2018-06-18   19:37:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
31 100m Ryggsim Damer 15-99
Sponsor: Tyr Sverige
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 494 Frederikke Mertins Hvidovre Svømme Klub 2000 0014AE 25m 1:04.86
2 329 Minna Larsson Sjöbo Simsällskap 2002 AB3802 25m 1:06.06
3 477 Cecilie Elkjær Hvidovre Svømme Klub 25m 1:06.20
2001 0104AC
4 100 Ida Rosenius Karlskrona Simsällskap 2000 AI7400 25m 1:07.31
5 101 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap 2002 AA4602 25m 1:07.43
6 451 Hannah Olsson-Lindhé Trelleborg Sim 2003 AB6203 25m 1:08.03
7 387 Siri Bokander Simklubben Triton 2003 BF8403 25m 1:08.12
8 256 Elin Melin Simklubben Poseidon 2000 AB4800 25m 1:08.24
9 180 Agnes Cato Osby Simsällskap 2001 AB8201 25m 1:08.28
10 507 Caroline Veggerby Vallensbæk IF Af 1939 2003 0318AN 25m 1:08.95
11 512 Johanna Berthelsen VAT Copenhagen-MK31 25m 1:09.58
2000 0096AO
12 528 Thippe de Neergaard VAT Copenhagen-MK31 2003 0368AL 25m 1:12.93
13 537 Isabella Rosenberg VAT Copenhagen-MK31 2003 0366AC 25m 1:13.02
14 354 Ulrika von Buxhoeveden Sjöbo Simsällskap 25m 1:13.45
2001 AQ4601
15 482 Mie Bidsted Hansen Hvidovre Svømme Klub 2003 0392AG 25m 1:13.51
16 93 Tove Lindén Karlskrona Simsällskap 2002 AH8702 25m 1:13.92
17 41 Freja Werker Simklubben Hajen 2003 AH3203 25m 1:14.22
18 655 Emilia Steen Rønne Svømme Klub 2002 0204AD 25m 1:14.41
19 315 Emy Ek Sjöbo Simsällskap 2003 BK3403 25m 1:15.06
20 85 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap 2002 AV9202 25m 1:15.57
21 679 Madeleine Thornsen SVØM Korsør 2001 0108AQ 25m 1:16.32
22 342 Tilde Persson Sjöbo Simsällskap 25m 1:16.40
2003 AC5403
23 37 Isabell Tretinjak Simklubben Hajen 2003 AH1203 25m 1:17.85
24 95 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AL9602 25m 1:18.60
25 248 Sofia Lund Simklubben Poseidon 2003 BP4803 25m 1:20.92
26 367 Kinga Szczesniak SK Stimmet 2001 AL5801 25m 1:21.25
27 90 Ellinor Henriksson Karlskrona Simsällskap 2003 AC6803 25m 1:21.52
28 432 Ebba Davidsson Falkenbergs Simklubb 2003 AW1603 25m 1:21.62
29 98 Astrid Nyblom Karlskrona Simsällskap 2002 AV6402 25m 1:21.76
30 433 Maja Feldhusen Falkenbergs Simklubb 25m 1:22.97
2003 AP0803
31 208 Emma Bontidean Simklubben Poseidon 2003 AW1803 25m 1:23.08
32 4 Alexandra Petersen Simsällskapet Delfin 2003 AC1803 25m 1:23.34
33 680 Mette Toftte Jørgensen Rønne Svømme Klub 50m 1:25.00
2003 0322AR
34 643 Rebecca Andersen Rønne Svømme Klub 2003 0304AW 25m 1:25.27
35 311 Victoria Berild Andersen Sjöbo Simsällskap 2003 BQ8603 25m 1:26.25
36 109 Katja Haglund Landskrona Simsällskap 2003 BW9203 25m 1:26.81
37 305 Emmy Olofsson S71 2003 AY4403 25m 1:27.94
38 345 Sabina Rosengren Sjöbo Simsällskap 2003 AV1803 25m 1:28.73
39 355 Moa Fagerström SK Stimmet 2003 AN4803 25m 1:30.87
2018-06-14 20:19:41 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner