2020-04-04   01:11:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Herning Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Herning Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer  Indledende (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
128  Teresa Juel Winther  2005  0536AP  HERNING    50m  44.62 
126  Line Lindhardt Nielsen  2004  0426AO  HERNING    50m  41.21 
127  Louise Lauridsen  2005  0524AK  HERNING    50m  42.21 
129  Lærke Hjaltson  2004  0448AO  HERNING    50m  46.37 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
154  Amalie Antonsen  2003  0302AS  HORSENS    50m  38.20 
223  Amalie Vinther  1995  9506AU  AAS    50m  37.90 
158  Camilla Falck  2003  0324AI  HORSENS    50m  37.47 
85  Anna Pave Ottesen  2003  0338BD  DELTA    50m  36.93 
143  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    50m  37.10 
148  Annika Toft Rasmussen  2004  0414AL  HILLERØD    50m  37.88 
145  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    50m  38.00 
124  Laura Pedersen  2004  0424AL  HERNING    50m  40.00 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Mie L. Bendtsen  2002  0288AX  DELTA    50m  36.40 
83  Enya Lindum Eskildsen  2000  0012AY  DELTA    50m  36.04 
149  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    50m  35.25 
116  Clara Jensen  2005  0596AI  HERNING    50m  34.59 
104  Mille Scheel  2003  0318AW  HERLUFSHOL    50m  35.00 
49  Clarissa Marie Lauritzen  2003  0304AU  SILKEBORG    50m  35.61 
119  Maja Fjord Kristensen  2002  0228AO  HERNING    50m  36.14 
177  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  0508AA  KØGE    50m  36.86 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
174  Sophia Christensen  2003  0326BD  KØGE    50m  34.28 
180  Olivia Mai Gustafson  2005  0596AC  KØGE    50m  34.08 
159  Stinne Holst Gregersen  2003  0346AX  HORSENS    50m  33.89 
93  Maibritt Skjoldborg  2002  0284AO  H2Odense    50m  33.80 
192  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  ODDER    50m  33.82 
101  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    50m  33.97 
118  Laura Gam  2001  0192AQ  HERNING    50m  34.17 
115  Anne Dybro Nielsen  2003  0336AW  HERNING    50m  34.47 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    50m  33.78 
84  Karoline Kristensen  2004  0438AO  DELTA    50m  33.41 
96  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    50m  33.05 
80  Ida L. Bendtsen  2000  0024AY  DELTA    50m  32.79 
51  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    50m  32.96 
64  Marlene Reitan  2003  0326AY  AGF    50m  33.28 
166  Caroline Nymann Sørensen  2002  0232BA  HORSENS    50m  33.77 
138  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    50m  33.79 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    50m  32.54 
211  Karoline L. Kristensen  2003  0326AQ  AALBORG    50m  31.92 
163  Sofie Bach Nielsen  2003  0368AD  HORSENS    50m  31.57 
194  Camilla Angaard Nielsen  2003  0386AJ  ODDER    50m  31.03 
67  Josefine Bladt Wichmann  2000  0076AQ  AGF    50m  31.36 
88  Holly Lønne Turner  2003  0376AW  DELTA    50m  31.87 
171  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    50m  32.22 
226  Frederikke Suhnsen  2002  0244AU  HERNING    50m  32.71 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
204  Kathrine Fog  2000  0072BC  VIBORG    50m  32.45 
205  Josefine Heuer  2003  0386AM  VIBORG    50m  31.92 
162  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    50m  31.55 
224  Nikoline Østerberg  2000  0098AU  AAS    50m  30.25 
206  Louise Houe Andersen  2003  0384AN  VIBORG    50m  31.15 
100  Emilia Lønborg  2002  0214AQ  HERLUFSHOL    50m  31.71 
207  Sofie Rahbek Hansen  2000  0026BD  VIBORG    50m  32.07 
182  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    50m  32.69 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
77  Sofie Le Fevre  2004  0448AX  BRÆDSTRUP    50m  32.44 
160  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    50m  31.91 
63  Maria Mehlsen  2003  0392AX  AGF    50m  31.45 
218  Mia Seehausen  2001  0186AH  AAS    50m  29.91 
181  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    50m  31.05 
161  Caroline Liboriussen  2002  0222AT  HORSENS    50m  31.61 
155  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  0082BB  HORSENS    50m  32.07 
187  Olivia Møller  2004  0452AF  KØGE    50m  32.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark