2020-06-07   07:01:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Höstsimiaden 2016, Åkersberga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  08:27   
  Arrangör  Åkersberga SS - Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
364  Anna Wang  2005  BK1805  SS04    25m   
347  Anna Skogestig  2005  BN2605  SKURU IK    25m   
255  Stella Fylkegård Svenberg  2005  BF2605  SPIF SF    25m   
275  Märta Pettersson  2005  BI0205  SPIF SF    25m   
264  Hannah Klamkin  2005  BA0805  SPIF SF    25m   
282  Maanasha Uthayathas  2005  AX9805  SPIF SF    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
259  Athena Karathanasis  2005  BH8805  SPIF SF    25m   
21  Magda Westberg  2005  AT5805  ÅKERSBERGA    25m   
12  Alexandra Kanhamn  2005  AN5405  ÅKERSBERGA    25m   
181  Emelie Araya Pimentel  2005  BL9805  TUREBERG    25m   
13  Signe Kling  2005  AT8605  ÅKERSBERGA    25m   
230  Alice Wermé  2005  AO9405  TUREBERG    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Vera Andersson Hultgren  2005  AM3805  ÅKERSBERGA    25m  2:15.53 
Filippa Bonorden  2005  AH5805  ÅKERSBERGA    25m  2:09.22 
296  Elin Björklund  2005  AS7205  ÄLVSJÖ AIK    25m  1:59.34 
271  Maya Liss-Jonsson  2005  BF1605  SPIF SF    25m  2:03.05 
143  Filippa Nordin Lund  2005  BL1605  TÄBY SIM    25m  2:09.33 
207  Johanna Klingenstierna  2005  AS1405  TUREBERG    25m   

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Ida Lindqvist  2005  BH5205  TÄBY SIM    25m  1:56.81 
309  Alice Belic  2005  AU7605  SKURU IK    25m  1:56.26 
150  Nora Sundberg  2005  AP4205  TÄBY SIM    25m  1:54.55 
151  Tilda Svärd  2005  BB9405  TÄBY SIM    25m  1:55.00 
112  Filippa Emtemo  2005  BB5605  TÄBY SIM    25m  1:56.36 
79  Felicia Rydsheim  2005  BI5805  SS04    50m  1:57.04 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
284  Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez  2005  AZ5405  SPIF SF    25m  1:53.11 
144  Emma Olsson Sande  2005  AU5205  TÄBY SIM    25m  1:52.39 
108  Julia Day  2005  AT9805  TÄBY SIM    25m  1:47.35 
70  Cecilia Krans  2005  BL4805  SS04    25m  1:51.76 
325  Tilda Hägbom  2005  AI5205  SKURU IK    25m  1:52.86 
261  Amanda Kelkay  2005  AK9805  SPIF SF    25m  1:54.49 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Isidora Mitrovic  2005  AS2205  SS04    25m  1:44.40 
298  Olivia Lyrberg  2005  BF8205  ÄLVSJÖ AIK    25m  1:44.09 
115  Louise Franks  2005  AG7605  TÄBY SIM    25m  1:43.68 
11  Nathalie Galway  2005  AA2205  ÅKERSBERGA    25m  1:44.05 
332  Emma Lidell  2005  BB8805  SKURU IK    25m  1:44.35 
153  Ella Thermaenius  2005  BB7405  TÄBY SIM    25m  1:45.73 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
158  Clara Westerdahl  2005  BG4605  TÄBY SIM    25m  1:39.57 
95  Erika Aronsson  2005  AM2205  TÄBY SIM    25m  1:36.76 
248  Liv Asp Olsson  2005  AH3205  SPIF SF    25m  1:28.10 
75  Emma Montelius  2005  AY4805  SS04    25m  1:34.23 
277  Linn Solehav  2005  AM7605  SPIF SF    25m  1:39.25 
20  Embla Stendrake  2005  AI0205  ÅKERSBERGA    25m  1:42.02 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  08:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner