2019-08-19   12:02:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  15:50   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
 
Løb 2, 100m Medley Damer  Finaler (20) 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 
Løbssponsor: Marens Blomster 
 
Vejledende starttid 17:34 
Heat 1 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
564  Emilie Pihl  2004  0468AT  NORD    25m   
45  Emilie Alexandra Hagen  2005    Elverum    25m   
651  Jessy Ann Nilsen  2006    Farsund SK    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
355  Dicte Skov Forsberg  2004  0466AM  SKIVE    25m   
114  Rosa Gundersen  2001  0132BE  AAS    25m   
231  Nanna Svensgaard  2004  0458AT  STRUER    25m  1:45.90 
164  Mathilde Thomsen  2004  0418AP  ÅRHUS 1900    25m  1:43.54 
523  Maya Madsen  2003    KristianSA    25m  1:43.89 
222  Karoline Thagård Jakobsen  2004  0408AU  STRUER    25m  1:52.57 
69  Martine Hagen  2002    Ullensaker    25m   
               

 
Heat 3 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Ingrid Vie  2003    Elverum    25m  1:41.03 
671  Julianne Sandal Søbakk  2004    Ullensaker    25m  1:39.50 
631  Anne Kopp Drewsen  2001  0106AX  S 68    25m  1:38.72 
590  Julie Nyvang Jensen  2003  0394AX  THISTED    25m  1:37.52 
550  Marie Martens Christensen  2004  0424AK  NORD    25m  1:37.78 
51  Eline Søfting Svarstad  2004    Elverum    25m  1:39.00 
623  Kirstine Jørgensen  2004  0422AR  S 68    25m  1:39.78 
632  Josefine Høgh  2005  0588AD  S 68    25m  1:41.17 

 
Heat 4 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
229  Anna Pedersen  2001  0194BA  STRUER    25m  1:37.10 
52  Elise Sveen-Bratvold  2004    Elverum    25m  1:36.45 
116  Gro Sørensen  2002  0248BC  AAS    25m  1:32.07 
364  Mathilde Bager  2005  0524AN  AALBORG    25m  1:31.81 
232  Anne Terp  2004  0452AQ  STRUER    25m  1:31.99 
674  Maria Dyrhauge Winther  2004  0468AN  ODDER    25m  1:35.64 
390  Camilla Nørgaard Frost  2005  0588AM  AALBORG    25m  1:36.97 
597  Ida Kristensen  2004  0498AQ  THISTED    25m  1:37.20 

 
Heat 5 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
412  Jazmin Jensen  2005  0584AA  AALBORG    25m  1:30.63 
625  Lærke Kjærsgaard  2004  0488AQ  S 68    25m  1:30.06 
510  Matilde Dalgaard Lauridse  2003  0396AV  ODDER    25m  1:28.78 
176  Agnes Bojsen Jensen  2004  0442AG  AAS    25m  1:28.06 
226  Christina Berggren Munch  2001  0136AY  STRUER    25m  1:28.61 
587  Ida Hovmark  2005  0528AG  THISTED    25m  1:29.45 
393  Nikoline V Gallop  2003  0396AR  AALBORG    25m  1:30.34 
578  Tilde Søe Bach  2005  0524AH  THISTED    25m  1:30.95 

 
Heat 6 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
521  Adele Bjørnevåg  2003    KristianSA    25m  1:27.46 
71  Margrethe Hammerseth  2003    Ullensaker    25m  1:27.04 
433  Laura S. Olesen  2005  0538AA  AALBORG    25m  1:26.05 
218  Sofie Astrup  2001  0198AX  STRUER    25m  1:25.77 
619  Catherina Juul Jensen  2003  0326AX  S 68    25m  1:25.97 
307  Frederikke Møller Pederse  2002  0248AS  ESBJERG    25m  1:26.74 
617  Lærke Asmussen  2003  0306AN  S 68    25m  1:27.14 
179  Sarah Larsen  2004  0474AJ  AAS    25m  1:27.47 

 
Heat 7 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
459  Andrea Sørensen  2000    Porsgrunn    25m  1:24.82 
202  Astrid Crone Jespersen  2002  0214AT  AAS    25m  1:24.67 
214  Clara Skrydstrup  2004  0488AK  AAS    25m  1:23.80 
33  Kristine Refstie  2003    Vågsbygd    25m  1:23.28 
354  Alberte Skov Forsberg  2003  0346AT  SKIVE    25m  1:23.75 
171  Martha Bjerg  2004  0454AK  AAS    25m  1:24.56 
84  Kathrine Kristiansen  2001    Lillesand    25m  1:24.73 
161  Thora Elise Færgemann Jen  1998  9836AT  ÅRHUS 1900    25m  1:25.17 

 
Heat 8 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Katrine L. Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  1:23.27 
230  Maja Stie Svensgaard  2002  0288AQ  STRUER    25m  1:22.62 
639  Ellen Jensen  2005  0546AF  SØNDERBORG    25m  1:22.48 
220  Klea Christensen  2001  0196AX  STRUER    25m  1:21.91 
388  Laura Rønn Danielsen  2004  0404AP  AALBORG    25m  1:22.09 
178  Frida Saks Justesen  2004  0452AM  AAS    25m  1:22.55 
184  Katrine Mols  2003  0326AP  AAS    25m  1:22.85 
636  Sara Farag  2003  0356AT  SØNDERBORG    25m  1:23.28 

 
Heat 9 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  1:21.46 
594  Camilla Kjær  2003  0354AD  THISTED    25m  1:21.19 
600  Therese Mardal  2002  0224AY  THISTED    25m  1:21.12 
559  Maria Kornum  2001  0114AV  NORD    25m  1:20.83 
337  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    25m  1:21.07 
505  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  ODDER    25m  1:21.14 
515  Kathrine Bech Nielsen  2004  0432AJ  ODDER    25m  1:21.24 
182  Caroline Lysgaard  2003  0318AP  AAS    25m  1:21.51 

 
Heat 10 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
327  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    25m  1:20.76 
191  Laura Marie Dige  2004  0404AE  AAS    25m  1:20.54 
598  Lise Lindemann-Larsen  2002  0254AR  THISTED    25m  1:20.45 
448  Thea Holm Thomsen  2003  0328AP  AALBORG    25m  1:19.94 
450  Frida Hagstrup Vesterlund  2004  0464AI  AALBORG    25m  1:20.00 
517  Emma Rasmussen  2002  0292AL  ODDER    25m  1:20.46 
200  Eva Hjort  2004  0452AE  AAS    25m  1:20.72 
549  Laura Christensen  1997  9708AY  NORD    25m  1:20.82 

 
Heat 11 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
511  Cecilie Lauridsen  2003  0354AB  ODDER    25m  1:19.44 
325  Louise Dahl  2003  0362AN  A6    25m  1:19.12 
329  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    25m  1:18.94 
26  Julie Elise Elefsen  2000    Vågsbygd    25m  1:18.84 
514  Camilla Angaard Nielsen  2003  0386AJ  ODDER    25m  1:18.89 
289  Rikke Vagtborg Jensen  2002  0234AX  ESBJERG    25m  1:18.98 
659  Freja Romanski  2003  0308AI  SMUT    25m  1:19.25 
658  Fenja Romanski  2005  0598AH  SMUT    25m  1:19.70 

 
Heat 12 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
409  Matilde Iversen  2003  0316AX  AALBORG    25m  1:18.54 
467  Margrete Johnsson  1999    Porsgrunn    25m  1:18.19 
672  Sara Dahl Østrøm  2002    Ullensaker    25m  1:17.95 
389  Emma Ildal Djørup  2002  0274AQ  AALBORG    25m  1:17.85 
30  Tuva Schreiner  2001    Vågsbygd    25m  1:17.91 
36  Anne Linnea Vilhelmsen  2003    Vågsbygd    25m  1:18.11 
548  Lærke Als  2002  0214AU  NORD    25m  1:18.28 
81  Lea Adalia Strømman  2002    Lillesand    25m  1:18.82 

 
Heat 13 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
668  Nicoline Dyrman  2004  0446AM  AARS    25m  1:17.59 
335  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  1:17.36 
316  Thilde Timmermand  2002  0272AP  ESBJERG    25m  1:17.27 
352  Lærke Cassøe Alexandersen  2001  0162AZ  SKIVE    25m  1:17.14 
130  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    25m  1:17.21 
418  Karoline L. Kristensen  2003  0326AQ  AALBORG    25m  1:17.35 
298  Katharina Schmidt Madsen  2001  0196AH  ESBJERG    25m  1:17.57 
607  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    25m  1:17.80 

 
Heat 14 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  AAS    25m  1:17.09 
42  Emma Sofie Almås  1999    Elverum    25m  1:16.21 
413  Mitzi D. Jensen  2002  0298AB  AALBORG    25m  1:15.32 
162  Emma F. Sørensen  1998  9812AT  ÅRHUS 1900    25m  1:15.29 
276  Jannie Eickhardt  2001  0134AI  ESBJERG    25m  1:15.31 
268  Cecilie Christensen  2002  0208AV  ESBJERG    25m  1:16.17 
437  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    25m  1:16.92 
605  Julie Kappel Petersen  2002  0282AN  THISTED    25m  1:17.13 

 
Heat 15 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Laura Fogh  2003  0352AI  AAS    25m  1:15.00 
46  Sirin Andrea Hamoudeh  2001    Elverum    25m  1:14.55 
88  Kristine Fellingsfors Knutsen  2000    Arendal SK    25m  1:14.44 
606  Anette Poulsen  1999  9928AG  THISTED    25m  1:14.04 
308  Alberte Sommerlund Peders  2002  0262AR  ESBJERG    25m  1:14.39 
111  Marit Aakre  2000    Bergkam.    25m  1:14.49 
452  Signe Villumsen  2001  0146AQ  AALBORG    25m  1:14.98 
177  Mille Kjær Jensen  2004  0418AF  AAS    25m  1:15.03 

 
Heat 16 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
577  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    25m  1:13.78 
334  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    25m  1:13.73 
341  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    25m  1:13.47 
599  Smilla Lyhne  2000  0046AL  THISTED    25m  1:12.98 
417  Stefanie Brun Koch  2001  0196AC  AALBORG    25m  1:13.01 
538  Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    SKTEAM SØR    25m  1:13.57 
443  Lea Serup Schøn  2002  0266AI  AALBORG    25m  1:13.75 
263  Michelle Kramer Andersen  2003  0358AT  ESBJERG    25m  1:13.91 

 
Heat 17 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
468  Jonette Kristiansen Pflug  2001    Porsgrunn    25m  1:12.54 
199  Ida Bøgh Hald  2001  0184AX  AAS    25m  1:12.24 
27  Elin L. Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  1:12.07 
542  Emma Johanne Rist Jensen  1999    SKTEAM SØR    25m  1:11.70 
123  Esther Flø  2001  0108AR  SILKEBORG    25m  1:11.94 
336  Vibe Toftte Jørgensen  1999  9956AQ  A6    25m  1:12.08 
126  Matilde Fuglsang  2000  0088BA  SILKEBORG    25m  1:12.28 
612  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    25m  1:12.82 

 
Heat 18 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
457  Ine Marie Andersen  2000    Porsgrunn    25m  1:11.23 
539  Othine Ruenes  2001    SKTEAM SØR    25m  1:10.98 
333  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  A6    25m  1:09.98 
347  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    25m  1:09.50 
540  Dina Svege  2000    SKTEAM SØR    25m  1:09.60 
477  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m  1:10.41 
445  Emma Stecher  2003  0316AJ  AALBORG    25m  1:11.12 
432  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    25m  1:11.39 

 
Heat 19 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Nikoline Østerberg  2000  0098AU  AAS    25m  1:09.35 
435  Victoria Haahr Pallesen  2002  0226AC  AALBORG    25m  1:08.55 
342  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    25m  1:08.49 
203  Line Johannsen  2001  0146AN  AAS    25m  1:08.05 
122  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    25m  1:08.27 
541  Nora Næssen  1999    SKTEAM SØR    25m  1:08.54 
441  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    25m  1:09.06 
266  Nanna Bjørk Barkardottir  1998  9846BE  ESBJERG    25m  1:09.40 

 
Heat 20 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
482  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    25m  1:06.93 
305  Ellen Nielsen  2001  0168AP  ESBJERG    25m  1:05.92 
407  Elida Marie Folkedal Hole  1996  9622BA  AALBORG    25m  1:04.34 
330  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  A6    25m  1:02.84 
446  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    25m  1:04.30 
486  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    25m  1:04.36 
297  Simone H. Lauridsen  1999  9952AG  ESBJERG    25m  1:06.74 
129  Julie Lundorff Larsen  2000  0018AC  SILKEBORG    25m  1:07.66 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark