2019-10-17   02:11:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
11 200m Freestyle Men
BSF: 1:47.00 Kosuke Hagino
WR: 1:42.00 Paul Biedermann
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 135 Markus Lie BS/Åstveit 1995 M210695
MAR03
25m 1:44.24
2 387 Clemens Rapp Neckarsulmer Sport-Union 1989 25m 1:45.14
3 214 Lorenz Weiremans Flemish SF 1996 25m 1:46.62
4 275 Robin Hanson Järfälla SS 2001 25m 1:46.75
5 475 Kristian Kron Simklubben Neptun 25m 1:47.60
1992
6 403 Sigurd Holten Bøen OI Svømming 1997 M180397
SIG02
25m 1:48.19
7 281 Victor Johansson Jönköpings Simsällskap 25m 1:48.48
1998 AA7798
8 581 Daniel Kertes Södertälje Simsällskap 1999 AD8399 25m 1:48.97
9 541 Isak Eliasson Spårvägen SF 1996 25m 1:50.02
10 442 Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 1997 M130997
HAL01
25m 1:50.04
11 335 Mattis Grindalen Svendsen Kongstensvømmerne 2000 M160600
MAT08
25m 1:50.70
12 279 Filip Grimberg Jönköpings Simsällskap 1998 AL0198 25m 1:50.74
13 280 Marcus Holmquist Jönköpings Simsällskap 2000 AK2500 25m 1:50.77
14 116 Sindre Pleym Olsen BS/Delfana 2000 M080300
SIN02
25m 1:51.21
15 125 Sondre Saltnes Urdal BS/Delfana 1999 M010799
SON05
25m 1:51.47
16 368 Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 1997 M270197
ERI01
25m 1:51.71
17 409 Per Morten Halvorsen OI Svømming 1994 M131294
PER05
25m 1:52.75
18 285 Markus Malm Jönköpings Simsällskap 25m 1:53.16
1997 AE7397
19 283 Tim Lärkfeldt Jönköpings Simsällskap 2000 AC9900 25m 1:53.27
20 366 Bob Sauber Luxembourg 2001 25m 1:53.41
21 255 Arild Degerstrøm Haugesund SK 2000 M091100
ARI03
25m 1:53.75
22 351 Mats Andersen Lambertseter SK 2000 M160700
MAT05
25m 1:54.03
23 695 Simon Brandt Väsby Simsällskap 2000 25m 1:54.36
24 489 Mats Kamnes SK Speed 2000 M130400
MAT03
25m 1:54.55
25 501 Markus Woxholt SK Speed 1999 M110599
MAR09
25m 1:54.94
26 109 Sander Hallaråker BS/Delfana 1999 M120599
SAN02
25m 1:55.38
27 543 Thomas Brustveit Stavanger SC 1993 M090693
THO03
25m 1:55.53
28 360 Julius Rosmo Lambertseter SK 2001 M050601
JUL04
25m 1:55.58
29 415 Jonatan Olafsson OI Svømming 1994 M180394
JON03
25m 1:55.94
30 430 Fredrik Frantzen Poseidon 25m 1:56.18
1999 M140499
FRE05
31 675 Tobias Moen Olsen Vestkantsvømmerne 2002 M040502
TOB01
25m 1:56.38
32 709 Filip Björkholm Västerås Simsällskap 1998 25m 1:56.55
33 611 Aamund Westermoen Trondhjems SLK 1998 M190798
AAM03
25m 1:56.64
34 633 Håkon Syrrist Ullensakersv 2000 M070300
HÅK01
25m 1:56.85
35 681 Brage Straume Vestkantsvømmerne 25m 1:56.94
2001 M020201
BRA02
36 504 Andreas Håbesland Klausen SK Team Sør/KSA 2002 M020202
AND19
25m 1:56.96
37 15 Christian Groth Dyrkorn Asker SK 2001 M220501
CHR04
25m 1:57.89
38 420 Joshua Welschof OI Svømming 1999 M270699
JOS01
25m 1:57.98
39 478 Petter Basmo Bjerkli SK Speed 1999 M051299
PET01
25m 1:58.09
40 369 Christoffer Solberg Jørgensen Madla SK 1996 M110996
CHR03
25m 1:58.23
41 223 Marius Gardshodn Færøyene 1998 25m 1:58.55
42 506 Hadrian Phillipson SK Team Sør/KSA 1999 M090399
HAD01
25m 1:58.70
43 129 Trym Døssland Bjerkvik BS/Åstveit 2000 M230800
TRY02
25m 1:58.81
44 646 Simon Moe Vestbyen Trondheim 2001 M240701
SIM04
25m 1:58.90
45 113 Petter Strand Kolaas BS/Delfana 1999 M150399
PET03
25m 1:59.00
46 218 Johan N. Dam Færøyene 2002 25m 1:59.06
47 700 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 25m 1:59.16
48 436 Anders Valdar Poseidon 25m 1:59.36
2000 M271000
AND03
49 119 Omar Snær Omarsson BS/Delfana 2000 M190300
OMA02
25m 1:59.65
50 323 Emil Danielsen Kongstensvømmerne 2002 M050502
EMI04
25m 1:59.91
51 347 Laszlo Tolnai Kristiansund SK 2001 M100801
LAS02
25m 2:00.77
52 245 Trym Vejlgaard Sørensen Glitre SK/BK 2001 M290501
TRY02
25m 2:00.92
53 23 Magnus Brandt Lågøyr Asker SK 2000 M011200
MAG02
25m 2:01.32
54 635 Alexander Lange USC Graz 2001 25m 2:01.50
55 592 Jonas Fiskaa Barstad Trondhjems SLK 2000 M040600
JON01
25m 2:01.94
56 157 Jonatan Risåsen Bærumsvømmerne 2000 M311000
JON02
25m 2:02.12
57 445 Sigurd Olav Borgstrøm Randaberg IL 2002 M170202
SIG03
25m 2:02.43
58 183 Thomas A Fardal Egersund SK 1997 M070897
THO03
25m 2:03.00
59 435 Lucas Rennesund Poseidon 2002 M261002
LUC02
25m 2:03.29
60 502 Sigurd Årøen SK Speed 25m 2:03.39
2000 M230400
SIG01
61 292 Stian Munkejord Karmøy SK 2001 M040801
STI02
25m 2:03.41
62 733 Vetle Vikestad Løseth Aalesund SLK 2004 M110204
VET01
25m 2:03.62
63 195 Eirik Karlsen Eid SK 25m 2:03.65
2001 M150801
EIR05
64 637 Artemy Trummer USC Graz 2000 25m 2:04.00
65 228 Niels Nattestad Færøyene 1998 25m 2:04.21
66 400 Gard Fossmo Sundby Nordlysbyen STK 2000 M100200
GAR01
25m 2:04.38
67 392 Sietse Halbertsma Nordlysbyen STK 1999 M021099
SIE01
25m 2:04.43
68 739 Torkil Eldegard Heie Ås IL 2000 M291000
TOR04
25m 2:04.61
69 43 Øystein Breivik Bergens SC 2002 M270802
ØYS01
25m 2:04.62
70 26 Tobias Bang Mikkelsen Asker SK 2002 M100602
TOB01
25m 2:04.73
71 34 Joakim Tronstad Asker SK 2003 M130303
JOA01
25m 2:04.75
72 248 Theodor Myklebusthaug Glitre SK/RSK 2001 M310501
THE04
25m 2:04.78
73 383 Helje Stadaas Moss SK 2004 M090404
HEL02
25m 2:04.85
74 302 Emil Bertelsen Kolbotn IL 25m 2:04.87
2001 M170501
EMI04
75 574 Simon Teetzmann Stord IL 2002 M190402
SIM01
25m 2:05.23
76 677 Andreas Ramsvik Vestkantsvømmerne 2003 M100303
AND02
25m 2:05.53
77 706 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 25m 2:05.71
2002
78 49 Balder Sollesnes Holum Bergens SC 2003 M160403
BAL01
25m 2:06.06
79 727 Eirik Norvoll Bjørnevik Aalesund SLK 25m 2:06.61
2001 M091101
EIR01
80 241 Sivert Solheim Verhage Førde IL 2002 M061202
SIV02
25m 2:06.68
81 12 Didrik Backen Asker SK 2001 M240101
DID01
25m 2:07.01
82 669 Kristian Myntevik Vestkantsvømmerne 2001 M180901
KRI03
25m 2:07.12
83 266 Magnus Odland Haugesund SK 2002 M150902
MAG02
25m 2:07.37
84 563 Odin Hildebrandt Paulin Stord IL 2003 M240603
ODI03
25m 2:07.56
85 204 Simen Engan Fauske SK 2001 M200401
SIM04
25m 2:07.76
86 670 Leander Larsen Nedreaas Vestkantsvømmerne 2002 M230702
LEA02
25m 2:07.87
87 492 Neheathan Nagaseelan SK Speed 2002 M090102
NEH01
25m 2:08.08
88 381 Kevin Kvarv Moss SK 2001 M240901
KEV01
25m 2:08.58
89 511 Mons Eirik Bjerkan SK Team Sør/MSK 2001 M220501
MON02
25m 2:08.94
90 453 Dennis Gjesdal Hillesund Sandnes SLK 2004 M180604
DEN03
25m 2:09.00
91 20 Adam Kasper Hvass Asker SK 2002 M050202
ADA02
25m 2:09.09
92 81 Christopher Johnsen Skar Bergens SLK 25m 2:09.17
2003 M240903
CHR04
93 112 Jonas T. Hinna BS/Delfana 2003 M240203
JON06
25m 2:09.84
94 260 Gustav Leifsen Haugesund SK 2002 M311202
GUS03
25m 2:10.26
95 296 Ørjan Westre Karmøy SK 25m 2:10.50
2003 M220503
ØRJ02
96 759 Sander Solbakken Åstveit SK 2000 M100200
SAN02
25m 2:10.59
97 527 Kevin Nguyen Skjetten Svømming 2001 M050801
KEV01
25m 2:10.64
98 318 Adam Skare Kolbotn IL 2003 M041103
ADA02
25m 2:11.01
99 198 Daniel Vindfjell Eid SK 2004 M160704
DAN01
25m 2:11.08
100 127 Tord Pagani Vavik BS/Delfana 2002 M020702
TOR02
25m 2:11.10
101 341 Christoffer Høvik Kristiansund SK 2002 M170502
CHR02
25m 2:11.26
102 256 Keilani Eritsland Loren Haugesund SK 2003 M020903
KEI01
25m 2:11.55
103 25 Oscar Megård Asker SK 2004 M010304
OSC03
25m 2:11.67
104 434 Julian Rennesund Poseidon 2004 M300604
JUL01
25m 2:11.90
105 33 Kristian Swakhoven Asker SK 2003 M040203
KRI04
25m 2:11.94
106 303 Martin Christoffersen Kolbotn IL 2003 M161003
MAR02
25m 2:13.16
107 432 Eirik Vinje Olsen Poseidon 2003 M120503
EIR07
25m 2:13.24
108 271 Mats Samdal Hanssen Haugesund SK 25m 2:13.60
2004 M090204
MAD01
109 205 Knut Johan Ahlstrøm
Gjerskvål
Fauske SK 2000 M030200
KNU01
25m 2:14.00
110 721 Kasper Krohn-Dale Øyane SK 2002 M201102
KAS01
25m 2:14.29
111 215 Sebastian Amundsen Frisinn SK 25m 2:14.54
2004 M150804
SEB02
112 477 Naveen Asas SK Speed 2004 M310304
NAV01
25m 2:14.63
113 10 Nikodem Wiktorowicz Arna SLK 2003 M030603
NIK02
25m 2:15.26
114 765 Sebastian Warncke-Wang Åstveit SK 2002 M110902
SEB01
25m 2:16.13
115 618 Jacob Bøckman Tønsberg SK 2001 M230101
JAC05
25m 2:18.87
116 422 Emil Austevoll Harlem Os SK 2005 M191105
EMI04
25m 2:18.98
117 493 Nilacsan Nagaseelan SK Speed 2004 M300104
NIL02
25m 2:19.47
118 606 Johan Hjelseth Storstad Trondhjems SLK 2003 M050603
JOH01
25m 2:20.15
119 236 Reinert Solheim Erland Førde IL 2004 M230204
REI02
25m 2:20.51
120 738 Johannes Glosli Ås IL 2002 M210702
JOH05
25m 2:20.60
121 480 Jonas She Cheung SK Speed 2005 M221005
JON02
25m 2:21.27
122 38 Julius Aarnes Asker SK 2004 M140604
JUL03
25m 2:21.39
123 666 Adrian Larsen Hammer Vestkantsvømmerne 2005 M230105
ADR02
25m 2:21.44
124 167 Anders Rye Brekkhus Delfana 25m 2:21.51
2003 M010303
AND06
125 605 Vegard Skjervold Trondhjems SLK 2002 M111002
VEG01
25m 2:21.60
126 239 Henrik Stubhaug Førde IL 2003 M280503
HEN02
25m 2:21.65
127 2 Benjamin Blom Arna SLK 25m 2:22.33
2004 M310304
BEN05
128 102 Mats Norvoll Bjørnevik Brattvåg SK 2004 M200504
MAT01
25m 2:22.83
129 495 Herman Røed SK Speed 2005 M100305
HER02
25m 2:23.05
130 342 Nicolai Høvik Kristiansund SK 2005 M240105
NIC01
25m 2:23.65
131 170 Olav Irgens Henanger Delfana 2002 M250102
OLA01
25m 2:23.67
132 168 Henrik Hodne Eliassen Delfana 2004 M010204
HEN05
25m 2:23.76
133 671 Eirik Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
EIR02
25m 2:23.83
134 71 Arn S. Andreassen Bergens SLK 2004 M271204
ARN02
25m 2:25.14
135 688 Iver Heltne Volda TIL 2002 M221102
IVE01
25m 2:25.24
136 664 Harald Hals Vestkantsvømmerne 2002 M300802
HAR02
25m 2:25.50
137 667 Joseph-Haakon Kititi Vestkantsvømmerne 2003 M241103
JOS01
25m 2:26.25
138 590 Hasith Ransiri Attanapola Trondhjems SLK 2003 M160803
HAS02
25m 2:26.27
139 16 Szymon Dziedzic Asker SK 2003 M050903
SZY01
25m 2:26.47
140 324 Oliver Danielsen Kongstensvømmerne 25m 2:26.68
2005 M020605
OLI03
141 180 Trym Stendalen Delfana 2005 M290705
TRY02
25m 2:27.34
142 98 Kasper Morseth Hallerud Bergkameratene 2003 M141103
KAS01
25m 2:27.56
143 343 Filip Louka Kristiansund SK 25m 2:27.57
2003 M070903
FIL02
144 336 Jørgen Enger Søstrand Kongstensvømmerne 2004 M100704
JØR03
25m 2:28.10
145 11 Vegard Skar Øgaard Arna SLK 2002 M040602
VEG02
25m 2:31.30
146 193 Marcus Haus Eid SK 1995 M050795
MAR07
25m 2:33.80
147 426 Even Haarstad Os SK 2004 M091004
EVE02
25m 2:33.97
148 348 Espen Aleksander Visnes Kristiansund SK 2004 M110404
ESP01
25m 2:37.37 RES
149 687 William Bru  Waardal Vestkantsvømmerne 2002 M150102
WIL01
25m 2:38.21 RES
150 94 Simon Tangenes Bergens SLK 2004 M310504
SIM01
25m 2:38.51 RES
151 186 Nikolai Svelland Egersund SK 2004 M010104
NIC18
25m 2:39.97 RES
152 755 Adrian Roll-Christiansen Åstveit SK 2004 M240204
ADR01
25m 2:41.08 RES
153 764 Leander Warncke-Wang Åstveit SK 2005 M190105
LEA02
25m 2:43.07 RES
154 748 Eivind Mjelde Myhr Åstveit SK 2004 M250404
EIV01
25m 2:43.50 RES
155 672 Stian Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 M180904
STI02
25m 2:47.43 RES
156 585 Magnus L Larsen Sørreisa SK 25m 2:50.75 RES
2004 M110704
MAG02
157 753 Markus Eliassen Remme Åstveit SK 2005 M141105
MAR02
25m 2:59.43 RES
158 441 Tristan Smeding Radøy SK 2001 M310701
TRI02
25m 3:00.12 RES
159 586 Jesper Rasmussen Sørreisa SK 25m 3:03.69 RES
2000 M101103
JES02
160 396 Marius Lille Nordlysbyen STK 2004 M070704
MAR11
25m 3:10.93 RES
161 718 Sondre Storrø Edvinsen Øyane SK 2005 M130305
SON01
25m 3:17.22 RES
162 440 Tarje Ulvedal Abrahamsen Radøy SK 2002 M191202
TAR04
25m 3:22.05 RES
163 689 Andres Kobbevik Volda TIL 2005 M200505
AND06
25m 3:35.35 RES
2018-04-13 19.52.18 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner