2019-11-12   09:34:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kalundborg Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  08:20   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
348  Lærke Jensen  2008  0876AJ  KALUNDBORG    25m   
204  Freja Nelkop  2009  0974AF  ROSKILDE    25m   
367  Shauli Mortensen  2006  0638AU  KALUNDBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
92  Vigga Petersen  2009  0956AD  NÆSTVED    25m   
279  Ida Matthesen  2009  0946AC  VEST    25m   
257  Luka Revitz  2008  0866AH  VEST    25m   
271  Sarah Kjær Jensen  2008  0816AH  VEST    25m   
99  Liv Maria Febres Andersen  2008  0808AH  RINGSTED    25m   
346  Caroline Fobian Hvidberg  2008  0882AL  KALUNDBORG    25m   

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Frederikke M. Rasmussen  2008  0884AH  VEST    25m   
54  Martine Foged  2009  0994AE  NÆSTVED    25m   
227  Cecilie Kaarde  2004  0478BC  ODSHERRED    25m   
213  Sofie Schyth  2008  0868AL  ROSKILDE    25m   
184  Augusta Anemone Friis  2006    ROSKILDE    25m   
176  Johanne Lund Bro  2007  0772AO  ROSKILDE    25m   

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Julia Vincentz  2007  0778AU  ROSKILDE    25m   
242  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    25m  3:58.29 
149  Maja Burø Redke  2007  0718AO  RINGSTED    25m  3:51.75 
292  Mille Therp  2009  0906AB  VEST    25m  3:55.70 
246  Frida Christoffersen  2009  0906AC  VEST    25m  4:10.89 
419  Liva Vang Palsbøll  2007  0784AT  HOLBÆK    25m   

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
296  Liva Yri  2008  0852AF  VEST    25m  3:46.33 
276  Esther Bang Laursen  2009  0926AC  VEST    25m  3:45.24 
57  Ester Ganci Frederiksen  2009  0914AC  NÆSTVED    25m  3:38.72 
297  Laika Usinger  2006  0636AV  VEST    25m  3:39.11 
323  Silje Rud Pedersen  2007  0732AP  HERLUFSHOL    25m  3:46.27 
121  Chili Fløe Jensen  2006  0632AT  RINGSTED    25m  3:46.38 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
260  Merle Otzen  2008  0856AH  VEST    25m  3:34.38 
259  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m  3:26.52 
171  Nora Berg  2006  0634AT  ROSKILDE    25m  3:19.00 
153  Line Stærmose  2006  0622AM  RINGSTED    25m  3:20.43 
280  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m  3:30.99 
258  Alma Gottorp Sørensen  2009  0954AB  VEST    25m  3:38.49 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
315  Frederikke Jørgensen  2007  0722AP  HERLUFSHOL    25m  3:11.66 
215  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  3:07.21 
72  Kamilla Lindemann  2007  0758AQ  NÆSTVED    25m  3:03.42 
341  Amanda Fafner  2007  0756AK  KALUNDBORG    25m  3:06.84 
83  Asta Lund Nielsen  2008  0836AF  NÆSTVED    25m  3:10.43 
253  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  0766AC  VEST    25m  3:18.25 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NÆSTVED    25m  2:59.89 
11  Anne Louise Ingleby  2003  0338BE  DRAGSHOLM    25m  2:55.00 
267  Mikkeline H. Jacobsen  2007  0788AC  VEST    25m  2:52.08 
207  Frederikke Olsen  2006  0662AW  ROSKILDE    25m  2:54.03 
226  Amalie Kurps  2004  0472BC  ODSHERRED    25m  2:58.51 
134  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m  3:02.86 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
29  Klara Fris Ottosen  2007  0736AL  DRAGSHOLM    25m  2:51.11 
186  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  2:47.15 
155  Emma Skjold Sørensen  2004  0406AX  RINGSTED    25m  2:43.18 
27  Evelyn Nyborg  2005  0534AZ  DRAGSHOLM    25m  2:45.72 
74  Mathilde Ludvigsen  2006  0616AM  NÆSTVED    25m  2:47.84 
388  Rebecca Skov Vinding  2007  0716AL  KALUNDBORG    25m  2:51.30 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
332  Mie Visler  2006  0626AI  HERLUFSHOL    25m  2:36.15 
380  Alba Seneca  2005  0576AN  KALUNDBORG    25m  2:34.45 
336  Pauline Andersen  2005  0592AP  KALUNDBORG    25m  2:31.83 
369  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  2:33.75 
Katrine Hansen  2006  0686AS  DRAGSHOLM    25m  2:35.20 
339  Isabella Holme Bjerborg  2005  0536AV  KALUNDBORG    25m  2:38.34 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
150  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    25m  2:28.63 
326  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  0462AO  HERLUFSHOL    25m  2:28.41 
170  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  2:24.36 
17  Kamille Lundberg  2003  0328BB  DRAGSHOLM    25m  2:26.44 
102  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    25m  2:28.47 
322  Fanta O. Petersen  2005  0568AL  HERLUFSHOL    25m  2:30.72 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Laura Sørensen  2001  0102BC  DRAGSHOLM    25m  2:21.49 
208  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    25m  2:18.38 
345  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  2:17.58 
363  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  2:18.33 
151  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  2:19.54 
330  Andrea Holm Sørensen  2005  0518AJ  HERLUFSHOL    25m  2:24.33 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    25m  2:16.26 
112  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    25m  2:14.32 
137  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    25m  2:11.31 
383  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  2:12.55 
51  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  2:15.54 
157  Josephine Wismann  2002  0236AS  RINGSTED    25m  2:16.49 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  08:20 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark