2020-04-04   02:21:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Herning Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
191  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  2:13.75   
219  Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  2:15.02   
171  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  2:15.65   
210  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  50 m  2:15.86   
218  Seehausen Mia  2001  AAS  0186AH  50 m  2:16.17   
138  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  2:16.55   
91  Floor Gry  2000  H2Odense  0028AR  50 m  2:16.57   
161  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  50 m  2:16.67   
165  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  50 m  2:16.79   
10  160  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  50 m  2:17.18   
11  162  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  2:17.66   
12  111  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  50 m  2:18.31   
13  115  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  2:19.89   
14  166  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  50 m  2:20.42   
15  85  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  2:20.54   
16  155  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  HORSENS  0082BB  50 m  2:20.54   
17  211  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  2:20.58   
18  206  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  50 m  2:20.97   
19  122  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  50 m  2:21.55   
20  53  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  2:21.60   
21  64  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  2:21.66   
22  172  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  50 m  2:21.79   
23  163  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  2:23.58   
24  151  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  2:24.14   
25  63  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  2:24.94   
26  65  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  2:24.99   
27  186  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  50 m  2:25.13   
28  93  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  50 m  2:26.55   
29  74  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  50 m  2:26.81   
30  194  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  2:27.20   
31  84  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  2:27.90   
32  47  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  2:27.93   
33  185  Krumbak Josefine  2004  KØGE  0458AD  50 m  2:27.98   
34  182  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  2:28.08   
35  159  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  50 m  2:30.36   
36  167  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  50 m  2:30.80   
37  57  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  2:33.05   
38  50  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  2:33.33   
39  220  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  2:33.98   
40  145  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  2:34.67   
41  180  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  50 m  2:35.02   
42  177  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  50 m  2:36.42   
43  208  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG  0274AU  50 m  2:36.59   
44  154  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  50 m  2:37.21   
45  158  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  50 m  2:48.01   
46  126  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  2:54.22   
47  128  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  2:54.51   
48  129  Hjaltson Lærke  2004  HERNING  0448AO  50 m  2:56.21   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
2_S
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
200  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  50 m  1:57.05   
215  Izhar-Larsen Dan  1999  AAS  9985AR  50 m  2:03.30   
197  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  50 m  2:06.00   
164  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  50 m  2:06.42   
214  Gallacher Daniel  2002  AAS  0235AK  50 m  2:07.59   
59  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  2:09.15   
193  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  2:09.84   
106  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  50 m  2:09.88   
61  Kock Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  50 m  2:10.70   
10  42  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  2:10.76   
11  221  Thorsell Vilhelm Damm  2002  AAS  0235AD  50 m  2:12.25   
12  75  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  50 m  2:14.02   
13  213  Elkjær Alexander Korsager  2001  AAS  0113AL  50 m  2:15.16   
14  45  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  2:15.82   
15  142  Fischer Oscar Lykke  2002  HILLERØD  0295AP  50 m  2:16.46   
16  176  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  2:16.70   
17  108  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  50 m  2:18.90   
18  190  Bundgaard Nicholas  2002  ODDER  0249AI  50 m  2:22.25   
19  178  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  2:22.71   
20  87  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  2:24.30   
21  189  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  50 m  2:24.35   
22  109  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  2:25.76   
23  188  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  50 m  2:25.82   
24  70  Gold Anton  2002  BRÆDSTRUP  0235AS  50 m  2:31.55   
25  179  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  50 m  2:36.10   
26  175  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  50 m  2:36.17   
27  173  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  50 m  2:39.77   
28  131  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m  2:46.94   
29  113  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  2:47.36   
30  92  Holst Jacob  1991  H2Odense  9197AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
3_S
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
64  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  32.62   
155  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  HORSENS  0082BB  50 m  32.66   
157  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  50 m  32.67   
224  Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  32.75   
100  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  50 m  32.98   
97  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  50 m  33.08   
67  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  33.18   
53  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  33.21   
163  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  33.36   
10  51  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  33.56   
11  192  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  33.62   
12  210  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  50 m  33.69   
13  81  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  33.76   
14  219  Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  34.09   
15  183  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  34.24   
16  119  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  50 m  34.48   
17  203  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  50 m  34.58   
18  143  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  34.61   
19  49  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  34.89   
20  118  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  50 m  35.20   
21  80  Bendtsen Ida L.  2000  DELTA  0024AY  50 m  35.35   
22  117  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  50 m  35.53   
23  149  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  35.53   
24  116  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  50 m  35.70   
25  159  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  50 m  35.75   
26  69  Broch Victoria  2004  BRÆDSTRUP  0404AI  50 m  35.76   
27  104  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  50 m  35.88   
28  50  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  36.09   
29  205  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  50 m  36.12   
30  77  Fevre Sofie Le  2004  BRÆDSTRUP  0448AX  50 m  36.13   
31  52  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  36.51   
32  162  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  36.59   
33  174  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  50 m  36.64   
34  156  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  50 m  36.87   
35  208  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG  0274AU  50 m  37.30   
36  88  Turner Holly Lønne  2003  DELTA  0376AW  50 m  37.31   
37  122  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  50 m  38.59   
38  123  Holt Mette Buur  2003  HERNING  0344AT  50 m  39.03   
39  187  Møller Olivia  2004  KØGE  0452AF  50 m  39.06   
40  158  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  50 m  41.68   
41  154  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  50 m  42.41   
42  148  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD  0414AL  50 m  43.56   
43  129  Hjaltson Lærke  2004  HERNING  0448AO  50 m  44.54   
44  166  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
4_S
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
214  Gallacher Daniel  2002  AAS  0235AK  50 m  29.07   
164  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  50 m  29.17   
60  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  29.82   
56  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  30.43   
139  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  30.64   
108  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  50 m  31.00   
59  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  31.37   
198  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  50 m  31.58   
209  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  32.29   
10  46  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  33.11   
11  103  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  50 m  34.57   
12  71  Gold Harald  2004  BRÆDSTRUP  0415AR  50 m  35.74   
13  72  Hansen Anders Ballisager  1998  BRÆDSTRUP  9863AU  50 m  37.59   
14  95  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  50 m  37.77   
15  110  Nielsen Jonas Klarskov  2003  HERNING  0317AM  50 m  38.53   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
5_S
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
181  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  1:15.94   
204  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  50 m  1:16.28   
160  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  50 m  1:18.52   
216  Jespersen Victoria K.  2001  AAS  0184AN  50 m  1:19.65   
97  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  50 m  1:20.38   
89  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  50 m  1:20.53   
90  Ellehus Freya  2000  H2Odense  0076AJ  50 m  1:20.79   
83  Eskildsen Enya Lindum  2000  DELTA  0012AY  50 m  1:21.39   
130  Klausen Alberte Schnieber  2002  HERNING  0224AT  50 m  1:21.43   
10  67  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  1:22.12   
11  157  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  50 m  1:23.03   
12  156  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  50 m  1:23.66   
13  57  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  1:24.41   
14  65  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  1:24.50   
15  120  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  50 m  1:24.56   
16  149  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  1:24.62   
17  111  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  50 m  1:25.79   
18  52  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  1:25.98   
19  158  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  50 m  1:27.09   
20  150  Uldall Frida  2003  HILLERØD  0364AJ  50 m  1:27.53   
21  47  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  1:27.70   
22  165  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  50 m  1:27.79   
23  154  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  50 m  1:28.80   
24  101  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  1:29.42   
25  98  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  50 m  1:29.50   
26  167  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  50 m  1:30.36   
27  220  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  1:31.31   
28  127  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  1:32.55   
29  124  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  1:32.72   
30  145  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  1:33.06   
31  207  Hansen Sofie Rahbek  2000  VIBORG  0026BD  50 m  1:33.58   
32  69  Broch Victoria  2004  BRÆDSTRUP  0404AI  50 m  1:37.98   
33  223  Vinther Amalie  1995  AAS  9506AU  50 m  1:42.51   
34  123  Holt Mette Buur  2003  HERNING  0344AT  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
6_S
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
48  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  1:05.85   
201  Houlborg Emil  1998  VIBORG  9859AP  50 m  1:06.33   
112  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  50 m  1:07.74   
58  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  1:11.00   
62  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  1:11.26   
43  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  1:13.21   
61  Kock Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  50 m  1:13.72   
199  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  50 m  1:14.74   
87  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  1:15.76   
10  140  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  1:16.88   
11  42  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  1:19.23   
12  73  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  50 m  1:19.38   
13  102  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  50 m  1:20.27   
14  82  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  1:21.39   
15  110  Nielsen Jonas Klarskov  2003  HERNING  0317AM  50 m  1:22.10   
16  175  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  50 m  1:32.47   
17  225  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  1:38.81   
18  131  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
7_S
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
218  Seehausen Mia  2001  AAS  0186AH  50 m  29.91   
224  Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  30.25   
194  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  31.03   
181  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  31.05   
206  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  50 m  31.15   
67  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  31.36   
63  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  31.45   
162  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  31.55   
163  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  31.57   
10  161  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  50 m  31.61   
11  100  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  50 m  31.71   
12  88  Turner Holly Lønne  2003  DELTA  0376AW  50 m  31.87   
13  160  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  50 m  31.91   
14  205  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  50 m  31.92   
15  211  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  31.92   
16  155  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  HORSENS  0082BB  50 m  32.07   
17  207  Hansen Sofie Rahbek  2000  VIBORG  0026BD  50 m  32.07   
18  171  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  32.22   
19  77  Fevre Sofie Le  2004  BRÆDSTRUP  0448AX  50 m  32.44   
20  204  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  50 m  32.45   
21  183  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  32.54   
22  187  Møller Olivia  2004  KØGE  0452AF  50 m  32.60   
23  182  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  32.69   
24  226  Suhnsen Frederikke  2002  HERNING  0244AU  50 m  32.71   
25  80  Bendtsen Ida L.  2000  DELTA  0024AY  50 m  32.79   
26  51  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  32.96   
27  96  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  50 m  33.05   
28  64  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  33.28   
29  84  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  33.41   
30  166  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  50 m  33.77   
31  151  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  33.78   
32  138  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  33.79   
33  93  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  50 m  33.80   
34  192  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  33.82   
35  159  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  50 m  33.89   
36  101  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  33.97   
37  180  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  50 m  34.08   
38  118  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  50 m  34.17   
39  174  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  50 m  34.28   
40  115  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  34.47   
41  116  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  50 m  34.59   
42  104  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  50 m  35.00   
43  149  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  35.25   
44  49  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  35.61   
45  83  Eskildsen Enya Lindum  2000  DELTA  0012AY  50 m  36.04   
46  119  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  50 m  36.14   
47  81  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  36.40   
48  177  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  50 m  36.86   
49  85  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  36.93   
50  143  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  37.10   
51  158  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  50 m  37.47   
52  148  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD  0414AL  50 m  37.88   
53  223  Vinther Amalie  1995  AAS  9506AU  50 m  37.90   
54  145  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  38.00   
55  154  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  50 m  38.20   
56  124  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  40.00   
57  126  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  41.21   
58  127  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  42.21   
59  128  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  44.62   
60  129  Hjaltson Lærke  2004  HERNING  0448AO  50 m  46.37   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
8_S
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
99  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  27.88   
44  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  28.36   
164  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  50 m  28.39   
60  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  28.81   
58  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  28.92   
176  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  28.97   
199  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  50 m  29.15   
59  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  29.17   
200  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  50 m  29.18   
10  215  Izhar-Larsen Dan  1999  AAS  9985AR  50 m  29.18   
11  82  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  29.40   
12  144  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  50 m  29.53   
13  139  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  30.00   
14  45  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  30.37   
15  56  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  30.46   
16  46  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  30.75   
17  189  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  50 m  30.89   
18  62  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  30.94   
19  75  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  50 m  31.09   
20  106  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  50 m  31.20   
21  72  Hansen Anders Ballisager  1998  BRÆDSTRUP  9863AU  50 m  31.40   
22  213  Elkjær Alexander Korsager  2001  AAS  0113AL  50 m  31.46   
23  193  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  31.89   
24  221  Thorsell Vilhelm Damm  2002  AAS  0235AD  50 m  32.01   
25  73  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  50 m  32.25   
26  140  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  32.47   
27  190  Bundgaard Nicholas  2002  ODDER  0249AI  50 m  33.33   
28  179  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  50 m  33.93   
29  95  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  50 m  34.00   
30  70  Gold Anton  2002  BRÆDSTRUP  0235AS  50 m  34.94   
31  225  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  36.35   
32  173  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  50 m  36.88   
33  71  Gold Harald  2004  BRÆDSTRUP  0415AR  50 m  43.57   
34  92  Holst Jacob  1991  H2Odense  9197AF  50 m     
35  113  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
9_S
Løb 9, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
161  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  50 m  5:26.49   
216  Jespersen Victoria K.  2001  AAS  0184AN  50 m  5:28.50   
203  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  50 m  5:35.97   
185  Krumbak Josefine  2004  KØGE  0458AD  50 m  5:37.91   
186  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  50 m  5:38.16   
165  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  50 m  5:39.60   
115  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  5:45.23   
183  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  5:48.36   
74  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  50 m  5:48.90   
10  172  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  50 m  5:54.76   
11  167  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  50 m  6:11.95   
12  156  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
10_S
Løb 10, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
141  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  4:56.67   
198  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  50 m  5:00.74   
209  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  5:00.88   
99  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  5:11.91   
103  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  50 m  5:12.31   
178  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  5:35.79   
188  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  50 m  5:45.02   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
11_S
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
191  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  4:39.92   
219  Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  4:42.86   
138  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  4:43.98   
162  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  4:47.02   
218  Seehausen Mia  2001  AAS  0186AH  50 m  4:47.38   
171  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  4:47.90   
111  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  50 m  4:48.77   
91  Floor Gry  2000  H2Odense  0028AR  50 m  4:49.60   
161  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  50 m  4:50.14   
10  15  Jørgensen Emma  2001  ESBJERG  0182AV  50 m  4:50.85   
11  28  Pedersen Alberte Sommerlund  2002  ESBJERG  0262AR  50 m  4:50.99   
12  23  McWilliam Holly  2001  ESBJERG  0148BE  50 m  4:51.78   
13  147  Rasmusen Sofia Qvade  2001  HILLERØD  0138AH  50 m  4:53.29   
14  172  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  50 m  4:55.56   
15  206  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  50 m  4:55.80   
16  31  Pedersen Frederikke Møller  2002  ESBJERG  0248AS  50 m  4:57.83   
17  27  Nikolajsen Nanette  2000  ESBJERG  0004AK  50 m  4:59.13   
18  182  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  4:59.39   
19  65  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  5:01.58   
20  53  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  5:02.05   
21  146  Rasmusen Clara Qvade  2001  HILLERØD  0148AH  50 m  5:05.08   
22  151  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  5:05.16   
23  67  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  5:05.66   
24  122  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  50 m  5:07.58   
25  36  Underbjerg Victoria  2004  ESBJERG  0448AK  50 m  5:09.02   
26  26  Nikolajsen Lizette  2003  ESBJERG  0378AJ  50 m  5:09.25   
27  21  Madsen Katharina Schmidt  2001  ESBJERG  0196AH  50 m  5:09.52   
28  194  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  5:09.82   
29  13  Jensen Natalie Da Silva  2004  ESBJERG  0462AM  50 m  5:11.85   
30  223  Vinther Amalie  1995  AAS  9506AU  50 m  5:12.01   
31  115  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  5:12.08   
32  84  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  5:12.11   
33  47  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  5:12.53   
34  156  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  50 m  5:12.84   
35  63  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  5:13.44   
36  222  Trothe Mie  1998  AAS  9816BE  50 m  5:15.38   
37  166  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  50 m  5:15.60   
38  104  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  50 m  5:15.96   
39  25  Møller Anna Bjerrum  2004  ESBJERG  0436AL  50 m  5:17.72   
40  187  Møller Olivia  2004  KØGE  0452AF  50 m  5:17.93   
41  85  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  5:18.63   
42  Freund Søs  2004  ESBJERG  0454AG  50 m  5:18.80   
43  220  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  5:22.84   
44  159  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  50 m  5:24.80   
45  167  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  50 m  5:31.83   
46  22  Mathiesen Maria  2004  ESBJERG  0496AL  50 m  5:49.97   
47  208  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG  0274AU  50 m  5:54.44   
48  10  Hansen Stephanie  2004  ESBJERG  0444AX  50 m  5:58.20   
49  11  Hansen Victoria  2003  ESBJERG  0334BC  50 m  6:00.81   
50  128  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  6:17.46   
51  126  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  6:17.49   
52  124  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
12_S
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
200  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  50 m  4:15.50   
215  Izhar-Larsen Dan  1999  AAS  9985AR  50 m  4:19.46   
209  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  4:20.86   
197  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  50 m  4:26.05   
38  Velasquez Luis  2001  ESBJERG  0127AC  50 m  4:28.02   
58  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  4:28.38   
56  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  4:31.00   
214  Gallacher Daniel  2002  AAS  0235AK  50 m  4:35.08   
193  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  4:37.99   
10  106  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  50 m  4:39.69   
11  Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  50 m  4:40.30   
12  60  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  4:45.32   
13  75  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  50 m  4:45.43   
14  176  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  4:45.90   
15  142  Fischer Oscar Lykke  2002  HILLERØD  0295AP  50 m  4:46.72   
16  45  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  4:47.76   
17  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  50 m  4:53.31   
18  190  Bundgaard Nicholas  2002  ODDER  0249AI  50 m  4:56.43   
19  20  Lyngesen Sune  2003  ESBJERG  0377AI  50 m  5:01.44   
20  189  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  50 m  5:15.07   
21  188  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  50 m  5:18.21   
22  179  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  50 m  5:29.29   
23  71  Gold Harald  2004  BRÆDSTRUP  0415AR  50 m     
24  92  Holst Jacob  1991  H2Odense  9197AF  50 m     
25  109  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m     
26  110  Nielsen Jonas Klarskov  2003  HERNING  0317AM  50 m     
27  131  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
13_S
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
204  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  50 m  34.53   
160  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  50 m  35.53   
97  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  50 m  35.83   
181  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  35.98   
216  Jespersen Victoria K.  2001  AAS  0184AN  50 m  36.26   
171  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  36.43   
89  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  50 m  36.91   
39  Vogt Nadia Nørskov  2000  ESBJERG  0046AC  50 m  37.23   
111  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  50 m  37.69   
10  156  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  50 m  37.95   
11  57  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  38.07   
12  51  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  38.10   
13  67  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  38.10   
14  203  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  50 m  38.13   
15  118  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  50 m  38.18   
16  90  Ellehus Freya  2000  H2Odense  0076AJ  50 m  38.23   
17  37  Weide Kathrine  2004  ESBJERG  0402AO  50 m  38.24   
18  101  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  38.50   
19  155  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  HORSENS  0082BB  50 m  38.76   
20  83  Eskildsen Enya Lindum  2000  DELTA  0012AY  50 m  38.78   
21  157  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  50 m  38.81   
22  150  Uldall Frida  2003  HILLERØD  0364AJ  50 m  38.90   
23  21  Madsen Katharina Schmidt  2001  ESBJERG  0196AH  50 m  39.33   
24  52  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  39.35   
25  33  Poulsen Katrine Bech  2004  ESBJERG  0458AI  50 m  39.43   
26  19  Kousgaard Liv  2003  ESBJERG  0384AX  50 m  39.53   
27  162  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  39.76   
28  50  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  39.80   
29  165  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  50 m  39.98   
30  145  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  40.08   
31  120  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  50 m  40.20   
32  158  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  50 m  40.27   
33  149  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  40.46   
34  47  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  40.63   
35  124  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  40.72   
36  36  Underbjerg Victoria  2004  ESBJERG  0448AK  50 m  41.23   
37  154  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  50 m  41.33   
38  69  Broch Victoria  2004  BRÆDSTRUP  0404AI  50 m  42.54   
39  138  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  42.73   
40  88  Turner Holly Lønne  2003  DELTA  0376AW  50 m  42.77   
41  127  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  43.60   
42  98  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  50 m  43.94   
43  174  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  50 m  44.52   
44  123  Holt Mette Buur  2003  HERNING  0344AT  50 m  45.73   
45  49  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  46.12   
46  205  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  50 m  48.44   
47  148  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD  0414AL  50 m  49.89   
48  116  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  50 m  50.11   
49  166  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  50 m     
50  185  Krumbak Josefine  2004  KØGE  0458AD  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
14_S
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
48  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  30.30   
112  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  50 m  30.52   
201  Houlborg Emil  1998  VIBORG  9859AP  50 m  30.77   
43  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  32.77   
62  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  33.21   
58  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  33.22   
Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  50 m  33.40   
42  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  34.08   
44  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  34.14   
10  103  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  50 m  34.23   
11  164  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  50 m  34.60   
12  73  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  50 m  34.64   
13  34  Svenningsen Tobias  2003  ESBJERG  0333AI  50 m  34.91   
14  82  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  35.22   
15  198  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  50 m  35.24   
16  140  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  35.68   
17  24  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  35.69   
18  87  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  35.86   
19  61  Kock Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  50 m  36.22   
20  110  Nielsen Jonas Klarskov  2003  HERNING  0317AM  50 m  36.55   
21  46  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  37.11   
22  102  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  50 m  37.23   
23  178  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  38.28   
24  18  Knudsen Jonas Krammer  2003  ESBJERG  0345AF  50 m  38.49   
25  29  Pedersen Anton  2003  ESBJERG  0367AO  50 m  38.67   
26  213  Elkjær Alexander Korsager  2001  AAS  0113AL  50 m  38.85   
27  72  Hansen Anders Ballisager  1998  BRÆDSTRUP  9863AU  50 m  40.15   
28  20  Lyngesen Sune  2003  ESBJERG  0377AI  50 m  41.73   
29  225  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  41.82   
30  14  Jessen Markus  2003  ESBJERG  0329AN  50 m  42.53   
31  175  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  50 m  43.99   
32  95  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  50 m  56.81   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
15_S
Løb 15, 200m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
163  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  2:34.23   
211  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  2:34.65   
35  Timmermand Thilde  2002  ESBJERG  0272AP  50 m  2:37.54   
186  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  50 m  2:40.75   
13  Jensen Natalie Da Silva  2004  ESBJERG  0462AM  50 m  2:41.20   
93  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  50 m  2:45.95   
77  Fevre Sofie Le  2004  BRÆDSTRUP  0448AX  50 m  2:50.04   
74  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  50 m  2:51.74   
88  Turner Holly Lønne  2003  DELTA  0376AW  50 m  3:03.61   
10  177  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  50 m  3:08.27   
11  187  Møller Olivia  2004  KØGE  0452AF  50 m  3:09.83   
12  128  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  3:47.28   
13  165  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  50 m     
14  180  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
16_S
Løb 16, 200m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
38  Velasquez Luis  2001  ESBJERG  0127AC  50 m  2:21.29   
99  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  2:23.59   
199  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  50 m  2:25.48   
176  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  2:26.19   
17  Kjærgaard Oliver  2001  ESBJERG  0149AC  50 m  2:36.15   
45  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  2:37.47   
144  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  50 m  2:41.59   
189  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  50 m  2:44.64   
179  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  50 m  2:57.82   
10  173  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  50 m  3:08.01   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
17_S
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
210  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  50 m  2:27.17   
224  Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  2:29.46   
155  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  HORSENS  0082BB  50 m  2:31.16   
219  Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  2:31.30   
206  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  50 m  2:32.87   
64  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  2:33.17   
97  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  50 m  2:33.31   
96  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  50 m  2:33.47   
157  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  50 m  2:34.24   
10  27  Nikolajsen Nanette  2000  ESBJERG  0004AK  50 m  2:34.54   
11  28  Pedersen Alberte Sommerlund  2002  ESBJERG  0262AR  50 m  2:34.64   
12  65  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  2:34.69   
13  163  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  2:35.46   
14  37  Weide Kathrine  2004  ESBJERG  0402AO  50 m  2:36.63   
15  Christensen Cecilie  2002  ESBJERG  0208AV  50 m  2:36.99   
16  49  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  2:37.31   
17  191  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  2:37.72   
18  80  Bendtsen Ida L.  2000  DELTA  0024AY  50 m  2:37.90   
19  185  Krumbak Josefine  2004  KØGE  0458AD  50 m  2:37.95   
20  81  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  2:38.32   
21  192  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  2:38.63   
22  203  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  50 m  2:38.71   
23  100  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  50 m  2:38.88   
24  160  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  50 m  2:40.15   
25  161  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  50 m  2:41.02   
26  182  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  2:42.24   
27  117  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  50 m  2:44.47   
28  104  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  50 m  2:44.99   
29  183  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  2:45.55   
30  174  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  50 m  2:46.67   
31  Freund Søs  2004  ESBJERG  0454AG  50 m  2:46.95   
32  69  Broch Victoria  2004  BRÆDSTRUP  0404AI  50 m  2:50.00   
33  33  Poulsen Katrine Bech  2004  ESBJERG  0458AI  50 m  2:50.48   
34  51  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  2:50.53   
35  159  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  50 m  2:50.76   
36  122  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  50 m  2:50.78   
37  149  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  2:50.80   
38  167  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  50 m  2:50.88   
39  143  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  2:50.95   
40  50  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  2:53.55   
41  116  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  50 m  2:55.43   
42  220  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  3:00.98   
43  101  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  3:02.53   
44  148  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD  0414AL  50 m  3:20.56   
45  10  Hansen Stephanie  2004  ESBJERG  0444AX  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
18_S
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
141  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  2:11.11   
214  Gallacher Daniel  2002  AAS  0235AK  50 m  2:15.53   
164  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  50 m  2:15.64   
60  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  2:19.56   
56  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  2:20.19   
213  Elkjær Alexander Korsager  2001  AAS  0113AL  50 m  2:20.85   
108  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  50 m  2:21.42   
198  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  50 m  2:22.07   
61  Kock Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  50 m  2:22.23   
10  221  Thorsell Vilhelm Damm  2002  AAS  0235AD  50 m  2:23.66   
11  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  50 m  2:24.29   
12  139  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  2:25.65   
13  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  50 m  2:28.22   
14  142  Fischer Oscar Lykke  2002  HILLERØD  0295AP  50 m  2:29.97   
15  Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  50 m  2:30.22   
16  178  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  2:39.08   
17  188  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  50 m  2:41.25   
18  109  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  2:45.40   
19  175  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  50 m  2:46.46   
20  14  Jessen Markus  2003  ESBJERG  0329AN  50 m  2:53.19   
21  113  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  3:30.65   
22  34  Svenningsen Tobias  2003  ESBJERG  0333AI  50 m     
23  71  Gold Harald  2004  BRÆDSTRUP  0415AR  50 m     
24  75  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
19_S
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
160  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  50 m  28.48   
27  Nikolajsen Nanette  2000  ESBJERG  0004AK  50 m  28.52   
15  Jørgensen Emma  2001  ESBJERG  0182AV  50 m  28.69   
224  Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  28.86   
Christensen Cecilie  2002  ESBJERG  0208AV  50 m  29.02   
171  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  29.15   
191  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  29.20   
85  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  29.25   
181  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  29.28   
10  218  Seehausen Mia  2001  AAS  0186AH  50 m  29.29   
11  115  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  29.35   
12  155  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  HORSENS  0082BB  50 m  29.42   
13  53  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  29.46   
14  172  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  50 m  29.47   
15  165  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  50 m  29.50   
16  204  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  50 m  29.50   
17  23  McWilliam Holly  2001  ESBJERG  0148BE  50 m  29.58   
18  80  Bendtsen Ida L.  2000  DELTA  0024AY  50 m  29.70   
19  151  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  29.73   
20  166  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  50 m  29.82   
21  97  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  50 m  29.85   
22  216  Jespersen Victoria K.  2001  AAS  0184AN  50 m  29.86   
23  150  Uldall Frida  2003  HILLERØD  0364AJ  50 m  29.95   
24  31  Pedersen Frederikke Møller  2002  ESBJERG  0248AS  50 m  29.98   
25  35  Timmermand Thilde  2002  ESBJERG  0272AP  50 m  30.17   
26  63  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  30.17   
27  161  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  50 m  30.19   
28  210  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  50 m  30.23   
29  81  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  30.27   
30  90  Ellehus Freya  2000  H2Odense  0076AJ  50 m  30.30   
31  64  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  30.31   
32  52  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  30.32   
33  57  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  30.34   
34  162  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  30.34   
35  211  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  30.46   
36  84  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  30.47   
37  118  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  50 m  30.47   
38  138  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  30.49   
39  157  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  50 m  30.56   
40  91  Floor Gry  2000  H2Odense  0028AR  50 m  30.68   
41  21  Madsen Katharina Schmidt  2001  ESBJERG  0196AH  50 m  30.69   
42  183  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  30.70   
43  205  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  50 m  30.79   
44  180  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  50 m  30.93   
45  25  Møller Anna Bjerrum  2004  ESBJERG  0436AL  50 m  31.07   
46  167  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  50 m  31.12   
47  77  Fevre Sofie Le  2004  BRÆDSTRUP  0448AX  50 m  31.13   
48  143  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  31.13   
49  194  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  31.13   
50  186  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  50 m  31.20   
51  119  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  50 m  31.22   
52  89  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  50 m  31.26   
53  147  Rasmusen Sofia Qvade  2001  HILLERØD  0138AH  50 m  31.27   
54  187  Møller Olivia  2004  KØGE  0452AF  50 m  31.27   
55  149  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  31.30   
56  116  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  50 m  31.31   
57  74  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  50 m  31.32   
58  192  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  31.34   
59  156  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  50 m  31.41   
60  36  Underbjerg Victoria  2004  ESBJERG  0448AK  50 m  31.55   
61  122  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  50 m  31.55   
62  159  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  50 m  31.61   
63  83  Eskildsen Enya Lindum  2000  DELTA  0012AY  50 m  31.87   
64  208  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG  0274AU  50 m  31.90   
65  146  Rasmusen Clara Qvade  2001  HILLERØD  0148AH  50 m  31.94   
66  98  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  50 m  31.99   
67  26  Nikolajsen Lizette  2003  ESBJERG  0378AJ  50 m  32.00   
68  33  Poulsen Katrine Bech  2004  ESBJERG  0458AI  50 m  32.01   
69  101  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  32.14   
70  39  Vogt Nadia Nørskov  2000  ESBJERG  0046AC  50 m  32.17   
71  22  Mathiesen Maria  2004  ESBJERG  0496AL  50 m  32.29   
72  Freund Søs  2004  ESBJERG  0454AG  50 m  32.68   
73  223  Vinther Amalie  1995  AAS  9506AU  50 m  32.87   
74  145  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  32.90   
75  222  Trothe Mie  1998  AAS  9816BE  50 m  33.06   
76  120  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  50 m  33.27   
77  158  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  50 m  33.32   
78  154  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  50 m  33.55   
79  127  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  33.78   
80  123  Holt Mette Buur  2003  HERNING  0344AT  50 m  33.95   
81  11  Hansen Victoria  2003  ESBJERG  0334BC  50 m  34.21   
82  148  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD  0414AL  50 m  34.84   
83  177  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  50 m  34.85   
84  129  Hjaltson Lærke  2004  HERNING  0448AO  50 m  35.80   
85  126  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  36.28   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
20_S
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
48  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  25.08   
200  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  50 m  25.14   
112  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  50 m  25.35   
43  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  25.58   
24  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  25.92   
164  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  50 m  25.92   
99  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  26.06   
44  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  26.13   
193  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  26.26   
10  139  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  26.46   
11  141  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  26.57   
12  59  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  26.75   
13  106  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  50 m  26.81   
14  215  Izhar-Larsen Dan  1999  AAS  9985AR  50 m  27.01   
15  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  50 m  27.38   
16  46  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  27.51   
17  209  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  27.52   
18  72  Hansen Anders Ballisager  1998  BRÆDSTRUP  9863AU  50 m  27.57   
19  199  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  50 m  27.64   
20  42  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  27.81   
21  62  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  27.83   
22  221  Thorsell Vilhelm Damm  2002  AAS  0235AD  50 m  27.90   
23  144  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  50 m  28.68   
24  102  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  50 m  28.73   
25  103  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  50 m  28.77   
26  82  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  28.88   
27  87  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  28.91   
28  73  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  50 m  29.07   
29  18  Knudsen Jonas Krammer  2003  ESBJERG  0345AF  50 m  29.58   
30  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  50 m  29.82   
31  189  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  50 m  30.15   
32  29  Pedersen Anton  2003  ESBJERG  0367AO  50 m  30.19   
33  70  Gold Anton  2002  BRÆDSTRUP  0235AS  50 m  30.41   
34  95  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  50 m  30.50   
35  190  Bundgaard Nicholas  2002  ODDER  0249AI  50 m  30.71   
36  34  Svenningsen Tobias  2003  ESBJERG  0333AI  50 m  30.89   
37  109  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  31.14   
38  179  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  50 m  31.84   
39  225  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  32.29   
40  14  Jessen Markus  2003  ESBJERG  0329AN  50 m  32.39   
41  173  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  50 m  33.29   
42  175  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  50 m  34.34   
43  113  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  34.50   
44  131  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m  36.31   
45  92  Holst Jacob  1991  H2Odense  9197AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
21_S
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
191  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  1:08.97   
64  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  1:09.84   
224  Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  1:09.90   
210  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  50 m  1:10.27   
97  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  50 m  1:10.55   
219  Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  1:11.19   
12  Isager Kasandra  2000  ESBJERG  0016BE  50 m  1:11.21   
157  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  50 m  1:11.37   
96  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  50 m  1:11.61   
10  163  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  1:11.94   
11  91  Floor Gry  2000  H2Odense  0028AR  50 m  1:12.06   
12  206  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  50 m  1:12.60   
13  186  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  50 m  1:12.68   
14  27  Nikolajsen Nanette  2000  ESBJERG  0004AK  50 m  1:12.73   
15  53  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  1:13.06   
16  28  Pedersen Alberte Sommerlund  2002  ESBJERG  0262AR  50 m  1:13.23   
17  192  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  1:13.31   
18  51  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  1:13.89   
19  203  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  50 m  1:14.17   
20  81  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  1:14.19   
21  100  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  50 m  1:14.34   
22  138  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  1:14.60   
23  205  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  50 m  1:14.67   
24  98  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  50 m  1:15.01   
25  204  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  50 m  1:15.14   
26  25  Møller Anna Bjerrum  2004  ESBJERG  0436AL  50 m  1:15.23   
27  183  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  1:15.30   
28  182  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  1:15.33   
29  49  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  1:15.34   
30  93  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  50 m  1:15.38   
31  162  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  1:15.43   
32  Christensen Cecilie  2002  ESBJERG  0208AV  50 m  1:15.85   
33  104  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  50 m  1:16.05   
34  172  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  50 m  1:17.23   
35  84  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  1:17.83   
36  117  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  50 m  1:17.90   
37  119  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  50 m  1:18.29   
38  187  Møller Olivia  2004  KØGE  0452AF  50 m  1:18.30   
39  174  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  50 m  1:18.34   
40  159  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  50 m  1:18.35   
41  122  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  50 m  1:18.48   
42  69  Broch Victoria  2004  BRÆDSTRUP  0404AI  50 m  1:18.75   
43  167  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  50 m  1:19.14   
44  31  Pedersen Frederikke Møller  2002  ESBJERG  0248AS  50 m  1:19.18   
45  177  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  50 m  1:19.51   
46  50  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  1:20.78   
47  116  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  50 m  1:20.87   
48  180  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  50 m  1:21.02   
49  123  Holt Mette Buur  2003  HERNING  0344AT  50 m  1:21.09   
50  166  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  50 m  1:22.12   
51  77  Fevre Sofie Le  2004  BRÆDSTRUP  0448AX  50 m  1:22.36   
52  208  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG  0274AU  50 m  1:23.62   
53  22  Mathiesen Maria  2004  ESBJERG  0496AL  50 m  1:24.82   
54  32  Pedersen Hanya  2003  ESBJERG  0376BB  50 m  1:25.41   
55  148  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD  0414AL  50 m  1:26.01   
56  126  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  1:29.66   
57  128  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  1:29.73   
58  129  Hjaltson Lærke  2004  HERNING  0448AO  50 m  1:32.38   
59  118  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
22_S
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
141  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  1:00.68   
164  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  50 m  1:01.90   
214  Gallacher Daniel  2002  AAS  0235AK  50 m  1:02.54   
48  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  1:03.31   
60  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  1:03.41   
42  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  1:04.27   
Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  50 m  1:05.43   
56  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  50 m  1:05.52   
59  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  1:05.52   
10  221  Thorsell Vilhelm Damm  2002  AAS  0235AD  50 m  1:05.68   
11  16  Kjær Jonas  2003  ESBJERG  0341AA  50 m  1:05.84   
12  61  Kock Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  50 m  1:05.97   
13  108  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  50 m  1:06.17   
14  139  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  1:06.26   
15  213  Elkjær Alexander Korsager  2001  AAS  0113AL  50 m  1:06.33   
16  24  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  1:07.51   
17  198  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  50 m  1:07.68   
18  18  Knudsen Jonas Krammer  2003  ESBJERG  0345AF  50 m  1:08.76   
19  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  50 m  1:09.20   
20  209  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  1:09.39   
21  Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  50 m  1:10.73   
22  178  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  1:11.43   
23  82  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  1:11.77   
24  188  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  50 m  1:13.36   
25  71  Gold Harald  2004  BRÆDSTRUP  0415AR  50 m  1:17.88   
26  179  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  50 m  1:18.21   
27  190  Bundgaard Nicholas  2002  ODDER  0249AI  50 m  1:18.59   
28  73  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  50 m  1:19.29   
29  20  Lyngesen Sune  2003  ESBJERG  0377AI  50 m  1:19.88   
30  70  Gold Anton  2002  BRÆDSTRUP  0235AS  50 m  1:20.87   
31  173  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  50 m  1:22.72   
32  14  Jessen Markus  2003  ESBJERG  0329AN  50 m  1:26.71   
33  95  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  50 m  1:29.63   
34  113  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  1:40.06   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
23_S
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Eickhardt Jannie  2001  ESBJERG  0134AI  50 m  2:47.17   
181  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  2:48.99   
160  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  50 m  2:50.35   
89  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  50 m  2:53.47   
83  Eskildsen Enya Lindum  2000  DELTA  0012AY  50 m  2:57.23   
156  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  50 m  2:58.35   
65  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  2:58.60   
149  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  2:58.72   
157  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  50 m  2:59.22   
10  13  Jensen Natalie Da Silva  2004  ESBJERG  0462AM  50 m  2:59.96   
11  111  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  50 m  3:00.83   
12  165  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  50 m  3:01.07   
13  124  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  3:01.60   
14  67  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  3:03.22   
15  145  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  3:03.70   
16  120  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  50 m  3:05.36   
17  47  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  3:06.31   
18  154  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  50 m  3:06.40   
19  101  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  3:07.08   
20  50  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  3:10.74   
21  167  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  50 m  3:11.40   
22  158  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  50 m  3:13.97   
23  185  Krumbak Josefine  2004  KØGE  0458AD  50 m  3:14.02   
24  127  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  3:17.25   
25  123  Holt Mette Buur  2003  HERNING  0344AT  50 m  3:17.71   
26  90  Ellehus Freya  2000  H2Odense  0076AJ  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
24_S
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
112  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  50 m  2:24.35   
201  Houlborg Emil  1998  VIBORG  9859AP  50 m  2:24.59   
58  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  2:32.98   
103  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  50 m  2:38.82   
87  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  2:40.98   
Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  50 m  2:41.56   
17  Kjærgaard Oliver  2001  ESBJERG  0149AC  50 m  2:48.40   
199  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  50 m  2:48.59   
43  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  2:51.25   
10  30  Pedersen Aske Sommerlund  2003  ESBJERG  0393AJ  50 m  2:51.81   
11  99  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  2:52.03   
12  176  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  2:52.66   
13  45  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  2:53.28   
14  110  Nielsen Jonas Klarskov  2003  HERNING  0317AM  50 m  2:58.06   
15  189  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  50 m  3:01.74   
16  29  Pedersen Anton  2003  ESBJERG  0367AO  50 m  3:03.94   
17  14  Jessen Markus  2003  ESBJERG  0329AN  50 m  3:18.81   
18  175  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  50 m  3:28.10   
19  225  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  3:58.47   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
25_S
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
15  Jørgensen Emma  2001  ESBJERG  0182AV  50 m  1:01.90   
191  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  1:01.93   
160  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  50 m  1:01.96   
218  Seehausen Mia  2001  AAS  0186AH  50 m  1:02.73   
171  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  1:02.80   
Christensen Cecilie  2002  ESBJERG  0208AV  50 m  1:02.96   
165  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  50 m  1:03.68   
172  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  50 m  1:03.70   
138  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  1:03.89   
10  219  Sørensen Emilie Wolf  2003  AAS  0362AL  50 m  1:03.90   
11  23  McWilliam Holly  2001  ESBJERG  0148BE  50 m  1:03.94   
12  28  Pedersen Alberte Sommerlund  2002  ESBJERG  0262AR  50 m  1:03.97   
13  91  Floor Gry  2000  H2Odense  0028AR  50 m  1:04.03   
14  166  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  50 m  1:04.06   
15  27  Nikolajsen Nanette  2000  ESBJERG  0004AK  50 m  1:04.14   
16  12  Isager Kasandra  2000  ESBJERG  0016BE  50 m  1:04.19   
17  115  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  1:04.32   
18  162  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  1:04.34   
19  80  Bendtsen Ida L.  2000  DELTA  0024AY  50 m  1:04.38   
20  161  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  50 m  1:04.41   
21  204  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  50 m  1:04.85   
22  151  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  1:04.87   
23  211  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  1:04.87   
24  163  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  1:04.93   
25  31  Pedersen Frederikke Møller  2002  ESBJERG  0248AS  50 m  1:04.94   
26  85  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  1:05.19   
27  118  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  50 m  1:05.51   
28  147  Rasmusen Sofia Qvade  2001  HILLERØD  0138AH  50 m  1:05.51   
29  88  Turner Holly Lønne  2003  DELTA  0376AW  50 m  1:05.60   
30  53  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  1:05.67   
31  210  Djørup Emma Ildal  2002  AALBORG  0274AQ  50 m  1:05.72   
32  100  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  50 m  1:05.75   
33  84  Kristensen Karoline  2004  DELTA  0438AO  50 m  1:05.77   
34  63  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  1:05.92   
35  194  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  1:06.36   
36  81  Bendtsen Mie L.  2002  DELTA  0288AX  50 m  1:06.49   
37  157  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  50 m  1:06.77   
38  83  Eskildsen Enya Lindum  2000  DELTA  0012AY  50 m  1:06.81   
39  52  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  1:06.85   
40  150  Uldall Frida  2003  HILLERØD  0364AJ  50 m  1:06.93   
41  74  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  50 m  1:07.07   
42  180  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  50 m  1:07.30   
43  186  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  50 m  1:07.37   
44  57  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  50 m  1:07.48   
45  51  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  50 m  1:07.99   
46  192  Ingeberg Sofia  2002  ODDER  0252AV  50 m  1:08.00   
47  149  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  1:08.01   
48  156  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  50 m  1:08.10   
49  182  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  1:08.39   
50  122  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  50 m  1:08.68   
51  98  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  50 m  1:09.00   
52  143  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  1:09.54   
53  174  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  50 m  1:09.55   
54  49  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  50 m  1:09.69   
55  159  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  50 m  1:09.93   
56  116  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  50 m  1:10.12   
57  26  Nikolajsen Lizette  2003  ESBJERG  0378AJ  50 m  1:10.18   
58  223  Vinther Amalie  1995  AAS  9506AU  50 m  1:10.38   
59  208  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG  0274AU  50 m  1:10.42   
60  222  Trothe Mie  1998  AAS  9816BE  50 m  1:10.43   
61  50  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  50 m  1:10.83   
62  177  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  50 m  1:11.54   
63  220  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  1:12.25   
64  22  Mathiesen Maria  2004  ESBJERG  0496AL  50 m  1:12.42   
65  119  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  50 m  1:12.54   
66  154  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  50 m  1:12.93   
67  123  Holt Mette Buur  2003  HERNING  0344AT  50 m  1:13.61   
68  158  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  50 m  1:13.90   
69  120  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  50 m  1:14.40   
70  32  Pedersen Hanya  2003  ESBJERG  0376BB  50 m  1:15.77   
71  127  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  1:15.94   
72  69  Broch Victoria  2004  BRÆDSTRUP  0404AI  50 m  1:16.81   
73  148  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD  0414AL  50 m  1:17.97   
74  129  Hjaltson Lærke  2004  HERNING  0448AO  50 m  1:19.55   
75  126  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  1:23.82   
76  117  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
26_S
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
200  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  50 m  53.83   
44  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  55.94   
24  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  56.09   
48  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  56.20   
Christensen Oliver  2000  ESBJERG  0025AF  50 m  57.03   
139  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  57.21   
59  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  50 m  57.50   
193  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  57.66   
214  Gallacher Daniel  2002  AAS  0235AK  50 m  58.22   
10  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  50 m  58.96   
11  215  Izhar-Larsen Dan  1999  AAS  9985AR  50 m  59.22   
12  197  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  50 m  59.25   
13  106  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  50 m  59.42   
14  Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  50 m  59.46   
15  140  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  1:00.19   
16  221  Thorsell Vilhelm Damm  2002  AAS  0235AD  50 m  1:00.30   
17  46  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  1:00.36   
18  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  50 m  1:00.37   
19  72  Hansen Anders Ballisager  1998  BRÆDSTRUP  9863AU  50 m  1:00.86   
20  75  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  50 m  1:01.39   
21  102  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  50 m  1:03.46   
22  87  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  1:03.47   
23  142  Fischer Oscar Lykke  2002  HILLERØD  0295AP  50 m  1:04.18   
24  73  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  50 m  1:04.22   
25  18  Knudsen Jonas Krammer  2003  ESBJERG  0345AF  50 m  1:04.44   
26  108  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  50 m  1:04.56   
27  178  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  1:05.38   
28  20  Lyngesen Sune  2003  ESBJERG  0377AI  50 m  1:05.82   
29  29  Pedersen Anton  2003  ESBJERG  0367AO  50 m  1:05.84   
30  188  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  50 m  1:05.90   
31  190  Bundgaard Nicholas  2002  ODDER  0249AI  50 m  1:06.17   
32  109  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  1:06.94   
33  70  Gold Anton  2002  BRÆDSTRUP  0235AS  50 m  1:07.01   
34  71  Gold Harald  2004  BRÆDSTRUP  0415AR  50 m  1:07.82   
35  173  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  50 m  1:10.32   
36  225  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  1:12.19   
37  131  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m  1:18.90   
38  113  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  1:20.37   
39  92  Holst Jacob  1991  H2Odense  9197AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
27_S
Løb 27, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
218  Seehausen Mia  2001  AAS  0186AH  50 m  1:06.26   
15  Jørgensen Emma  2001  ESBJERG  0182AV  50 m  1:08.06   
224  Østerberg Nikoline  2000  AAS  0098AU  50 m  1:08.61   
163  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  1:09.66   
211  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  1:09.88   
161  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  50 m  1:09.99   
194  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  50 m  1:10.84   
96  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  50 m  1:11.50   
183  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  1:11.77   
10  63  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  1:12.41   
11  77  Fevre Sofie Le  2004  BRÆDSTRUP  0448AX  50 m  1:12.80   
12  185  Krumbak Josefine  2004  KØGE  0458AD  50 m  1:13.20   
13  205  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  50 m  1:13.21   
14  13  Jensen Natalie Da Silva  2004  ESBJERG  0462AM  50 m  1:13.22   
15  206  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  50 m  1:13.88   
16  171  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  1:14.07   
17  67  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  1:14.50   
18  146  Rasmusen Clara Qvade  2001  HILLERØD  0148AH  50 m  1:14.69   
19  93  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  50 m  1:15.71   
20  145  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  1:20.31   
21  101  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  1:20.56   
22  222  Trothe Mie  1998  AAS  9816BE  50 m  1:22.11   
23  25  Møller Anna Bjerrum  2004  ESBJERG  0436AL  50 m  1:23.11   
24  160  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
28_S
Løb 28, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Christensen Oliver  2000  ESBJERG  0025AF  50 m  1:02.34   
215  Izhar-Larsen Dan  1999  AAS  9985AR  50 m  1:03.39   
199  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  50 m  1:04.20   
176  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  1:04.56   
60  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  50 m  1:04.74   
164  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  50 m  1:05.00   
61  Kock Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  50 m  1:05.11   
16  Kjær Jonas  2003  ESBJERG  0341AA  50 m  1:05.28   
141  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  1:05.70   
10  38  Velasquez Luis  2001  ESBJERG  0127AC  50 m  1:06.02   
11  17  Kjærgaard Oliver  2001  ESBJERG  0149AC  50 m  1:07.21   
12  45  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  1:08.55   
13  30  Pedersen Aske Sommerlund  2003  ESBJERG  0393AJ  50 m  1:09.31   
14  144  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  50 m  1:09.97   
15  213  Elkjær Alexander Korsager  2001  AAS  0113AL  50 m  1:20.18   
16  110  Nielsen Jonas Klarskov  2003  HERNING  0317AM  50 m  1:23.85   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
29_S
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
97  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  50 m  2:30.23   
181  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  2:30.98   
90  Ellehus Freya  2000  H2Odense  0076AJ  50 m  2:33.80   
203  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  50 m  2:34.68   
161  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  50 m  2:36.12   
Eickhardt Jannie  2001  ESBJERG  0134AI  50 m  2:37.33   
163  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  2:37.51   
171  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  2:37.75   
165  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  50 m  2:38.03   
10  182  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  2:38.45   
11  28  Pedersen Alberte Sommerlund  2002  ESBJERG  0262AR  50 m  2:39.12   
12  80  Bendtsen Ida L.  2000  DELTA  0024AY  50 m  2:39.49   
13  186  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  50 m  2:40.31   
14  162  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  2:40.59   
15  65  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  2:41.50   
16  172  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  50 m  2:41.86   
17  183  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  2:42.13   
18  13  Jensen Natalie Da Silva  2004  ESBJERG  0462AM  50 m  2:42.83   
19  115  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  2:43.07   
20  89  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  50 m  2:43.36   
21  157  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  50 m  2:43.50   
22  138  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  2:44.13   
23  31  Pedersen Frederikke Møller  2002  ESBJERG  0248AS  50 m  2:45.54   
24  147  Rasmusen Sofia Qvade  2001  HILLERØD  0138AH  50 m  2:46.02   
25  74  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  50 m  2:47.03   
26  156  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  50 m  2:47.23   
27  167  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  50 m  2:49.53   
28  187  Møller Olivia  2004  KØGE  0452AF  50 m  2:50.10   
29  104  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  50 m  2:51.03   
30  47  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  2:51.55   
31  166  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  50 m  2:51.62   
32  88  Turner Holly Lønne  2003  DELTA  0376AW  50 m  2:51.90   
33  220  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  50 m  2:52.03   
34  85  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  2:53.03   
35  101  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  2:53.12   
36  159  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  50 m  2:54.09   
37  174  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  50 m  2:56.70   
38  124  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  2:57.19   
39  158  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  50 m  2:59.47   
40  22  Mathiesen Maria  2004  ESBJERG  0496AL  50 m  3:00.78   
41  154  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  50 m  3:00.81   
42  180  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  50 m  3:01.20   
43  223  Vinther Amalie  1995  AAS  9506AU  50 m  3:07.12   
44  177  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  50 m  3:07.72   
45  148  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD  0414AL  50 m  3:11.57   
46  127  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  3:12.77   
47  128  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  3:17.65   
48  23  McWilliam Holly  2001  ESBJERG  0148BE  50 m     
49  119  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  50 m     
50  129  Hjaltson Lærke  2004  HERNING  0448AO  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
30_S
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
200  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  50 m  2:16.11   
42  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  2:21.36   
43  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  2:22.18   
198  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  50 m  2:22.35   
58  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  2:23.02   
209  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  2:23.32   
164  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  50 m  2:24.04   
Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  50 m  2:24.95   
99  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  2:25.09   
10  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  50 m  2:25.12   
11  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  50 m  2:25.58   
12  24  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  2:26.06   
13  46  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  50 m  2:27.17   
14  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  50 m  2:29.79   
15  38  Velasquez Luis  2001  ESBJERG  0127AC  50 m  2:30.01   
16  103  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  50 m  2:31.25   
17  82  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  2:31.99   
18  140  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  2:33.06   
19  108  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  50 m  2:35.99   
20  178  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  2:39.38   
21  75  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  50 m  2:40.00   
22  188  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  50 m  2:43.86   
23  189  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  50 m  2:48.62   
24  179  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  50 m  2:49.70   
25  109  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  2:49.94   
26  175  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  50 m  2:52.02   
27  173  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  50 m  2:58.31   
28  95  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  50 m  3:12.01   
29  113  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  3:16.71   
30  14  Jessen Markus  2003  ESBJERG  0329AN  50 m     
31  131  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
31_S
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
217  Aarhus Swim Piger  2000  AAS    25 m  4:08.36   
40  Esbjerg 1  ESBJERG    50 m  4:08.99   
41  Esbjerg 2  ESBJERG    50 m  4:12.00   
169  Køge Piger 1  2003  KØGE    50 m  4:12.60   
152  Horsens Piger 1  HORSENS    50 m  4:15.00   
134  Hillerød Piger 1  HILLERØD    50 m  4:19.45   
78  Delta Ladies  DELTA    50 m  4:20.00   
66  Agf Underdogs  AGF    50 m  4:20.11   
202  Vs Piger  VIBORG    50 m  4:20.23   
10  114  Stm Damer 1  HERNING    25 m  4:23.00   
11  170  Køge Piger 2  2003  KØGE    50 m  4:25.80   
12  135  Hillerød Piger 2  2003  HILLERØD    50 m  4:28.67   
13  55  Silkeborg Piger  SILKEBORG    25 m  4:28.91   
14  153  Horsens Piger 2  HORSENS    50 m  4:36.00   
15  121  Stm Damer 2  HERNING    25 m  4:41.00   
16  125  Stm Damer 3  HERNING    25 m  5:07.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
32_S
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
196  Vs Drenge  VIBORG    50 m  3:51.48   
40  Esbjerg 1  ESBJERG    50 m  3:53.00   
54  Silkeborg Drenge  SILKEBORG    25 m  3:53.47   
212  Aarhus Swim Drenge  1999  AAS    25 m  3:53.78   
68  Agf Young Blood  AGF    50 m  3:55.34   
136  Hils 1  HILLERØD    50 m  3:58.79   
41  Esbjerg 2  ESBJERG    50 m  3:59.99   
105  Stm Herrer  HERNING    25 m  4:08.00   
168  Køge Drenge  2003  KØGE    50 m  4:11.60   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
33_S
Løb 33, 4X100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
152  Horsens Piger 1  HORSENS    50 m  4:40.00   
217  Aarhus Swim Piger  2000  AAS    25 m  4:44.52   
40  Esbjerg 1  ESBJERG    50 m  4:45.00   
202  Vs Piger  VIBORG    50 m  4:45.38   
41  Esbjerg 2  ESBJERG    50 m  4:49.99   
153  Horsens Piger 2  HORSENS    50 m  4:50.00   
66  Agf Underdogs  AGF    50 m  4:51.89   
132  Hillerød Hils Piger 1  2003  HILLERØD    50 m  4:58.45   
114  Stm Damer 1  HERNING    50 m  5:00.00   
10  55  Silkeborg Piger  SILKEBORG    25 m  5:07.11   
11  79  Deltaswim Girls  DELTA    50 m  5:10.00   
12  133  Hillerød Hils Piger 2  2003  HILLERØD    50 m  5:15.34   
13  121  Stm Damer 2  HERNING    25 m  5:35.30   
14  125  Stm Damer 3  HERNING    25 m  5:51.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
34_S
Løb 34, 4X100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
196  Vs Drenge  VIBORG    50 m  4:12.04   
68  Agf Young Blood  AGF    50 m  4:20.55   
212  Aarhus Swim Drenge  1999  AAS    25 m  4:21.99   
54  Silkeborg Drenge  SILKEBORG    25 m  4:22.89   
40  Esbjerg 1  ESBJERG    50 m  4:25.00   
137  Hils På Den  2003  HILLERØD    50 m  4:28.71   
41  Esbjerg 2  ESBJERG    50 m  4:29.99   
105  Stm Herrer  HERNING    25 m  4:32.20   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark