2019-08-23   18:10:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  07:41   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (8) 
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
Vejledende starttid 10:30 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
219  Else Bach  2004  0422AZ  STRUER    25m   
656  Alma van der Hagen  2005    Farsund SK    25m  4:12.70 
66  Fredrikke Oline Engebrets  2005    Ullensaker    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
229  Anna Pedersen  2001  0194BA  STRUER    25m  3:48.79 
73  Stina Kletvang  2005    Ullensaker    25m  3:41.96 
361  Kirstine Bengaard Simonse  2004  0476AX  SKIVE    25m  3:35.97 
221  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  0342AW  STRUER    25m  3:31.57 
51  Eline Søfting Svarstad  2004    Elverum    25m  3:33.44 
578  Tilde Søe Bach  2005  0524AH  THISTED    25m  3:36.24 
45  Emilie Alexandra Hagen  2005    Elverum    25m  3:42.95 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
630  Zenia Christensen  2003  0322BB  S 68    25m  3:29.32 
634  Mille Winther  2003  0346AW  S 68    25m  3:25.96 
456  Elina Matsson  1999    Porsgrunn    25m  3:22.12 
79  Ieva Valentinaite  2003    Ullensaker    25m  3:17.63 
179  Sarah Larsen  2004  0474AJ  AAS    25m  3:19.55 
33  Kristine Refstie  2003    Vågsbygd    25m  3:23.99 
587  Ida Hovmark  2005  0528AG  THISTED    25m  3:27.84 
618  Emma Oline Gadegaard  2002  0298AR  S 68    25m  3:30.27 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
624  Anna Munk Fuglsang  2005  0538AI  S 68    25m  3:14.53 
561  Karoline Nielsen  1997  9736AL  NORD    25m  3:11.89 
549  Laura Christensen  1997  9708AY  NORD    25m  3:11.46 
191  Laura Marie Dige  2004  0404AE  AAS    25m  3:11.29 
620  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    25m  3:11.39 
337  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    25m  3:11.68 
230  Maja Stie Svensgaard  2002  0288AQ  STRUER    25m  3:12.77 
64  Sina Ingedotter Øyen  2004    Elverum    25m  3:16.93 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
605  Julie Kappel Petersen  2002  0282AN  THISTED    25m  3:10.41 
548  Lærke Als  2002  0214AU  NORD    25m  3:08.08 
36  Anne Linnea Vilhelmsen  2003    Vågsbygd    25m  3:07.52 
335  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  3:05.34 
34  Tirill Hammerstrøm  2003    Vågsbygd    25m  3:06.53 
340  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  3:07.52 
355  Dicte Skov Forsberg  2004  0466AM  SKIVE    25m  3:09.01 
101  Ida Troldborg  2003  0372AS  AABYBRO    25m  3:10.70 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Klea Christensen  2001  0196AX  STRUER    25m  3:03.95 
599  Smilla Lyhne  2000  0046AL  THISTED    25m  3:01.18 
662  Caroline Christensen  1999  9962AR  SMUT    25m  2:59.89 
263  Michelle Kramer Andersen  2003  0358AT  ESBJERG    25m  2:57.82 
88  Kristine Fellingsfors Knutsen  2000    Arendal SK    25m  2:58.49 
187  Anne Katrine Ryhammer  2003  0382AQ  AAS    25m  3:00.60 
170  Victoria K. Jespersen  2001  0184AN  AAS    25m  3:03.52 
328  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    25m  3:04.48 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
182  Caroline Lysgaard  2003  0318AP  AAS    25m  2:53.49 
322  Nadia Nørskov Vogt  2000  0046AC  ESBJERG    25m  2:51.46 
265  Shanna Armstrong  1998  9894AG  ESBJERG    25m  2:48.96 
113  Laura Fogh  2003  0352AI  AAS    25m  2:46.88 
488  Sascha Lausten  2002  0202AJ  HOLSTEBRO    25m  2:47.54 
464  Kristine Johnsson  2001    Porsgrunn    25m  2:49.26 
332  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    25m  2:52.83 
321  Freja Winkler  2001  0188AV  ESBJERG    25m  2:56.32 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
489  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLSTEBRO    25m  2:46.31 
123  Esther Flø  2001  0108AR  SILKEBORG    25m  2:44.56 
266  Nanna Bjørk Barkardottir  1998  9846BE  ESBJERG    25m  2:41.82 
129  Julie Lundorff Larsen  2000  0018AC  SILKEBORG    25m  2:32.43 
201  Anna Brandenborg Jensen  1999  9924AU  AAS    25m  2:40.30 
610  Elisabeth Sølvkjær  2002  0278AM  THISTED    25m  2:41.97 
276  Jannie Eickhardt  2001  0134AI  ESBJERG    25m  2:45.25 
491  Maja Sandholm Pedersen  1998  9818AF  HOLSTEBRO    25m  2:46.86 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark