2020-07-05   05:01:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DMÅ kortbane Universitetshallen

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  02 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
 
Løb 6, 200m Butterfly Herrer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 18:25 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
264  Anders Mose  2004  0411AD  ESBJERG    25m   
157  Thomas Høgenhaug  2003  0391AG  SØLLERØD    25m  3:00.02 
241  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  3:04.48 
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
178  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  2:48.34 
38  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    25m  2:47.94 
127  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  2:44.39 
26  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    25m  2:45.22 
355  Oliver Schultz  2004  0425AE  KØGE    25m  2:48.03 
419  Emil Neumann  2004  0465AH  SØNDERBORG    25m  2:49.52 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
407  Andreas Stampe Dalgaard  2004  0449AD  VATCPH-STT    25m  2:42.90 
351  Eren Kaya  2004  0467AE  KØGE    25m  2:41.30 
15  Rasmus Pilegaard Køfer  2003  0317AD  AGF    25m  2:39.72 
40  Christoffer Skinhøj  2003  0313AD  GENTOFTE    25m  2:38.96 
240  Bror Textor-Broch  2003  0381AD  LYNGBY    25m  2:39.44 
332  Noah Koefoed Weiss  2003  0381AC  HOVEDSTAD    25m  2:39.76 
279  Nicklas Plank  2004  0463AN  TUNE    25m  2:41.67 
102  Mathias Parkhøi  2003  0383AD  HVIDOVRE    25m  2:43.09 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Daniel Damsbo  2003  0397AH  VEJLE    25m  2:36.97 
78  Mads Stamholt  2003  0353AM  HSK    25m  2:35.85 
308  Mathias Knudsen  2003  0369AI  NORD    25m  2:34.18 
347  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KØGE    25m  2:33.94 
159  William Kristensen  2003  0319AM  SØLLERØD    25m  2:34.04 
87  Simon Degn  2003  0351AQ  HEI    25m  2:35.28 
383  Noah Bred  2003  0399AE  GLADSAXE    25m  2:35.90 
302  Sune Schaarup  2003  0359AG  VEJLE    25m  2:37.32 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
194  Alex Søndergaard  2003  0365AJ  THISTED    25m  2:32.45 
56  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  2:31.32 
Silas Lykke  2003  0339AP  SLAGELSE    25m  2:28.30 
146  Andreas Hoffmann  2003  0325AH  BIRKERØD    25m  2:26.98 
165  Mikkel Jørgensen  2003  0365AE  KVIK    25m  2:27.97 
406  Peter Vinge-Maigaard  2003  0351AB  VI39    25m  2:30.00 
309  Christian Kornum  2003  0323AH  NORD    25m  2:31.90 
262  Jonas Kjær  2003  0341AA  ESBJERG    25m  2:32.57 

 
Heat 6 (7) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
150  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    25m  2:26.69 
180  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  2:23.62 
322  Carl Emil Hertz Bugge  2003  0315AC  HOVEDSTAD    25m  2:18.28 
318  Oliver Søgaard-Andersen  2003  0339AK  HOVEDSTAD    25m  2:13.31 
228  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  LYNGBY    25m  2:16.39 
42  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    25m  2:21.90 
369  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    25m  2:26.25 
331  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    25m  2:26.91 

 
Heat 7 (7) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Viktor Lei Lamberg  2004  0477AE  SKOVBAKKEN    25m  2:40.85 
320  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    25m  2:35.92 
290  Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  PINGVINEN    25m  2:33.82 
276  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  0441AC  GREVE    25m  2:31.73 
356  Christian Landtved  2004  0431AB  RINGE    25m  2:33.09 
329  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  2:33.97 
119  Frederik Lindholm  2004  0451AC  LYSENG    25m  2:40.07 
183  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  2:41.21 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark