2019-10-16   17:17:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öviksracet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 38
Heatlista 
 
  Tävling  Öviksracet 2017    Utskriftsdatum  10 december 2017   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  14:36   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simssällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 december 2017         
 
 
 
Gren 38, 25m Bröstsim Damer  Finaler (10) 
Sponsor: Sidensjö Handelsbod 
 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
227  Svea Damberg  2005    HÖGAKUSTEN    25m   
70  Alexandra Stridh  2004  BY9604  TIMRÅ SK    25m   
27  Ronja Widell  2004  BM3204  HÄRNÖSAND    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
274  Saga Näslin  2007    Ö-VIKS ASS    25m   
157  Love-Lee Lindberg  2003  BX1403  SK ÄGIR    25m   
11  Matilda Westin  2006    BJÖRNA IF    25m   
236  Elsa Olofsson  2007  AY8607  HÖGAKUSTEN    25m   
               

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Wilma Burlin-Dahlberg  2006    BJÖRNA IF    25m   
205  Lo Hartvik  2008  AO9208  IKSU    25m   
154  Linnea Olsén  2007  AI5207  Ö-VIKS ASS    25m   
26  Linnea Sjöberg  2006  AN8806  HÄRNÖSAND    25m   
208  Ida Hällman  2007  AS5407  IKSU    25m   
241  Selma Sjölund  2006    HÖGAKUSTEN    25m   

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
232  Molly Linder  2006    HÖGAKUSTEN    25m   
158  Beda Skylare Berglöf  2004  AK1804  SK ÄGIR    25m  32.01 
96  Sofia Izarra  2008  AM1808  UMEÅ SS    25m  27.61 
Hilma Sahlén  2007  AV4607  BJÖRNA IF    25m  30.16 
Ida Ekman  2006    BJÖRNA IF    25m   
258  Isa Söderlind  2005    Ö-VIKS ASS    25m   

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Astrid Gustafsson  2003  AV9603  UMEÅ SS    25m  27.11 
255  Hilma Nordenmark  2003  AU1803  Ö-VIKS ASS    25m  26.87 
98  Vilde Johansson Lindström  2007  AT3407  UMEÅ SS    25m  26.44 
226  Lovisa Brygt  2006  AK5406  HÖGAKUSTEN    25m  26.65 
104  Minea Luthman  2008  AA4408  UMEÅ SS    25m  27.04 
68  Linnea Jansson  2005  BD0805  TIMRÅ SK    25m  27.27 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  Tindra Olavi  2003  AH6403  TIMRÅ SK    25m  23.61 
Emma Jakobsson  2003  BS2603  BJÖRNA IF    25m  23.43 
199  Alma Bäckström  2006  BF5206  IKSU    25m  23.19 
Ida Martinell  2005  AV5405  BJÖRNA IF    25m  23.37 
42  Emma Hellström  2007  AE9407  KRAMFORS    25m  23.60 
240  Emma Schelin  2005  BM1805  HÖGAKUSTEN    25m  23.70 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Isabelle Åström  2004  AJ2404  TIMRÅ SK    25m  21.66 
202  Edit Fahlgren  2004  BG8404  IKSU    25m  20.65 
Elina Martinell  2003  BS5603  BJÖRNA IF    25m  20.35 
209  Nellie Karppinen  2002  BR2202  IKSU    25m  20.47 
149  Agnes Landfors  2004  BQ7604  Ö-VIKS ASS    25m  21.17 
72  Emma Åkerlund  2003  AB6403  TIMRÅ SK    25m  22.44 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Nadja Rautiainen  2004  AR0204  SUNDSVALL    25m  20.06 
140  Elvira Engblom  2005  AQ4605  Ö-VIKS ASS    25m  20.00 
73  Cornelia Åström  2002  BE5802  TIMRÅ SK    25m  19.27 
150  Agnes Lideskog  2002  BB8202  Ö-VIKS ASS    25m  19.81 
Ester Söderlind  2004  BI5604  BJÖRNA IF    25m  20.03 
256  Kajsa Söderlind  2003  BB3403  Ö-VIKS ASS    25m  20.31 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Tuva Sandström  2001  AF1601  UMEÅ SS    25m  19.16 
262  Leia Beijron  2004  BO5402  SUNDSVALL    25m  19.10 
62  Melina Sundström  2002  AP8202  SUNDSVALL    25m  18.78 
247  Elin Wigren  1999  BQ7899  HÖGAKUSTEN    25m  19.03 
229  Saga Hållander  2004  BL1804  HÖGAKUSTEN    25m  19.14 
137  Ella Barnoin  2002  BD7402  Ö-VIKS ASS    25m  19.19 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
254  Elina Lehtinen  2003  AN7603  Ö-VIKS ASS    25m  17.90 
294  Alva Häggblad  1999  AK8899  Ö-VIKS ASS    25m  16.67 
111  Saga Sandström  2000  AJ8200  UMEÅ SS    25m  16.14 
253  Emmy Gulliksson  1998  BG7498  Ö-VIKS ASS    25m  16.66 
261  Wilma Henriksson  2001  BM9601  UMEÅ SS    25m  17.13 
204  Elina Gullehag  2002  AK3602  IKSU    25m  18.47 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 december 2017 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  14:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner