2019-09-19   13:16:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 64
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  18 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  13:19   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 64, 50m Fjärilsim A+B Damer  Finaler (6) 
17 - 99 år: Rebecca Diaz-Nilsson (1996) 27.71 2015-09-20 
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 28.42 2014-09-20 
 
Beräknad start 18:14 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
513  Julia Franks  2000  AR5400  TÄBY SIM    25m  44.70 
227  Kajsa Johansson  2000  BC1200  NKK    25m  42.42 
198  Ella Söderberg  2001  BH0601  MASS    50m  44.69 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
413  Terese Engström  1999  BF1899  ÖSA    25m  39.82 
510  Malin Kaldrup  2000  AA1600  S 02    25m  37.63 
476  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  37.05 
218  Ebba Eriksson  2000  AM1600  NKK    25m  36.66 
189  Linnea Reuterberg  2001  AQ9601  MASS    50m  37.05 
410  Michelle Cen  2000  BM3200  ÖSA    25m  37.45 
259  Magdalena Dahl  2001  BK5601  SANDVIKEN    25m  37.63 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
145  Hanna Karlsson  2000  AI1200  SS MORA    25m  36.21 
417  Salma Gabot  2001  AN1801  ÖSA    25m  35.65 
484  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    50m  34.93 
79  Emilia Eerola  1999  BE1499  KARLSKO SF    25m  34.65 
47  Johanna de Jonge  2001  BE1401  GÖTEBORG    50m  34.68 
274  Matilda Högberg-Klang  2000  AU3600  SKURU IK    25m  35.31 
148  Klara Öhlin  1999  BO6899  SS MORA    50m  35.95 
429  Mikaela Juhler  2000  BM7200  ÖSA    25m  36.59 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
308  Caroline Andersson  2001  AV4601  SÄFFLE SS    25m  34.00 
59  Tilde Persson  2001  BK2201  GÖTEBORG    50m  33.37 
216  Adina Eriksson  1999  AB8899  NKK    25m  32.74 
504  Wilma Wennerberg  2001  AG3201  STRÄNGNÄS    25m  31.94 
86  Elin Håkansson  1997  BL4697  KARLSKO SF    25m  32.22 
111  Solveig Ramallo  1993  BX2693  KARLSTAD    25m  33.34 
193  Elvira Skogsberg  2001  AI2801  MASS    25m  33.94 
90  Sanna Lekberg  2001  AM4201  KARLSKO SF    25m  34.22 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
360  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    25m  31.90 
444  Sandra Rääf  2000  AW8200  ÖSA    50m  30.54 
286  Vera Emanuelsson Fransson  2001  AB7401  SKÖVDE SS    50m  30.35 
401  Victoria Åberg  2001  AL7201  VÄSTERÅS    25m  29.90 
311  Petra Johansson  1997  AF3897  SÄFFLE SS    25m  30.07 
Matilda Åhlström  1991  BV9891  BOLLNÄS SS    25m  30.49 
50  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  30.79 
176  Elsa Jörstam  2001  AR4601  MASS    50m  31.93 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
285  Nikki Brockmar  1999  AR2299  SKÖVDE SS    25m  29.52 
220  Michelle Franzén  1993  AN0893  NKK    25m  29.39 
53  Christin Heina  1996  BA0296  GÖTEBORG    25m  28.56 
499  Rebecka Gustafsson  1998  AH4698  STRÄNGNÄS    50m  27.69 
179  Linnéa Lundborg  2000  AZ5600  MASS    50m  28.22 
165  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS    25m  29.12 
196  Ida Swegmark  2000  AZ6600  MASS    25m  29.45 
324  Erica Christensen Weistrand  1997  AO5897  SÖDERTÄLJE    25m  29.66 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  18 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner