2019-06-17   10:41:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbanken Rekarne Simcup 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 10/12 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbanken Rekarne Simcup 2016    Utskriftsdatum  09 december 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer  Försök (13) 
Sponsor: Speedo Race 
 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
234  Selma Hasanbegovic  2005  BC6605  ESKILSTUNA    25m  51.01 
180  Terese Lundberg  2004  BN6604  VÄSTERÅS    25m  44.19 
233  Elin Hjelm  2003  BF0203  ESKILSTUNA    25m  42.82 
41  Philippa Lindkvist  2005  AU1405  ESKILSTUNA    25m  44.07 
159  Fanny Andersson  2004  AR5604  VÄSTERÅS    25m  45.08 
231  Vy Bguyenm  2000    ESKILSTUNA    25m   
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
34  Frida Karlsson  2005  AH0405  ESKILSTUNA    25m  40.14 
162  Cecilia Brunzell  2006  AF7806  VÄSTERÅS    25m  39.48 
47  Amanda Lövstav  2005  AU2405  ESKILSTUNA    25m  38.93 
54  Alice Roos  2007  AA7407  ESKILSTUNA    25m  38.74 
208  Evelina Larsson  2002  BA1602  HK SIM    25m  38.92 
39  Ronja Larsen  2006  BB2406  ESKILSTUNA    25m  38.97 
211  Julia Nyrén  2002  BA3602  HK SIM    25m  39.62 
242  Linnéa Magnusson  2005  AH1405  ESKILSTUNA    25m  41.77 
               

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
91  Emelie Ekvall  2003  AF6803  FALUN    25m  37.52 
40  My Larsson  2005  AF8405  ESKILSTUNA    25m  37.42 
61  Sammi Thai  2005  AK6405  ESKILSTUNA    25m  37.39 
Maja Björkbacka  2005  AU9205  ESKILSTUNA    25m  36.79 
238  Felicia Sobotka  2005  AQ2805  HK SIM    25m  37.23 
229  Lovis Westman  2003  BA1403  STRÄNGNÄS    50m  37.41 
145  Linn Nilsson  2003  BV5403  SALA SS    25m  37.44 
187  Astrid Schankin_lembke  2004  AP5604  VÄSTERÅS    25m  38.45 
               

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
37  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  36.17 
96  Anna Nyberg  2003  AP5603  FALUN    25m  35.93 
11  Maja Brattberg  2005  AK7205  ESKILSTUNA    25m  35.48 
192  Ebba Wolfbrandt  2003  AQ5603  VÄSTERÅS    25m  35.23 
92  Ida Engdahl  2003  AP3603  FALUN    25m  35.38 
174  Sofi Holmberg  2003  AB3403  VÄSTERÅS    25m  35.78 
188  Tuva Sikström  2003  AQ3603  VÄSTERÅS    25m  36.16 
193  Sarah von der Burg  2004  AP6604  VÄSTERÅS    25m  36.38 
               

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
94  Tuva Hjemli  2005  AN8805  FALUN    25m  34.71 
48  Felicia Maultasch  2003  BF6203  ESKILSTUNA    25m  34.55 
167  Astrid Engström  2004  AK0604  VÄSTERÅS    25m  34.22 
175  Kolbrún Jónsdóttir  2003  BP9403  VÄSTERÅS    25m  33.90 
36  Izabella Kullman  2002  AG9202  ESKILSTUNA    25m  34.20 
179  Matilda Lindgren  2004  AG5804  VÄSTERÅS    25m  34.24 
52  Johanna Pettersson  2003  AL9803  ESKILSTUNA    25m  34.65 
209  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  35.07 
               

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
32  Rebecka Jungstedt  2003  AQ8203  ESKILSTUNA    25m  33.63 
Madeleine Bengtsson  2005  AK9205  ESKILSTUNA    25m  33.42 
142  Anna Lithell  2001  BD4201  SALA SS    25m  32.91 
31  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  32.85 
143  Carolina Modig  2003  BG5403  SALA SS    25m  32.86 
186  Ebba Rydberg  2001  AN1401  VÄSTERÅS    25m  33.03 
182  Mira Myllylä  2002  BL0202  VÄSTERÅS    25m  33.52 
51  Isabelle Persson  2003  AQ1203  ESKILSTUNA    25m  33.67 
               

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
57  Elin Sand  2002  BV9602  ESKILSTUNA    25m  32.47 
214  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  31.93 
87  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  31.80 
120  Evelina Thollström  1999  BQ1299  JÖNKÖPING    25m  31.53 
Cecilia Ahnlund  2001  BC9401  ESKILSTUNA    25m  31.61 
30  Walda Jonsson  2001  AC2601  ESKILSTUNA    25m  31.87 
181  Amalia Mowafy  2005  AP3805  VÄSTERÅS    25m  32.15 
Amanda Johansson  2005  AI3605  DEJE SS    25m  32.80 
               

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
88  Lera Bikhnevich  1999  BS3899  FALUN    25m  31.22 
164  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  31.11 
150  Hannah Ragnarsson  2000  BL7200  SALA SS    25m  31.05 
185  Felicia Rogell  2003  AQ6603  VÄSTERÅS    25m  31.04 
24  Maja Gustafsson  2001  AM8401  ESKILSTUNA    25m  31.05 
221  Ellinor Larsson  1999  BG2299  STRÄNGNÄS    25m  31.07 
64  Matilda Thorsén  2001  BF0801  ESKILSTUNA    25m  31.15 
163  Sofia Båvenäs  2002  AD9802  VÄSTERÅS    25m  31.46 
               

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
95  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  30.97 
223  My Lord  1999  AQ1699  STRÄNGNÄS    25m  30.48 
89  Jessika Borbos  2001  AF2801  FALUN    25m  30.29 
215  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  30.18 
69  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  30.21 
210  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  30.30 
173  Karolin Holmberg  2001  AG5201  VÄSTERÅS    25m  30.90 
38  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  31.04 
               

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
168  Edith Engström  2002  AW7802  VÄSTERÅS    25m  30.05 
227  Elsa Staaf  2003  AV2203  STRÄNGNÄS    25m  29.94 
Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    25m  29.93 
111  Malin Jonsson  1998  BB0698  JÖNKÖPING    25m  29.71 
14  Tilde Eklind  1999  BH1699  ESKILSTUNA    25m  29.91 
224  Clara Lönnberg  2001  AF9801  STRÄNGNÄS    50m  29.94 
43  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  29.98 
172  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  30.08 
               

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
35  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  29.38 
140  Ida Lindblom  2001  BJ8201  SALA SS    25m  29.14 
110  Emma Hansson  1998  AP1498  JÖNKÖPING    25m  28.12 
16  Anna Eriksson  1999  AI0499  ESKILSTUNA    25m  26.94 
15  Ebba Engström  1995  AZ7495  ESKILSTUNA    25m  27.78 
117  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  28.44 
151  Klara Ragnarsson  2002  AY1202  SALA SS    25m  29.23 
23  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    25m  29.70 
               

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
44  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  29.38 
124  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  29.08 
191  Clara Wiman  1996  AE8896  VÄSTERÅS    25m  28.11 
105  Lova Andersson  2000  AA3600  JÖNKÖPING    25m  26.70 
45  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  27.46 
86  Emelie Hellgren  2001  BC5601  FAGERSTA    25m  28.39 
27  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  29.20 
97  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  29.49 
               

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  29.25 
228  Wilma Wennerberg  2001  AG3201  STRÄNGNÄS    50m  28.88 
22  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  27.90 
18  Lisa Eriksson  1998  AN3898  ESKILSTUNA    25m  26.18 
114  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    25m  27.00 
116  Elin Ristl  1999  AD1499  JÖNKÖPING    25m  28.37 
225  Adina Nyström  1999  BD3699  STRÄNGNÄS    25m  29.15 
178  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    25m  29.41 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  09 december 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner