2020-04-04   02:33:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Herning Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Herning Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer  Indledende (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
113  Oskar Wiwe Brøste  2004  0459AO  HERNING    50m  2:47.36 
173  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KØGE    50m  2:39.77 
179  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KØGE    50m  2:36.10 
175  Stefan Helding Danielsen  2005  0511AC  KØGE    50m  2:36.17 
131  Laurits Romvig Schou  2004  0479AP  HERNING    50m  2:46.94 
92  Jacob Holst  1991  9197AF  H2Odense    50m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Oliver Schultz  2004  0425AE  KØGE    50m  2:24.35 
142  Oscar Lykke Fischer  2002  0295AP  HILLERØD    50m  2:16.46 
61  Nikolaj Petlin Kock  2002  0241AC  AGF    50m  2:10.70 
197  Mikkel Weis Kallesøe  2000  0095AR  VIBORG    50m  2:06.00 
59  Artúr Jegesi  2002  0277AK  AGF    50m  2:09.15 
75  Robert Versteegen  2001  0107AS  BRÆDSTRUP    50m  2:14.02 
190  Nicholas Bundgaard  2002  0249AI  ODDER    50m  2:22.25 
70  Anton Gold  2002  0235AS  BRÆDSTRUP    50m  2:31.55 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
87  Mathias Teuchler  2000  0009AU  DELTA    50m  2:24.30 
45  Frederik Gaardsted  2001  0101AN  SILKEBORG    50m  2:15.82 
106  Victor Bjerre  2001  0123AG  HERNING    50m  2:09.88 
215  Dan Izhar-Larsen  1999  9985AR  AAS    50m  2:03.30 
214  Daniel Gallacher  2002  0235AK  AAS    50m  2:07.59 
221  Vilhelm Damm Thorsell  2002  0235AD  AAS    50m  2:12.25 
108  Ejnar Truelsen  2002  0259AK  HERNING    50m  2:18.90 
188  Mikkel Roed  2004  0457AB  KØGE    50m  2:25.82 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
178  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    50m  2:22.71 
213  Alexander Korsager Elkjær  2001  0113AL  AAS    50m  2:15.16 
193  Sebastian Møller Jürgense  2001  0141AB  ODDER    50m  2:09.84 
200  Chris Lund Rasmussen  2001  0177AO  VIBORG    50m  1:57.05 
164  Patrick Zakaryan Olsen  2002  0227AM  HORSENS    50m  2:06.42 
42  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    50m  2:10.76 
176  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KØGE    50m  2:16.70 
109  Alexander Mortensen  2004  0487AB  HERNING    50m  2:25.76 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark