2019-09-19   12:30:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 47
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  20:21   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar  Finaler (6) 
13 - 14 år: Daniel Vålvik (1999) 1:02.63 2013-09-21 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:06.87 2013-09-21 
 
Beräknad start 11:10 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
431  Daniel Kördel  2004  AN5904  ÖSA    25m  1:38.03 
390  Isak Rehnman  2004  AI5304  VÄSTERÅS    25m  1:34.76 
234  Aldin Mandzo  2004  AF7704  NKK    25m  1:32.45 
426  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    50m  1:34.21 
446  Axel Skoglund  2004  AN6904  ÖSA    50m  1:35.92 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
177  Hampus Klebom  2004  AC4504  MASS    25m  1:29.75 
393  Samuel Rundgren  2004  AK4304  VÄSTERÅS    25m  1:24.11 
241  Giovanni Tello Tekmen  2004  AL2704  NKK    25m  1:23.94 
416  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  1:23.44 
237  Nikola Petrovic  2004  AF5704  NKK    25m  1:23.46 
310  Jacob Edberg  2003  AB1903  SÄFFLE SS    25m  1:24.09 
123  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    25m  1:27.07 
475  David Eriksson  2004  AO2104  HK SIM    25m  1:30.09 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Elias Gustavsson  2002  AR2702  BORLÄNGE    25m  1:22.43 
406  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  1:21.60 
333  Casper Runfjäll  2002  AJ7102  SÖDERTÄLJE    25m  1:19.17 
309  Jonathan Andersson  2003  AB2903  SÄFFLE SS    25m  1:18.51 
200  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    25m  1:18.62 
412  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m  1:20.97 
261  Lucas Humling  2005  AA8305  SANDVIKEN    25m  1:21.78 
Daniel Ruijs  2004  AE5504  BORLÄNGE    25m  1:23.20 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
197  Max Swegmark  2004  AE2504  MASS    25m  1:17.56 
378  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  1:16.91 
Martin Schön  2003  AJ9703  BOLLNÄS SS    25m  1:16.75 
231  Eric Lundström Silke  2003  AF8903  NKK    25m  1:15.68 
21  Gustaf Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  1:15.79 
195  Marcus Sundblad  2003  AF4103  MASS    25m  1:16.82 
Hannes Gustavsson  2002  AR3702  BORLÄNGE    50m  1:16.92 
175  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    25m  1:17.95 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
180  Ludwig Lundborg  2002  AJ7702  MASS    25m  1:14.15 
452  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  1:14.02 
268  Edvin Eskilsson  2002  AU7702  SKURU IK    25m  1:13.78 
147  Elias Persson  2002  AA7502  SS MORA    25m  1:12.80 
365  Linus Björk  2002  AB6902  VÄSTERÅS    25m  1:13.34 
92  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    25m  1:14.01 
194  Karl Skogsberg  2003  AF2103  MASS    25m  1:14.10 
191  Oscar Sjöström  2003  AA2103  MASS    25m  1:15.15 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
265  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  1:12.63 
397  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    25m  1:11.32 
118  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  1:06.40 
121  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    50m  1:04.21 
433  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:05.70 
169  Linus Hagedorn  2002  AI9702  MASS    25m  1:10.06 
276  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:11.49 
330  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  1:12.64 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  20:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner