2019-09-24   10:47:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 45
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  20:21   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 45, 50m Frisim C+D Flickor  Finaler (6) 
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 26.86 2010-09-26 
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 28.80 2015-09-20 
 
Beräknad start 10:40 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  Sofia Viberg  2004  AJ1404  KUNGÄLV    25m  34.65 
120  Filippa Karlsson  2004  AF8804  KATRINEHOL    25m  34.51 
225  Ebba Holgersson  2005  AE7205  NKK    50m  33.85 
371  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  33.23 
140  Polina Zhirkova  2004  AN4204  KUNGÄLV    50m  33.38 
15  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    25m  34.09 
270  Elin Furingsten  2004  AT1404  SKURU IK    25m  34.65 
18  Tea Persson  2004  AC1404  SK ENA    25m  34.91 

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    50m  33.08 
271  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    25m  32.88 
113  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    50m  32.79 
473  Maija Brattström  2004  AR8804  HK SIM    25m  31.71 
168  Tuva Gustavsson  2004  AF5604  MASS    25m  32.54 
275  Filippa Lindskog  2004  AL6404  SKURU IK    50m  32.80 
170  Sara Hopmark  2004  AJ7204  MASS    25m  32.89 
421  Ida Hammarland  2004  BL0604  ÖSA    25m  33.15 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
19  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  31.30 
17  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  31.09 
315  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  30.82 
98  Agnes Rydh-Dufva  2002  AM9202  KARLSKO SF    25m  30.78 
248  Lovisa Öhrn  2002  AJ8802  NKK    25m  30.80 
212  Ebba Hazard  2004  AC5204  NKK    25m  30.94 
317  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  31.19 
293  Molly Lund  2005  AB6605  SKÖVDE SS    25m  31.46 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
419  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  30.67 
291  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS    25m  30.35 
266  Josefin Almgren  2002  AX0602  SKURU IK    50m  30.23 
Louise Haglöv  2003  BC9603  BORLÄNGE    50m  30.18 
380  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  30.22 
318  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  30.27 
34  Hilda Sander  2002  AE5202  FALUN    50m  30.63 
376  Edith Engström  2002  AW7802  VÄSTERÅS    25m  30.71 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
480  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  30.17 
455  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  29.79 
297  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    25m  29.28 
289  Sofia Henningsson  2004  AH8204  SKÖVDE SS    25m  29.14 
174  Saga Janzén  2002  AB9802  MASS    25m  29.25 
314  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    25m  29.43 
48  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  30.08 
299  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    50m  30.18 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
316  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  28.90 
388  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    50m  28.61 
396  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    25m  28.38 
287  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    25m  27.62 
381  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    25m  28.18 
411  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  28.41 
16  Tova Magnusson  2002  AC5802  SK ENA    25m  28.89 
223  Klara Gårdman  2002  BF8402  NKK    50m  29.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  20:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner