2019-06-20   03:39:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbanken Rekarne Simcup 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 10/12 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbanken Rekarne Simcup 2016    Utskriftsdatum  09 december 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar  Försök (8) 
Sponsor: Speedo Race 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
232  Samuel Norström  2003  AY2703  ESKILSTUNA    25m  44.68 
65  Olle Thorsén  2006  AA6706  ESKILSTUNA    25m  42.18 
230  Alex Bah  2003  AT8903  ESKILSTUNA    25m  42.73 
               
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
135  Linus Enstedt  2003  AS0303  SALA SS    25m  40.13 
67  Sigge Verner  2005  AM1305  ESKILSTUNA    25m  39.64 
226  Vigor Runemar-Ham  2004  AI8704  STRÄNGNÄS    25m  36.56 
63  Gustav Thorsén  2004  AI4104  ESKILSTUNA    25m  37.73 
161  Helmer Brobacke  2004  AI1304  VÄSTERÅS    25m  39.80 
17  Johannes Eriksson  2002  AM4902  ESKILSTUNA    25m  40.95 
               
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
146  Olle Nilsson  2004  AL3104  SALA SS    25m  34.83 
239  Samuel Edebrink  2002  AF9902  STRÄNGNÄS    50m  34.29 
152  Jonathan Svedberg  2003  AW7703  SALA SS    25m  33.80 
50  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    25m  32.91 
203  David Eriksson  2004  AO2104  HK SIM    25m  33.68 
139  Malte Larsson  2003  AU2503  SALA SS    25m  34.26 
237  Lucas Wendborg  2004  AH1104  NYKÖPING    25m  34.73 
190  Gustav Ulfvebrand  2003  AT4103  VÄSTERÅS    25m  35.85 
               

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
10  Edvin Brattberg  2003  AN5703  ESKILSTUNA    25m  32.56 
55  Carl Roos  2004  AB8104  ESKILSTUNA    25m  32.20 
13  Arman Dumanyan  2002  AR1702  ESKILSTUNA    25m  32.14 
62  Axel Thorsén  2003  AH6503  ESKILSTUNA    25m  31.72 
100  Johan Werkmästar  2002  AI4502  FALUN    25m  31.85 
26  Maximilian Holm  2005  AD7305  ESKILSTUNA    25m  32.15 
222  Max Lord  2004  AH1504  STRÄNGNÄS    25m  32.32 
66  Henrik Tran  2004  AC0704  ESKILSTUNA    25m  32.68 
               

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
240  Eric Malmquist  2003  AC1703  STRÄNGNÄS    25m  31.25 
29  Evert Jonsson  2003  AA0303  ESKILSTUNA    25m  30.66 
177  Peter Khabarov  2002  AM6302  VÄSTERÅS    25m  30.49 
46  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    25m  28.90 
148  Edwin Nystrand  2002  AE8902  SALA SS    25m  29.14 
136  Jakob Hanson  2002  AJ4902  SALA SS    25m  30.63 
28  Eskil Jonsson  2003  AA5303  ESKILSTUNA    25m  30.97 
19  Josef Faraj  2002  AS4502  ESKILSTUNA    25m  31.27 
               

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
70  Axel Witt  2000  AE5100  ESKILSTUNA    25m  27.75 
147  Elias Nordgren  2001  AE2101  SALA SS    25m  26.71 
58  Erik Skogfors  1996  AP1996  ESKILSTUNA    25m  25.43 
12  Axel Brorsson  1996  AX9396  ESKILSTUNA    25m  23.87 
241  Philip Burridge  1989  AP5989  ESKILSTUNA    25m  24.48 
206  Vilmer Jansson  2000  AI2100  HK SIM    25m  26.10 
137  Marcus Johnsson  2002  AN2502  SALA SS    25m  27.17 
160  Linus Björk  2002  AB6902  VÄSTERÅS    25m  28.67 
               

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
93  Tim Hansson  2001  AM7101  FALUN    25m  27.70 
107  Johan Bergwall  1999  AO4599  JÖNKÖPING    25m  26.46 
153  David Westin  1995  AH7795  SALA SS    25m  25.35 
109  Filip Grimberg  1998  AL0198  JÖNKÖPING    25m  23.24 
115  Erik Nicklasson  1998  AG2598  JÖNKÖPING    25m  24.18 
33  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    25m  25.96 
Carl Bidebo  2000  AN9900  ESKILSTUNA    25m  27.07 
60  Sam Thai  1999  AU9999  ESKILSTUNA    25m  28.60 
               

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
165  Gijs Dijkhuizen  2000  AL8300  VÄSTERÅS    25m  27.28 
132  Isak Brundin  2000  AJ8100  SALA SS    25m  26.11 
113  Markus Malm  1997  AE7397  JÖNKÖPING    25m  24.59 
108  Markus Fürst  1996  AA2196  JÖNKÖPING    25m  22.93 
42  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  24.15 
90  Henrik Bransell  1999  AG2599  FALUN    25m  25.50 
59  Viktor Syrén  2000  AH5900  ESKILSTUNA    25m  26.95 
138  Joel Larsson  2001  AP9301  SALA SS    25m  28.08 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  09 december 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner