2019-09-24   10:48:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 60
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  18 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  13:19   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 60, 100m Fjärilsim C+D Flicko  Finaler (6) 
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 1:05.28 2013-09-21 
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.72 2013-09-21 
 
Beräknad start 17:11 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
120  Filippa Karlsson  2004  AF8804  KATRINEHOL    25m   
270  Elin Furingsten  2004  AT1404  SKURU IK    50m  1:35.79 
277  Lovisa Niska Söderqvist  2004  AX2804  SKURU IK    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
22  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  1:32.92 
14  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    50m  1:28.93 
140  Polina Zhirkova  2004  AN4204  KUNGÄLV    25m  1:27.43 
225  Ebba Holgersson  2005  AE7205  NKK    25m  1:27.82 
15  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    50m  1:28.97 
139  Sofia Viberg  2004  AJ1404  KUNGÄLV    50m  1:34.62 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Sara Hopmark  2004  AJ7204  MASS    50m  1:27.13 
271  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    50m  1:24.87 
293  Molly Lund  2005  AB6605  SKÖVDE SS    50m  1:21.16 
80  Matilda Ek  2002  AG5202  KARLSKO SF    25m  1:18.63 
314  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    25m  1:18.97 
212  Ebba Hazard  2004  AC5204  NKK    25m  1:22.57 
168  Tuva Gustavsson  2004  AF5604  MASS    25m  1:25.58 
371  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  1:27.33 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
349  Josephine Junehed  2002  AN1202  TÄBY SIM    50m  1:17.61 
321  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    25m  1:16.99 
391  Lina Rehnman  2002  AZ4802  VÄSTERÅS    25m  1:15.00 
315  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  1:14.94 
289  Sofia Henningsson  2004  AH8204  SKÖVDE SS    50m  1:14.99 
369  Sofia Båvenäs  2002  AD9802  VÄSTERÅS    25m  1:16.67 
174  Saga Janzén  2002  AB9802  MASS    25m  1:17.08 
223  Klara Gårdman  2002  BF8402  NKK    50m  1:17.92 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    50m  1:13.82 
455  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  1:13.36 
316  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  1:12.88 
291  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS    25m  1:11.74 
164  Boiana Gradinarska  2004  AJ5204  MASS    50m  1:11.76 
480  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  1:13.23 
62  Ella Simonsson  2002  BK2202  GÖTEBORG    50m  1:13.66 
34  Hilda Sander  2002  AE5202  FALUN    25m  1:14.64 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
299  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  1:10.26 
16  Tova Magnusson  2002  AC5802  SK ENA    50m  1:09.73 
427  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  1:07.69 
381  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    50m  1:05.62 
411  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  1:06.45 
388  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    50m  1:09.58 
287  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    50m  1:09.89 
297  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    25m  1:10.27 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  18 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner