2021-03-06   13:14:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2018-2019, Västervik

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  13:37   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer  Finaler (9) 
Beräknad start 16:45 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
153  Alicia Wallberg  2007  AG9207  NKK    25m  1:22.10 
28  Moa Holmquist  2004  AG1604  JÖNKÖPING    25m  1:02.00 
152  Edith Nyman  2007  AD0407  NKK    25m  1:18.00 
157  Anna Söderqvist  2006  BI4606  MOTALA SS    25m  1:27.62 
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Elisabeth Xu  2008  AG7408  NKK    50m  1:54.79 
12  Alva Johansson  2008  AC8608  HULTSFRED    25m  1:34.09 
129  Lisa Grimvall  2004  BF2404  VÄSTERVIK    25m  1:30.77 
110  Jonna Klasén  2008  AG5208  NKK    25m  1:29.82 
13  Isabella Westergren  2007  AM5607  HULTSFRED    25m  1:30.10 
146  Ella Veenhuis  2007  AA9407  BLÅKULLA    25m  1:31.37 
11  Molly Ainemo  2007  AI4207  HULTSFRED    25m  1:40.07 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Ester Sainz  2008  AC8808  JÖNKÖPING    25m  1:27.07 
10  Stina Klavins  2007  AE0407  HULTSFRED    25m  1:25.67 
53  Wilma Ristl  2006  AP8806  JÖNKÖPING    25m  1:23.70 
40  Elin Engqvist  2005  AK8405  JÖNKÖPING    25m  1:22.63 
43  Emma Bergqvist  2007  AB9407  JÖNKÖPING    25m  1:23.05 
Amanda Wärn  2004  AY6804  FINSPÅNG    25m  1:24.55 
150  Hanna Johansson  2005  BT3405  FINSPÅNG    25m  1:25.88 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
130  Frida Liliequist  2004  BF0404  VÄSTERVIK    25m  1:21.64 
29  Tilda Andersson  2006  AA9206  JÖNKÖPING    50m  1:18.53 
Tyra Andersson  2006  AI9406  HULTSFRED    25m  1:16.83 
148  Alva Bernsholt  2005  BC8805  BLÅKULLA    25m  1:16.59 
139  Fia Wimmerström  2003  CB1603  VÄSTERVIK    25m  1:16.60 
54  Alma Cosic  2006  AS1206  JÖNKÖPING    25m  1:17.81 
114  Filippa Andersson-Lundin  2007  AQ4207  NKK    25m  1:18.67 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
92  Hanna Manninen  2006  AG0406  MOTALA SS    50m  1:15.57 
81  Darya Abbaspour  2005  BC3405  LASS    50m  1:14.58 
79  Isabelle Frisk  2004  BN5804  LASS    25m  1:13.79 
94  Greta Sjögren  2007  AD2407  MOTALA SS    25m  1:13.27 
100  Felicia Svan  2003  BF7203  NKK    50m  1:13.77 
Emilia Lundgren  2004  AL2604  HULTSFRED    25m  1:13.94 
132  Tilda Sundell  2005  AT8205  VÄSTERVIK    25m  1:14.99 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
149  Astrid Rosén  2005  AL7205  MOTALA SS    25m  1:13.27 
127  Hanna Liliequist  2002  BE6202  VÄSTERVIK    25m  1:12.83 
102  Emma Werner  2005  AF4605  NKK    25m  1:11.97 
66  Sofia Wallin  2005  AE2405  LASS    50m  1:11.69 
67  Maja Arnell  2004  AO8204  LASS    25m  1:11.81 
50  Alva Johannesson  2005  BC2605  JÖNKÖPING    50m  1:12.46 
68  Julia Arildsson  2005  AE6805  LASS    50m  1:13.09 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Stella Åqvist  2005  AO5805  LASS    50m  1:11.39 
136  Maria Miñana Juan  2004  BR2404  VÄSTERVIK    25m  1:10.62 
38  Ida Jonsson  2005  AJ8405  JÖNKÖPING    25m  1:10.37 
101  Kasandra Svan  2004  AQ0404  NKK    25m  1:09.44 
126  Mira Grimvall  2002  BC5402  VÄSTERVIK    25m  1:09.98 
65  Elvira Nilsson  2004  AF3804  LASS    50m  1:10.44 
82  Frida Holmqvist  2005  BC2405  LASS    25m  1:11.22 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Maria Dehgani  2003  BX0603  LASS    25m  1:09.23 
23  Matilda Nilsson  2004  AD0804  JÖNKÖPING    25m  1:08.29 
36  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPING    25m  1:07.28 
15  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPING    25m  1:06.47 
31  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    25m  1:06.67 
131  Alva Claesén  2004  BG7404  VÄSTERVIK    50m  1:08.11 
104  Ylva Andersson  2005  AQ3405  NKK    25m  1:08.70 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
18  Tilda Tellfjord  2003  AC9203  JÖNKÖPING    25m  1:05.07 
26  Natalie Stjärnås  2003  AL3403  JÖNKÖPING    25m  1:04.51 
42  Victoria Danielsson  2002  BP6802  JÖNKÖPING    25m  1:03.09 
30  Wilma Svensson  2004  AG6604  JÖNKÖPING    25m  1:02.11 
64  Alice Fransson  2004  AF4804  LASS    25m  1:02.56 
Ellen Havskog  2005  AD3805  HULTSFRED    25m  1:03.23 
93  Leija Johansson Junttila  2006  AK2206  MOTALA SS    25m  1:05.05 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  13:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner