2019-08-22   02:19:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 19
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  07:41   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
 
Løb 19, 200m Medley Herrer  Finaler (10) 
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 
Løbssponsor: HH Total Rengøring 
 
Vejledende starttid 12:54 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
560  Danilo Møller  2004  0415AH  NORD    25m   
24  Thomas Hille  1998    Vågsbygd    25m  4:37.13 
115  Máni Snær Gunnlaugsson  2004  0481AL  AAS    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
583  Gustav Hansen  2004  0415AM  THISTED    25m  3:40.00 
93  Jonas Abildgaard  2003  0381AM  AABYBRO    25m  3:27.08 
588  Gustav Hoxer  2005  0585AD  THISTED    25m  3:20.21 
416  Asgar Knakkergaard  2004  0421AL  AALBORG    25m  3:26.18 
608  Johan Roderick  2003  0331AL  THISTED    25m  3:36.91 
603  William Mikkelsen  2004  0485AI  THISTED    25m  4:22.32 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
663  Andreas Strøm Hansen  2002  0293AR  SMUT    25m  3:16.30 
415  Casper Johannesen  2004  0429AH  AALBORG    25m  3:05.87 
92  Jacob Toft  2003  0357AK  AABYBRO    25m  3:02.60 
579  Nicklas Bager  2003  0321AM  THISTED    25m  3:00.79 
440  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    25m  3:01.52 
595  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    25m  3:02.71 
98  Anders Mikkelsen  2001  0105AS  AABYBRO    25m  3:13.57 
40  Oskar Erklev  2005    Vågsbygd    25m  3:17.60 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
509  Sander Møller Jürgensen  2004  0461AB  ODDER    25m  2:58.43 
637  Peter Hymøller  2001  0151AH  SØNDERBORG    25m  2:56.79 
604  Lau Kæseler Nielsen  2002  0271AO  THISTED    25m  2:53.76 
669  Jens Riisgaard-Jensen  2003  0369AF  AARS    25m  2:50.70 
508  Kasper Johnsen  2003  0357AC  ODDER    25m  2:50.86 
592  Sebastian Jørgensen  2005  0565AD  THISTED    25m  2:55.89 
65  Istvan Besenyi  2004    Ullensaker    25m  2:57.02 
225  Martin Lønstrup  1993  9373AO  STRUER    25m  2:59.24 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
274  Anders Eenberg  2001  0177AJ  ESBJERG    25m  2:48.85 
558  Christian Kornum  2003  0323AH  NORD    25m  2:45.40 
74  Vetle Støten Kokkim  2002    Ullensaker    25m  2:45.19 
180  Frederik Lindholm  2004  0451AC  AAS    25m  2:43.43 
286  Parsa Hosini  2001  0189AC  ESBJERG    25m  2:44.55 
369  Victor Abel Brandi  2003  0311AN  AALBORG    25m  2:45.35 
50  Rick Sol  2001    Elverum    25m  2:46.26 
519  Jacob Lyse Søe  2003  0361AF  ODDER    25m  2:49.26 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
611  Alex Søndergaard  2003  0365AJ  THISTED    25m  2:42.50 
586  Christian Hovmark  2001  0155AF  THISTED    25m  2:40.66 
348  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    25m  2:38.15 
319  Luis Velasquez  2001  0127AC  ESBJERG    25m  2:31.03 
279  Mads Frydenholm  2001  0187AJ  ESBJERG    25m  2:33.48 
430  Ruben Nørgaard  2002  0225AF  AALBORG    25m  2:39.68 
211  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  AAS    25m  2:42.09 
278  Emil Frydenholm  2002  0235AG  ESBJERG    25m  2:43.34 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
654  Martin Holteberg  2003    Farsund SK    25m  2:29.38 
303  Oliver Mølby  2001  0153AJ  ESBJERG    25m  2:27.02 
323  Frederik Bojesen  2002  0281AB  A6    25m  2:26.80 
293  Oliver Kjærgaard  2001  0149AC  ESBJERG    25m  2:26.00 
455  Mads L. Werther  2000  0045AF  AALBORG    25m  2:26.61 
47  Jens Fredrik Holberg  2000    Elverum    25m  2:26.89 
301  Jakob Mose  2000  0029AF  ESBJERG    25m  2:29.22 
351  Morten Østergaard  2002  0209AC  A6    25m  2:30.01 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
349  Rasmus Thilleman  2001  0175AK  A6    25m  2:24.99 
269  Oliver Christensen  2000  0025AF  ESBJERG    25m  2:24.38 
493  Mathias Rasmussen  2001  0175AH  HOLSTEBRO    25m  2:22.00 
367  Christian Bonde  2001  0193AM  AALBORG    25m  2:21.53 
593  Anders Frimor Kirk  1996  9605AM  THISTED    25m  2:21.91 
534  Julius S. Klok Solås  1999    SKTEAM SØR    25m  2:22.24 
283  Jakob Grene  2001  0133AC  ESBJERG    25m  2:24.81 
531  Ole Einar Ueland  2003    SKTEAM SØR    25m  2:25.56 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
125  Oliver Frølund  2001  0133AL  SILKEBORG    25m  2:20.82 
223  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  STRUER    25m  2:16.21 
434  Daniel Haahr Pallesen  1998  9845AN  AALBORG    25m  2:13.83 
423  Janus Meinert  1995  9517AF  AALBORG    25m  2:12.46 
428  Morten Due Nielsen  1999  9995AF  AALBORG    25m  2:12.89 
295  Rasmus Larsen  1997  9763AD  ESBJERG    25m  2:15.36 
449  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    25m  2:20.63 
419  Lawrence Langley  2001  0125AI  AALBORG    25m  2:21.12 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  ESBJERG    25m  2:09.26 
312  Jonas Bruun Sleiman  1998  9807AD  ESBJERG    25m  2:06.07 
287  Magnus B. Høgild  1999  9959AD  ESBJERG    25m  2:03.72 
370  Viktor B. Bromer  1993  9337AB  AALBORG    25m  1:54.86 
366  Nicolas Blanch  1997  9779AA  AALBORG    25m  2:01.48 
309  Simon Lundby Pedersen  1998  9813AB  ESBJERG    25m  2:06.07 
296  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    25m  2:08.88 
128  Markus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    25m  2:11.75 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark