Asker SK 2004 M291104
LIN01
25m 38.04
174 569 Elias Nordfonn Stord IL 2004 M130704
ELI03
25m 38.17
175 661 Nikolai Johan  Dale Vestkantsvømmerne 2005 M130105
NIK01
25m 38.88
176 440 Tarje Ulvedal Abrahamsen Radøy SK 2002 M191202
TAR04
25m 39.57
177 42 Kjetil Breivik Bergens SC 25m 40.46
2005 M041205
KJE02
178 748 Eivind Mjelde Myhr Åstveit SK 2004 M250404
EIV01
25m 40.65
179 572 Oskar Råen Stord IL 2004 M190404
OSK02
25m 41.27
180 3 Ole Alexander Gauteplass Arna SLK 25m 41.79
2005 M110505
OLE01
181 586 Jesper Rasmussen Sørreisa SK 2000 M101103
JES02
25m 43.25
182 585 Magnus L Larsen Sørreisa SK 2004 M110704
MAG02
25m 43.25
183 396 Marius Lille Nordlysbyen STK 2004 M070704
MAR11
25m 43.52
184 767 Håkon Aae Åstveit SK 2004 M070604
HÅK01
25m 47.51
185 238 Artur Grzebieluch Førde IL 2004 M121104
ART01
25m
186 745 Anders Helland Åstveit SK 2005 M010405
AND03
25m
187 349 Knut Karstein Visnes Kristiansund SK 1999 M100899
KNU01
25m
2018-04-13 19.52.20 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner