2019-08-23   18:15:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Team Race Meet TYR & Sports International

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Team Race Meet TYR 2018    Utskriftsdatum  07 december 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  19:50   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 december 2018         
 
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer  Försök (18) 
Heat 1 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
               
               
120  Jonna Jauhiainen  2000  BS9800  KUNGSBACKA    25m   
355  Thea Emmertz  2010  AC0410  KUNGSBACKA    25m  1:00.29 
26  Kajsa Witthof  2007  AX2407  S77    25m  1:00.47 
               
               
               

 
Heat 2 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
               
119  Stina Wihlborg  2007  BH4607  KUNGSBACKA    25m  57.79 
337  Emilia Hopp  2005  BV2205  KSLS    25m  56.68 
28  Engla Back  2007  BI1607  S77    25m  55.52 
116  Kajsa Adebahr  2006  BN3806  KUNGSBACKA    25m  56.65 
232  Nina Ljunggren  2007  AU9207  MASS    25m  56.71 
226  Elin Hillström  2007  AP6207  MASS    25m  1:00.15 
               

 
Heat 3 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
107  Elsa Gentzel  2008  AI6808  KUNGSBACKA    25m  54.22 
229  Linnéa Ottosson  2007  AP3407  MASS    25m  53.96 
336  Wilma Nameus  2005  BU8605  KSLS    25m  53.30 
293  Wilma Andrée  2004  AY2204  TROLLHÄTTA    50m  52.04 
335  Elin Adler  2006  AY3406  KSLS    25m  52.18 
110  Elin Linders  2007  AU0407  KUNGSBACKA    25m  53.87 
210  Freja Kinnander  2007  AI3407  MASS    25m  54.11 
237  Meja Mulder Pettersson  2005  BT0405  MASS    25m  54.31 

 
Heat 4 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
354  Miriam Schedvin  2007  AZ9607  KUNGSBACKA    25m  51.68 
114  Filippa Sundqvist  2007  AZ0207  KUNGSBACKA    25m  51.60 
196  Alice Friman  2005  BE4605  MASS    25m  51.44 
230  Beatrice Stefanescu  2007  AP3607  MASS    25m  51.05 
300  Alva Gustafsson  2009  AA5809  FALKENBERG    25m  51.07 
217  Clara Almqvist  2006  AZ3206  MASS    25m  51.57 
41  Wilma Carlsson  2005  BL8605  FALKENBERG    25m  51.66 
25  Hedvig Lycke  2007  AX5207  S77    25m  51.78 

 
Heat 5 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
78  Jonna Norlin  2006  AM2206  KUNGSBACKA    25m  50.26 
236  Inez Ringbo  2006  BN5406  MASS    25m  50.07 
23  Leontien Herweijer  2007  AJ2707  S77    25m  49.64 
69  Alicia Fredriksson  2005  AR5805  KUNGSBACKA    25m  49.02 
37  Maja Mcadam  2006  AO0806  FALKENBERG    25m  49.44 
109  Julia Håkansson  2007  AU2207  KUNGSBACKA    25m  49.65 
36  Bianca Havner  2005  BB2205  FALKENBERG    25m  50.16 
95  Gaëlle Ovise  2005  BK7205  KUNGSBACKA    25m  50.65 

 
Heat 6 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
108  Freja Håkansson  2007  AU3207  KUNGSBACKA    25m  48.43 
117  Olivia Staafgård  2007  BE3607  KUNGSBACKA    25m  48.15 
22  Hanna Bergman  2005  BQ9205  S77    25m  47.93 
86  Ella Johannesson  2006  AS8806  KUNGSBACKA    25m  47.70 
98  Rebecka Hohensee  2006  BE3406  KUNGSBACKA    25m  47.85 
38  Adiyat Coles  2008  AB1808  FALKENBERG    25m  47.95 
17  Alice Olsson  2006  AX1406  S77    25m  48.33 
296  Märta Skogh  2006  BC1206  TROLLHÄTTA    25m  49.02 

 
Heat 7 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
64  Moa Simonsson  2003  BN5603  KUNGSBACKA    25m  47.53 
209  Isa Janson  2006  AU3206  MASS    25m  47.44 
328  Novalie Gulin  2006  AS9806  KSLS    25m  47.11 
344  Irma Stefansson  2006  BA4206  KUNGSBACKA    25m  46.70 
188  Alice Alsterstad  2005  AY8405  MASS    25m  46.88 
35  Freja Borgkvist  2006  AO9406  FALKENBERG    25m  47.34 
346  Emilia Gustafsson  2006  BE6806  KUNGSBACKA    25m  47.51 
79  Linnéa Samuelsson  2006  AM6206  KUNGSBACKA    25m  47.58 

 
Heat 8 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
151  Hannah Flodin  2003  AK2403  MASS    25m  46.52 
111  Ida Ivarsson  2006  BH8406  KUNGSBACKA    25m  46.37 
187  Ingrid Toresäter  2005  AY9405  MASS    25m  46.33 
295  Clara Nordensson  2005  BL7405  TROLLHÄTTA    25m  46.04 
324  Ellie Petersson  2005  BF1405  KSLS    25m  46.05 
320  Emma Widerfors  2005  AQ2205  KSLS    25m  46.34 
331  Hanna Andersson  2005  BF8805  KSLS    25m  46.52 
74  Rebecka Berlin  2005  AX4605  KUNGSBACKA    25m  46.57 

 
Heat 9 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
27  Stina Röhss  2007  BG7407  S77    25m  45.77 
73  Tindra Billström  2006  AL3606  KUNGSBACKA    25m  45.63 
326  Isabella Wahlund  2006  AT9406  KSLS    25m  45.22 
172  Fiona Ernst  2004  AV1204  MASS    25m  45.09 
175  Emilia Isberg  2003  BK9203  MASS    25m  45.16 
216  Clara Uddheim  2005  BJ3805  MASS    25m  45.55 
289  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  AF4205  TROLLHÄTTA    25m  45.64 
42  Maja Gustafsson  2007  AO3407  FALKENBERG    25m  45.82 

 
Heat 10 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
189  Anna Ström  2006  AM7606  MASS    25m  45.01 
221  Lovisa Stokke Eriksson  2006  AZ8406  MASS    50m  44.93 
227  Gilma Janesjö  2007  AP5207  MASS    25m  44.70 
199  Tindra Janson  2005  BE9605  MASS    25m  44.67 
317  Matilda Björkholm  2005  AK5805  KSLS    25m  44.70 
181  Fanny Sjöström  2004  BF5804  MASS    25m  44.75 
18  Hailey Larsson  2007  AK7407  S77    25m  44.95 
325  Ana Corluka  2006  AS5806  KSLS    25m  45.04 

 
Heat 11 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
88  Klara Blomberg  2005  BE9805  KUNGSBACKA    25m  44.40 
11  Tindra Gustafsson  2004  BJ7204  S77    25m  44.22 
201  Laura Perisic  2005  BE1805  MASS    25m  44.06 
72  Elin Billström  2008  AA6608  KUNGSBACKA    25m  43.94 
40  Elise Dahlberg  2006  AY2806  FALKENBERG    25m  44.02 
103  Zoe Kanen  2007  AR2607  KUNGSBACKA    25m  44.19 
16  Maja Edberg  2006  AX7206  S77    25m  44.23 
299  Ebba Davidsson  2003  AW1603  FALKENBERG    50m  44.51 

 
Heat 12 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
82  Hanna Månendahl  2003  BW6403  KUNGSBACKA    25m  43.89 
Lina Back  2005  AJ7805  S77    25m  43.79 
14  Alva Anell  2005  BE5405  S77    25m  43.51 
191  Lia Wallström  2004  BK5804  MASS    25m  43.14 
85  Anna Graffner  2002  BW5202  KUNGSBACKA    25m  43.30 
195  Melis Suleyman  2005  BC7405  MASS    25m  43.63 
294  Moa Larsson  2005  BF3805  TROLLHÄTTA    25m  43.85 
267  Saga Sillerström  2006  AO2606  S 02    25m  43.92 

 
Heat 13 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
29  Elsa Blomberg  2006  AS1606  MASS    25m  42.74 
70  Klara Martinez Jonsson  2004  BI4604  KUNGSBACKA    25m  42.59 
274  Tova Axelsson  2007  AY5807  S 02    25m  42.39 
161  Tova Söderberg  2004  AJ8204  MASS    25m  42.14 
183  Anya Chen  2004  BH1604  MASS    25m  42.29 
58  Isabella Källén  2001  BR6401  KUNGSBACKA    25m  42.46 
255  Nelly Gripfors  2005  AL4605  S 02    50m  42.69 
194  Alicia Smith  2005  BB5805  MASS    50m  42.94 

 
Heat 14 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
332  Vicky Luc  2007  AJ6607  KSLS    25m  41.95 
57  Ylva Franck  2000  BP6400  KUNGSBACKA    25m  41.44 
59  Julia Voss  2001  BR7401  KUNGSBACKA    25m  41.25 
80  Amanda Voss  2004  BM6404  KUNGSBACKA    25m  40.97 
290  Elsa Olofsson  2004  AQ9204  TROLLHÄTTA    25m  40.97 
99  Febe Westerdahl  2006  BE7406  KUNGSBACKA    25m  41.38 
84  Sigrid Hildebrand  2006  AP3606  KUNGSBACKA    25m  41.70 
62  Ida Sahlberg  2004  AV9204  KUNGSBACKA    50m  41.99 

 
Heat 15 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
321  Elly Petersson  2005  AU5805  KSLS    50m  40.57 
152  Agnes Gustafsson  2002  AT1602  MASS    25m  40.35 
302  Amanda Modig  1999  AJ5499  KSLS    25m  40.03 
351  Sofia Hake  2003  BD4403  POSEIDON    25m  39.99 
156  Melissa Nyberg  2003  AW7403  MASS    25m  40.03 
327  Alice Gulin  2006  AT3206  KSLS    25m  40.24 
282  Izabella Thompson  2003  AG0203  TROLLHÄTTA    25m  40.54 
310  Saga Nyborg  2003  AK9603  KSLS    25m  40.66 

 
Heat 16 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
Ellen Bergman  2005  AJ6805  S77    25m  39.41 
314  Olivia Jarl Halvarsson  2003  AX2203  KSLS    50m  37.99 
55  Louise Andersson  2003  AY4203  KUNGSBACKA    25m  36.34 
145  Isabelle Asserståhl  2000  AZ4600  MASS    25m  34.77 
Alva Back  2002  AQ8802  S77    25m  35.50 
52  Matilda Bengtsson  2002  AK7802  KUNGSBACKA    25m  37.35 
264  Miray Beybutov  2005  AY1405  S 02    25m  38.81 
Wilma Bergman  2002  AR0202  S77    25m  39.90 

 
Heat 17 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
219  Amanda Mankinen  2006  AZ0606  MASS    25m  39.37 
312  Frida Jarl Halvarsson  2003  AW9603  KSLS    25m  37.94 
71  Alice Karlsson  2004  BJ3204  KUNGSBACKA    25m  36.04 
316  Olivia Klint Ipsa  2005  AK0205  KSLS    25m  34.10 
56  Lina Dahlgren  2005  AD8805  KUNGSBACKA    50m  34.96 
280  Klara Hasslin  2001  AF3201  TROLLHÄTTA    50m  36.93 
50  Daniela Broner Fredriksson  2000  AQ9200  KUNGSBACKA    25m  38.36 
54  Tina Hopmark  2002  BE9602  KUNGSBACKA    25m  39.80 

 
Heat 18 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Œ  Bassäng  Tid 
 
157  Wilma Ericsson  2002  BE8602  MASS    25m  39.17 
63  Izabella Svensson  2003  BJ6403  KUNGSBACKA    25m  37.77 
260  Klara Sillerström  2003  BR1603  S 02    25m  36.01 
305  Thilde Lantz  2001  AX6201  KSLS    25m  33.05 
166  Thindra Hackwitz  2003  BG9403  MASS    25m  34.78 
262  Lova Skanse  2003  BS0203  S 02    25m  36.53 
48  Malin Andersson  1999  AL0899  KUNGSBACKA    25m  38.01 
223  Wilma Christensen  2003  CA8203  MASS    25m  39.55 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  19:50 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner