2021-03-06   13:14:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2018-2019, Västervik

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  09:04   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
153  Alicia Wallberg  2007  AG9207  NKK    25m  1:39.65 
157  Anna Söderqvist  2006  BI4606  MOTALA SS    25m  1:38.17 
55  Ester Sainz  2008  AC8808  JÖNKÖPING    25m   
11  Molly Ainemo  2007  AI4207  HULTSFRED    25m  1:57.55 
12  Alva Johansson  2008  AC8608  HULTSFRED    25m  1:57.58 
143  Ellen Lowejko  2005  BV1405  VÄSTERVIK    25m   
152  Edith Nyman  2007  AD0407  NKK    25m  1:39.37 

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
129  Lisa Grimvall  2004  BF2404  VÄSTERVIK    25m  1:54.37 
110  Jonna Klasén  2008  AG5208  NKK    25m  1:53.27 
13  Isabella Westergren  2007  AM5607  HULTSFRED    25m  1:52.24 
108  Ella Hagström  2007  AL1607  NKK    25m  1:44.02 
114  Filippa Andersson-Lundin  2007  AQ4207  NKK    25m  1:51.35 
10  Stina Klavins  2007  AE0407  HULTSFRED    25m  1:52.58 
113  Elisabeth Xu  2008  AG7408  NKK    25m  1:54.28 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Alva Johannesson  2005  BC2605  JÖNKÖPING    50m  1:43.88 
53  Wilma Ristl  2006  AP8806  JÖNKÖPING    25m  1:43.48 
65  Elvira Nilsson  2004  AF3804  LASS    25m  1:41.82 
81  Darya Abbaspour  2005  BC3405  LASS    50m  1:41.44 
75  Stella Åqvist  2005  AO5805  LASS    25m  1:41.57 
43  Emma Bergqvist  2007  AB9407  JÖNKÖPING    25m  1:42.28 
Tyra Andersson  2006  AI9406  HULTSFRED    25m  1:43.68 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Elin Engqvist  2005  AK8405  JÖNKÖPING    25m  1:40.45 
139  Fia Wimmerström  2003  CB1603  VÄSTERVIK    50m  1:39.66 
68  Julia Arildsson  2005  AE6805  LASS    25m  1:38.04 
150  Hanna Johansson  2005  BT3405  FINSPÅNG    25m  1:37.25 
96  Klara Haraldsson  2005  BI7605  MOTALA SS    25m  1:37.32 
130  Frida Liliequist  2004  BF0404  VÄSTERVIK    25m  1:38.64 
92  Hanna Manninen  2006  AG0406  MOTALA SS    25m  1:40.13 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Emilia Lundgren  2004  AL2604  HULTSFRED    25m  1:35.27 
67  Maja Arnell  2004  AO8204  LASS    25m  1:33.09 
54  Alma Cosic  2006  AS1206  JÖNKÖPING    50m  1:32.14 
97  Hilma Broden  2003  AS8203  NKK    25m  1:30.79 
82  Frida Holmqvist  2005  BC2405  LASS    25m  1:32.02 
102  Emma Werner  2005  AF4605  NKK    25m  1:33.04 
104  Ylva Andersson  2005  AQ3405  NKK    25m  1:33.60 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Linnea Haraldsson  2005  AG6605  HVETLANDA    25m  1:30.03 
127  Hanna Liliequist  2002  BE6202  VÄSTERVIK    25m  1:28.73 
79  Isabelle Frisk  2004  BN5804  LASS    25m  1:28.28 
23  Matilda Nilsson  2004  AD0804  JÖNKÖPING    25m  1:27.75 
20  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    25m  1:28.02 
132  Tilda Sundell  2005  AT8205  VÄSTERVIK    25m  1:28.57 
136  Maria Miñana Juan  2004  BR2404  VÄSTERVIK    25m  1:28.87 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Maria Dehgani  2003  BX0603  LASS    25m  1:27.58 
93  Leija Johansson Junttila  2006  AK2206  MOTALA SS    25m  1:26.20 
126  Mira Grimvall  2002  BC5402  VÄSTERVIK    25m  1:24.26 
26  Natalie Stjärnås  2003  AL3403  JÖNKÖPING    50m  1:24.05 
77  Elin Heimdahl  2004  BN5404  LASS    25m  1:24.10 
121  Tindra Åkerblom  2003  AH7603  HVETLANDA    25m  1:26.03 
28  Moa Holmquist  2004  AG1604  JÖNKÖPING    25m  1:27.03 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
64  Alice Fransson  2004  AF4804  LASS    25m  1:22.19 
31  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    25m  1:21.21 
15  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPING    25m  1:18.75 
99  Ebba Holgersson  2005  AE7205  NKK    25m  1:17.69 
37  Nora Rogö  2004  AW7604  JÖNKÖPING    25m  1:18.28 
36  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPING    25m  1:20.35 
Ellen Havskog  2005  AD3805  HULTSFRED    25m  1:21.55 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  09:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner