2019-08-19   10:00:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Alm. Brand Bank Cup Frederiksberg 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 24
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Alm. Brand Bank Cup 2016    Udskriftsdato  18 september 2016   
  Stævne by  Frederiksberg    Udskriftstidspunkt  08:02   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 september 2016         
 
 
 
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 09:17 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
Gustav Abildgaard  2005  0553AD  HOVEDSTAD    25m  1:50.26 
141  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  1:46.15 
123  Silas Fessel  2004  0467AD  GLADSAXE    25m  1:46.99 
77  Matthias Slot  2005  0517AB  HOVEDSTAD    25m  1:59.82 
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Mads Møller  2005  0585AC  HOVEDSTAD    25m  1:42.52 
53  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  HOVEDSTAD    25m  1:41.05 
29  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  1:38.22 
120  Oscar Frejwald Christians  2003  0339AH  GLADSAXE    25m  1:40.52 
161  Alvi Hjelm  1996  9665AG  HOVEDSTAD    25m  1:42.00 
21  Vincent Eddy Fabricius  2005  0501AC  HOVEDSTAD    25m  1:45.99 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    25m  1:34.83 
31  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    25m  1:31.72 
151  Óli Mortensen  1996  9603AN  HOVEDSTAD    25m  1:26.11 
92  Noah Koefoed Weiss  2003  0381AC  HOVEDSTAD    25m  1:29.91 
12  Valdemar Brøns  2003  0341AC  HOVEDSTAD    25m  1:32.38 
81  Oliver Søgaard-Andersen  2003  0339AK  HOVEDSTAD    25m  1:35.57 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Carl Emil Hertz Bugge  2003  0315AC  HOVEDSTAD    25m  1:23.83 
24  Troels Fode  2004  0435AG  HOVEDSTAD    25m  1:19.99 
119  Magnus Christensen  2002  0287AI  GLADSAXE    25m  1:15.77 
38  Marcus Skøtt Haslev  2002  0287AB  HOVEDSTAD    25m  1:18.85 
27  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    25m  1:20.26 
11  Jens Bomgaard  2002  0273AG  HOVEDSTAD    25m  1:24.97 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Bertram Dreyer Riis  2002  0223AG  HOVEDSTAD    25m  1:14.18 
91  Linus Koefoed Weiss  1999  9969AJ  HOVEDSTAD    25m  1:12.48 
32  Giano Grillo  1998  9827AL  HOVEDSTAD    25m  1:09.93 
89  Mathias Vestergaard  2001  0175AC  HOVEDSTAD    25m  1:11.54 
125  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  0211AF  GLADSAXE    25m  1:13.79 
148  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    25m  1:15.02 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  18 september 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark