2018-12-12   06:57:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Seedede heat Løb 33
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:12   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (16) 
Vejledende starttid 15:15 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
19  Ingrid Schultz  2010  1074AC  AIF    25m   
221  Maja Lund Nielsen  2010  1026AC  NÆSTVED    25m   
284  Sofie Kohave Sørensen  2007  0708AQ  TRITON B    25m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
282  Mathilde Birn Stender  2008  0868AJ  TRITON B    25m   
209  Merle Dahlmann  2007  0742AP  NÆSTVED    25m   
337  Cecilia Janning  2009  0968AE  VEST    25m   
414  Viola Søbye  2006  0648AT  VÆRLØSE    25m   
               

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  SIF Dalsgaard Romme  2008  0834AM  VEST    25m   
152  Molly Overby Traberg  2011  1152AA  HOVEDSTAD    25m  2:50.00 
14  Kirstine Kjær  2008  0882AG  AIF    25m  2:37.99 
157  Iben Vintersborg  2009  0978AB  HOVEDSTAD    25m  2:40.00 
131  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  1046AA  HOVEDSTAD    25m  2:50.00 
223  Vigga Petersen  2009  0956AD  NÆSTVED    25m   

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Caroline Marie Rosenmejer  2010  1056AA  HOVEDSTAD    25m  2:30.00 
330  Ida Matthesen  2009  0946AC  VEST    25m  2:27.47 
11  Mille Bækmark  2008  0824AL  AIF    25m  2:10.00 
16  Helena Fritz Larsen  2007  0792AO  AIF    25m  2:10.00 
150  Andrea Glasius Tischer  2010  1074AB  HOVEDSTAD    25m  2:30.00 
162  Ingrid Zeller  2010  1044AA  HOVEDSTAD    25m  2:30.00 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
338  Frida Christoffersen  2009  0906AC  VEST    25m  2:09.52 
17  Thea Fritz Larsen  2009  0928AB  AIF    25m  2:08.14 
307  Merle Otzen  2008  0856AH  VEST    25m  2:07.16 
123  Andrea Lage  2009  0934AB  HOVEDSTAD    25m  2:08.14 
94  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  0922AB  HOVEDSTAD    25m  2:08.30 
Marie Munk  2008  0818AD  AIF    25m  2:09.96 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
115  Vera Jespersen  2009  0952AB  HOVEDSTAD    25m  2:05.00 
235  Monique Haack  2009  0928AD  SOLRØD    25m  2:01.68 
321  Liva Yri  2008  0852AF  VEST    25m  2:00.39 
320  Mille Therp  2009  0906AB  VEST    25m  2:01.40 
241  Caroline Milling  2009  0906AE  SOLRØD    25m  2:02.42 
Emilia Nielsen  2007  0762AG  AIF    25m  2:06.73 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Isabella Lindgreen  2007  0718AQ  AIF    25m  2:00.00 
188  Maya Jacobsen  2007  0754AQ  VAT CPH-MK    25m  1:58.83 
325  Esther Bang Laursen  2009  0926AC  VEST    25m  1:57.37 
418  Anna Piao Bergendorff  2007  0744AQ  VAT CPH-MK    25m  1:58.53 
328  Sarah Kjær Jensen  2008  0816AH  VEST    25m  1:59.25 
130  Clara Dam Lukowski  2007    HOVEDSTAD    25m  2:00.00 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Thilde Gammelvind  2008  0804AG  HOVEDSTAD    25m  1:55.86 
309  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m  1:54.22 
271  Asta Haastrup Ishøi  2008  0806AJ  TRITON B    25m  1:52.58 
285  Anika Rosén Andersen  2007  0732AN  VEST    25m  1:53.25 
149  Elisabeth Thastum  2010  1084AA  HOVEDSTAD    25m  1:55.00 
327  Luka Revitz  2008  0866AH  VEST    25m  1:56.19 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
146  Andrea Busk Strodtmann  2008  0838AD  HOVEDSTAD    25m  1:48.79 
240  Mathilde Lund  2004  0444BC  SOLRØD    25m  1:47.18 
Sofie Riis  2005  0536AG  AIF    25m  1:46.26 
373  Frederikke Vesth  2007  0766AL  VEST    25m  1:47.16 
154  Clara Vestergaard  2008  0864AB  HOVEDSTAD    25m  1:47.43 
212  Ester Ganci Frederiksen  2009  0914AC  NÆSTVED    25m  1:51.33 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Petra Iversen Hellfach  2006  0688AU  HOVEDSTAD    25m  1:45.00 
18  Sarah M. Myhre-Gregersen  2005  0524AX  AIF    25m  1:43.69 
103  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  0814AE  HOVEDSTAD    25m  1:43.12 
120  Vigga Jørgensen  2008  0874AE  HOVEDSTAD    25m  1:43.12 
15  Rebecca Kjær  2006  0696AQ  AIF    25m  1:44.83 
147  Laura Kirsten Sørensen  2005  0564AV  HOVEDSTAD    25m  1:45.00 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
86  Nichole Juul Bømler  2005  0548AF  HOVEDSTAD    25m  1:40.00 
74  Betty Bibeyron-Wara  2008  0888AB  HOVEDSTAD    25m  1:37.66 
351  Hannah Bjerg Hagens  2007  0768AJ  VEST    25m  1:35.94 
239  Amanda Liechti  2008  0824AF  SOLRØD    25m  1:36.02 
255  Emma Spang  2006  0648AQ  SOLRØD    25m  1:39.22 
352  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    25m  1:40.94 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
357  Philippa Mitchell  2006  0638AG  VEST    25m  1:35.53 
362  Wilma Nørgaard  2006  0666AG  VEST    25m  1:35.06 
232  Charlotte Hjortshøj  2006  0658AP  SOLRØD    25m  1:34.17 
163  Josephine Aagesen  2003  0338AK  HOVEDSTAD    25m  1:35.00 
Marie Strandquist  2007  0738AA  AIF    25m  1:35.52 
302  Freja Kobbernagel  2008  0806AD  VEST    25m  1:35.90 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
265  Katrine Drygaard  2005  0562AP  TRITON B    25m  1:32.71 
105  Vilma Helweg Hansen  2004    HOVEDSTAD    25m  1:30.00 
100  Andrea Andkjær Gantzhorn  2007  0746AO  HOVEDSTAD    25m  1:30.00 
98  Leonora Aagaard Gade  2003  0352BG  HOVEDSTAD    25m  1:30.00 
308  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  1:31.51 
29  Tilde Rytz Jørgensen  2007  0724AE  FR.SUND    25m  1:34.17 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
246  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRØD    25m  1:29.75 
234  Jaqueline Haack  2006  0672AN  SOLRØD    25m  1:25.94 
45  Julie Dahl  2004  0418AN  GSK    25m  1:25.48 
95  Lotte Dyndgaard  2003  0356AB  HOVEDSTAD    25m  1:25.58 
85  Lucca Marie Byrholt  2007  0708AC  HOVEDSTAD    25m  1:29.02 
93  Sophia Drauschke  2005  0582AL  HOVEDSTAD    25m  1:30.00 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
177  Laura Møller Sørensen  2004  0466AI  LYNGBY    25m  1:23.16 
305  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  1:19.99 
53  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    25m  1:16.75 
293  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  VEST    25m  1:18.67 
242  Natacha Munch  2005  0506AD  SOLRØD    25m  1:20.51 
267  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  1:25.45 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Sofia Levisen  2002  0258AE  SOLRØD    25m  1:14.62 
21  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  1:10.55 
254  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  SOLRØD    25m  1:09.71 
180  Olivia Olivarius Vølund  2002  0278AD  LYNGBY    25m  1:10.28 
312  Emma Vega Thorsen  2004  0402AH  VEST    25m  1:11.68 
256  Lærke Samsø Svenningsen  2002  0206AW  SOLRØD    25m  1:16.71 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 juni 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark