2019-08-25   15:21:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 34
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  02 oktober 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  07:41   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
 
Løb 34, 200m Butterfly Damer  Finaler (4) 
Katrine Holm Sørensen, 2.12.72, Esbjerg, 2013 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
Vejledende starttid 13:20 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
52  Elise Sveen-Bratvold  2004    Elverum    25m   
232  Anne Terp  2004  0452AQ  STRUER    25m  3:34.65 
619  Catherina Juul Jensen  2003  0326AX  S 68    25m  3:22.74 
102  Cathrine Boe Andersen  2001  0148BC  AABYBRO    25m  3:05.98 
307  Frederikke Møller Pederse  2002  0248AS  ESBJERG    25m  3:15.83 
510  Matilde Dalgaard Lauridse  2003  0396AV  ODDER    25m  3:26.02 
328  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    25m   
636  Sara Farag  2003  0356AT  SØNDERBORG    25m   

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
514  Camilla Angaard Nielsen  2003  0386AJ  ODDER    25m  2:59.60 
27  Elin L. Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  2:53.63 
559  Maria Kornum  2001  0114AV  NORD    25m  2:51.43 
35  Marthine S. Helmundsen  2003    Vågsbygd    25m  2:48.44 
672  Sara Dahl Østrøm  2002    Ullensaker    25m  2:51.21 
230  Maja Stie Svensgaard  2002  0288AQ  STRUER    25m  2:52.10 
594  Camilla Kjær  2003  0354AD  THISTED    25m  2:56.81 
36  Anne Linnea Vilhelmsen  2003    Vågsbygd    25m  2:59.79 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
542  Emma Johanne Rist Jensen  1999    SKTEAM SØR    25m  2:42.19 
665  Martha Moeslund  1998  9884AW  SMUT    25m  2:38.35 
413  Mitzi D. Jensen  2002  0298AB  AALBORG    25m  2:35.88 
282  Maria Møller Glargaard  2001  0182AE  ESBJERG    25m  2:32.40 
445  Emma Stecher  2003  0316AJ  AALBORG    25m  2:33.36 
48  Oda Erikka Holberg  2002    Elverum    25m  2:36.87 
554  Charlotte S. Jensen  2002  0242AF  NORD    25m  2:38.77 
284  Kristine la Cour Hjelholt  2002  0272AQ  ESBJERG    25m  2:45.97 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
577  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    25m  2:30.34 
420  Mille Moeslund Lausen  2002  0258AF  AALBORG    25m  2:28.42 
476  Helena Rosendahl Bach  2000  0074AM  HOLSTEBRO    25m  2:13.51 
446  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    25m  2:10.21 
451  Katrine Bukh Villesen  2000  0042AL  AALBORG    25m  2:11.63 
392  Jackie Gade  1998  9836AS  AALBORG    25m  2:27.62 
488  Sascha Lausten  2002  0202AJ  HOLSTEBRO    25m  2:29.69 
292  Emma Jørgensen  2001  0182AV  ESBJERG    25m  2:31.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 oktober 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark