2019-09-19   12:45:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 28
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar  Finaler (5) 
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 58.55 2015-09-19 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 
 
Beräknad start 17:17 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
115  Erik Aldrin  2003  AH8503  KATRINEHOL    25m   
237  Nikola Petrovic  2004  AF5704  NKK    25m  1:38.52 
232  David Malm  2004  AL0704  NKK    25m  1:52.08 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
Daniel Ruijs  2004  AE5504  BORLÄNGE    50m  1:36.10 
177  Hampus Klebom  2004  AC4504  MASS    25m  1:32.42 
160  Måns Evertsson  2003  AR2103  MASS    25m  1:27.02 
390  Isak Rehnman  2004  AI5304  VÄSTERÅS    50m  1:30.42 
416  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    50m  1:36.07 
123  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    50m  1:38.44 
               

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
309  Jonathan Andersson  2003  AB2903  SÄFFLE SS    25m  1:25.18 
200  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    50m  1:21.86 
276  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:20.99 
500  Fredrik Karlsson  2004  AK4904  STRÄNGNÄS    50m  1:19.80 
333  Casper Runfjäll  2002  AJ7102  SÖDERTÄLJE    25m  1:20.44 
384  Peter Khabarov  2002  AM6302  VÄSTERÅS    25m  1:21.02 
21  Gustaf Walldén  2003  AE8503  SK ENA    50m  1:22.99 
261  Lucas Humling  2005  AA8305  SANDVIKEN    25m  1:26.12 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
195  Marcus Sundblad  2003  AF4103  MASS    25m  1:17.93 
194  Karl Skogsberg  2003  AF2103  MASS    50m  1:16.77 
397  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    25m  1:15.36 
175  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    50m  1:12.35 
118  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    50m  1:14.18 
378  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  1:16.64 
10  Marcus Tägtström  2002  AE8702  BORLÄNGE    25m  1:17.87 
197  Max Swegmark  2004  AE2504  MASS    25m  1:19.17 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
147  Elias Persson  2002  AA7502  SS MORA    25m  1:11.14 
214  John Brolin  2002  AB6302  NKK    50m  1:09.92 
433  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:06.56 
338  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    50m  1:04.50 
231  Eric Lundström Silke  2003  AF8903  NKK    25m  1:06.32 
356  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  1:08.22 
295  Dennis Partanen  2003  AI5703  SKÖVDE SS    25m  1:10.40 
330  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  1:11.52 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  12:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner