2020-03-31   13:31:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Manse-Uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Lähtölista Laji 9
Lähtölista 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:09   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2017         
 
 
 
Laji 9, 100m SU M, P14, P12  Loppukilpailut (19) 
Erä 1 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Joona Talja  2007  07A040  UKK    25m     
Juuso Puustinen  2004  04B238  UiTa    25m     
Valtteri Jussila  2003  03A131  UiTa    25m     
Tobias Lydén  2008  08A132  UiTa    25m     
               
               

 
Erä 2 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tero Soukka  2007  07A110  TaTU    25m     
Juuso Vastamäki  2002  02A553  VeUS    25m     
Miko Salmi  2005  05A936  HäUS    25m     
Luukas Kallio  2005  05B025  UiTa    25m     
Juho Rosenström  2007  07A279  UKK    25m     
Sami Peltonen  2001  01A498  UiTa    25m     
Jyri Lähde  1996  96B234  HäUS    25m     
Aleksi Kokkonen  2004  04A575  HäUS    25m     

 
Erä 3 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Pauli Rantatupa  2005  05A960  Cetus    25m     
Leo Währn  2005  05A103  Vanders    25m     
Aksel Kansanniva  2000  00B185  KuUS    25m     
Aapo Orpana  2004  04B082  UiTa    25m     
Thomas Failer  2007  07A233  UiTa    25m     
Otto Mäenpää  2005  05B013  UiTa    25m     
Eetu Nyrhinen  2000  00A005  UiTa    25m     
Lauri Ytti  1999  99A618  HäUS    25m     

 
Erä 4 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Otto Vauhkonen  2007  07A174  Cetus    25m     
Santeri Kulla  2004  04A850  PUS    25m     
Eemeli Varonen  2009  09A038  TaTU    50m  2:07.97  2:07.97 
Tuomas Nieminen  2004  04B120  HyUS    25m  1:55.92  1:57.92 
Miska Moisio  2007  07A123  TaTU    50m  2:07.51  2:07.51 
Sampo Nord  2005  05A071  Vanders    25m     
Eino Anttila  2007  07A111  TaTU    25m     
Daniel Laurila  1996  96B074  NoPy    25m     

 
Erä 5 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Georg Aspholm  2008  08A121  UiTa    25m  1:55.75  1:57.75 
Veeti Talasniemi  2004  04B084  UiTa    25m  1:53.77  1:55.77 
Eemeli Arnell  2005  05A327  ÅSK    50m  1:55.12  1:55.12 
Niklas Lundström  2004  04A795  ÅSK    50m  1:54.16  1:54.16 
Kasper Kytö  2005  05A837  NoPy    25m  1:52.88  1:54.88 
Alex Lehtola  2005  05A840  UiTa    25m  1:53.38  1:55.38 
Sauli Gummerus  2004  04A876  UiTa    25m  1:54.69  1:56.69 
Leevi Luoma  2005  05A842  UiTa    25m  1:55.89  1:57.89 

 
Erä 6 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Valtteri Salmela  2003  03A774  UiTa    50m  1:52.11  1:52.11 
Kasper Kaskela  2004  04A761  UiTa    25m  1:48.79  1:50.79 
Eemi Niininen  2004  04B126  HyUS    25m  1:46.91  1:48.91 
Castor Trygg  2004  04A572  UiTa    25m  1:46.59  1:48.59 
Tobias Syrjä  2006  06A554  UiTa    25m  1:46.60  1:48.60 
Benjamin Winqvist  2006  06A420  Cetus    25m  1:47.80  1:49.80 
Antti Toivonen  2003  03A479  UiTa    25m  1:49.54  1:51.54 
Oskari Solante  2005  05A777  UKK    25m  1:50.29  1:52.29 

 
Erä 7 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eero Ytti  2003  03B175  HäUS    50m  1:46.23  1:46.23 
Teo Mattelmäki  2005  05A743  Cetus    50m  1:44.16  1:44.16 
Tomi Louhiniitty  2004  04B102  UiTa    25m  1:41.84  1:43.84 
Joel Lipponen  2004  04B103  HyUS    25m  1:39.63  1:41.63 
Joonas Nieminen  2003  03A723  HäUS    50m  1:41.70  1:41.70 
Albert Laakkonen  2007  07A058  UiTa    25m  1:42.15  1:44.15 
Áron Zautasvili  2006  06A560  UiTa    25m  1:44.11  1:46.11 
Miko Virtanen  2005  05A764  LaUS    25m  1:45.57  1:47.57 

 
Erä 8 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Mikael Halonen  2003  03A969  UiTa    50m  1:39.79  1:39.79 
Arttu Ahola  2004  04A684  PUS    25m  1:37.22  1:39.22 
Casper Leo  2004  04A635  ÅSK    50m  1:38.13  1:38.13 
Felix Kandolin  2007  07A090  AUi    25m  1:35.33  1:37.33 
Oskari Toivonen  2004  04A114  Vanders    50m  1:38.06  1:38.06 
Maksim Karvanen  2005  05A421  LaUS    25m  1:36.16  1:38.16 
Lucas Kerby  2005  05A554  UiTa    25m  1:37.29  1:39.29 
Ville Syrjäkoski  2002  02A081  TaTU    25m  1:38.89  1:40.89 

 
Erä 9 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joona Kurppa  2004  04A686  UKK    25m  1:34.74  1:36.74 
Henri Erlund  2003  03A226  HTU    50m  1:35.24  1:35.24 
Kalle Välimäki  2004  04A571  UiTa    25m  1:33.18  1:35.18 
Osmo Mäkelä  2004  04A814  HäUS    25m  1:31.41  1:33.41 
Joni Routamo  2005  05A486  HäUS    50m  1:34.41  1:34.41 
Sebastian Rasimus  2004  04B113  UiTa    25m  1:33.22  1:35.22 
Mitja Vaikkola  2004  04A244  UKK    25m  1:34.69  1:36.69 
Topi Salminen  2004  04A856  NoPy    50m  1:37.05  1:37.05 

 
Erä 10 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Ivan Chupakhin  2005  05A628  UiTa    25m  1:29.23  1:31.23 
Veeti Valdolin  2005  05A284  ÅSK    50m  1:30.75  1:30.75 
Miklas Pikkuhuhta  2005  05A464  UKK    25m  1:28.16  1:30.16 
Miko Vaikkola  2003  03A520  UKK    25m  1:27.17  1:29.17 
Aarne Eskelinen  2004  04A085  UiTa    25m  1:27.19  1:29.19 
Eero Mäenpää  2005  05A377  ÅSK    50m  1:30.34  1:30.34 
Akseli Kotti  2004  04A009  TaTU    25m  1:29.02  1:31.02 
Joona Lehtonen  2003  03A634  Vanders    25m  1:29.44  1:31.44 

 
Erä 11 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Alexander Nyman  2004  04A275  HyUS    25m  1:24.37  1:26.37 
Atte Nieminen  2004  04A652  UKK    25m  1:23.68  1:25.68 
Joona Saloniemi  2004  04A304  TaTU    25m  1:23.37  1:25.37 
Oskar Tuominen  2004  04A373  UiTa    25m  1:22.97  1:24.97 
Aapo Puikkonen  2001  01A245  TaTU    50m  1:24.97  1:24.97 
Eemil Sipola  2003  03A088  UiTa    25m  1:23.67  1:25.67 
Eero Rautaporras  2005  05A055  NoPy    50m  1:25.71  1:25.71 
Karri Korhonen  2002  02A759  UiTa    25m  1:27.09  1:29.09 

 
Erä 12 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Topias Tynjä  2005  05A627  LaUS    25m  1:22.55  1:24.55 
Kalle Haavisto  2003  03A076  UKK    25m  1:21.94  1:23.94 
Jesse Hyppönen  2004  04A842  LaUS    50m  1:22.92  1:22.92 
Max Walther  2003  03A799  HTU    25m  1:20.51  1:22.51 
Jonne Isoranta  2003  03A748  LaUS    50m  1:22.60  1:22.60 
Henry Nyman  2003  03A870  HSS    50m  1:23.52  1:23.52 
Riccardo Castagno  2004  04A401  UiTa    50m  1:24.29  1:24.29 
Petteri Lepola  2003  03A303  TaTU    25m  1:22.77  1:24.77 

 
Erä 13 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tino Kaukonen  2004  04A213  HTU    25m  1:19.87  1:21.87 
Oskari Cederqvist  2004  04A822  HyUS    25m  1:19.31  1:21.31 
Tuomas Toppinen  2005  05A167  AUi    50m  1:19.98  1:19.98 
Visa Kotiniitty  2003  03A284  UiTa    50m  1:19.35  1:19.35 
Lassi Niemi  2004  04A093  TaTU    25m  1:17.69  1:19.69 
Miro Birkstedt  2004  04A020  TaTU    25m  1:18.29  1:20.29 
Elmeri Helander  2002  02A238  LaUS    50m  1:21.79  1:21.79 
Juuso Toivonen  2001  01A482  UiTa    25m  1:19.95  1:21.95 

 
Erä 14 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Ajjuub Ezzat  2005  05A108  AUi    25m  1:16.82  1:18.82 
Elis Fokin  2003  03A811  HSS    25m  1:16.26  1:18.26 
Konsta Kallio  2004  04A610  UiTa    25m  1:15.97  1:17.97 
Akira Konttinen  2003  03A546  ÅSK    25m  1:14.61  1:16.61 
Taavi Backman  2004  04A048  LaUS    25m  1:15.61  1:17.61 
Atte-Mikael Ahonpää  2001  01A336  TaTU    25m  1:16.17  1:18.17 
Mikael Hirsiniemi  2004  04A196  AUi    25m  1:16.57  1:18.57 
Ville Aaltonen  2001  01A020  PUS    50m  1:18.82  1:18.82 

 
Erä 15 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eetu Koskinen  2002  02A250  LaUS    25m  1:13.54  1:15.54 
Mio Harju  2002  02A064  TaTU    50m  1:14.45  1:14.45 
Tino Vehkalahti  2001  01A439  TaTU    25m  1:11.87  1:13.87 
Ville-Veikko Katajisto  2002  02A868  NU    25m  1:11.10  1:13.10 
Santeri Pulkkinen  2004  04A223  LaUS    25m  1:11.17  1:13.17 
Lauri Uosukainen  2002  02A568  LaUS    25m  1:12.26  1:14.26 
Otto Hoffren  2002  02A253  LaUS    25m  1:13.39  1:15.39 
Aleksi Vuorio  2002  02A925  NU    25m  1:14.30  1:16.30 

 
Erä 16 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joona Lehtonen  2001  01A223  TaTU    50m  1:12.44  1:12.44 
Eerik Tikkakoski  2001  01A239  TaTU    25m  1:09.91  1:11.91 
Axel Olander  2002  02A531  TaTU    50m  1:10.85  1:10.85 
Matias Pennanen  2001  01A181  PUS    25m  1:07.27  1:09.27 
Jami Ihalainen  2003  03A382  UKK    25m  1:08.66  1:10.66 
Tino Laine  1998  98A690  HäUS    50m  1:11.30  1:11.30 
Teemu Turunen  2002  02A747  KuUS    25m  1:10.34  1:12.34 
Danil Seksenov  2004  04A126  Vanders    25m  1:10.57  1:12.57 

 
Erä 17 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Teemu Viitanen  2000  00A915  TaTU    25m  1:06.24  1:08.24 
Rasmus Söderholm  2002  02A442  HSS    25m  1:05.55  1:07.55 
Oskari Arvo  2002  02A525  AUi    25m  1:05.08  1:07.08 
Arttu Heikkinen  2000  00A448  UiTa    25m  1:04.52  1:06.52 
Roope Aro  2000  00A167  UKK    25m  1:05.02  1:07.02 
Tatu Hörkkö  2001  01A394  UiTa    25m  1:05.28  1:07.28 
Efim Romanov  2002  02B256  TaTU    25m  1:06.00  1:08.00 
Atte Kulmala  1998  98B262  UiTa    50m  1:08.65  1:08.65 

 
Erä 18 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tatu Hapuoja  2003  03A010  UiTa    25m  1:04.24  1:06.24 
Santeri Mettälä  1999  99A913  TaTU    25m  1:03.66  1:05.66 
Oskari Hynynen  2001  01A113  SalU    50m  1:04.95  1:04.95 
Jaakko Siipola  1999  99A388  ÅSK    25m  1:02.20  1:04.20 
Aku Kaila  2003  03A054  RaisU    25m  1:02.89  1:04.89 
Walentin Koskinen  2000  00A343  UiTa    25m  1:03.01  1:05.01 
Perttu Somero  2001  01A317  La-Ka    25m  1:04.19  1:06.19 
Antti Leppänen  2002  02A243  LaUS    25m  1:04.33  1:06.33 

 
Erä 19 (19) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tuomas Ylipelkonen  2000  00A376  SeUi    25m  59.97  1:01.97 
Petteri Haverinen  2001  01B030  LaUS    25m  58.91  1:00.91 
Kalle Pyykkönen  1996  96A549  UiTa    25m  57.99  59.99 
Petja Yritys  1993  93A330  TaTU    25m  54.86  56.86 
Miro Vasko  1993  93A337  OU    25m  56.62  58.62 
Deny Belaic  1998  98A646  TaTU    25m  58.47  1:00.47 
Emil Hanski  1999  99A145  ÅSK    25m  59.11  1:01.11 
Martti Tervanen  2000  00A834  JUK    25m  1:02.04  1:04.04 

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:09 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner