2019-08-21   17:46:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 32
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  02 oktober 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  07:41   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
 
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (17) 
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
Vejledende starttid 12:13 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
69  Martine Hagen  2002    Ullensaker    25m   
581  Ida Jul Christensen  2004  0496AN  THISTED    25m  1:59.69 
355  Dicte Skov Forsberg  2004  0466AM  SKIVE    25m   
651  Jessy Ann Nilsen  2006    Farsund SK    25m   
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
564  Emilie Pihl  2004  0468AT  NORD    25m  1:47.21 
114  Rosa Gundersen  2001  0132BE  AAS    25m  1:41.86 
229  Anna Pedersen  2001  0194BA  STRUER    25m  1:40.06 
221  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  0342AW  STRUER    25m  1:39.01 
231  Nanna Svensgaard  2004  0458AT  STRUER    25m  1:39.58 
390  Camilla Nørgaard Frost  2005  0588AM  AALBORG    25m  1:41.79 
671  Julianne Sandal Søbakk  2004    Ullensaker    25m  1:46.71 
357  Nicoline Bang Mosegaard  2005  0562AS  SKIVE    25m  1:51.01 

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Fredrikke Oline Engebrets  2005    Ullensaker    25m  1:38.04 
73  Stina Kletvang  2005    Ullensaker    25m  1:36.35 
101  Ida Troldborg  2003  0372AS  AABYBRO    25m  1:35.70 
631  Anne Kopp Drewsen  2001  0106AX  S 68    25m  1:33.21 
164  Mathilde Thomsen  2004  0418AP  ÅRHUS 1900    25m  1:34.51 
590  Julie Nyvang Jensen  2003  0394AX  THISTED    25m  1:35.76 
626  Mie Asmussen  2005  0554AN  S 68    25m  1:37.80 
632  Josefine Høgh  2005  0588AD  S 68    25m  1:38.86 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Mathilde Bager  2005  0524AN  AALBORG    25m  1:33.04 
107  Victoria Bjerre  2003  0334AW  AABYBRO    25m  1:30.40 
108  Emma Rose Treney  2002  0216AU  AABYBRO    25m  1:29.02 
520  Hedda Nes  1999    KristianSA    25m  1:28.65 
28  Katrine L. Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  1:28.89 
324  Matilda Colley  2003  0344AG  A6    25m  1:30.22 
623  Kirstine Jørgensen  2004  0422AR  S 68    25m  1:32.74 
52  Elise Sveen-Bratvold  2004    Elverum    25m  1:33.15 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
412  Jazmin Jensen  2005  0584AA  AALBORG    25m  1:28.13 
456  Elina Matsson  1999    Porsgrunn    25m  1:27.16 
625  Lærke Kjærsgaard  2004  0488AQ  S 68    25m  1:26.76 
202  Astrid Crone Jespersen  2002  0214AT  AAS    25m  1:26.16 
450  Frida Hagstrup Vesterlund  2004  0464AI  AALBORG    25m  1:26.42 
187  Anne Katrine Ryhammer  2003  0382AQ  AAS    25m  1:26.82 
79  Ieva Valentinaite  2003    Ullensaker    25m  1:27.76 
103  Julie Heby Kanstrup  2002  0284BA  AABYBRO    25m  1:28.41 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
71  Margrethe Hammerseth  2003    Ullensaker    25m  1:25.80 
51  Eline Søfting Svarstad  2004    Elverum    25m  1:24.89 
354  Alberte Skov Forsberg  2003  0346AT  SKIVE    25m  1:24.29 
191  Laura Marie Dige  2004  0404AE  AAS    25m  1:23.65 
467  Margrete Johnsson  1999    Porsgrunn    25m  1:24.05 
388  Laura Rønn Danielsen  2004  0404AP  AALBORG    25m  1:24.32 
163  Anne Almvig  2001  0148AV  ÅRHUS 1900    25m  1:25.23 
674  Maria Dyrhauge Winther  2004  0468AN  ODDER    25m  1:26.04 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
325  Louise Dahl  2003  0362AN  A6    25m  1:23.62 
171  Martha Bjerg  2004  0454AK  AAS    25m  1:23.53 
182  Caroline Lysgaard  2003  0318AP  AAS    25m  1:23.02 
161  Thora Elise Færgemann Jen  1998  9836AT  ÅRHUS 1900    25m  1:22.76 
226  Christina Berggren Munch  2001  0136AY  STRUER    25m  1:22.82 
634  Mille Winther  2003  0346AW  S 68    25m  1:23.03 
565  Camilla Aagaard  2000  0044AY  NORD    25m  1:23.55 
230  Maja Stie Svensgaard  2002  0288AQ  STRUER    25m  1:23.65 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
433  Laura S. Olesen  2005  0538AA  AALBORG    25m  1:22.07 
335  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  1:21.78 
610  Elisabeth Sølvkjær  2002  0278AM  THISTED    25m  1:21.40 
548  Lærke Als  2002  0214AU  NORD    25m  1:20.58 
337  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    25m  1:21.14 
200  Eva Hjort  2004  0452AE  AAS    25m  1:21.56 
214  Clara Skrydstrup  2004  0488AK  AAS    25m  1:21.98 
184  Katrine Mols  2003  0326AP  AAS    25m  1:22.30 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
447  Louise Lie Thisted  2005  0578AC  AALBORG    25m  1:19.96 
561  Karoline Nielsen  1997  9736AL  NORD    25m  1:19.73 
276  Jannie Eickhardt  2001  0134AI  ESBJERG    25m  1:19.21 
329  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    25m  1:18.83 
64  Sina Ingedotter Øyen  2004    Elverum    25m  1:19.01 
81  Lea Adalia Strømman  2002    Lillesand    25m  1:19.32 
515  Kathrine Bech Nielsen  2004  0432AJ  ODDER    25m  1:19.86 
63  Ingrid Vie  2003    Elverum    25m  1:20.11 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
327  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    25m  1:18.42 
298  Katharina Schmidt Madsen  2001  0196AH  ESBJERG    25m  1:17.97 
505  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  ODDER    25m  1:17.64 
185  Mathilde Hvass Olesen  2001  0126AO  AAS    25m  1:16.96 
86  Thea Bjørnestad  2000    Farsund SK    25m  1:17.16 
304  Astrid Nielsen  2002  0276AO  ESBJERG    25m  1:17.95 
437  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    25m  1:18.02 
322  Nadia Nørskov Vogt  2000  0046AC  ESBJERG    25m  1:18.73 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
334  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    25m  1:16.74 
130  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    25m  1:16.09 
577  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    25m  1:15.61 
46  Sirin Andrea Hamoudeh  2001    Elverum    25m  1:15.15 
122  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    25m  1:15.44 
42  Emma Sofie Almås  1999    Elverum    25m  1:16.02 
464  Kristine Johnsson  2001    Porsgrunn    25m  1:16.22 
617  Lærke Asmussen  2003  0306AN  S 68    25m  1:16.95 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
468  Jonette Kristiansen Pflug  2001    Porsgrunn    25m  1:14.89 
100  Emma Viborg Larsen  2001  0112AT  AABYBRO    25m  1:14.20 
215  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  AAS    25m  1:13.99 
34  Tirill Hammerstrøm  2003    Vågsbygd    25m  1:13.76 
30  Tuva Schreiner  2001    Vågsbygd    25m  1:13.91 
341  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    25m  1:14.16 
598  Lise Lindemann-Larsen  2002  0254AR  THISTED    25m  1:14.77 
360  Elisa Rytter  2001  0192AW  SKIVE    25m  1:15.00 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
204  Sigrid Lei Lamberg  2002  0288AI  AAS    25m  1:13.74 
288  Kasandra Isager  2000  0016BE  ESBJERG    25m  1:13.72 
605  Julie Kappel Petersen  2002  0282AN  THISTED    25m  1:13.63 
517  Emma Rasmussen  2002  0292AL  ODDER    25m  1:13.58 
263  Michelle Kramer Andersen  2003  0358AT  ESBJERG    25m  1:13.61 
290  Sarah Bryld Jensen  2001  0152AQ  ESBJERG    25m  1:13.69 
599  Smilla Lyhne  2000  0046AL  THISTED    25m  1:13.73 
111  Marit Aakre  2000    Bergkam.    25m  1:13.75 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
308  Alberte Sommerlund Peders  2002  0262AR  ESBJERG    25m  1:13.37 
336  Vibe Toftte Jørgensen  1999  9956AQ  A6    25m  1:13.25 
452  Signe Villumsen  2001  0146AQ  AALBORG    25m  1:12.74 
177  Mille Kjær Jensen  2004  0418AF  AAS    25m  1:12.66 
83  Cathrine Emile Fagge  2002    Lillesand    25m  1:12.70 
562  Camilla Ottesen  2000  0032AE  NORD    25m  1:13.08 
662  Caroline Christensen  1999  9962AR  SMUT    25m  1:13.27 
512  Maja Fridberg Madsen  2002  0236AL  ODDER    25m  1:13.51 

 
Heat 15 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
347  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    25m  1:12.53 
466  Rannei Nordbø  1999    Porsgrunn    25m  1:11.68 
457  Ine Marie Andersen  2000    Porsgrunn    25m  1:11.23 
121  Nicoline Bredahl  2000  0034AY  SILKEBORG    25m  1:10.06 
606  Anette Poulsen  1999  9928AG  THISTED    25m  1:10.12 
217  Nikoline Østerberg  2000  0098AU  AAS    25m  1:11.40 
460  Edle Irene Vidnes  2001    Porsgrunn    25m  1:12.47 
601  Anna Mathiasen  2000  0066AP  THISTED    25m  1:12.56 

 
Heat 16 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
539  Othine Ruenes  2001    SKTEAM SØR    25m  1:09.70 
540  Dina Svege  2000    SKTEAM SØR    25m  1:09.44 
199  Ida Bøgh Hald  2001  0184AX  AAS    25m  1:08.99 
477  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m  1:08.56 
203  Line Johannsen  2001  0146AN  AAS    25m  1:08.82 
489  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLSTEBRO    25m  1:09.39 
612  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    25m  1:09.51 
417  Stefanie Brun Koch  2001  0196AC  AALBORG    25m  1:09.89 

 
Heat 17 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
305  Ellen Nielsen  2001  0168AP  ESBJERG    25m  1:07.88 
462  Stine Karlberg  1999    Porsgrunn    25m  1:06.92 
23  Tuva Tronstad  1998    Vågsbygd    25m  1:03.89 
446  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    25m  59.92 
664  Cecilie Hansen  1995  9512AJ  SMUT    25m  1:02.13 
482  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    25m  1:06.40 
438  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    25m  1:07.08 
486  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    25m  1:08.08 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 oktober 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark