2019-09-24   11:19:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 38
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  20:21   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 38, 200m Frisim C+D Flickor  Finaler (4) 
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 2:09.62 2011-09-24 
12 år och yngre: Isabelle Rydahl (2003) 2:19.49 2015-09-20 
 
Beräknad start 09:13 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    50m  2:40.55 
275  Filippa Lindskog  2004  AL6404  SKURU IK    25m  2:39.19 
168  Tuva Gustavsson  2004  AF5604  MASS    25m  2:33.84 
19  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  2:33.20 
371  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  2:33.50 
293  Molly Lund  2005  AB6605  SKÖVDE SS    50m  2:35.97 
140  Polina Zhirkova  2004  AN4204  KUNGÄLV    25m  2:39.62 
113  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  2:41.51 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
315  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  2:27.44 
212  Ebba Hazard  2004  AC5204  NKK    50m  2:25.82 
48  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  2:24.08 
34  Hilda Sander  2002  AE5202  FALUN    25m  2:22.52 
314  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    25m  2:23.19 
419  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  2:24.79 
170  Sara Hopmark  2004  AJ7204  MASS    25m  2:27.26 
164  Boiana Gradinarska  2004  AJ5204  MASS    50m  2:31.86 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
334  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    25m  2:21.94 
98  Agnes Rydh-Dufva  2002  AM9202  KARLSKO SF    25m  2:21.42 
281  Felicia Östlund  2002  BD6202  SKURU IK    25m  2:20.32 
16  Tova Magnusson  2002  AC5802  SK ENA    25m  2:18.38 
299  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    50m  2:20.20 
289  Sofia Henningsson  2004  AH8204  SKÖVDE SS    25m  2:20.83 
297  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    50m  2:21.60 
287  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    50m  2:22.46 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  2:17.74 
388  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    50m  2:16.24 
381  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    50m  2:14.62 
110  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD    25m  2:11.07 
316  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  2:14.50 
396  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    25m  2:15.83 
411  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  2:17.28 
Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    25m  2:18.07 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  20:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner