2019-09-19   12:52:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  07:45   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar  Finaler (5) 
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:14.28 2013-09-21 
 
Beräknad start 09:40 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
478  Albert Gustafsson  2003  AW0903  HK SIM    25m  2:14.18 
431  Daniel Kördel  2004  AN5904  ÖSA    25m  1:51.45 
475  David Eriksson  2004  AO2104  HK SIM    25m  1:43.66 
416  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  1:39.98 
88  Gabriel Hökemyr  2002  AV0502  KARLSKO SF    50m  1:43.49 
409  Kevin Cao  2003  AX5303  ÖSA    25m  1:44.56 
426  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    50m  1:56.92 
482  Leo Karlsson  2006  AH6706  HK SIM    25m   

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
175  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    25m  1:37.39 
261  Lucas Humling  2005  AA8305  SANDVIKEN    25m  1:36.91 
177  Hampus Klebom  2004  AC4504  MASS    25m  1:35.31 
160  Måns Evertsson  2003  AR2103  MASS    25m  1:34.50 
123  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    25m  1:34.62 
333  Casper Runfjäll  2002  AJ7102  SÖDERTÄLJE    25m  1:35.31 
232  David Malm  2004  AL0704  NKK    25m  1:37.00 
390  Isak Rehnman  2004  AI5304  VÄSTERÅS    50m  1:39.45 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
447  Anton Svennberg  2002  AV3702  ÖSA    25m  1:33.44 
237  Nikola Petrovic  2004  AF5704  NKK    25m  1:32.72 
180  Ludwig Lundborg  2002  AJ7702  MASS    25m  1:30.88 
191  Oscar Sjöström  2003  AA2103  MASS    25m  1:29.28 
309  Jonathan Andersson  2003  AB2903  SÄFFLE SS    25m  1:30.19 
330  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  1:32.08 
500  Fredrik Karlsson  2004  AK4904  STRÄNGNÄS    25m  1:32.99 
200  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    25m  1:33.62 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
197  Max Swegmark  2004  AE2504  MASS    25m  1:27.63 
Daniel Ruijs  2004  AE5504  BORLÄNGE    25m  1:26.50 
21  Gustaf Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  1:25.86 
412  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m  1:23.82 
231  Eric Lundström Silke  2003  AF8903  NKK    25m  1:24.34 
365  Linus Björk  2002  AB6902  VÄSTERÅS    50m  1:26.14 
378  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  1:26.91 
406  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  1:28.24 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
276  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:20.21 
194  Karl Skogsberg  2003  AF2103  MASS    25m  1:19.70 
Martin Schön  2003  AJ9703  BOLLNÄS SS    25m  1:19.53 
147  Elias Persson  2002  AA7502  SS MORA    50m  1:13.51 
195  Marcus Sundblad  2003  AF4103  MASS    25m  1:19.51 
397  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    25m  1:19.61 
384  Peter Khabarov  2002  AM6302  VÄSTERÅS    25m  1:20.09 
10  Marcus Tägtström  2002  AE8702  BORLÄNGE    25m  1:20.48 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  07:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner