2019-08-19   10:11:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  15:50   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (12) 
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 
Løbssponsor: Konpap 
 
Vejledende starttid 19:42 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
652  Bjørn Andreas Reinertsen  2005    Farsund SK    25m   
168  Mikkel O. Mortensen  2003  0319AP  ÅRHUS 1900    25m  51.38 
584  William Hansen  2006  0663AE  THISTED    25m  54.08 
650  Peder Grønås Jensen  2007    Farsund SK    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
551  Mathias Frahm Feldtmose  2004  0425AL  NORD    25m  48.64 
628  Søren B. Carlsen  2003  0315AO  S 68    25m  47.67 
553  Gustav Hjerrild-Jensen  2003  0311AQ  NORD    25m  46.84 
614  Philip Vesterby  2005  0567AD  THISTED    25m  44.08 
613  Viktor Enevold Sørensen  2004  0457AL  THISTED    25m  44.28 
228  Oskar Møller Olesen  2003  0333AR  STRUER    25m  47.10 
436  Mikkel Pedersen  2004  0403AJ  AALBORG    25m  48.54 
560  Danilo Møller  2004  0415AH  NORD    25m  49.14 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
608  Johan Roderick  2003  0331AL  THISTED    25m  43.54 
556  Markus Vang Kleist  2003  0313AM  NORD    25m  43.25 
440  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    25m  42.07 
65  Istvan Besenyi  2004    Ullensaker    25m  40.73 
588  Gustav Hoxer  2005  0585AD  THISTED    25m  41.18 
421  Sebastian B Lehmann  2004  0439AF  AALBORG    25m  42.76 
167  Mikkel Brinck  2003  0313AQ  ÅRHUS 1900    25m  43.45 
653  Miki Hagos  2000    Farsund SK    25m  44.05 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
643  Emil Neumann  2004  0465AH  SØNDERBORG    25m  40.07 
38  Jonas Oudalstøl  2004    Vågsbygd    25m  39.46 
68  Oskar Farkas  2005    Ullensaker    25m  39.03 
415  Casper Johannesen  2004  0429AH  AALBORG    25m  38.90 
350  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    25m  39.00 
516  Tobias Nielsen  2004  0497AB  ODDER    25m  39.17 
461  Magnus Rasmussen  2000    Porsgrunn    25m  40.01 
225  Martin Lønstrup  1993  9373AO  STRUER    25m  40.41 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
504  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    25m  38.64 
373  Christopher Z. Christense  2003  0393AG  AALBORG    25m  38.10 
358  Anton Poulsen  2004  0483AH  SKIVE    25m  37.97 
602  Asger Mathiasen  2004  0427AI  THISTED    25m  37.53 
338  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    25m  37.76 
186  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  AAS    25m  38.08 
655  Lucas Paturel  2004    Farsund SK    25m  38.33 
579  Nicklas Bager  2003  0321AM  THISTED    25m  38.73 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
502  Jeppe Dall  2002  0233AQ  ODDER    25m  37.44 
576  Eliezer Toro Arcega  2001  0123AQ  THISTED    25m  37.27 
80  Tomas Valentinas  2002    Ullensaker    25m  36.56 
175  Oliver Høyer  2000  0073AT  AAS    25m  36.35 
410  Sebastian Jacobsen  2004  0465AJ  AALBORG    25m  36.40 
224  Christian Jørgensen  2002  0233AR  STRUER    25m  37.12 
331  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    A6    25m  37.44 
501  Nicholas Bundgaard  2002  0249AI  ODDER    25m  37.52 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
70  Christoffer Hammer  2002    Ullensaker    25m  35.78 
508  Kasper Johnsen  2003  0357AC  ODDER    25m  35.64 
172  Alexander Korsager Elkjær  2001  0113AL  AAS    25m  35.09 
50  Rick Sol  2001    Elverum    25m  34.55 
216  Vilhelm Damm Thorsell  2002  0235AD  AAS    25m  34.57 
592  Sebastian Jørgensen  2005  0565AD  THISTED    25m  35.34 
527  Birk Lee Johansen  2002    KristianSA    25m  35.66 
454  Jonas L. Werther  2002  0205AC  AALBORG    25m  35.79 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Roberts Rostoks  2000    Elverum    25m  34.22 
506  Per Jensen  1995  9513AO  ODDER    25m  33.55 
283  Jakob Grene  2001  0133AC  ESBJERG    25m  32.36 
439  Søren P. Rasmussen  2001  0121AF  AALBORG    25m  32.05 
513  Thor G. Nedergaard  2002  0245AC  ODDER    25m  32.11 
425  Kristoffer Moos  1996  9639AJ  AALBORG    25m  33.45 
563  Mikkel Juul Pedersen  2002  0277AM  NORD    25m  33.95 
430  Ruben Nørgaard  2002  0225AF  AALBORG    25m  34.42 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
640  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  SØNDERBORG    25m  31.99 
526  Andreas Håbesland Klausen  2002    KristianSA    25m  31.71 
279  Mads Frydenholm  2001  0187AJ  ESBJERG    25m  31.39 
262  Martin H. Abel  2001  0197AF  ESBJERG    25m  30.85 
449  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    25m  30.96 
206  Wilfred Hove Lasthein  2002  0279AJ  AAS    25m  31.68 
555  Daniel Vang Kleist  2000  0095AS  NORD    25m  31.98 
463  Anders Valdar  2000    Porsgrunn    25m  32.01 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Rasmus Larsen  1997  9763AD  ESBJERG    25m  30.67 
596  Mads Kloster  2002  0229AF  THISTED    25m  30.25 
429  Marius Nørgaard  2001  0115AC  AALBORG    25m  30.15 
428  Morten Due Nielsen  1999  9995AF  AALBORG    25m  29.93 
291  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    25m  29.98 
535  Fredrik H. Klausen  1999    SKTEAM SØR    25m  30.23 
391  Oliver Nørgaard Frost  2002  0299AL  AALBORG    25m  30.61 
642  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  0165AI  SØNDERBORG    25m  30.82 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
591  Frederik Jessen  1998  9857AA  THISTED    25m  29.44 
490  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    25m  28.69 
552  Peter Gadsbøll  1993  9373AI  NORD    25m  28.12 
532  Dennis Aateigen  2001    SKTEAM SØR    25m  27.69 
422  Lars Lyhne  1999  9909AI  AALBORG    25m  28.08 
25  Hadrian Philipson  1999    SKTEAM SØR    25m  28.54 
309  Simon Lundby Pedersen  1998  9813AB  ESBJERG    25m  29.26 
315  Mikkel Rathschau Sørensen  1996  9657AD  ESBJERG    25m  29.49 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
174  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  AAS    25m  27.63 
313  Bjarke Stevnsborg  1990  9061AA  ESBJERG    25m  27.19 
426  Johan Markus Mowinckel  1995  9525AS  AALBORG    25m  27.01 
296  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    25m  26.14 
503  Oliver Degn  1996  9653AG  ODDER    25m  26.66 
275  Casper Eickhardt  1999  9921AJ  ESBJERG    25m  27.14 
370  Viktor B. Bromer  1993  9337AB  AALBORG    25m  27.36 
580  Peter Birk  1996  9665AJ  THISTED    25m  27.66 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark