2019-10-23   12:29:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR Invite

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  TYR Invite    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:29   
  Arrangör  Täby sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
299  Samuel Nilsson  2003  AR9703  TÄBY SIM    25m  34.71 
275  Jousef Hanna  2003  AS3503  TÄBY SIM    50m  32.35 
155  David Neuhardt  2003  AU6103  SPÅRVÄGEN    50m  33.55 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
187  Emil Berg  2003  AK4903  SÖDERTÄLJE    25m  31.97 
292  Karl Lingham  2002  AM0502  TÄBY SIM    50m  31.29 
280  Caspian Humble  2005  AO6705  TÄBY SIM    25m  31.88 
285  Noah Juhlin Fredriksson  2005  AI2505  TÄBY SIM    25m  32.20 
               

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Mattias Moreno  2002  AX5302  BOTK-RÖNN    25m  30.11 
327  Hugo Westholm  2004  AI2904  TÄBY SIM    25m  29.50 
73  Hjalmar Mueller  2004  AR8104  SK NEPTUN    25m  29.41 
316  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    50m  29.48 
373  William Malmborg  2003  AW8503  VÄSBY SS    25m  29.98 
287  Albin Kappling  2003  AS2503  TÄBY SIM    50m  30.69 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
313  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    25m  29.39 
70  Morris Martin  2004  AH0504  SK NEPTUN    25m  29.01 
192  Spencer Karlström Huerta  2004  AV5504  SÖDERTÄLJE    25m  29.01 
295  Simon Lörinc  2003  AK8503  TÄBY SIM    50m  29.01 
258  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    25m  29.31 
236  Tim Lundwall  2001  AP7301  TYRESÖ SS    50m  29.40 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
484  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    25m  28.38 
161  Arvid Styrman  2002  AQ2502  SPÅRVÄGEN    25m  27.97 
304  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    25m  27.55 
482  Erik Falk  2003  AL0103  SPIF SF    25m  27.92 
492  Gustav Niring  2004  AE6304  SPIF SF    25m  28.01 
348  Linus Areblad  2004  AI9504  VÄSBY SS    25m  28.57 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
491  David Macleod  2001  BA1701  SPIF SF    50m  27.45 
420  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  27.17 
451  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    25m  27.01 
494  Oliver Rasool  2003  AI0103  SPIF SF    25m  27.04 
385  Kevin Rathnasiri  2003  AJ0103  VÄSBY SS    25m  27.34 
254  David Alonso  2003  AS6703  TÄBY SIM    25m  27.52 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
362  Eric Hansson  2002  AD0302  VÄSBY SS    25m  26.96 
459  Leo Jakobsson  2002  AG4302  SS04    25m  26.93 
267  Tobias Fernandez  1999  AN7799  TÄBY SIM    25m  26.60 
Juan Esbjörnsson  2002  AQ6902  BOTK-RÖNN    25m  26.79 
328  Axel von Goës  2002  AP1502  TÄBY SIM    50m  26.94 
268  Anton Forsberg  2001  AM4901  TÄBY SIM    25m  27.01 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Oliver Erneholm  2003  AO4503  SPÅRVÄGEN    25m  26.43 
496  Hugo Seemann  2003  AT0703  SPIF SF    25m  26.31 
369  Christopher Lindholm  2002  AQ1702  VÄSBY SS    25m  26.24 
471  Kalle Voigt  2001  AK8901  SS04    25m  26.29 
390  Theodor Sköld  2001  AJ1701  VÄSBY SS    25m  26.35 
12  Daniel Karlsson  2001  AL0901  BOTK-RÖNN    25m  26.46 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
314  Oliver Simic  1998  AY0198  TÄBY SIM    25m  26.16 
366  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    25m  25.96 
315  Victor Simic  2000  AD5500  TÄBY SIM    25m  25.86 
516  Johan Carlén  1976  AB9576  TÄBY SIM    25m  25.91 
65  Ali Jafaar  1998  AY4598  SK NEPTUN    25m  26.02 
248  Erik Ahlqvist  2001  AT7501  TÄBY SIM    25m  26.21 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
402  Anton Widholm  1999  AE6199  VÄSBY SS    25m  25.75 
296  Martin Magnusson  1995  AG6795  TÄBY SIM    25m  24.44 
358  Gustav Frödeberg  1997  AA5197  VÄSBY SS    25m  23.98 
381  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS    25m  24.01 
249  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    25m  25.68 
305  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  25.84 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner