2019-08-22   02:19:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  07:41   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (19) 
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
Vejledende starttid 09:00 
Heat 1 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
650  Peder Grønås Jensen  2007    Farsund SK    25m   
168  Mikkel O. Mortensen  2003  0319AP  ÅRHUS 1900    25m  1:46.65 
608  Johan Roderick  2003  0331AL  THISTED    25m  1:31.97 
673  Søren Winther Hald  2005  0551AK  STRUER    25m  1:38.76 
603  William Mikkelsen  2004  0485AI  THISTED    25m  1:53.57 
652  Bjørn Andreas Reinertsen  2005    Farsund SK    25m   
               

 
Heat 2 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Aleksander Hille  2004    Vågsbygd    25m  1:29.51 
228  Oskar Møller Olesen  2003  0333AR  STRUER    25m  1:28.21 
553  Gustav Hjerrild-Jensen  2003  0311AQ  NORD    25m  1:28.03 
167  Mikkel Brinck  2003  0313AQ  ÅRHUS 1900    25m  1:27.21 
613  Viktor Enevold Sørensen  2004  0457AL  THISTED    25m  1:27.54 
560  Danilo Møller  2004  0415AH  NORD    25m  1:28.14 
614  Philip Vesterby  2005  0567AD  THISTED    25m  1:28.83 
628  Søren B. Carlsen  2003  0315AO  S 68    25m  1:30.04 

 
Heat 3 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
93  Jonas Abildgaard  2003  0381AM  AABYBRO    25m  1:25.95 
556  Markus Vang Kleist  2003  0313AM  NORD    25m  1:20.23 
110  Rasmus Grøn  1999  9993AS  AABYBRO    25m  1:18.87 
416  Asgar Knakkergaard  2004  0421AL  AALBORG    25m  1:18.24 
583  Gustav Hansen  2004  0415AM  THISTED    25m  1:18.86 
436  Mikkel Pedersen  2004  0403AJ  AALBORG    25m  1:19.28 
91  Victor Haunstrup  2003  0399AM  AABYBRO    25m  1:21.46 
40  Oskar Erklev  2005    Vågsbygd    25m  1:26.62 

 
Heat 4 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
350  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    25m  1:17.00 
115  Máni Snær Gunnlaugsson  2004  0481AL  AAS    25m  1:16.24 
72  Sigurd Huuse  2001    Ullensaker    25m  1:15.63 
415  Casper Johannesen  2004  0429AH  AALBORG    25m  1:15.16 
609  Mikkel Stilling  2003  0347AO  THISTED    25m  1:15.43 
414  Simon Kutsko Jensen  2004  0435AJ  AALBORG    25m  1:15.74 
595  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    25m  1:16.38 
588  Gustav Hoxer  2005  0585AD  THISTED    25m  1:17.31 

 
Heat 5 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Magnus Østergaard Barslev  2003  0323AQ  AABYBRO    25m  1:14.98 
421  Sebastian B Lehmann  2004  0439AF  AALBORG    25m  1:14.23 
98  Anders Mikkelsen  2001  0105AS  AABYBRO    25m  1:13.90 
65  Istvan Besenyi  2004    Ullensaker    25m  1:12.85 
507  Alexander Johnsen  2003  0397AC  ODDER    25m  1:13.43 
576  Eliezer Toro Arcega  2001  0123AQ  THISTED    25m  1:13.91 
653  Miki Hagos  2000    Farsund SK    25m  1:14.75 
602  Asger Mathiasen  2004  0427AI  THISTED    25m  1:15.09 

 
Heat 6 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
604  Lau Kæseler Nielsen  2002  0271AO  THISTED    25m  1:12.45 
655  Lucas Paturel  2004    Farsund SK    25m  1:11.85 
579  Nicklas Bager  2003  0321AM  THISTED    25m  1:11.24 
410  Sebastian Jacobsen  2004  0465AJ  AALBORG    25m  1:11.15 
440  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    25m  1:11.23 
643  Emil Neumann  2004  0465AH  SØNDERBORG    25m  1:11.57 
358  Anton Poulsen  2004  0483AH  SKIVE    25m  1:12.12 
502  Jeppe Dall  2002  0233AQ  ODDER    25m  1:12.69 

 
Heat 7 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
516  Tobias Nielsen  2004  0497AB  ODDER    25m  1:10.05 
37  Elias Hammer  2004    Vågsbygd    25m  1:09.62 
75  Stian Rojas-Bigseth  2003    Ullensaker    25m  1:09.46 
224  Christian Jørgensen  2002  0233AR  STRUER    25m  1:09.32 
592  Sebastian Jørgensen  2005  0565AD  THISTED    25m  1:09.40 
68  Oskar Farkas  2005    Ullensaker    25m  1:09.47 
353  Magnus Alexandersen  2002  0267AP  SKIVE    25m  1:09.66 
172  Alexander Korsager Elkjær  2001  0113AL  AAS    25m  1:10.15 

 
Heat 8 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Martin Lønstrup  1993  9373AO  STRUER    25m  1:08.51 
95  Victor Borgen Elvensø  2001  0119AR  AABYBRO    25m  1:08.13 
501  Nicholas Bundgaard  2002  0249AI  ODDER    25m  1:07.35 
461  Magnus Rasmussen  2000    Porsgrunn    25m  1:06.25 
190  William Sloth  2003  0367AJ  AAS    25m  1:07.33 
454  Jonas L. Werther  2002  0205AC  AALBORG    25m  1:07.99 
504  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    25m  1:08.38 
38  Jonas Oudalstøl  2004    Vågsbygd    25m  1:08.61 

 
Heat 9 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
670  Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  AARS    25m  1:05.79 
558  Christian Kornum  2003  0323AH  NORD    25m  1:05.07 
216  Vilhelm Damm Thorsell  2002  0235AD  AAS    25m  1:04.92 
166  Markus Bjørnestad  2002  0253AM  ÅRHUS 1900    25m  1:04.00 
97  Rasmus Abildgaard  2000  0015AM  AABYBRO    25m  1:04.77 
175  Oliver Høyer  2000  0073AT  AAS    25m  1:04.98 
373  Christopher Z. Christense  2003  0393AG  AALBORG    25m  1:05.52 
369  Victor Abel Brandi  2003  0311AN  AALBORG    25m  1:06.22 

 
Heat 10 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
527  Birk Lee Johansen  2002    KristianSA    25m  1:03.69 
666  Nikolai Sander  2003  0371AF  SMUT    25m  1:03.64 
611  Alex Søndergaard  2003  0365AJ  THISTED    25m  1:02.96 
274  Anders Eenberg  2001  0177AJ  ESBJERG    25m  1:02.42 
563  Mikkel Juul Pedersen  2002  0277AM  NORD    25m  1:02.45 
278  Emil Frydenholm  2002  0235AG  ESBJERG    25m  1:03.14 
49  Roberts Rostoks  2000    Elverum    25m  1:03.66 
338  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    25m  1:03.71 

 
Heat 11 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
555  Daniel Vang Kleist  2000  0095AS  NORD    25m  1:02.22 
654  Martin Holteberg  2003    Farsund SK    25m  1:01.89 
286  Parsa Hosini  2001  0189AC  ESBJERG    25m  1:01.22 
642  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  0165AI  SØNDERBORG    25m  1:00.91 
513  Thor G. Nedergaard  2002  0245AC  ODDER    25m  1:00.93 
531  Ole Einar Ueland  2003    SKTEAM SØR    25m  1:01.86 
47  Jens Fredrik Holberg  2000    Elverum    25m  1:02.11 
430  Ruben Nørgaard  2002  0225AF  AALBORG    25m  1:02.38 

 
Heat 12 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
528  Sander Trondsen Busteru  2002    KristianSA    25m  1:00.68 
557  Mathias Knudsen  2003  0369AI  NORD    25m  1:00.38 
192  Daniel Gallacher  2002  0235AK  AAS    25m  59.95 
279  Mads Frydenholm  2001  0187AJ  ESBJERG    25m  59.80 
301  Jakob Mose  2000  0029AF  ESBJERG    25m  59.85 
319  Luis Velasquez  2001  0127AC  ESBJERG    25m  1:00.19 
455  Mads L. Werther  2000  0045AF  AALBORG    25m  1:00.58 
439  Søren P. Rasmussen  2001  0121AF  AALBORG    25m  1:00.89 

 
Heat 13 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Tomas Valentinas  2002    Ullensaker    25m  59.74 
349  Rasmus Thilleman  2001  0175AK  A6    25m  59.68 
206  Wilfred Hove Lasthein  2002  0279AJ  AAS    25m  59.56 
458  William Skjærum  2000    Porsgrunn    25m  59.07 
96  Simon Andersen  2000  0069AK  AABYBRO    25m  59.25 
537  Christoffer Lohne  2001    SKTEAM SØR    25m  59.61 
641  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  SØNDERBORG    25m  59.73 
506  Per Jensen  1995  9513AO  ODDER    25m  59.78 

 
Heat 14 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Marius Nørgaard  2001  0115AC  AALBORG    25m  58.85 
596  Mads Kloster  2002  0229AF  THISTED    25m  58.52 
169  Dan Izhar-Larsen  1999  9985AR  AAS    25m  57.97 
463  Anders Valdar  2000    Porsgrunn    25m  57.73 
493  Mathias Rasmussen  2001  0175AH  HOLSTEBRO    25m  57.82 
283  Jakob Grene  2001  0133AC  ESBJERG    25m  58.40 
593  Anders Frimor Kirk  1996  9605AM  THISTED    25m  58.71 
640  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  SØNDERBORG    25m  58.93 

 
Heat 15 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
367  Christian Bonde  2001  0193AM  AALBORG    25m  57.62 
533  Ole Marius Rist Jensen  2001    SKTEAM SØR    25m  57.48 
469  Fredrik Frantzen  1999    Porsgrunn    25m  57.17 
173  Joachim Hjertmann  2002  0215AK  AAS    25m  57.13 
303  Oliver Mølby  2001  0153AJ  ESBJERG    25m  57.15 
109  Kristian Berthelsen  1999  9951AO  AABYBRO    25m  57.34 
449  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    25m  57.51 
526  Andreas Håbesland Klausen  2002    KristianSA    25m  57.72 

 
Heat 16 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
591  Frederik Jessen  1998  9857AA  THISTED    25m  56.75 
535  Fredrik H. Klausen  1999    SKTEAM SØR    25m  56.47 
181  Oskar Lindholm  2001  0153AF  AAS    25m  55.89 
295  Rasmus Larsen  1997  9763AD  ESBJERG    25m  55.68 
368  Marcus Brandborg  1997  9713AL  AALBORG    25m  55.87 
552  Peter Gadsbøll  1993  9373AI  NORD    25m  56.37 
269  Oliver Christensen  2000  0025AF  ESBJERG    25m  56.56 
426  Johan Markus Mowinckel  1995  9525AS  AALBORG    25m  56.99 

 
Heat 17 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
320  Alexander Wildenschild  1997  9707AG  ESBJERG    25m  55.49 
24  Thomas Hille  1998    Vågsbygd    25m  55.01 
419  Lawrence Langley  2001  0125AI  AALBORG    25m  54.68 
490  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    25m  54.50 
124  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    25m  54.64 
174  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  AAS    25m  54.77 
465  Mats Andersen  2000    Porsgrunn    25m  55.35 
580  Peter Birk  1996  9665AJ  THISTED    25m  55.64 

 
Heat 18 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
536  Johannes Hope  1999    SKTEAM SØR    25m  54.43 
264  Oliver Kramer Andersen  1999  9905AT  ESBJERG    25m  54.22 
532  Dennis Aateigen  2001    SKTEAM SØR    25m  53.92 
346  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  A6    25m  53.62 
287  Magnus B. Høgild  1999  9959AD  ESBJERG    25m  53.76 
422  Lars Lyhne  1999  9909AI  AALBORG    25m  54.17 
262  Martin H. Abel  2001  0197AF  ESBJERG    25m  54.39 
25  Hadrian Philipson  1999    SKTEAM SØR    25m  54.48 

 
Heat 19 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Casper Eickhardt  1999  9921AJ  ESBJERG    25m  52.83 
453  Søren Villumsen  1998  9881AT  AALBORG    25m  51.77 
363  Jens Bach  1997  9789AC  AALBORG    25m  50.71 
296  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    25m  50.25 
291  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    25m  50.28 
281  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    25m  51.00 
306  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  ESBJERG    25m  51.85 
315  Mikkel Rathschau Sørensen  1996  9657AD  ESBJERG    25m  53.59 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark