2019-08-20   14:11:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 28
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  02 oktober 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  07:41   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer  Finaler (20) 
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
Vejledende starttid 09:58 
Heat 1 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
651  Jessy Ann Nilsen  2006    Farsund SK    25m   
164  Mathilde Thomsen  2004  0418AP  ÅRHUS 1900    25m   
597  Ida Kristensen  2004  0498AQ  THISTED    25m  4:00.59 
656  Alma van der Hagen  2005    Farsund SK    25m  3:42.47 
581  Ida Jul Christensen  2004  0496AN  THISTED    25m  3:43.56 
510  Matilde Dalgaard Lauridse  2003  0396AV  ODDER    25m   
352  Lærke Cassøe Alexandersen  2001  0162AZ  SKIVE    25m   
               

 
Heat 2 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
671  Julianne Sandal Søbakk  2004    Ullensaker    25m  3:22.12 
630  Zenia Christensen  2003  0322BB  S 68    25m  3:16.49 
214  Clara Skrydstrup  2004  0488AK  AAS    25m  3:10.63 
550  Marie Martens Christensen  2004  0424AK  NORD    25m  3:00.31 
587  Ida Hovmark  2005  0528AG  THISTED    25m  3:09.31 
632  Josefine Høgh  2005  0588AD  S 68    25m  3:15.60 
578  Tilde Søe Bach  2005  0524AH  THISTED    25m  3:16.92 
229  Anna Pedersen  2001  0194BA  STRUER    25m  3:27.24 

 
Heat 3 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
107  Victoria Bjerre  2003  0334AW  AABYBRO    25m  2:58.42 
200  Eva Hjort  2004  0452AE  AAS    25m  2:56.34 
390  Camilla Nørgaard Frost  2005  0588AM  AALBORG    25m  2:56.01 
412  Jazmin Jensen  2005  0584AA  AALBORG    25m  2:53.79 
45  Emilie Alexandra Hagen  2005    Elverum    25m  2:54.17 
674  Maria Dyrhauge Winther  2004  0468AN  ODDER    25m  2:56.05 
631  Anne Kopp Drewsen  2001  0106AX  S 68    25m  2:57.79 
232  Anne Terp  2004  0452AQ  STRUER    25m  2:58.97 

 
Heat 4 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
620  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    25m  2:53.07 
629  Pernille Christensen  2003  0308AR  S 68    25m  2:51.46 
624  Anna Munk Fuglsang  2005  0538AI  S 68    25m  2:48.94 
116  Gro Sørensen  2002  0248BC  AAS    25m  2:48.81 
176  Agnes Bojsen Jensen  2004  0442AG  AAS    25m  2:48.92 
636  Sara Farag  2003  0356AT  SØNDERBORG    25m  2:51.34 
618  Emma Oline Gadegaard  2002  0298AR  S 68    25m  2:52.50 
69  Martine Hagen  2002    Ullensaker    25m  2:53.20 

 
Heat 5 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  0342AW  STRUER    25m  2:47.98 
447  Louise Lie Thisted  2005  0578AC  AALBORG    25m  2:47.46 
179  Sarah Larsen  2004  0474AJ  AAS    25m  2:46.77 
82  Hedvig Opheim  2000    Lillesand    25m  2:46.47 
52  Elise Sveen-Bratvold  2004    Elverum    25m  2:46.70 
660  Michelle Philipsen  2003  0352AU  SMUT    25m  2:47.40 
33  Kristine Refstie  2003    Vågsbygd    25m  2:47.69 
63  Ingrid Vie  2003    Elverum    25m  2:48.23 

 
Heat 6 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Matilda Colley  2003  0344AG  A6    25m  2:46.26 
103  Julie Heby Kanstrup  2002  0284BA  AABYBRO    25m  2:46.22 
505  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  ODDER    25m  2:44.09 
71  Margrethe Hammerseth  2003    Ullensaker    25m  2:42.81 
51  Eline Søfting Svarstad  2004    Elverum    25m  2:43.12 
523  Maya Madsen  2003    KristianSA    25m  2:44.28 
619  Catherina Juul Jensen  2003  0326AX  S 68    25m  2:46.24 
515  Kathrine Bech Nielsen  2004  0432AJ  ODDER    25m  2:46.32 

 
Heat 7 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
226  Christina Berggren Munch  2001  0136AY  STRUER    25m  2:41.74 
625  Lærke Kjærsgaard  2004  0488AQ  S 68    25m  2:41.37 
639  Ellen Jensen  2005  0546AF  SØNDERBORG    25m  2:39.84 
108  Emma Rose Treney  2002  0216AU  AABYBRO    25m  2:38.52 
329  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    25m  2:38.61 
340  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  2:40.96 
337  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    25m  2:41.61 
218  Sofie Astrup  2001  0198AX  STRUER    25m  2:42.00 

 
Heat 8 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
459  Andrea Sørensen  2000    Porsgrunn    25m  2:36.89 
514  Camilla Angaard Nielsen  2003  0386AJ  ODDER    25m  2:36.52 
511  Cecilie Lauridsen  2003  0354AB  ODDER    25m  2:36.11 
102  Cathrine Boe Andersen  2001  0148BC  AABYBRO    25m  2:35.42 
328  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    25m  2:35.97 
565  Camilla Aagaard  2000  0044AY  NORD    25m  2:36.47 
27  Elin L. Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  2:36.66 
658  Fenja Romanski  2005  0598AH  SMUT    25m  2:37.28 

 
Heat 9 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
659  Freja Romanski  2003  0308AI  SMUT    25m  2:35.11 
598  Lise Lindemann-Larsen  2002  0254AR  THISTED    25m  2:34.54 
289  Rikke Vagtborg Jensen  2002  0234AX  ESBJERG    25m  2:32.22 
230  Maja Stie Svensgaard  2002  0288AQ  STRUER    25m  2:32.04 
335  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  2:32.20 
307  Frederikke Møller Pederse  2002  0248AS  ESBJERG    25m  2:33.11 
28  Katrine L. Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  2:34.63 
354  Alberte Skov Forsberg  2003  0346AT  SKIVE    25m  2:35.29 

 
Heat 10 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
480  Natascha Holm Byskov  2000  0072AY  HOLSTEBRO    25m  2:31.82 
600  Therese Mardal  2002  0224AY  THISTED    25m  2:31.24 
162  Emma F. Sørensen  1998  9812AT  ÅRHUS 1900    25m  2:30.90 
42  Emma Sofie Almås  1999    Elverum    25m  2:30.45 
184  Katrine Mols  2003  0326AP  AAS    25m  2:30.68 
64  Sina Ingedotter Øyen  2004    Elverum    25m  2:30.94 
100  Emma Viborg Larsen  2001  0112AT  AABYBRO    25m  2:31.75 
522  Alma Moen  1997    KristianSA    25m  2:31.86 

 
Heat 11 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
661  Signe Thomsen  2003  0304AS  SMUT    25m  2:30.35 
437  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    25m  2:29.23 
561  Karoline Nielsen  1997  9736AL  NORD    25m  2:28.83 
448  Thea Holm Thomsen  2003  0328AP  AALBORG    25m  2:28.47 
284  Kristine la Cour Hjelholt  2002  0272AQ  ESBJERG    25m  2:28.80 
393  Nikoline V Gallop  2003  0396AR  AALBORG    25m  2:29.17 
171  Martha Bjerg  2004  0454AK  AAS    25m  2:29.36 
321  Freja Winkler  2001  0188AV  ESBJERG    25m  2:30.44 

 
Heat 12 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  AAS    25m  2:27.57 
517  Emma Rasmussen  2002  0292AL  ODDER    25m  2:27.50 
418  Karoline L. Kristensen  2003  0326AQ  AALBORG    25m  2:26.94 
610  Elisabeth Sølvkjær  2002  0278AM  THISTED    25m  2:26.37 
559  Maria Kornum  2001  0114AV  NORD    25m  2:26.80 
81  Lea Adalia Strømman  2002    Lillesand    25m  2:27.00 
607  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    25m  2:27.52 
268  Cecilie Christensen  2002  0208AV  ESBJERG    25m  2:27.80 

 
Heat 13 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
34  Tirill Hammerstrøm  2003    Vågsbygd    25m  2:26.23 
113  Laura Fogh  2003  0352AI  AAS    25m  2:26.03 
605  Julie Kappel Petersen  2002  0282AN  THISTED    25m  2:24.70 
316  Thilde Timmermand  2002  0272AP  ESBJERG    25m  2:23.73 
111  Marit Aakre  2000    Bergkam.    25m  2:24.04 
288  Kasandra Isager  2000  0016BE  ESBJERG    25m  2:24.95 
548  Lærke Als  2002  0214AU  NORD    25m  2:26.08 
86  Thea Bjørnestad  2000    Farsund SK    25m  2:26.32 

 
Heat 14 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
298  Katharina Schmidt Madsen  2001  0196AH  ESBJERG    25m  2:23.49 
325  Louise Dahl  2003  0362AN  A6    25m  2:22.57 
635  Johanne S. Christiansen  2002  0264AB  SØNDERBORG    25m  2:22.46 
332  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    25m  2:22.21 
460  Edle Irene Vidnes  2001    Porsgrunn    25m  2:22.30 
672  Sara Dahl Østrøm  2002    Ullensaker    25m  2:22.53 
606  Anette Poulsen  1999  9928AG  THISTED    25m  2:22.71 
411  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    25m  2:23.56 

 
Heat 15 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
263  Michelle Kramer Andersen  2003  0358AT  ESBJERG    25m  2:21.66 
84  Kathrine Kristiansen  2001    Lillesand    25m  2:21.35 
512  Maja Fridberg Madsen  2002  0236AL  ODDER    25m  2:20.03 
432  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    25m  2:19.63 
554  Charlotte S. Jensen  2002  0242AF  NORD    25m  2:19.72 
601  Anna Mathiasen  2000  0066AP  THISTED    25m  2:20.51 
389  Emma Ildal Djørup  2002  0274AQ  AALBORG    25m  2:21.42 
23  Tuva Tronstad  1998    Vågsbygd    25m  2:22.19 

 
Heat 16 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
539  Othine Ruenes  2001    SKTEAM SØR    25m  2:18.84 
477  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m  2:18.05 
491  Maja Sandholm Pedersen  1998  9818AF  HOLSTEBRO    25m  2:17.19 
304  Astrid Nielsen  2002  0276AO  ESBJERG    25m  2:16.70 
538  Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    SKTEAM SØR    25m  2:17.13 
464  Kristine Johnsson  2001    Porsgrunn    25m  2:17.29 
452  Signe Villumsen  2001  0146AQ  AALBORG    25m  2:18.39 
341  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    25m  2:19.53 

 
Heat 17 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
466  Rannei Nordbø  1999    Porsgrunn    25m  2:16.58 
577  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    25m  2:16.11 
48  Oda Erikka Holberg  2002    Elverum    25m  2:15.62 
562  Camilla Ottesen  2000  0032AE  NORD    25m  2:14.08 
443  Lea Serup Schøn  2002  0266AI  AALBORG    25m  2:14.96 
308  Alberte Sommerlund Peders  2002  0262AR  ESBJERG    25m  2:15.73 
266  Nanna Bjørk Barkardottir  1998  9846BE  ESBJERG    25m  2:16.36 
185  Mathilde Hvass Olesen  2001  0126AO  AAS    25m  2:16.67 

 
Heat 18 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
612  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    25m  2:13.91 
457  Ine Marie Andersen  2000    Porsgrunn    25m  2:13.71 
121  Nicoline Bredahl  2000  0034AY  SILKEBORG    25m  2:12.56 
297  Simone H. Lauridsen  1999  9952AG  ESBJERG    25m  2:11.51 
462  Stine Karlberg  1999    Porsgrunn    25m  2:12.46 
188  Mia Seehausen  2001  0186AH  AAS    25m  2:13.27 
217  Nikoline Østerberg  2000  0098AU  AAS    25m  2:13.77 
540  Dina Svege  2000    SKTEAM SØR    25m  2:14.04 

 
Heat 19 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
203  Line Johannsen  2001  0146AN  AAS    25m  2:11.05 
541  Nora Næssen  1999    SKTEAM SØR    25m  2:10.58 
371  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    25m  2:09.81 
441  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    25m  2:09.50 
486  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    25m  2:09.54 
347  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    25m  2:10.03 
543  Malene Tørnkvist  1998    SKTEAM SØR    25m  2:10.69 
292  Emma Jørgensen  2001  0182AV  ESBJERG    25m  2:11.27 

 
Heat 20 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
444  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    25m  2:07.88 
438  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    25m  2:06.48 
392  Jackie Gade  1998  9836AS  AALBORG    25m  2:05.12 
489  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLSTEBRO    25m  1:59.75 
372  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    25m  2:04.77 
362  Louise Bach Andersen  2001  0164AM  AALBORG    25m  2:05.83 
482  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    25m  2:06.72 
342  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    25m  2:09.10 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 oktober 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark