2019-06-20   02:58:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbanken Rekarne Simcup 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 10/12 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbanken Rekarne Simcup 2016    Utskriftsdatum  09 december 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
 
Gren 9, 100m Medley Damer  Försök (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
57  Elin Sand  2002  BV9602  ESKILSTUNA    25m   
231  Vy Bguyenm  2000    ESKILSTUNA    25m   
233  Elin Hjelm  2003  BF0203  ESKILSTUNA    25m  1:46.17 
187  Astrid Schankin_lembke  2004  AP5604  VÄSTERÅS    25m   
145  Linn Nilsson  2003  BV5403  SALA SS    25m   
229  Lovis Westman  2003  BA1403  STRÄNGNÄS    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
234  Selma Hasanbegovic  2005  BC6605  ESKILSTUNA    25m  1:44.67 
91  Emelie Ekvall  2003  AF6803  FALUN    25m  1:41.43 
54  Alice Roos  2007  AA7407  ESKILSTUNA    25m  1:39.88 
39  Ronja Larsen  2006  BB2406  ESKILSTUNA    25m  1:39.50 
162  Cecilia Brunzell  2006  AF7806  VÄSTERÅS    25m  1:39.71 
34  Frida Karlsson  2005  AH0405  ESKILSTUNA    25m  1:41.39 
41  Philippa Lindkvist  2005  AU1405  ESKILSTUNA    25m  1:43.10 
48  Felicia Maultasch  2003  BF6203  ESKILSTUNA    25m  1:45.83 
               

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
208  Evelina Larsson  2002  BA1602  HK SIM    25m  1:36.92 
188  Tuva Sikström  2003  AQ3603  VÄSTERÅS    25m  1:34.97 
192  Ebba Wolfbrandt  2003  AQ5603  VÄSTERÅS    25m  1:32.30 
238  Felicia Sobotka  2005  AQ2805  HK SIM    25m  1:30.97 
51  Isabelle Persson  2003  AQ1203  ESKILSTUNA    25m  1:31.99 
61  Sammi Thai  2005  AK6405  ESKILSTUNA    25m  1:32.53 
209  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  1:35.21 
142  Anna Lithell  2001  BD4201  SALA SS    25m  1:38.25 
               

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
174  Sofi Holmberg  2003  AB3403  VÄSTERÅS    25m  1:30.44 
96  Anna Nyberg  2003  AP5603  FALUN    25m  1:29.12 
92  Ida Engdahl  2003  AP3603  FALUN    25m  1:28.81 
143  Carolina Modig  2003  BG5403  SALA SS    25m  1:28.39 
31  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  1:28.68 
167  Astrid Engström  2004  AK0604  VÄSTERÅS    25m  1:29.12 
37  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  1:29.33 
11  Maja Brattberg  2005  AK7205  ESKILSTUNA    25m  1:30.49 
               

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
Madeleine Bengtsson  2005  AK9205  ESKILSTUNA    25m  1:26.72 
24  Maja Gustafsson  2001  AM8401  ESKILSTUNA    25m  1:25.98 
163  Sofia Båvenäs  2002  AD9802  VÄSTERÅS    25m  1:24.77 
53  Ylva Rehnholm  2000  BJ6600  ESKILSTUNA    25m  1:23.83 
14  Tilde Eklind  1999  BH1699  ESKILSTUNA    25m  1:24.30 
179  Matilda Lindgren  2004  AG5804  VÄSTERÅS    25m  1:25.09 
182  Mira Myllylä  2002  BL0202  VÄSTERÅS    25m  1:26.27 
193  Sarah von der Burg  2004  AP6604  VÄSTERÅS    25m  1:28.07 
               

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
150  Hannah Ragnarsson  2000  BL7200  SALA SS    25m  1:23.29 
227  Elsa Staaf  2003  AV2203  STRÄNGNÄS    25m  1:22.41 
221  Ellinor Larsson  1999  BG2299  STRÄNGNÄS    25m  1:21.09 
214  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  1:20.83 
215  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  1:21.03 
186  Ebba Rydberg  2001  AN1401  VÄSTERÅS    25m  1:21.90 
94  Tuva Hjemli  2005  AN8805  FALUN    25m  1:22.51 
23  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    25m  1:23.30 
               

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
185  Felicia Rogell  2003  AQ6603  VÄSTERÅS    25m  1:20.59 
69  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  1:19.92 
87  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  1:19.62 
173  Karolin Holmberg  2001  AG5201  VÄSTERÅS    25m  1:19.46 
Amanda Johansson  2005  AI3605  DEJE SS    25m  1:19.60 
30  Walda Jonsson  2001  AC2601  ESKILSTUNA    25m  1:19.73 
223  My Lord  1999  AQ1699  STRÄNGNÄS    25m  1:20.24 
134  Ida Dalin  2005  AG6205  SALA SS    25m  1:20.77 
               

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
164  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  1:17.01 
43  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  1:15.27 
117  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  1:12.18 
106  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING    25m  1:07.99 
27  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  1:11.62 
228  Wilma Wennerberg  2001  AG3201  STRÄNGNÄS    25m  1:14.65 
Cecilia Ahnlund  2001  BC9401  ESKILSTUNA    25m  1:16.60 
64  Matilda Thorsén  2001  BF0801  ESKILSTUNA    25m  1:19.07 
               

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
168  Edith Engström  2002  AW7802  VÄSTERÅS    25m  1:16.80 
133  Elvira Dalin  2003  AO8803  SALA SS    25m  1:15.18 
178  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    25m  1:12.03 
99  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  1:07.07 
110  Emma Hansson  1998  AP1498  JÖNKÖPING    25m  1:09.58 
225  Adina Nyström  1999  BD3699  STRÄNGNÄS    25m  1:12.62 
86  Emelie Hellgren  2001  BC5601  FAGERSTA    25m  1:16.36 
95  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  1:18.26 
               

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
210  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  1:16.74 
140  Ida Lindblom  2001  BJ8201  SALA SS    25m  1:15.05 
124  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  1:12.02 
18  Lisa Eriksson  1998  AN3898  ESKILSTUNA    25m  1:05.94 
16  Anna Eriksson  1999  AI0499  ESKILSTUNA    25m  1:08.14 
172  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  1:12.46 
98  Hilda Sander  2002  AE5202  FALUN    25m  1:16.11 
38  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  1:18.02 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  09 december 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner