2019-09-20   07:50:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Polisen HEAD to Head 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag (Direkt Final)

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Polisen HEAD to Head 2016    Utskriftsdatum  07 oktober 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Polisens IF Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2016         
 
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar 13-14  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
743  Tom Ullberg Harrison  2003  AZ6103  SPIF SF    25m   
703  Emanuel Hjälm  2002  AV2702  SPIF SF    25m   
726  Adam Njegovanovic  2003  AW5703  SPIF SF    25m   
690  Zim Dahlberg Larsson  2003  AV1503  SPIF SF    25m   
696  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    25m   
547  Ivar Lövefors  2003  AY4903  VÄSBY SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
424  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    25m  2:54.31 
44  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  AF3303  JÄRFÄLLA S    50m  2:48.64 
721  Aryan Munshi  2002  AZ0102  SPIF SF    50m  2:45.51 
322  Oscar Fällman  2003  AM5103  SÖDERTÄLJE    25m  2:43.26 
698  Daniel Gnalin  2003  AR7303  SPIF SF    50m  2:42.68 
180  Aron Alexanderson  2003  AT0103  SPÅRVÄGEN    50m  2:43.09 
611  Erik Falk  2003  AL0103  ÄLVSJÖ AIK    25m  2:44.16 
201  Oliver Erneholm  2003  AO4503  SPÅRVÄGEN    25m  2:48.36 
699  Jakob Gnalin  2003  AR8303  SPIF SF    25m  2:50.57 
310  Emil Berg  2003  AK4903  SÖDERTÄLJE    25m  2:59.41 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  Daniel Parsa  2003  AL8503  JÄRFÄLLA S    25m  2:42.24 
185  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    25m  2:39.52 
548  William Malmborg  2003  AW8503  VÄSBY SS    50m  2:37.69 
342  Casper Runfjäll  2002  AJ7102  SÖDERTÄLJE    25m  2:36.51 
612  Liam Björklund  2003  AB6503  ÖSMO SS    25m  2:32.95 
174  Siavash Vatani  2003  AP0503  SKURU IK    25m  2:36.00 
706  Sebastian Johansson  2003  AD0903  SPIF SF    25m  2:36.58 
742  Victor Trägårdh  2003  AG4903  SPIF SF    50m  2:37.90 
167  Gustav Sartor  2003  AR8903  SKURU IK    25m  2:42.17 
735  Hugo Seeman  2003  AT0703  SPIF SF    50m  2:42.64 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
480  Karl Lingham  2002  AM0502  TÄBY SIM    25m  2:31.44 
223  Jesper Holmström  2003  AO4903  SPÅRVÄGEN    25m  2:30.06 
628  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    25m  2:29.50 
484  Simon Lörinc  2003  AK8503  TÄBY SIM    50m  2:28.39 
290  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  2:27.25 
525  Ludvig Ahlström  2002  AK8302  VÄSBY SS    25m  2:27.51 
143  Edvin Eskilsson  2002  AU7702  SKURU IK    25m  2:29.49 
68  Arian Parsa  2002  AD3302  JÄRFÄLLA S    25m  2:29.97 
63  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    25m  2:30.59 
648  Marcus Larsson  2003  AM0903  SS04    25m  2:32.81 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
503  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    50m  2:26.37 
312  Erik Bergstrand  2002  AD3102  SÖDERTÄLJE    50m  2:25.47 
110  Arvid Hallenborg  2002  AM1902  SALTSJÖB    25m  2:23.89 
544  Christopher Lindholm  2002  AQ1702  VÄSBY SS    50m  2:23.00 
559  Ivar Simonsson  2002  AO9502  VÄSBY SS    25m  2:21.52 
119  Rasmus Neuman  2002  AI2302  SALTSJÖB    25m  2:22.32 
295  Otto Reithner  2003  AE4303  SKK    25m  2:23.66 
339  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  2:24.68 
212  Adam Hansson Dylén  2003  AP6103  SPÅRVÄGEN    25m  2:26.26 
267  Matyas Török  2002  AQ3502  SPÅRVÄGEN    50m  2:27.23 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
399  Shane Falk  2002  AP8502  TYRESÖ SS    25m  2:18.75 
130  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  2:18.14 
523  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    25m  2:17.61 
161  Lukas Malmström  2003  AF5303  SKURU IK    25m  2:17.10 
245  Herman Nilsson  2002  AH7702  SPÅRVÄGEN    50m  2:16.53 
48  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    25m  2:16.55 
248  Aaron O´Malley  2002  AI3902  SPÅRVÄGEN    50m  2:17.50 
736  Alexandr Sidorov  2002  AN5702  SPIF SF    50m  2:17.62 
217  Gustav Henriksen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    50m  2:18.60 
520  Axel von Goës  2002  AP1502  TÄBY SIM    25m  2:21.21 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
275  Gordon Ölund  2002  AT1102  SPÅRVÄGEN    50m  2:14.17 
542  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    25m  2:13.03 
658  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  2:10.12 
304  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    25m  2:06.96 
42  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    25m  2:03.20 
377  Elliot Nyström  2002  AD6902  SÖDERTÖRN    25m  2:03.70 
641  Leo Jakobsson  2002  AG4302  SS04    25m  2:07.37 
71  Markus Sandh  2002  AZ1302  JÄRFÄLLA S    25m  2:12.50 
298  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    25m  2:14.12 
335  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  2:15.23 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  07 oktober 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:42 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner