2019-08-23   16:37:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 24
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  07:41   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
 
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (8) 
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Shell, Havnen 
 
Vejledende starttid 15:35 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
66  Fredrikke Oline Engebrets  2005    Ullensaker    25m   
632  Josefine Høgh  2005  0588AD  S 68    25m  3:35.95 
671  Julianne Sandal Søbakk  2004    Ullensaker    25m  3:30.55 
581  Ida Jul Christensen  2004  0496AN  THISTED    25m  3:35.00 
307  Frederikke Møller Pederse  2002  0248AS  ESBJERG    25m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Emilie Alexandra Hagen  2005    Elverum    25m  3:21.16 
163  Anne Almvig  2001  0148AV  ÅRHUS 1900    25m  3:14.69 
456  Elina Matsson  1999    Porsgrunn    25m  3:10.01 
107  Victoria Bjerre  2003  0334AW  AABYBRO    25m  3:05.12 
28  Katrine L. Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  3:09.00 
636  Sara Farag  2003  0356AT  SØNDERBORG    25m  3:12.98 
590  Julie Nyvang Jensen  2003  0394AX  THISTED    25m  3:19.57 
231  Nanna Svensgaard  2004  0458AT  STRUER    25m  3:28.77 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Eline Søfting Svarstad  2004    Elverum    25m  3:01.91 
161  Thora Elise Færgemann Jen  1998  9836AT  ÅRHUS 1900    25m  2:58.02 
63  Ingrid Vie  2003    Elverum    25m  2:56.62 
214  Clara Skrydstrup  2004  0488AK  AAS    25m  2:53.56 
354  Alberte Skov Forsberg  2003  0346AT  SKIVE    25m  2:54.89 
327  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    25m  2:56.72 
202  Astrid Crone Jespersen  2002  0214AT  AAS    25m  2:59.21 
79  Ieva Valentinaite  2003    Ullensaker    25m  3:02.85 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
84  Kathrine Kristiansen  2001    Lillesand    25m  2:49.07 
515  Kathrine Bech Nielsen  2004  0432AJ  ODDER    25m  2:48.50 
64  Sina Ingedotter Øyen  2004    Elverum    25m  2:48.35 
42  Emma Sofie Almås  1999    Elverum    25m  2:44.99 
334  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    25m  2:46.50 
511  Cecilie Lauridsen  2003  0354AB  ODDER    25m  2:48.48 
102  Cathrine Boe Andersen  2001  0148BC  AABYBRO    25m  2:48.88 
329  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    25m  2:51.01 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    25m  2:43.87 
48  Oda Erikka Holberg  2002    Elverum    25m  2:42.64 
598  Lise Lindemann-Larsen  2002  0254AR  THISTED    25m  2:41.10 
562  Camilla Ottesen  2000  0032AE  NORD    25m  2:40.62 
288  Kasandra Isager  2000  0016BE  ESBJERG    25m  2:40.72 
284  Kristine la Cour Hjelholt  2002  0272AQ  ESBJERG    25m  2:42.51 
276  Jannie Eickhardt  2001  0134AI  ESBJERG    25m  2:42.97 
658  Fenja Romanski  2005  0598AH  SMUT    25m  2:44.35 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
672  Sara Dahl Østrøm  2002    Ullensaker    25m  2:37.90 
542  Emma Johanne Rist Jensen  1999    SKTEAM SØR    25m  2:36.23 
517  Emma Rasmussen  2002  0292AL  ODDER    25m  2:35.90 
599  Smilla Lyhne  2000  0046AL  THISTED    25m  2:35.20 
413  Mitzi D. Jensen  2002  0298AB  AALBORG    25m  2:35.66 
308  Alberte Sommerlund Peders  2002  0262AR  ESBJERG    25m  2:36.08 
445  Emma Stecher  2003  0316AJ  AALBORG    25m  2:37.61 
177  Mille Kjær Jensen  2004  0418AF  AAS    25m  2:38.76 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
389  Emma Ildal Djørup  2002  0274AQ  AALBORG    25m  2:32.82 
601  Anna Mathiasen  2000  0066AP  THISTED    25m  2:30.44 
462  Stine Karlberg  1999    Porsgrunn    25m  2:29.02 
477  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m  2:28.14 
606  Anette Poulsen  1999  9928AG  THISTED    25m  2:28.46 
121  Nicoline Bredahl  2000  0034AY  SILKEBORG    25m  2:30.22 
417  Stefanie Brun Koch  2001  0196AC  AALBORG    25m  2:31.25 
460  Edle Irene Vidnes  2001    Porsgrunn    25m  2:34.19 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Nicoline Pontoppidan  1998  9876AL  SILKEBORG    25m  2:26.64 
540  Dina Svege  2000    SKTEAM SØR    25m  2:24.95 
482  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    25m  2:20.63 
446  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    25m  2:14.56 
23  Tuva Tronstad  1998    Vågsbygd    25m  2:19.50 
420  Mille Moeslund Lausen  2002  0258AF  AALBORG    25m  2:24.71 
612  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    25m  2:25.43 
432  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    25m  2:27.09 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark